Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzó fórum

Fogszabályzó (beszélgetős fórum)


63. e177409b6e (válaszként erre: 62. - Tututi)
2007. márc. 1. 21:26
Ha most nem rakják fel akkor majd később!! Így legalább hamarabb túlleszel rajta
62. tututi
2007. márc. 1. 21:22
Sziasztok! Én 14 éves lány vagyok és nem akarok fogszabályzót...pedig muszáj mert még csak most nő ki a szemfogam =( a másik szemfogam annyira keresztbe áll h azt ki kell műteni...azt mondják az orvosok hogy nem fog látszódni hogy az egyik szemfogam hiányzik! nem birom magam rávenni hogy elmenjek a dokihoz :( tudom hogy fontos az hogy szép legyen a mosolya az embernek,és akarom is hogy szép legyen, de ha valaki felhozza azt a szót hogy fogszabályzó könnybelábad a szemem :( giától kérdezném hogy a belső fogszabályzó körülbelül mennyibe kerül?? lécci válaszoljatok! =(
61. cskata (válaszként erre: 59. - Annanicole)
2007. febr. 21. 22:09

szia! miért ne lehetne? bármilyen életkorban lehet! megnéztem az adatlapod, én is 75-ös vagyok és épp holnap megyek a dokihoz egyeztetni, hogy hogyan és mennyiért és mennyi ideig..stb.. remélem, lelki erőm is lesz hozzá, hogy valóban bevállaljam - bár már sok megerősítést kaptam itt is és más fogszabis fórumon is!:) ennyire közel még sosem jártam hozzá, mint most..:))


én sajna dokit nem tudok ajánlani, szegedi vagyok és az itteni Fogklinikáról ajánlottak nekem egy dokit, akihez megyek holnap.. de nézegesd meg a témához eddig hozzászólók adatlapját, hátha találsz köztük budapestit is..

60. huenya
2007. febr. 20. 16:34

Hali!

Nekem két évig volt fogszabályzóm. Eléggé kiszúrtak velem, mert 6-7 hónapig csak azért jártam be a fogorvoshoz, hogy megnézzenek és hazaküldjenek. Nem húzták meg, de rajta hagyták egy csomó ideig. Az alsó fogsoromra nem is raktak, mert a felsővel leharaptam volna. Erre előre akarták tolni az egész felsőt, h alulra is lehessen rakni... Ezt már nem engedtem inkább hagytam, hogy így maradjanak a fogaim...

Utáltam a fogszabályzót...

2007. febr. 20. 16:21

Sziasztok barki!


31 evesen lehet meg fogszabalyzom? tudnatok ajanlani egy jo dokit? sokba kerul?

2007. febr. 20. 11:46
Sziasztok! 21 éves lány vagyok. 12 évesen már volt egyszer fogszabim, de most újra rakattam, csak ezúttal porcelánból fehér dróttal és most alulra is. Nem rondák a fogaim, csak szeretném tökéletesen látni őket, mert nem harapok jól össze. A felsőt már négy hónapja hordom, az alsót pár napja rakták fel. Már nem fáj, bár hétvégén fájdalomcsillapítokon éltem, viszont most meg dörzsöli a számat. Erre viszont viaszt használok. Semmi negatívumot nem tapaszataltam, csupán egy irigy barátnő tett csipkelődő megjegyzést akinek régen volt fogszabályzója kiskorában, hogy biztos a barátomat zavarja valamiben. Akinek gyerek esze van, arra meg nem kell hallgatni. Engem a tökéletes mosoly motivál. És szerintem az se baj, ha az ember ehhez keres egy példaképet (Tom Cruise vagy [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Britney Spears[{[{[/A]}]}]), vagy Jessica Simpson, azsem baj ha kitűz egy célt magának, pl ha leveszik fehérítteti a fogát, stb...a lényeg hogy nem szenvedésnek kell megélni, hanem úgy, ha midnennap belenézel a tükröbe azt lásd hogy MEGÉRTE!
57. negerne (válaszként erre: 56. - Cskata)
2007. febr. 19. 21:46
szia. Pöszeség, 1 hét. Megszokni, mondjuk 2. szerintem nem gáz. Amikor húznak rajta, akkor bántja egy kicsit a számat belül, de az max 2 nap. utána minden ok. Eleinte furi vele enni, illetve nemigazán lehet keményet, mert olyan mintha nem a sajátom lennének a fogaim. És ez minden húzás után így van. De csak 1-2 napig. Nekem hála istennek nem fáj. 2 hónap alatt rendbevágta a fogaim. Mostmár a helyükön vannak. De még elkell viselnem egy darabig. Szóval minden jót "sorstárs"
56. cskata (válaszként erre: 54. - Negerne)
2007. febr. 19. 20:25

szia sorstárs!:) nekem még éppen nincsen fent, a héten megyek egyeztetni és lenyomatot vetetni a dokimhoz.. (szóval elvileg hamarosan nekem is lesz.. - és nyáron én is 32 leszek..:))


Mennyi idő alatt szoktad meg? Pöszeség vagy egyéb beszédhibák voltak vele?

55. f703770793 (válaszként erre: 54. - Negerne)
2007. febr. 19. 15:10
még nem tartja, csak beállt az ívvel párhuzamosan. még legalább fél évig rajta kell lennie. ha most levennék, akkor egy hónap és visszaállna. de állapottól függően 1-3 év után kaphatsz helyfenntartó készüléket( éjszakai, kivehető).
2007. febr. 19. 13:40
sziasztok. Én 32 éves vagyok, és most kaptam állandót. 2 hónapja van rajtam, és teljesn visszatette a fogaimat oda ahova valók, pedig nekem nagyon csálék voltak. Mostmár csak tartja vagy mi. És ahoz képest, miket hallottam róla, nekem sosem fájt.
2007. febr. 18. 09:19

szisztok!

én 26 éves vagyok és Bpi.szeretném megcsináltatni a fogaimat,de nem tudom hova forduljak:(tudnátok ebben segíteni,hogy hol találok olyan szakembert aki jó,kedves és nem iszonyúdrága?

ezer hála nektek

2007. febr. 16. 19:42

sziasztok!

en egy lassan 18 eves lany vagyok, egy ev utan ujra van fogszabalyzom. anno masfel evig hordtam, bar nekem nem "csak" annyi gondom volt sajnos, hogy ossze-vissza alltak, sot, nem is ez volt a gond.. eleg szepen rendbetette(mar amennyire az en helyzetemben szepnek lehetett mondani), de mielott raktak volna porcelanhejat ra, visszamozdult az egyik, ezert kell megint hordanom par honapig. olyan szempontbol nekem szerencsem volt, h soha nem csufoltak emiatt, bar ettol fuggetlenul sem mertem soha mosolyogni :S

amugy en is csak ajanlani tudom mindenkinek, sztem megeri a fajdalom ami vele jar; es el tudom kepzelni (es remelem majd at is elem), hogy mekkora onbizalmat adhat, miutan leveszik!:)

51. cskata (válaszként erre: 50. - F703770793)
2007. febr. 14. 20:50

lehet, hogy beszélek még másik dokival is, bár ez a jelenlegi sztem nagyon profi..

én is azt hallottam a belsőről, hogy nehezebb tisztítani és sokkal drágább, mint a külső.. ráadásul olvasgattam más fogszabis fórumokat is és az ottani véleméynek hatására is begondolkodtam..


ma voltam fogröntgenen és annyira aranyos volt a röntgenes dokinő!:) biztosan kedveskedni akart, mert azt mondta, hogy olyan leszek, mint egy Barbie-baba, ha túl leszek rajta!:DD hehe, akkor már csak hosszú combokat és nagy melleket kell növesztenem..:DDD meg hogy olyan mosolyom lesz, mint Julia Roberts-nek.. jajj, akkora szájjal..?;)))

50. f703770793 (válaszként erre: 49. - Cskata)
2007. febr. 14. 09:45

szia!

szerintem kérdezz meg más dokit is, mi a véleménye erről.

egy biztos, nekem alul-fölül volt 4 évig, rögzített.néha feltépte belül a számat.

amúgy nem gáz pl. a porcelán, ami kívül van.

a belsőt nehezebb tisztítani!!! amúgy mindenkinek, sima, "mezei" egyenes sörtéjű fogkefe elég a tisztításához. nem kell speckó!

49. cskata
2007. febr. 13. 23:18

tapasztaltokra lennék kíváncsi:

ma voltam fogszabi megbeszélésen egy dokinál (még csak tervezem és érdeklődöm..)!

Amikor mondtam, hogy belső ívre szerelhető lingualt szeretnék, akkor a doki szó szerint ezt mondta: "miééért, akar belsőt? szét fogja szedni a nyelvét! nem fog tudni fűszeres ételeket enni!"

uhhh..!:( tényleg ennyire gázos a fogsor belső ívére szerelt fogszabályozó? van valakinek tapasztalata?

48. Bogyianyu (válaszként erre: 28. - PALINGRID)
2007. febr. 10. 22:58

Szia!

A google dobta ki a topikot, amikor a témában kutakodtam. 30,5 éves fejjel keresnék egy jó fogszabályzó szakembert. Ha el tudnád küldeni a Te dokid elérhetőségét, nagyon megköszönném.

Gabi

47. cskata (válaszként erre: 46. - Ccccc)
2007. febr. 8. 22:31

szió! látom mezőtúri vagy - így nem tudom, hogy Szegedre eljárnál-e fogszabályzásra vagy az nagyon messze van már..?!

én kedden megyek először itt Szegeden a Fogklinikára egy dokihoz, akit ebben a fórumban ajánlottak nekem és lényegében csak ezzel foglalkozik: ezt tanítja az orvostanhallgatóknak és ezt csinálja a klinikán és magánrendelésen is.. még nem tudok róla nyilatkozni, de nekem már ezek a tények önmagukban is elég bíztatóan hangzanak..:)


Mi történt Veled gyerekkorodban?

46. ccccc (válaszként erre: 37. - PALINGRID)
2007. febr. 8. 15:24

szia P,

meg írnád az elérhetőséget ahol a fogszabályzásodat csinálták. Én már nagyon rég óta szeretnék elmenni, de nem tudom melyik helyet válaszam...

Bárki aki tud ajánlani egy biztos helyet kérem tegye meg.

Velem gyerekkorban egy magán doki már elbánt azóta nagyon félek.

45. cskata
2007. jan. 30. 22:10

na, febr. 13-án megyek a fogklinikára a doki bácsihoz beszélgetni az egészről..:)

ha belevágok és pösze leszek, az k..va égő lesz..:)))) mivel belső ívre akarom felrakatni, tehát látszani nem fog, csak éppen egyik napról a másikra nem fogok majd tudni valszeg normálisan beszélni..:)


Gia! Neked végig problémáid voltak a "normális" beszéddel amíg fent volt?

44. cskata (válaszként erre: 41. - Gia)
2007. jan. 18. 23:53

Szia Gia! Magyarországon csináltattad..? (látom az adatlapodon, hogy Budapest - Toronto...)

Megírnád (akár priviben is), hogy mennyibe került? - már ha Bp-en jártál dokihoz..

43. emoheart (válaszként erre: 35. - .Lilla.)
2007. jan. 16. 03:07
17 évesen még semmről nem maradtál le, sőt tök ideális kor. Nekem 8 fogamat táolították el, és sokkal jobb, nem hiányoznak egyáltalán :)
2007. jan. 16. 03:06

nekem lassan 6 éve van és felső állkapocs műtétem volt, ami sikeres lett, tökéletes lett a harapás, az ív és esztétikailag sem lehetne szebb ennél.

6 hónap és leszedik.

Akit érdekel a műtéti fogszabályzás, vagy ha vkinek javasolták nyugodtan írjon.

41. gia
2006. dec. 25. 03:08

nekem van belső íven lévő fogszabályzó, 2 éve tették fel (15 voltam) és még marad is egy darabig.

állítólag valamivel kellemetlenebb mint a rendes, erről nem tudok nyilatkozni, mindenesetre az első két hétben kell csak hozzászokni és utána már csak van. ugyan igaz, hogy az idő megszépti az emlékeket, mindenesetre én nem igazán tudtam beszélni (mármint a kiejtésemmel alapvető problémák voltak, pöszeség meg hasonlók) de érdekes módon csak magyarul.

ha valakinek van kérdése, nyugodtan :)

40. cskata (válaszként erre: 39. - PALINGRID)
2006. dec. 18. 15:21

:)) én sem vagyok már mai tyúk - fogszabályzás szempontjából legalábbis..:)))

ha jutottam vmire beszámolok mindenképpen - de már úgyis januárra csúszik át a doki-vizitem..:)

39. PALINGRID (válaszként erre: 38. - Cskata)
2006. dec. 18. 14:38

A belső protkó (én már csak így hívom) sokkal drágább, és nehezebb is állítgatni, a dokim nem ajánlotta nekem, mert valóban "útban van" a nyelvednek, és törhet is. Nem azt mondom, hogy a külsőt könnyű megszokni, de csak az első hét a kritikus. Nekem már most hiányzik. Irtó fura érzés.Különben is, manapság "divat" a fogszabi. Egyre több 20 év felettin látom. Én 36 évesen kezdtem, és nem szégyelltem. Sőt!


Vágj bele bátran! Kíváncsian várom a fejleményeket!

38. cskata (válaszként erre: 37. - PALINGRID)
2006. dec. 18. 09:43

huuuhhh..gratulálok!:)))

én még mindig csak a lelki felkészülésnél tartok..:( de januárban már tényleg felhívom a dokit, akinek megkaptam az elérhetőségét..:))


A fogsorod külső vagy belső ívén volt a fogszabályzó?? Én belülre szeretnék, de arról azt hallottam, hogy nehezebb megszokni és drágább is jóval...:(

2006. dec. 18. 08:34

sziasztok!

pénteken leszedték a fogszabályzómat. Szuper lett. És nem, valóban nem marad ott a brackett helye, mert szépen átpolírozzák. Sőt, ha kell, még fazonírozzák is a fogakat, hogy passzoljanak egymáshoz fazonban, illetve hogy a jobb és a bal oldal szimmetrikus legyen. És egy percig sem bántam meg. Nem mertem eddig mosolyogni, de már belejöttem. Fura, és meg kell szoknom a látványt, nomeg az érzést, hogy nincsen albérlő a számban.

Mindenkinek sok sikert!

36. eva28 (válaszként erre: 35. - .Lilla.)
2006. dec. 13. 21:18

Szia!


Egy csöppet sem ciki, én 28 évesen rakattam fel lassan 1 hónapja. Tökéletesen megszoktam már fel sem tűnik. Ráadásul a férjecském szerint is abszolut nem észrevehető, nem zavaró mások számára sem. Ami pedig a lényeg a számodra legyen elfogadható. Csakis magadnak teszel jót, amit cseppet nem fogsz megbánni. Jobb minnél hamarabb megcsináltatni, ne várj addig mint én!

2006. dec. 12. 16:22

sziasztok

én saját elhatározásbol akarok f.szabályzót...keresztbe áll egy csomo fogam meg csunyák sötöbö...ki is kell huzni 4et minimum h legyen hely.. szerintetek nem ciki 17évesen??? :'( annyira szeretnék mosolyogni de ilyen fogakkal nem lehet.. :S

2006. dec. 12. 16:21
sziasztok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook