Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra "ész nélkül" fórum

Fogyókúra "ész nélkül" (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
67. Lynx70 (válaszként erre: 64. - Lefogyok és pont!)
2013. máj. 14. 19:19
Majd gyúrunk arcra és tokára! :-D
66. Lefogyok és pont! (válaszként erre: 60. - Sweetie-pie)
2013. máj. 14. 19:11

Üdv. a csapatban!

Egy csónakban evezünk, hasonlóak a gondolataim, problémáim nekem is. Azért regisztráltam fel ide, mert muszáj volt valahol egy motiváló társaságot találnom magamnak, nekem enélkül egyszerűen nem megy. Remélem a segítségemre lesztek a fogyimban, én is igyekszem ostorozni majd titeket! :oD

65. Lefogyok és pont! (válaszként erre: 52. - Ella87)
2013. máj. 14. 19:08
Úúúgy szeretnék én is így érezni a sporttal kapcsolatban, de egyelőre ott tartok, hogy elindulni sincs kedvem. :o(
64. Lefogyok és pont! (válaszként erre: 51. - Lynx70)
2013. máj. 14. 19:03
30-as létemre a fejem engem is zavar. A tokám miatt. :oD
63. ella87 (válaszként erre: 53. - Lynx70)
2013. máj. 14. 11:09
Azért egy próbát megér!! Hidd el, én is utáltam minden fajta mozgás formát. De most olyan menőnek érzem magam ahogy elsuhanok mint egy sporty barbie a padon ülő, cigiző, chipset zabáló emberek mellett :) a cigiről én is sokadszorra szokok le, nehéz, de nem adom fel :) igazából most nem tudatosan történt, hanem valahogy nem akartam elrontani a futás utáni szuper érzést, hogy na, ma is tettem valami jót magamért, azzal, hogy rágyújtok. Szerintem próbáld meg, hátha megszereted! ettől is lehet ám függeni :)
62. ella87 (válaszként erre: 59. - B489973a29)
2013. máj. 14. 10:57
wooow! ez igen! :) én is most töltöttem le pont Péntek Enikő tornáját, mert itt a hoxán nagyon sokan dicsérik. Először csak a narancsligetet akartam elpusztítani a combomról, meg a fenekemről, de rájöttem, hogy minél több az izom, annál jobb a zsírégetés :) grat az 5 km-hez!! én igazából nem mérem, hogy mennyit futok, inkább időben, kb 45 percet. Azért nem, mert nem akarom, hogy ez is ilyen teljesítménykényszerré váljon, mint annyi minden más az életben. Úgyis egyre jobban megy, minek görcsölni rajta. Olyan fura, hogy ilyen egyszerű volt lefogyni így, és hogy erre eddig még sosem jöttem rá...egyik dologból következett a másik. Nálam mindig a kezdet nehéz..de ha megtaláltál egy jó alapot a fogyáshoz, akkor megy minden, mint a karikacsapás. Egy kis narancsliget még maradt :) egy gondom van még talán: hiába mutat a tükör mást, én még mindig egy kis mozart golyónak érzem/látom magam..:)
2013. máj. 14. 08:37

Aemit, a pl kepem vagy!!! Gratulalok!

Barcsak mar en is ott jarnek, ahol te....

60. sweetie-pie (válaszként erre: 1. - Lefogyok és pont!)
2013. máj. 14. 07:58

Szia, en is csatlakozhatok? :-)

Az en tortenetem roviden annyi, hogy mindig is szeles vallu, izmos "eros csontozatu" szemely voltam, sportoltam ezt-azt, manapsag csak roplabdazok, de a jo sok izom mellett sajnos jo sok hajam, hurkam is van :-(

A 80 kilo nekem jol allt a 163 cm-hez anno 20 eves koromban, most 27 vagyok es hozza 95 kilo. Az az egy szerencsem, hogy jol eloszlik, meg ugyesen tudom takarni is csinos oltozkodessel a kritikus teruleteket, de ez semmit nem valtoztat azon, hogy nem erzem jol magam a boromben, plussz az egeszsegemnek se jo. :/

A harc a kilok ellen szamomra egy allando haboru, es igaz, kisebb csatakat mar megnyertem a multban, most megint en vagyok alul :-(

A mozgast, tornat szeretem,de a terdem miatt neha bedobom a torulkozot, mert evekkel ezelott volt inszalag szakadasom, amit a mai napig erzek idonkent. Most is per pillanat azert van idom hoxazni, mert napok ota fekszek a terdem miatt, ami a multheti roplabdan megserult...

Ha meg nem mozgok, nincs fogyas. Mokuskerek az egesz.

59. b489973a29 (válaszként erre: 52. - Ella87)
2013. máj. 14. 06:12

Szia!

Ügyes vagy,gratulálok!:-)

Nálam is megvan ez,az érzés. Ha már edzettem,nem eszek utána szemét kaját,mert akkor minek "szenvedtem":-)

Én Ducitréningel kezdtem 122kg voltam.Mikor már megtudtam csinálni az Aerobzónát,hozzácsaptam RR 30 perc felsőtestet,mert abba nem kellett ugrálni.Ahogy kúsztak le a kilók,mindig 1 szinttel feljebb léptem a tornákban is. Most Már Péntek Enikőzök,és ha van időm az egész dvd-t megcsinálom tőle.

Szombaton lefutottam az első 5 kilométeremet:-)

2013. máj. 14. 06:04

Sziasztok!

Jöhetek Én is?Igaz én most már használok kókuszzsírt,Dia welness lisztet,és zéró cukrot,de az első 20 kilómat ezek nélkül adtam le,úgy,hogy nem ettem cukrot,a krumplit,meg rizsre cseréltem,de azt is csak hébe-hoba,mikor már nagyon ch hiányom volt.

Inkább a fehérjékre fektetem a hangsúlyt,mínusz kalóriás zöldség-gyümölcsökre,hetente 1x csinálok egy csalónapot,amikor eszek péksütit,most már inkább diétás sütit gyártok magamnak és azzal töltöm a ch raktáraimat.

Heti 5-6X meg edzek valamit.

57. Lynx70 (válaszként erre: 56. - Suncrest)
2013. máj. 13. 23:52

Nekem a mennyiséggel voltak komoly problémáim. Mértéktelenül tudok (tudtam?) zabálni, bármikor, akár éjszaka is. És nem nasit, hanem főtt kajákat. Huszonéves koromig nem is volt ezzel baj, zörögtek a csontjaim, inkább hízni szerettem volna, olyan gebe voltam. Aztán szépen lassan, évek alatt csak lerakódott a zsír, nem egyszerre, hanem alattomosan. :-) Januárban véletlenül ráálltam a sógornőm mérlegére (nekem nincs), és kicsit lesokkolt a 80 kiló. :-O Gondolatban én még mindig karcsú voltam. :-) Tulajdonképpen a mostani súlyom már nagyjából rendben van, az sem baj, ha nem megy lejjebb, olyan már úgysem lehetek, mint 16 éves koromban. :-) De azért még kicsit erőltetem, hátha...

Hoppá, most látom mennyi az idő! Jó éjszakát mindenkinek! :-)

56. suncrest (válaszként erre: 55. - Lynx70)
2013. máj. 13. 23:33
Nagyjából "tisztán" étkezem. Igen, horror ez a számolgatás, de én azért kezdtem el, mert nem értettem miért vagyok mangalica, mikor alig-alig eszem. Na mikor lemértem és kiszámoltam rájöttem, hogy hol a hiba. :)
55. Lynx70 (válaszként erre: 54. - Suncrest)
2013. máj. 13. 23:30

Ez a kalóriaszámlálás tulajdonképpen nem rossz, csak nekem nincs türelmem hozzá. Úgy nagyjából persze tisztában vagyok vele, mennyi az annyi, de precízen nem sok kitartásom volt a számolgatáshoz. Pedig regisztráltam a kalóriabázisra is, de csak két napig tartott a beírogatás, utána meguntam. :-)

Egyébként mindent eszel, csak a kalóriát figyeled?

2013. máj. 13. 23:13
Én egy hónapja kezdtem 140-ről. :/ Méricskélek, kalóriát számolok, nekem csak ez vált be eddig.
53. Lynx70 (válaszként erre: 52. - Ella87)
2013. máj. 13. 23:06

Tökéletesen igazad van, ezzel nem is lehet vitatkozni, de ismerve magam, nálam a sport az utolsó utáni megoldás lesz. Nem utálom, egyenesen gyűlölöm. Nem vagyok büszke rá. :-(

Cigiről én is leszoktam, már háromszor, most éppen egy éve vagyok leszokva. :-D Nincs már rá pénzem. Mondjuk, amikor már kajára sem lesz, az lesz az igazi fogyókúra. :-)

52. ella87
2013. máj. 13. 22:32
sziasztok! adhatok egy kéretlen jó tanácsot? :) sport!! nálam a futással kezdődött, pedig utáltam megmozdulni..ez látszott is rajtam. az első nehéz időszak után teljesen rászoktam. és szép lassan kialakult, hogy "ha már ma futottam, nem rontom el szar kajákkal"...elkezdtem odafigyelni, leszoktam a cigiről, stb. olyan energikus vagyok, és szinte ragyogok. és hoppp már 57 kg vagyok! erőlködés, éhezés nélkül. Soha ilyen jól nem éreztem magam.A szellemi teljesítményem is teljesen átalakult. Koncentrációval már semmi baj, nem fáradok..radikális változás, kb két hónap alatt!! :) hajrá, csajok :)
51. Lynx70
2013. máj. 13. 21:14
Egy dolog van, ami nem tetszik ebben a fogyásban, az a fejem. Novemberben leszek 43 éves, és mit mondjak, khmm..., eléggé meglátszik az arcomon a korom. :-D Vettem hiper-szuper, feszesítő, ránctalanító éjszakai krémet, egy darabig kentem magam, semmit nem használt, de legalább ártott! :-D Másfél hétig tartott míg rájöttem, hogy azért nem látok, mert allergiás vagyok valamelyik összetevőjére. Már éppen a szemészetre készültem. :-D
50. viva70 (válaszként erre: 48. - Lynx70)
2013. máj. 13. 20:57
Köszi amúgy.:)
49. viva70 (válaszként erre: 48. - Lynx70)
2013. máj. 13. 20:57
Én tegnap hajnalban voltam így...:D Nehéz is volt a visszaalvás utána, de elkínlódtam kb. nyolcig még... Pedig szombat este vacsorát is ettem kivételesen. Sóskamártást, főtt tojást.
48. Lynx70 (válaszként erre: 45. - Viva70)
2013. máj. 13. 20:52
Ez igen! Gratula! :-) Igen, az esték veszélyesek tudnak lenni. :-) Tegnap éjfél körül (már az ágyban, félálomban) úgy éreztem meghalok, ha nem ehetek főtt virslit! :-D Komolyan, már majdnem elindultam a konyhába, a végén magam sem tudom hogyan, de megálltam, és öt perc múlva már aludtam. :-)
47. viva70 (válaszként erre: 46. - Lefogyok és pont!)
2013. máj. 13. 20:49
Köszönöm.:) Sajnos igen..., én nagyon tudok/tudnék enni...:XD
46. Lefogyok és pont! (válaszként erre: 45. - Viva70)
2013. máj. 13. 20:47

28 kg leadása után is fennáll még ez az érzés? :o(

Amúgy gratulálok!

45. viva70
2013. máj. 13. 20:43
Sziasztok! Én is ésszerű mértéket tartva, meg rendszeres mozgással próbálkoztam a fogyással. Tavaly március elejében kezdtem, 28 kg mínusznál tartok most. Nem könnyű, sokszor vagyok éhes, de próbálok úrrá lenni rajta. Pláne az esti órákban.
44. Lefogyok és pont! (válaszként erre: 42. - Widett)
2013. máj. 13. 20:35
Szép eredmény! Be is jelöltem magamnak a naplódat!
43. Lynx70 (válaszként erre: 41. - Widett)
2013. máj. 13. 20:30
Igen, a szénhidrát az ilyen. :-( Bennem mostanában tudatosult, hogy soha többé nem ehetek úgy és annyit, mint régen. Vagyis ehetek, az én döntésem, de a következmények is az enyémek lesznek. A mostani étrendem hosszútávon is vállalhatónak érzem, időnként még régi kedvencek is beleférnek (mondjuk egy héten egyszer), és próbálok arra koncentrálni, hogy az evés a létfenntartás miatt kell, nem jutalom, nem a legfőbb örömforrás, annyi minden fontosabb dolog van. :-) Néha sikerül is, mondjuk most nehéz, mert a napokban kell megjönnie, ilyenkor kell igazán az önuralom! :-D
42. widett
2013. máj. 13. 20:18

Így alakult a súlyom:


induló súly: 92, 7 kg

1. hét után: 90, 6 kg (-2, 1kg)

2. hét után: 90, 2 kg (-0, 4kg)

3. hét után: 89, 4 kg (-0, 8kg)

4. hét után: 88, 7 kg (-0, 7kg)

5. hét után: 88, 1 kg (-0, 6kg)

6. hét után: 87, 5 kg (-0, 6kg)

7. hét után: 87, 3 kg (-0, 2kg)

8. hét után: 86, 1 kg (-1, 2kg)

9. hét után: 84, 8 kg (-1, 3kg)-"Nagykönyves" szénhidrátszegény hét

10.hét után: 85, 6 kg (+0, 8kg)


Most tartok a 11. héten.

41. widett
2013. máj. 13. 20:17
Én március 3-án indultam 92,7 kg-ról. Átlagos 38 éves, vidéken, egy kis faluban élő kétgyerekes anyuka vagyok átlagos anyagi helyzetben. Ülőmunkát végzek, a mozgással hadilábon állok. Nem csak a lustaság, hanem a napi ingázás mellett elég problémás. A mindent de mértékkel elv híve vagyok. A naplómban nyomon követem a táplálkozásom, 5x próbálok enni, figyelem a kalóriát és a tápanyagösszetételt is (kalóriabázis). Ebédet a Cityfoodtól rendelek, mert este 7-re érek haza, akkor már nioncs energiám főzni, s magamat ismerve, egy pékségben kötnék ki másnap reggel, ha nem gondoskodok a következő napi menümről. A reggelit, tízórait, uzsonnát csomagolom magamnak minden regggel.Ettem csokit, fagyit, sütit, rántott dolgokat is...mértékkel. Egy hete kiváncsiságból kipróbáltam egy szénhidrátszegény hetet (napi max 100g szénhidrát), és a fogyás felgyorsult. Amint visszaálltam a 120-130 g napi szénhidrátra 1000-1200kcal között, egy hét alatt szinte mindent visszahíztam. Most a gyerkőcök sulijának a végéig megpróbálom visszafogni a szénhidrátot 100 g alá, majd a nyáriszünet kezdetekor megveszem a fitnessbérletet (én itthon képtelen vagyok tornázni), s akkor visszacsempészem mértékkel a szénhidrátot is.
40. Lefogyok és pont! (válaszként erre: 39. - Lynx70)
2013. máj. 13. 20:12
Én nagyon régen próbálkoztam zacskóval, de most ismét belelkesítettél! Köszi az ötletet!
39. Lynx70 (válaszként erre: 38. - Lefogyok és pont!)
2013. máj. 13. 20:09
Igen, mindent nyersen. Nagyon gyors és finom. Soha nem használtam még sütőzacskót, ez volt az első, de ismételni fogom. Kicsit féltem, már a sütőben volt, mikor a neten olvastam olyan tapasztalatokat, hogy az olcsó sütőzacskó ráolvadt a kajára, én meg olyat vettem. :-O Gondolatban már készítettem a tojásrántottát ebédre, de szerencsére nem lett baj. :-D
38. Lefogyok és pont! (válaszként erre: 36. - Lynx70)
2013. máj. 13. 20:04
A zöldségeket csak nyersen pakoltad a zacskóba?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook