Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzó fórum

Fogszabályzó (beszélgetős fórum)


93. Ancsa 9 (válaszként erre: 89. - Erank)
2007. márc. 14. 10:25

Szia!

Akkor már közelítesz a cél felé,már nincs sok hátra!Nekem is annyira fennt voltak a szemfogaim,hogy a doki alig tudta rárakni a drótot,de sikerült,és hónapról hónapra egyre lejjebb ment és most a normál helyén van.Ezt a belső ívet általában tényleg csak alulra szokták felragasztani,de ezek szerint nekem felül is lesz (a fenti fogaim nekem sokkal kuszábbak voltak ,mint alul,lehet,hogy ezért is kell felülre is).

92. Ancsa 9 (válaszként erre: 88. - Negerne)
2007. márc. 14. 10:13

Szia!

Én úgy tudom,hogy a kettőt egyszerre is szokták alkalmazni (azt hiszem nekem is lesz éjszakai).Ez amiről én írtam az nem belső (lingual)fogszabályzó,hanem csak egy belső ív,ami az első fogakra való,és nem hagyja,hogy visszamozduljanak a fogak.A lingual fogszabályzó kb.500.000 Ft,de ez amit én írtam 3-5.000 Ft,és más a funkciója!Egyébként lingual-t nagyon kevesen alkalmaznak a dokik közül,és nagyon drága...

91. Ancsa 9 (válaszként erre: 87. - Emoheart)
2007. márc. 14. 10:06

Szia!

Én úgy tudom,hogy amíg le nem jön addig bennt marad(kb. 1év).De ez egy jóval laposabb ív,nem áll ki annyira mint a normál ragasztott fogszabályzó,és nincsenek brekettek csak két ponton ragasztják fel,nem is látható.

2007. márc. 13. 16:23

Sziasztok!


Azt szeretném megtudni, hogy nem rosszabb így huszon évesen fogszabályzót viselni? Nem arra gondolok, hogy mennyire látszik, hanem hogy nem lassabb-e mire a helyére áll? Én szeretnék de csak éjszakait.

89. erank (válaszként erre: 85. - Ancsa 9)
2007. márc. 13. 16:20
Lehet, hogy rossz helyre adta, de az elején míg égette (izzított dróttal csinálta) addig nem éreztem semmit, csak rettenetesen büdös volt.Nekem is kihúzták a tejfogamat, úgyhogy már 2,5 éve fogatlan vagyok. Furcsáltam is, hogy nem zsibbadt el teljesen, mert mikor a tejfogamat húzták akkor kb.4-5 órára elzsibbadtam. De ezt jóval hátrább adta. Nekem is el van ferdülve, de nem nagyon. Sajnos ott még nem járok, hogy a helyén legyen 4.-én ragasztanak rá brackettet. Csak azt nem tudom, hogy a drótot hová fogják rögzíteni. Nem nagyon tudom, hogy fogják a helyére irányítani a fogamat. Amúgy halmozottan hátrányos vagyok fogtéren. Mindkét nagymamámnak el vannak feküdve a szemfogai.Kösszi, de már 7 éve járok ehez a dokihoz és mikor kész leszek(de jó lenne már) akkor azért kicsit hiányozni fog. Minimum fél év mire helyére kerül a fogam, de még benne van a csontban, úgyhogy biztos, hogy több lesz. És addig fent marad az állandó fogszabi is. Utána meg kell éjszakai.Úgy tudom fölső fogsorra nem szoktak ívet ragasztani, de javíts ki ha tévedek.
88. negerne (válaszként erre: 86. - Ancsa 9)
2007. márc. 13. 16:18

hali Ancsa.

Nekem is leveszik májusban aztmondta a doki. A kérdés, szernted mejik a jobb? A belső, vagy az éjszakai? Mert nekem is választanom kell, melyiket szeretném helyette. És hát nemtudom. A belső nem látszik, de mindenki azt mondja, nehezebb megszokni a beszédet mint a külsőnél, és sokkal inkább bántja a nyelved, mint a külső a szádat. Az éjszakit meg lehet napközben is hordani, amikor nem dolgozom. Hát látom neked előbb lesz ilyesmid, kiváncsi leszek mit mondassz.

87. emoheart (válaszként erre: 86. - Ancsa 9)
2007. márc. 13. 10:15
de az a belső ív örökre bennt marad? vagy csak fél évre?
2007. márc. 13. 09:54
Tegnap voltam dokinál és azt mondta,hogy két hét múlva leveszi az alsót!!Kapok majd egy belső ívet (3-3 fogra,azaz az első 6 fogra),ami nem fog látszani,hogy ne mozduljanak vissza a fogaim.Ezt tudom ajánlani mindenkinek,mert a legtöbb embernek vissza mozdul a foga az eredeti állapotba (vagy legalábbis majdnem abba)!!!Vagy a kivehető fogszabályzót kell éjszakánként viselni,vagy ezt a belső ívet.
85. Ancsa 9 (válaszként erre: 84. - Erank)
2007. márc. 13. 09:23

Én is elég sok érzéstelenítőt kaptam,de én nem éreztem akkor semmit csak,hogy feszítik ki a fogamat a helyéről.Életemben nem féltem még ennyire.Nekem átvágták a csontot,kifeszítették a fogamat,és utána összevarrták az ínyemet.

Amikor kiment az érzéstelenítő,akkor én is fájdalomcsillapítókon éltem.Szerintem neked nem jól adta be a szurit,mert nekem lezsibbadt az egész arcom.

És egyébként már helyén van a szemfogad?Az egyik ismerősömnek sem nőttek ki a szemfogai.Neki kihúzták a tejfogát,és ki kellett műteni a maradandó szemfogát,mert nem tudott volna kinőni,teljesen el volt fordulva.Nem hiszem,hogy ez jó ötlet volt,mert a tejfogai legalább ott voltak a helyükön,most pedig pótolni kell a lukakat.Ha szeretnél egy jó dokit én tudok egyet,vagy már minden ok?

84. erank (válaszként erre: 83. - Ancsa 9)
2007. márc. 12. 16:05
Nekem is nagyon fájt, de rajtam semmi se látszott. Nekem a fogszabályzós dokim csinálta a műtétet. Nálam ott kezdődtek a gondok, hogy nem nagyon hatott a lidokain. Kaptam kettőt is, de mikor elkezdett a kampóval kaparászni az már nagyon fájt. A doki az elején azt mondta, hogy szóljak ha fáj, de mikor szóltam, csak annyit mondott: Tudom. És folytatta tovább. A műtét végére teljesen elmúlt a lidokain hatása. Bementem a mosdóba és annyira sírtam, hogy anyámnak alig sikerült lelket öntenie belém, hogy haza menjünk. Utána pár napig fájdalomcsillapítón éltem, de utána elmúlt, bár enni azt nem tudtam. A fogorvos azt mondta, hogy a fölső bölcsességfogaim nem fognak kinőni. Remélem nem találják ki, hogy ki kell őket szedni.
83. Ancsa 9 (válaszként erre: 82. - Erank)
2007. márc. 12. 08:54
Nekem csak 2db bölcsességfogamat kellett kiműteni szájsebészeten,mert nem jöttek ki és azt mondták,hogy ha később kezd el kinőni,akkor összetolhatja a fogaimat(fogszabályzás után).Így utólag nem csinálnám meg még egyszer,mert 1-1 hétig majd meg haltam a fájdalomtól és még az arcom is eltorzult,úgy be volt dagadva a fogamnál!!
82. erank
2007. márc. 10. 16:32
Sziasztok! 15 éves vagyok és 7 éve járok fogszabályzó kezelésre. Sajnos nem magándokihoz, mert arra nincs pénz. Egy felső-alsó kivehetőssel kezdtem, kb.1,5 évig hordtam, amitől az alsó fogsorom teljesen helyre állt. Alul minden fogam másfelé állt. Utána jött egy csak fölső éjszakai. Már úgy nézett ki minden rendben van amikor kiderült, hogy az egyik szemfogam nem jött ki. Kihúzták a tejfogamat hátha lejön az eredeti helyére, és feltettek egy állandó fogszabályzót, hogy helyet csináljanak neki. Ez volt tavaly áprilisban. Azóta meg kellett műteni, mert nem akart lejönni a fogam. Vágtak egy kb 4-5mm-es lyukat a szájpadlásomon ott ahol a fogam van. Itt tartok most. Valakinek csináltak már ilyen műtétet?
81. cskata (válaszként erre: 77. - .Lilla.)
2007. márc. 8. 21:50

nekem jövő szerdán húzzák az egyik fölső négyesem, rá egy hétre pedig a másikat.. márc. végén rákja fel a dokim a fogszabit.. jelenleg a foghúzástól jobban parázok, mint a fogszabályzótól.. még sosem húztak ki egy fogamat sem..de muszáj, mert kicsi az ívem és nem férnek el a fogaim normálisan, nincs elég hely..:(

Neked hányat húznak?

80. negerne (válaszként erre: 77. - .Lilla.)
2007. márc. 8. 08:18
sziasztok. Nekem most van fent 3 hónapja. A fogaim nagyon keresztbe álltak. Mostmár mind a helyén van. Gyönyörű lett. A foghúzást, hála istennek megúsztam, mert vollt egy fél fogyni lukam oldalt, és ahogy hátrébb húzták, eltűnt a luk. A fájdalom, egyénenként más. Nekemis azt mondták, a húzásután 1-2 napig fáj, nekem sosem fájt. Egy kicsit kellemetlen vollt a húzás utáni 1 nap, mert húzott, de nem fájt. A szádat ha kisebzi belülről akkor a viasz segít, és 1-2 nap alatt elis múlik. Ami fura az a evés, mert keményet valóban nem tudsz enni. Vagy csak hátul tudod elharapni. Én gáz, vagy nem gáz, mindent késsel, villával, még a hamburgert is a mekiben.:)De most 3 hónap múltán, már almát is tudok harapni:)Az ára ahol én nekem csinálják ott 70ezer, és minden eggyess húzás 5ezer. A lányomnak is van, ő tb támogatott még a kivehető 4ezer, és nincs több költség a húzásoknál. A fiam is kap ragasztottat, és az tb támogatottan 20ezer. szintén nincs húzási költség. Szóval ha valaki még tiniként teheti, ajánlom, mert felnőttként nem semmi pénz a vége.:) Ja és eggyáltalán nem ciki. Szerintem az emberek nem foglalkoznak vele, nem bámulnak meg. Ami ciki, az az ha rondán állnak a fogaid. Amikor én tini volltam akkor ciki vollt, ma nem.
79. c8abec8c04 (válaszként erre: 77. - .Lilla.)
2007. márc. 7. 21:12
A nagy összevisszaságot lassan igazítják, viszont látványosabb is. Megéri a szenvedést! Mindig csak aznap éjjel fáj, amikor húznak rajta. És ez csak hetente vagy kéthetente egyszer történik.
78. orosztonyi (válaszként erre: 76. - C8abec8c04)
2007. márc. 7. 21:09
Köszi a jótanácsokat!!!!!!!
2007. márc. 7. 20:05

sziasztok

tulvok egy tömésen még van hárta,utána remélem elkezdik a fogszabis részét is.. de nagyonfélek h sokat kell kihuzni,nemtűröm a fájdalmat.. azt szeretném tudni h nektek emnnyire volt rossz a helyzet amikor felrakték?? mert nekem sok áll keresztbe.. felül másfél (:P) alul meg vagy 4 fogam teljesen keresztbe..

76. c8abec8c04 (válaszként erre: 75. - Orosztonyi)
2007. márc. 7. 17:44
Vágj ki a viaszból egy akkora darabot, amekkorára szükséged van, és meleg víz alatt puhítsd meg. Utána könnyedén rányomhatod a szúrós részekre. Főleg éjjel, alváskor használd, mert akkor nagyon belenyomódik a drót a húsba. A kajálás 1-2 hét alatt rendbe fog jönni, ne aggódj. Egyél sok joghurtot és 100%-os gyümölcsleveket.
2007. márc. 7. 17:20

Most kezdte ki a szám belsejét... A viaszt fel kell oldani valamiben, vagy csak simán kenjem rá... mert már próbáltam, sose vált be...


ja... a kaja... basszus... mondták hogy nem fogok tudni enni... de enyire...

74. orosztonyi (válaszként erre: 71. - C8abec8c04)
2007. márc. 7. 17:14
Nem... megkérdeztem másoktól, azt mondták hogy ez természetes... Eleinte sz..r, de utána megszokom...
2007. márc. 7. 10:28

Az,hogy valaki öklendezik az nem megszokott,ill. nem is normális...

Ha valakinek fogszabija van csak arra kell figyelnie,hogy a kiálló brekettek és a drót ne sértse fel a száját (erre a célra adnak viaszt,amit rá lehet rakni a kiálló részekre)!

Nekem nem volt semmi problémám,ill. csak nagyon minimális:kezelések után 1-2 napig éreztem,ahogy húzódik a fogam,de nem volt vészes...

72. cskata (válaszként erre: 69. - Orosztonyi)
2007. márc. 6. 21:29

egy fogszabis fórumon azt olvastam, hogy 1-2 hét alatt meg lehet szokni.. öklendezésről nem hallottam még, inkább csak sajgó fájdalomról és arról, hogy feltöri az ember nyelvét és száját.. aztán megszokod és már csak az állítások után fog 1-2 napig fájni állítólag..

saját tapasztalatom még nincs, de 1 hónap múlva már lesz..

71. c8abec8c04 (válaszként erre: 69. - Orosztonyi)
2007. márc. 6. 21:28
Nem lehet, hogy túlságosan hátul van a híd, ami a két örlőfogadat feszíti?
70. cskata (válaszként erre: 68. - Cajszi)
2007. márc. 6. 21:26

szió! Neked még - tudtommal - TB által támogatott, tehát nagyon olcsó! (pár ezer forint..) már csak anyagi szempontból is megérné most megcsináltadnod, mert 18 éves kor után bizony kemény pénzeket kell érte majd fizetned..

Nekem a hónap végén teszik fel és mire a végére érek majd az egésznek (1-1,5 év), akkorra kb. 350.000-et fogok összesen kifizetni.. igaz, nem egy összegben - de szerintem így is durva!!!

2007. márc. 6. 14:34

Csasztok!

én is 15 vagyok... ma rakták fel a szabályzót, és elég sz..r. Állandóan öklendezek, és nehezen tudok nyelni, mert -ismétlem- öklendendeznem kell... Szokásos ez? Mikorra fogom megszokni?

68. cajszi
2007. márc. 6. 12:55

szijasztok!

most vok 15 éves...sajnos a szüleim nem csináltatták meg kisebb koromban a fogszabályzót,mondván,majd késöb...:Smost viszont megcsináltatjuk,csak nemigazán szeretném,nem a legszebb,föleg h 3-4 évig is lehet h hordanom kéne,és a tinikorom beleveszik:S:PMindenképp szeretnék gyönyörű fogsort,most elég csálé szegényke:S:D Halottam róla,meg láttam is fehér külső fogszabályzót,én is olyat szeretnék,az nagyon tetszik.Nem tudja valamelyikőtök mennyibe kerülhet körülbelül?Egy két tapsztalatot is szivesen vennék...elöre is kösziii:)

2007. márc. 5. 13:03

Sziasztok!

Nekem 2 éve van külső fogszabályzóm (porcelán),1 hónap múlva szedik le!Nagyon csúnyák voltak a fogaim,és most pedig tökéletesek.Ha valaki még nem talált dokit,akkor érdemes a Mária utcai fogklinikára elmenni(Ferenc körút)!!Nekem egy álmom vált valóra,mindig irígykedve néztem azokat akiknek szépek a fogai...

Üdv!

Ui:Mindenkinek sok sikert,az sokkal cikibb,ha valakinek csúnya a foga,mint ha fogszabályzója van!!!!

66. cskata (válaszként erre: 65. - Tututi)
2007. márc. 2. 19:30

azért kérdezz rá a belsőre is, mert ha arra is kaphatsz támogatást, akkor töredékébe kerül(het)!!

Egy 17 éves ismerősömnek 5.000 Ft-ba került ívenként a külső fogszabija (a támogatás miatt), felnőtt korban ugyanez jóval százezer felett van ívenként..

Szóval ha Neked alkalmasak a fogaid a belsőhöz, akkor - a korod miatt - nem fog annyiba kerülni, mint amilyen árakat nekem mondtak!

Sok sikert!:)

65. tututi
2007. márc. 2. 18:37
Húúú köszönöm szépen a felvilágosítást!! :) Hát azt hiszem én is a külső fogszabit fogok választani...bár sztem nem én fogok választani mert belülről igen érdekes lenne szabályozni a most kinövő szemfogamat =) mégegyszer köszönöm!! :)
64. cskata (válaszként erre: 62. - Tututi)
2007. márc. 2. 00:45

egyetértek Moncsykával! és 18 év fölött már súlyos ezreket sőt százezreket kell majd érte fizetned!!! (most még ingyenes Neked én úgy tudom..)

Nekem márc. végén raknak fel esztétikus fogszabit (külső, átlátszó műanyag lesz), inkább nem írom le, mennyi lesz kb. a 1,5 éves kezelés készülékkel és egyéb járulékos költségekkel, bár az az összeg még úgy-ahogy vállalható..

Eredetileg én is belső fogszabit akartam, mert az ugyebár nem látszik - és hát nők vagyunk és hiúk..:) DE felnőttként a belső (lingual) fogszabályzó 400.000,-/FOGSOR!!!! Hozzá adtam az egyéb költségeket és máris 1 millánál tartottam.. no comment!

Azt gondolom, nem kell részleteznem, hogy miért választottam inkább a külső megoldást - hiúság ide-vagy oda..;))


Szóval szerintem bátran vágj bele, pláne hogy most még szinte ingyen megússzátok! Ráadásul manapság már nem ciki a fogszabályzó, mint akkoriban, amikor én voltam 14.. na, nem is volt szinte senkinek.. és én 31 éves koromig húztam-halasztottam, míg végre rászántam magam.. Te ne várj eddig, szerintem ess túl rajta mielőbb!!:))

És nem csak a szép mosoly miatt, hanem a fogaid élettartamának az érdekében.. nekem pl. azt mondta a fogorvos, hogy ha nem szabályoztatom, akkor 50-60 éves koromra ki fognak esni (mert rossz a harapásom és az alsó fogsorom rossz helyre zár, így állandóan "lökdösi" a felsőt..)!

Szóval inkább most 1,5 év kellemetlenség, mint 50 évesen műfogsor.. legalábbbis szerintem..:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook