Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzó fórum

Fogszabályzó (beszélgetős fórum)


33. cskata (válaszként erre: 32. - Muci5)
2006. nov. 19. 20:53

jajj, még nem , mert borzalmas heteim voltak/vannak és lesznek még 1-2 hétig, annyi munkám van.. ha mondana is időpontot nem tudnék még elmenni..:(

de december elején vmikor mindenképpen felhívom!:) nagyon érdekel, hogy mennyi ideig kellene hordanom és hogy ő foglalkozik-e olyan fajta fogszabályzóval, amit a fogsor belső oldalára raknak fel (no meg,hogy ez mennyibe kerül - mert úgy tudom, drágább, mint a "hagyományos")

úgyhogy mindenképpen köszi mégegyszer az elérhetőségét!:))

32. muci5 (válaszként erre: 27. - Cskata)
2006. nov. 18. 10:54
hogy all afolyamat? felhivtad a dokit?
31. PALINGRID (válaszként erre: 30. - Eva28)
2006. nov. 16. 11:40
nem, ugyanis amikor leveszik a brackett-eket (úgy hívják ezt a baszt), akkor a fogakat szépen átpolírozzák. nem marad ott a helye.
30. eva28 (válaszként erre: 28. - PALINGRID)
2006. nov. 15. 11:01

Olyan kérdésem lenne tőled, hogy neked nem-e mondták, hogy előfordulhat a porcelán foszabályozónál, hogy megmaradnak a lapocskák helye?

Én is azt kértem és csak bizni tudok benne nem fordul ilyen elő.

29. eva28 (válaszként erre: 27. - Cskata)
2006. nov. 15. 10:54
Köszönöm a biztatást az mindig jól jön.Hidd el csak az első lépést kell megtenned, utána pedig majd nem akarsz visszafordulni.Azt láttod sokan vannak akik "idősebb" fejjel vágnak bele és ez is csak ösztönöz, hogy ne csak nekik legyen szép hanem te is köztük állj. Nagyon boldog vagyok, hogy belevágtam nem vallottam kudarcot és nem hátráltam meg. Csak bíztatni tudlak VÁGJ BELE!
2006. nov. 15. 10:24

én 36 évesen, tavaly augusztusban rakattam fel az állandó fogszabit. porcelánt kértem. van egy számfeletti fogam (eggyel több szemfog), ami elkezdett kifordulni, és kezdtem vámpírrá változni, ami zavart. mivel volt hely a számban, hát meg tudták csinálni. én vidékre járok, mert sokkal-sokkal olcsóbb, mint pesten. a készülék is és a havi vizitek is, még akkor is ha beleszámolom a benzinköltséget. még 1-2 hónap, és végzünk. akkor kapok egy éjszakait, amit kb. 1 évig hordani kell, hogy ne rendeződjenek vissza a fogak.

nem bántam meg. sőt. jó érzés, hogy rend van a számban.


mindenkinek ajánlom, nem kell félni tőle. ráadásul látványos a folyamat. és nem ciki így "öreg fejjel" belevágni. ráadásul bátran mosolygok!

27. cskata (válaszként erre: 26. - Eva28)
2006. nov. 14. 21:00

nagyon jó, hogy így rászántad magad a dologra..:) sok szerencsét és sikert hozzá!!!:)

én még mindig csak gondolatban foglalkozom vele - pedig a 30. szülinapomra én is túl akartam lenni rajta.. idén töltöttem a 31-et, úgyhogy ez már nem jön össze..

viszont most kaptam meg Muci5-től egy doki elérhetőségét, őt a jövőhéten első lépésként azért felhívom..:)

26. eva28
2006. nov. 14. 19:06

Ma voltam foghúzáson szivesen kihagytam volna, na nem a fájdalom miatt hanem mert egészséges fog volt.

Vannak kitétlek amiket egy darabig nem lehet enni,csinálni illetve a mégnagyobb szájápolás fontosságára is felhívta a doki a figyelmet. A lényeg elkezdődött a procedura.

25. muci5 (válaszként erre: 23. - Cskata)
2006. nov. 13. 22:07

hali

a doki cimet november vegen tudom egadni akkor utazok haza magyarorszagra, es akkor elobanyaszom a nevjegykartyajat de a nevet mindjart atkuldom, de nem merem ide irni., nekem katasztrofalis volt a fogam, alul felul, cirka 10 evig hordtam levehetos fogszabalyzot, eredmeny 0, aztan 95ben 14evesen a szuleim segitettek, es felrakathattam a fogszabalyzot, a kinok kinjat alltam 4evig hordtam, azota is minden nap kell meg hordanom az ejszakait alul felul, visszamozdulnak a fogaim...

da akkor is megerte a 4 ev elotte nem is mertem nevetni csak ha a szam ele tettem a kezem, de ez altalaban nem igy van , csak nekem nagyon sokat kellett mozditani a fogaimon, es nem engedtem egyet sem kihuzni, ezert kinlodok vele a mai napig

sogornomnek is o csinalta a fogat , jobban mondva az allkapcsat, ugyanis szegenynek nyitott harapasa volt, mara ot is rendbe hozta...eleg draga moka

nekem 95ben kerult 100ezerbe az also es felso egyutt, szerintem azota biztos feljebb mentek az arak,

megy a privi

2006. nov. 13. 19:03
Sziasztok! En egy 16 eves lany vagyok, es eppen most keszulok egy szakorvoshoz, hogy lassam, mien fogszabalyzo szukseges nekem. Megkredeztem a fogdokimtol es o azt mondta h valoszinuleg allando fogszabalyzo kell. A ti tapasztalatokra lennek kivancsi, mondjuk voltak e olyan etelek amiket nem lehetett enni, vagy eleinte nehezkes volt a beszed vele? Nagyon kivancsi lennek ezekre a dolgokra, meg egyeb tapasztalatokra, mert oszinten szolva picit felek attol, hogy a gimis eveimet "igy kell leelnem", de ugyanakkor tudom, hogy az eredmeny biztosan karpotol...Elore is koszonom:)
23. cskata (válaszként erre: 19. - Muci5)
2006. nov. 12. 23:16

szió!

leírnád a szegedi doki elérhetőségét?

(akár ide, akár privibe)

köszi!:)

22. eva28
2006. nov. 12. 19:32
Nekem nov.23.-án rakják fel de elötte egy fogam ki kell húzatni. Porcelánt kértem ami nem olyan feltűnő. Már nagyon várom most 28 vagyok kb. másfél évig lesz fenn. Most jutottam el odáig, hogy nem hallogatom tovább. Ami pedig éltet hogy 30 évesen szépek lesznek!
21. dogiz
2006. nov. 12. 19:12
Nekem nem, de a lányomnk igen, csak az a baj, hogy akkor nem volt "még divat" - mint ma és elég sokat vitáztunk miatta. Nem is sokáig használta, persze ma már bánja:)
20. eee466847e (válaszként erre: 18. - Murmi)
2006. nov. 12. 19:06
Gyermekfogászati Klinika Dr. Fábián. Csak jó tapasztalataink vannak. Nekem is és az unokámnak is ő segített.
19. muci5 (válaszként erre: 18. - Murmi)
2006. nov. 12. 18:34
en merem neked allitani Magyarorszag legjobb fogszabalyzos dokija szegeden van, ha ennek ellenre erdekel a cime es neve irj privit... tudod az ic seperc alatt szegeden van...
18. Murmi
2006. nov. 12. 11:09
Tudna nekem valaki 1 jó fogszabályozó dokit javasolni? /normális áron dolgozót, Bp.-en/ Köszi!
17. lizó
2006. nov. 10. 21:16
A lehető legjobb dolog, hogy létezik fogszabályzó. Én 21 éves vagyok, nekem alul-felül föl van rakva.(Átlátszó, csak a fém drót látszik, esztétikai fogszabályzónak hívják) Egy fogamat ki kellett húzni, és 2-őt kiműteni, csak így lehetett fölrakni. De megéri!! Már 9 hónapja van fönt, de a változás hihetetlen.
16. eee466847e (válaszként erre: 14. - Cskata)
2006. okt. 31. 11:50
45 éves voltam, mikor megkaptam a csillagocskákat és a belső műanyagot. Állandóra, fél évig. Kellemetlen volt, de megérte! Soha nem késő!
2006. okt. 31. 09:19
Nekem még nem volt pedig lett volna rá szükség.(egy kicsit)
14. cskata
2006. okt. 17. 10:17

Sziasztok!

Évek óta szeretnék fogszabályzót, csak valahogy még sosem sikerült rászánni magam... éjszakai volt, nem igazán láttam eredményét, így aztán hamar elfogyott a lelkesedés.. állandóra kellene feltetetni egyet (csak felülre), de még mindig ódzkodom a dologtól az idióta "mit szólnak ha meglátják a fogaimon..?" paráim miatt...

olvastam viszont olyan fogszabályzókról, amiket a fogsor belső oldalára rögzítenek, így nem látszik - bár drágább, mint a hagyományos..:(( viszont olyat is olvastam, hogy jobban zavar beszédben, evésben, mintha a fogsor külső oldalán lenne...

Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata???

13. Dixy
2006. szept. 14. 14:11
Nekem most vették le Márciusban.Ugyanis állandó fogszabályozóm volt.Porcelánt kértem mégis nagyon utáltam.Még az esküvői képen is abba virítok. =)
2006. aug. 6. 21:51
hello! azt szeretném kérdezni hogy van e fogszabályzo mütét?
11. reffipetra (válaszként erre: 8. - 363d535da9)
2006. júl. 28. 13:13

Szia!

A helyzet az, h szerintem már kiskorában el kellett volna vinni dokihoz, mert akkor még szinte fel sem fogja, hogy mi történik vele,(a szájában) és a suliban is büszkén mondhatta volna, hogy neki otthon milyen szép színes fogszabályzója van - mert alsós korban még elég az éjjszakai ha jól tudom...nekem is volt 12 éves koromtól, de sztem már az is késő volt.3 évig jártam vissza, de megérte!! A sexepil jó dolog, még igazából nekem sem tökéletes, de ez még nevezhető sexepilnek. A nagyon csálé sztem nem szép, sőt...de ezt mindenki maga döntse el!

10. emagdi (válaszként erre: 8. - 363d535da9)
2006. júl. 13. 15:45

szia!

szerintem ha nem szeretné, akkor ne erőltessétek!

az ő fogai, és ha valóban csak esztétikai szempontból kellene elvégezni a fogszabályozást, akkor szerintem döntse el ő, hogy szeretné-e az ezzel járó macerát és fájdalmakat.


(persze ha a fogorvos azt mondja, hogy egyéb, fog-egészségügyi okból meg kell csinálni a fogszabályozást, akkor célszerű megcsináltatni)

9. nefis (válaszként erre: 8. - 363d535da9)
2006. júl. 13. 15:21

Szia Gyöngyös!


Az én fogsorom is igen girbe-gurba, de az istenért sem szeretném megszabályoztatni!

Mindenképpen ki kellene hozzá húzni legalább két jó fogamat, hogy úgymond normalizálják a számban lévő helyzetet:))))

Aki ezt megszokja, és nem csúfolják, vagy bántják a "rendezetlen" fogai miatt, az nem igazán szokott később szabályoztatni, csak, ha a munkahelyén később ez nem követelmény...

A baráti társaságomban is van jónéhány ilyen szexepillel rendelkező srác, sőt a párom fogsora sem szabályos!:)))

Ha jól tudom, akkor csak 14 éves korig (a korhatárban nem vagyok nagyon biztos, csak ez rémlik nekem...) ingyenes a szabályoztatás, később fizetni kell érte...

2006. júl. 13. 14:17

A nagyfiamnak kellene fogszabályzó. Egymás hegyén hátán vannak a fogai. A fogorvos szerint szélesebbek a maradandó fogak, mint ami az álkapcsán elfér. Ki kellene húzni egyet-kettőt.

Balázs viszont hallani sem akar a dologról. Azt mondta, hogy Őt nem zavarja, és különben is miért pont az egyenes a normális!? Neki ez a különlegessége,- szavaival élve- az egyik szexszepilje. 17 éves, úgyhogy beletörődtünk. Majd ha meggondolja magát, korrigáltatja felnőtt korában

2006. júl. 8. 17:57

89-92 ig tobbszor probalkoztam ejszakai also felso fogszabalyzo,akkoriban meg nem volt otthon az allando ; ha volt is megfizethetetlen,ezek az ejszakai leveheto keszulekek fabatkat sem ertek, de gimi elso osztalyaban felrakattam az allandot, eletem egyik legjobb dontese volt! 95- 98 ig alul felul allando,3 es fel ev, epp erettsegi elott vettek le, a kozepiskolat vegig azzal jartam!borzasztoan megszenvedtem vele, aztan mikor levettek, szerintem az egesz eletem megvaltozott, mertem nevetni, nem kellett tobbet felnem, hogy meglatjak, hogy csunyak a fogaim, ez akkoriban 14-15 evesen nagyon zavart,miota levettek eltelt 8 ev, a fogaim alul felul a hatso oldalon ossze vannak drotokkal fogatva, es porcelannal befedve, sajna a mai napig elmozdulnak meg a drotozast is szetfeszitik, igy 8; eve alul felul hordom az ejszakait, persze neha elnagyjazom, es olyankor teljesen szetszakadozik a tarto hatulrol es mehetek ujra csinaltatni

en tenyleg nagyon nagyon megkinlodtam vele, de allithatom , hogy ujra ugyanigy megcsinalnam, azota fogmanias lettem, allandoan jarok fogorvoshoz, feherittetem, stb!

en mindenkinek csak ajanlom!

6. zoja
2006. júl. 7. 09:41
az én nagyobbik lányomnak is kellett,de csak éjszkára.Gyönyörűek lettek a fogai pedig előtte rettenetesek voltak.Most a fogászati szűrésen mindig nagyon megdícsérik.Igaz nagyon ápolja is,soha nem fekszik le fogmosás nálkül és sokáig drzsöli,még fogselymet is használ.
2006. júl. 7. 08:39
Nekem akarták, hogy legyen, az iskolaorvos, mert a szemfogam és a két első fogam közötti fogak hátrébb álltak jóval, a szemfogaim meg előrébb. Nos a fogorvos megnézte, én nagyon büszke voltam, hogy nekem is lesz, de azt mondta, hogy nem kell fogszabályzó, mert vissza fog menni a fogam a helyére, mert ott a helye. Ez hellyel-közzel megtörtént, de nem vészes most már, meg sosenem bánkódtam e miatt. :).
4. bige
2006. júl. 6. 21:22

a nagyobbik lányomnak volt 8-9 évesen éjszakai. a maradandó fogai már nőttek anélkül, hgy kiestek volna a tejek. nem tudot a maradandó a helyére nőni. nagyon szépen rendbe tette . gyönyörű szabályos fogai vannak.

érdekes, hogy nem szeretnek akkor felírni, ha még van tejfog. pedig nyugodtan lehet használni, hatásos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook