Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra súlymérés nélkül! Működhet? fórum

Fogyókúra súlymérés nélkül! Működhet? (beszélgetős fórum)


13. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Glori88)
2022. márc. 13. 08:24

Igen, mert állítólag 1 cm csak kb. 60-80 dkg fogyást jelent. Arra jó, hogy az előző méréshez viszonyítani lehessen.

Felesleges naponta akár mérlegen, akár centiben mérni magunkat, az csak összezavar.

2022. márc. 12. 19:37
persze
2022. márc. 12. 19:16
Simán működik. Én sokkal kevesebb kg-t fogytam, mint ahány cm-rel kevesebb lett a haskörfogatom. Lehet azért is, mert a combom, fenekem és karom meg megizmosodott.
2022. márc. 12. 13:48

Amikor a mérleg elromlik, utána akár melyikre állsz rá, mindegyik 3-4 kg-mal mást mutat... a centi nem nyúlik. A ruhák is jobban mutatják. És főleg érezni lehet hogy könnyebb a mozgás, hogy könnyebb lehajolni, lépcsőzni...


Amikor azt tapasztaljuk, hogy megállt a fogyás, pont akkor nem szabad abbahagyni. A szervezetnek szüksége van időre, hogy bizonyos mértékben átrendeződjenek az izmok, sejtek, hogy igazodjanak a megváltozott helyzethez.


Amennyiben 2-3 hét elteltével sem folytatódik a fogyás, akkor célszerű valamivel kibillenteni, úgymond észhez téríteni a szervezetet: hékás, ébresztő, meló van! És megdobni hasznos!! plusz kalóriákkal (pl. egy-két löket fehérje-többlettel, zöldséggel) és mellé plusz mozgással, hogy rögtön le is dolgozd...

9. NomNom (válaszként erre: 8. - Jucika33)
2022. márc. 12. 13:38
Nekem a ruháimom hamarabb látszik mint a súlyomon. Én pl ezért nem merem magam mert teljesen lelomboz. Viszont ha a tükörbe nézek igenis látom, hogy a testem sokkal tónusosabb.
2022. márc. 12. 13:22
Működni működik, csak napi motivációnak szükséges. A mérleg naponta ad egy löketet. A ruha csak pár hét múlva érezhető, de addig honnan tudod, hogy jó úton haladsz? Mitől kapsz minden nap erőt a fogyókúrához, ha felkelsz és ugyanolyan vagy , mint tegnap, meg tegnapelőtt?
7. Bichi (válaszként erre: 5. - Sziget)
2022. febr. 22. 11:21

Hát az fura lenne, ha hirtelen valakinek minden ruhája kinyúlna, az összes övével együtt.

A mérleg pont nem kell a fogyáshoz a tükör / ruha nem hazudik...

2022. febr. 21. 18:58
Persze.
5. Sziget (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 18:32
A ruhák kinyúlnak. A mérleg elengedhetetlen. És baromi jó érzés, ahogy egyre kevesebb értéket mutat.
2022. febr. 21. 14:51
Persze. A ruháidon látszik, hogy mi a helyzet.
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 12:14
Működhet. Nem attól fogysz, hogy ráállsz a mérlegre.
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 12:05
Nehéz,,de farmer(vagy bármilyen nem túl nyúlós)nadrág szépen mutatja hogy mi van,,,,,
2022. febr. 21. 12:03

Én hülye mindig ott hagyom abba, amikor megáll a fogyás. Működhet úgy, hogy abszolúte nem mérem a súlyom a fogyókúra alatt?

Próbálta már valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook