Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Beszélgessünk a fogyókúráról kötöttségek és megkötések nélkül! fórum

Beszélgessünk a fogyókúráról kötöttségek és megkötések nélkül! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. nov. 1. 20:42
Mi van veletek, Lányok? Én masszívan stagnálok 65 kilón! Azt hiszem, egyáltalán nem kellene ennem, akkor talán fogynék!
2012. aug. 16. 08:46
Hová tűntetek, lányok? Senkinek se gondja, se öröme?
2012. jún. 15. 23:44

Mit csináljunk, ha stagnál a fogyókúránk?


A fogyókúrás stagnáció a lehető legnagyobb ellensége a motivációnak! Sajnos a legtöbb fogyókúrás könyv hallgat erről a jelenségről, a fogyozó pedig tanácstalanul megtorpan és a maradék lelkesedése is szertefoszlik.


Hogyan juthatsz túl ezen a holtponton? Egy szóban össze tudom foglalni a lényeget: változtass!


Ne kövesd el azt a sokak által elkövetett hibát, hogy újból és újból, mindig ugyanazt teszed, miközben egyre jobb eredményt vársz el.


Miben változtathatsz egy diéta során:


1. Változtasd meg a napi kalóriafelvételt, de úgy hogy heti szinten az összes kalóriafelvétel ne változzon. Ez azt jelenti, hogy a napi 1800 kalória helyett az egyik napon fogyassz el 1500 kalóriát, majd a következő napon 2100 kalóriát. Ezt úgy valósíthatod meg a legegyszerűbben, ha az egyik napon megfelezel egy adagot.


2. Végezz erőedzést! Ha eddig ezt nem tetted, akkor most épp itt az ideje, hogy beépítsd a programodba. Ennek több előnyös hatása is van a fogyókúrád szempontjából: az izomműködés élénkíti az anyagcserét, növeli a sovány izom tömegét és erősíti a csontszövetet.


3. Változtass mozgásformát! Ha eddig sokat sétáltál, akkor próbálj meg kocogni, úszni vagy kerékpározni. Ha eddig alacsony intenzitású cardio tréninget végeztél, akkor próbálj egy kicsit intenzívebbet!


4. Változtass a tápanyag összetételen! Elsőre ez egy kicsit bonyolultnak tűnhet, de mégis nagyon egyszerűen kivitelezhető. Ha pl. a diétád szénhidrátokban gazdagabb, akkor próbálj meg kevesebb szénhidrátot fogyasztani és több fehérjét.


5. Változtasd meg az étkezések számát! Ha pl. naponta háromszor étkezel, akkor iktass be még két kisebb étkezést. Ez azonban nem jelenti azt, hogy többet is ehetsz. Ugyanazt a mennyiséget kell öt étkezés között felosztanod, vagy csökkentsd a főétkezések adagjainak méretét. A többszöri kisebb étkezés a legismertebb és legrégebben alkalmazott módja az anyagcsere élénkítésének.

59. Fiametta (válaszként erre: 58. - 865f6e932f)
2012. jún. 10. 21:47
Sajnos, az epilepsziád miatt nem tanácsolhatom azt, amit szeretnék. De majd utánanézek. Én egy bogyó segítségével fogytam, ami szinten tartotta a vércukorszintemet, meg csökkentette az éhségérzetemet. Néhány évvel ezelőtt fülakupunktúrára jártam, annak ugyanez volt a hatása. Mostanáig nekem csak az akupunktúrával ment a fogyi, de az rengeteget segített. No meg a heti 3 spinning és a diéta! Et az akupunktúra-dolgot te is megpróbálhatnád, nagyon jó és hatásos, mellékhatása viszont nincs, és bárki csinálhatja. Kb. 10 éve még nem sokan csinálták az országban, még Győrből is hozzánk jártak (Bács megye), de ma már sok helyen foglalkoznak ezzel!
58. 865f6e932f (válaszként erre: 55. - Fiametta)
2012. jún. 8. 06:37

Sajnos,egyenlőre még nem sikerült teherbe esnem:(

Gyanítom, hogy éppen ez az oka.Vagyis remélem hogy csak ez.Én megboldogult lány koromban 57kg voltam.

De aztán epilepsziás lettem és olyan gyógyszereket kaptam ami hormontartalmú. Abba az ördögi körbe kerültem hogy a súlyom nőtt,és mivel egyre súlyosabb lettem annál nagyobb dózist kellett ennem:(Most olyan gyógyszert szedek aminek nincs hormontartalma,és különösebb nehézség nélkül sikerült is leadnom 6 kg-t.De ez még kevés.Ha 26-t nem is de 10-12kg-t le kellene adnom.

57. 865f6e932f (válaszként erre: 56. - Fiametta)
2012. jún. 8. 06:24

Szia!

Megköszönném:)

56. Fiametta (válaszként erre: 51. - 865f6e932f)
2012. jún. 7. 18:10
Én 12 kg-ot fogytam, ha kíváncsi vagy, szívesen megírom, hogyan!
55. Fiametta (válaszként erre: 51. - 865f6e932f)
2012. jún. 7. 18:08

Kedves Nana! A hízás miatt egyszerűen "beálltál" arra, hogy a szervezetedben a vércukorszint egy bizonyos szinten legyen. Magyarul az anyagcseréd magasabb szintre állt. A terhesség alatt a plusz a jelenlegi súlyra fok rárakódni és hatványozottan!

Célszerű lehet tehát annyit visszafogyni, hogy a testtömegindexed normális legyen.

A jelen állapotodban esélyed van a terhesség alatt a cukoranyagcsere zavarára, ami bizony kőkemény mennyiségi és minőségi diétát jelent, mert ha nem tartod, akkor a baba hozzászokik a magasabb cukorszinthez, rosszul fog születéskor alkalmazkodni, és tízszeres esélye lesz életében valós cukorbeteggé válni...

54. dus (válaszként erre: 53. - 865f6e932f)
2012. jún. 6. 21:02

Akkor hetente 2 óra aerobik és 2 óra Aquafittness segített és a szénhidrátmentes diéta. Még csak egy fiam volt, volt időm eljárni itthonról. Mára már nem engedhetem meg sem időben, sem anyagilag.

De itthon mozgok, tornázok.

53. 865f6e932f (válaszként erre: 52. - Dus)
2012. jún. 6. 19:14

Szia!

Megkérdezhetem hogy te milyen módszerrel fogytál le?

52. dus (válaszként erre: 51. - 865f6e932f)
2012. jún. 6. 12:27
Én az első fiam születésekor sokat híztam (40 kilót), 4 éves volt, mikor elszörnyülködtem: de kövér vagyok! Elkezdtem fogyózni 2006. januárjában, augusztusra lement 18 kiló, csini lettem, jól éreztem magam. Szeptemberben terhese lettem a kicsivel. Biztosan van összefüggés.......
2012. jún. 5. 06:37

Sziasztok!

Csatlakozhatnék-e hozzátok?

Nekem 26 kg súlyfeleslegem van:(Nagyon szeretnék egy második babót,de úgy érzem,addig amíg le nem fogyok,erre nem igazán van esélyem.Mert szerintem a túlsúly befolyásolhatja ezt.Szerintetek is?

Mindenkinek szép napot kívánok!:)

2012. jún. 3. 00:40

Érdemes a következő hiákra odafigyelni, ezeket elkerülni, ha fogyózunk!


Mik a leggyakoribb és legsúlyosabb táplálkozási hibák?


1. Túl sokat enni


Tippek az 1. hiba kivédésére:


Ne használj nagy tányérokat, szedjél magadnak kisebb tányérra, kevesebbet.

Tartsd szem előtt, hogy a 2/3-ig telt gyomor tud optimálisan emészteni.

Egy étkezés alkalmával 1, legfeljebb 2 fogást egyél. Mellőzd a levest, előételt, vagy hagyd ki a desszertet.

Figyelj oda arra, hogy lassan és nyugodtan egyél, rágj meg minden falatot alaposan.


2. Napi egyszer enni

Ha csak napi egyszer eszel, nagy az esély rá, hogy akkor viszont nagyon sokat. Ez nagyon megterheli a teljes emésztőrendszert, ezért egyél inkább többször, kisebb adagokat.


3. Idegesen, kapkodva, gyorsan enni

Ez nemcsak a művelet élvezeti értékét rontja, de az emésztésed hatásfokát is, és a szervezeted nagyobb eséllyel fogja azt jelezni rövid idő múlva, hogy újra éhes. Pedig csak nem kapta meg a kellő étel-élményt, vagy az elégtelen rágás és a stresszhatás következtében nem megfelelő a tápanyagok felszívódása.


4. Hűtőből vagy a konyhapulton enni

Mindez azt sugallja, hogy nem tiszteled magadat még annyira sem, hogy megteríts és nyugodtan leülj ebédelni, vacsorázni.

Tipp: figyelj oda arra, hogy teremts az étkezéshez megfelelő körülményeket! Munkanapon is szánj rá legalább 20-30 percet! Ilyenkor csak az evésre, a rágásra, az étel ízére, illatára, élményére figyelj! Ha teheted, másokkal együtt költsd el az ebédet, vacsorát, de ha egyedül étkezel, akkor is add meg a módját!


5. Napközben csak bekapni valamit, majd este jól bevacsorázni

Nemcsak az a fontos, hogy hányszor és milyen körülmények között eszünk, érdemes odafigyelni a helyes mennyiségi eloszlásra is. Ötletek: Amire mindenképp érdemes ügyelni, hogy ne a vacsora legyen a legbőségesebb étkezés és ha lehet, ne este 6 után kerüljön rá sor.

Arra is érdemes gondolni, hogy ilyenkor már nem dolgozza fel a szénhidrátokat a szervezetünk, hanem raktározza. Ezért például tésztaféleségeket inkább ebédre együnk.


6. Össze nem illő dolgokat enni

Az elválasztó diéták, például a kilencven napos fogyókúra vagy a testkontroll sikere éppen abban keresendő, hogy nem terhelik le túlságosan a szervezetet az összetett ételfajták együttes emésztésével. A testünk könnyebben emészti meg a fehérjét zöldsalátával, mint szénhidrátokkal, a szénhidrátokat szintén salátákkal, zöldségekkel, mint hüvelyesekkel. Ezért kerüljük a rántott hús-sültkrumpli, csilisbab vagy pörkölt nokedlivel típusú fogásokat, vagy legalábbis ritkábban kerüljenek terítékre. A sovány húsok, halak vagy növényi fehérje salátával például könnyen emészthető fogás.

49. Fiametta (válaszként erre: 48. - Judo74)
2012. jún. 1. 20:44
Köszönöm az információt, gondoltam, hogy vmi ilyesmi lehet! De van olyan is, hogy az egyik 38-as ruha jó, a másik szűk. Arról nem is beszélve, hogy én "fenékileg, combilag" már 38-as vagyok, onnan felfelé 40-es, kevés az olyan ember, aki "szabványméretű"!
48. Judo74 (válaszként erre: 41. - Fiametta)
2012. jún. 1. 20:17
Csak a számozáshoz szólnék hozzá: a 38-40-es női méret, az európai számozás, ebből a 34 már szinte gyerekméret, míg a 29-30 az angolszász, vagyis Angliában, illetve az USAban használják (és az ott/oda/oda-való-márkának készült ruháknál). Ez adhat okot zavarra.De mostanában már kb négyféle méretet is megadnak. Így van német, francia, Eu (ami a mi 38-40 körülink).
47. Fiametta (válaszként erre: 46. - Dus)
2012. jún. 1. 14:09

Olyan ételeket kell enni, amelyek növelik az endorfin szintjét a szervezetünkben. De sajna, ezek 1-2 kivétellel nem fogyókúrásak! Néha egy kis csoki azért belefér, főleg, ha terápiás céllal esszük:)

Mi az endorfin? – Az agyban termelődő fehérje jellegű, hormon tartalmú anyag, mely egyrészt a fájdalom csillapításáért, másrészt az örömérzetért felelősek.


6 hatásos boldogító étel:

Ezek az ételek mértékkel fogyasztva növelik a boldogsághormon termelését. Nem tartoznak az egészséges táplálékok sorába – de mégis boldogabb velük a világ. Aki nyakló nélkül fogyasztja ezeket, az egészen biztosan súlyos szeretet-hiánytól szenved. Ám a szomorú napokon ezekből egy-egy falatka csak javít közérzetünkön.


1.érett és lágy sajtok, - Ebből néhány falatka – például szőlőszemmel vagy savanyú szilvával fogyasztva teljesen elveszi az étvágyat – míg ha bezabálunk belőle, tönkretesszük a fogyókúrát és stresszessé válunk!

2. a vörösbor – azok az emberek, akik gyerekként kevés simogató szeretetet kaptak, felnőtt korukban hajlamosak alkoholistává válni. Az alkohol ugyanis endorfint termel, akárcsak a simogatás. Aki azonban este, vagy alkalom szerűen egy-egy pohár vörösborral vidítja fel magát, tett egyet egészsége és jókedve érdekében!

3.joghurt- kefir, a tejföl – a tejtermékek közül azok, melyek élő flórát tartalmaznak, nagyon jótékonyan hatnak nem csak emésztésünkre, hanem teltségérzetünk által a boldogságunkra is! Egy pár korty kefir ráadásul a csokizási vágy ellen is kiváló!

4.az érlelt és füstölt húskészítmények – Észrevetted már, hogy a férfiak csokizás helyett néha egy darab házi kolbásszal vigasztalódnak? Ennek az az oka, hogy a füstölés és a pácolás által keletkező ízek ugyancsak az endorfin termelésre hatnak.55.élesztős ételek – sütemények 5. élesztős ételek-sütemények– Ha egy szerelmi csalódott csajt megkérdezel, mi jobb egy pasinál, a válasza valószínűleg az lesz: egy süti (vagy kettő – vagy egy malomkeréknyi torta!) A tortákban nem csupán a cukor, de az élesztő is endorfint termel, tehát, ha élesztőt tartalmazó ételt fogyasztunk, azzal is elérhetjük a vágyott hatást.

6. édességek, csokoládé, kakaó – az édességek mindegyike közismert „boldogság forrás”.


Miért nyúlunk előszeretettel a csokihoz az egészséges ételek helyett?

A csoki hatására megváltozik a szervezetben a zsír és a szénhidrát aránya, ami befolyásolja a boldogsághormonok termelését. Ez a hormon felel a boldogságért és az ellazulásért, ám a hosszan tartó stressz során jelentősen csökkenhet a szintje.



Ezért ha feszültek vagyunk, vágyunk valami édesre, amitől tudat alatt megoldást várunk a problémáinkra. A kulcsszó azonban itt is a helyettesítés: például egy joghurtos gyümölcssalátával ugyanazt a hatást érhetjük el, mivel a gyümölcs és fehérje kombináció nagyon jó feszültségoldó. Azonban ha elég erősek vagyunk és időnk is van, a legjobb megoldás, ha sétálunk egy nagyot a friss levegőn.


Ha nem veszed tolakodásnak- priviben nyugodtan írhatsz arról, ami bánt, sokszor már az is segít, ha "kibeszéljük" magunkból a problémákat! Az ismeretlenség ebben a helyzetben előny is lehet!

46. dus
2012. jún. 1. 09:20

A méterbeni különbségek boltonként változnak. Én ma szembesültem azzal a ténnyel: leesnek rólam a tavaly nyáron "még jó" nadrágok, szoknyák. Nem panaszként, büszkén írom. :) Örülök neki. El kellene mennem venni ezt-azt, de hó vége van....

Most lelkileg kicsit padlón vagyok, de igyekszem magam egyenesben hozni és nem vissza hízni azt, amit eddig leadtam.

Van valami tanácsotok mit egyek, hogy jobb legyen a hangulatom? Valami boldogsághormon-képző kellene. :S

45. Pici Manócska (válaszként erre: 44. - Fiametta)
2012. máj. 31. 17:31
igen az...már többet nem nagyon szeretnék csak formálódni....
44. Fiametta (válaszként erre: 43. - Pici Manócska)
2012. máj. 31. 17:26
Ez igaz! Én a magam 160 cm-ből indultam ki:) Gondoltam, hogy magas vagy! És megint -2kg! Szuper!
43. Pici Manócska (válaszként erre: 40. - Fiametta)
2012. máj. 31. 17:23

már csak 69... :)

176cm vagyok szóval kicsit magas....

55kilóval már betegesen sovány lennék....a magasság miatt...

köszönöm szépen....

42. 317582c32a (válaszként erre: 41. - Fiametta)
2012. máj. 31. 17:08

Ez igaz. :)

A méretezésre nem mindig lehet adni, nekem is van, hogy 10 különbség van két nadrágom között... :D Kínaiakban látni XXXL nadrágokat, ami max. egy ducibb ember vádlijáig megy fel, hasonlók... :))

Amúgy én is bajban voltam a számokkal is, kicsit hihetetlenkedik az ember, mikor még a szeme a nagyobb kinézetű ruhákhoz van szokva... :))

41. Fiametta (válaszként erre: 39. - 317582c32a)
2012. máj. 31. 17:06

Azt hittem, ezzel csak én vagyok így! Nekem nem a fazonnal van gondom, hanem a mérettel. El kellett mennem vásárolni, mert az összes nadrágom leesett rólam. Nem kértem segítséget az eladótól. Először egy két számmal nagyobbat vittem be a próbafülkébe. Utána megkértem az eladót, hogy segítsen. Erre adott egy "bébiméretet", nekem legalább is úgy tűnt. Azt hittem, a combomig sem jön föl. Feljött. Hátul elállt a derekamtól. Egy mérettel kisebb kellett volna, de elfogyott már. Egyébként annyira nem értem ezeket a méretezéseket! Van 36-os és 38-as nadrágom, a térdgatya, amit vettem, 30-as (29-es kellett volna)...

Szóval szerintem teljesen elveszítettük az önbizalmunkat, és idő kell, hogy visszanyerjük. Ezért is jó, hogy fokozatosan fogyunk, így egyre jobban hozzászokunk, hogy nem vagyunk már akkorák, mint régen. Jó ötlet, ha valakit hívsz magaddal vásárolni, csak a lelkére kell lötni, hogy legyen őszinte!

40. Fiametta (válaszként erre: 3. - Pici Manócska)
2012. máj. 31. 16:54

Manócska!

Te nagyon fiatal vagy és nagyon csinos! Nem hiszem el, hogy 71 kg vagy, kb 55-nek nézel ki!Hány centi vagy!

Gratula a fogyásodhoz!

39. 317582c32a (válaszként erre: 38. - Fiametta)
2012. máj. 31. 16:47

Köszi! :)


Nem tudom igazából, ki hogy van vele, nekem a lelki oldala nehezebb, pontosabban az, ahogy látom magam most. Nyilván most sem vagyok vékony, de a testképem semmit sem változott 125 óta, sőt... Olyan, mintha akkor vékonyabbnak láttam volna magam, mikor nyilvánvalóan nem így van... :/ Ez pedig rettenetesen rossz, pl. ruhavásárlásnál sokszor azt veszem észre, hogy konszolidáltabb darabokat választanék, mint anno, úgyhogy mindig viszek magammal valakit, nehogy öregasszonyos ruhákkal jöjjek ki... :/ :DD


Ezzel kapcsolatban valakinek van tapasztalata, hogy mikor változik kicsikét végre pozitívabb, reálisabb irányba a testkép?

38. Fiametta (válaszként erre: 37. - 317582c32a)
2012. máj. 31. 16:01
Gratulálok! Igazából akkor te tudod, mit kell tenned, de ha van kérdésed, írj bátran, azért vagyunk itt, hogy segítsük, biztassuk egymást!
2012. máj. 31. 09:17

Sziasztok!


Én kb. két hónapja (elfelejtettem :D) indultam 115-ről. Kb. másfél hete voltam 106, azóta nem tudtam mérni, de ugyanúgy folytatom... :)

Tavaly még 125 voltam, 10 kg mindenféle különösebb odafigyelés nélkül ment le, amit annak tudok be, hogy az iskola befejezte után lecsökkent a péksütik száma az étkezésemben (akkoriban sulibüfében vettem őket, az volt a reggeli, tízórai, ebéd, ha sokáig kellett bent lennem).

Most pedig gyökeresen megváltoztattam az étrendemet, minden nap edzek. :)

36. AlBundy (válaszként erre: 32. - Dus)
2012. máj. 31. 08:41

A tojás alapélelmiszer. Rengeteg benne a fehérje és a vitamin! D, B vitamin, de van benne szelén és az agynak jó kolin is. Az a legenda meg már nem áll miszerint emeli a koleszterint, szóval fogyasszátok bátran. Ráadásul finom is..:)

Este 6 utánnal én úgy vagyok, hogy inkább kb 3 órával lefekvés előtt nem eszek semmit. Akkor is szénhidrátszegény zöldség.

Amúgy ezek olyan általános elvek amiket ha tart az ember akkor elhízni nem fog, ha fogyni akar kicsit már többet kell matekozni, de ezek mentén.

35. dus (válaszként erre: 34. - Fiametta)
2012. máj. 31. 07:33
Köszi. Örömmel fogadom a segítséget. Alakformálásra is nagy szükségem lenne.....! :)
34. Fiametta (válaszként erre: 31. - Dus)
2012. máj. 30. 23:02

Én is 76,4-ről indultam, most 64,4 vagyok. A torna NAGYON fontos, legalább heti 3-szor fél órát szánj rá! Kezdheted gyors sétával is, de tornázhatsz otthon is, rengeteg ilyen jellegű videót le lehet tölteni!

Ha szeretnéd, priviben megírom, nekem mi segített a fogyásban!

33. Fiametta (válaszként erre: 32. - Dus)
2012. máj. 30. 22:58

Ami még eszembe jutott: nem tudom, szereted vagy ihatod-e a tejet. Ha igen, igyál, ha megéhezel 2-3 dl-t, jól elveszi az étvágyad!

Egy pohár vízbe tegyél egy ek almaecetet, ezt reggel, éhgyomorra idd meg! A citromos víz is jó, lehetőleg langyos legyen!

Reggelire jó a joghurt is, tegyél bele egy kanál mézet vagy házi lekvárt, búzakorpát meg natúr zabpelyhet, esetleg gyümölcsdarabokat! Rengeteg rost van benne, egészséges, segíti az emésztést!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook