Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
6713. 974e268731 (válaszként erre: 6712. - Anda39)
2015. márc. 27. 17:07

Ne haragudj, nem akarok senkinek rosszat, de így már nekem is rendben van.

Most már van elég infóm... bár eddig is csak a makacsságom értetlenkedett. Van önismeretem.

Szóval köszi az eddigieket és további jókat!

6712. Anda39
2015. márc. 27. 16:30

[link] - ezt találtam, erről tudok írni.

Egyébként többször írtam már neked, igyekeztem eddig is normálisan válaszolni, úgyhogy rosszul esik, amikor ez neked "nem valami kedves gesztus".

Szóval visszatérve a linken látható termékre: azt írják, hogy szőke hajra való. Csak abban az esetben lehet számítani a gyönyörű világosszőke árnyalat elérésére.

Tapasztalatom szerint az emberek mindig sötét hajra használják az ilyet, aztán csodálkoznak, hogy tiszta sárga lesz a hajuk tőle.

Egy narancsos alap nem elég a szép szőkéhez, abból nem lesz az sosem. Szép világossárga kell.

Utolsó kérdésed: próbatincshez annyi anyagot keverj össze, amennyire szükséged van. Ha letelik a hatóidő és megfelelő az eredmény, akkor kell bekeverni a többit, amivel az egész hajat be akarod festeni.

A speciális szőkékhez erős oxidálószer kell (leginkább 12-es), és a hatóidő min. 45-50 perc szokott lenni. Ezek nem csak szívnak, de színeznek is, úgyhogy ha megfelelő a kiindulási alap, akkor nem szükséges utánszínezés. Ezért nagyon fontos megnézni, hogy pontosan milyen hajra ajánlják! Ezt a doboz hátulján még fényképpel is szokták jelölni.

6711. 974e268731 (válaszként erre: 6709. - Anda39)
2015. márc. 26. 16:26

Bocsi, de amíg nem áll össze a kép és amíg valami nagyon érdekel addig ilyen "rámenős" vagyok.

Kérlek, ha sok vagyok állíts le, de ne ne válasz legyen a válasz, mert szerintem az nem valami kedves gesztus.

Ez a hajvilágosító festék (Blonde Ultime) egy speciális szőke festék vagy micsoda? Ez után kell használni valamilyen festéket, színezőt? Tudom nem ismered, de a megnevezésèből nem lehet erre következtetni? Nem találok róla használati utasítást... az üzletben meg tuti nem engednék kihajtogatni.

Elméletben befestem vele és mondjuk kapok egy világos narancsos alapot, mit kell ráfesteni, hogy hamvas szőke legyen? (Tudom, hogy ez nem egyszerű dolog, tudom, hogy sokmindentől függ... valószínű nem is fogom merni bevállalni, de kérlek legalább elméleti szinten vegyük számba a lehetőségeket, ha megteszed, hogy itt írásban szánsz rám időt, energiát.)

Vagy ha a festéket összekeverem, akkor mennyi ideig lehet használni, hogy hasson is. Pl. befestek vele egy tincset várok vele x időt és ha tetszik rátesznem az egészre, akkor még az működik?

6710. 974e268731 (válaszként erre: 6709. - Anda39)
2015. márc. 25. 20:31
Ok. Köszönöm.
6709. Anda39 (válaszként erre: 6707. - 974e268731)
2015. márc. 25. 12:45
Mindenkinek vannak vörös pigmentjei, kinek több, kinek kevesebb. Az a lényeg, hogy a megfelelő anyagot találjuk meg. Ami egyikünknek beválik, az a másikunknál nem használható, sajnos ki kell tapasztalni, ránézésre nem lehet eldönteni. Az én hajam csak szőkítéssel lesz olyan amilyen, míg másnak, akinek ugyanilyen színmélységű a haja elég a speciális szőke festék.
6708. 974e268731 (válaszként erre: 6706. - 974e268731)
2015. márc. 24. 20:49
Amúgy a lenövésem alatti rész kb. 20 cm., amiből szeretnék majd pár cm.-t vágatni, frissítésként, mert növesztem.
6707. 974e268731 (válaszként erre: 6705. - Anda39)
2015. márc. 24. 20:40

Akkor az nem is számít, hogy hajlamos vörösödni? Csak a szín mélysége lehetne akadály a szőkéhez?

Bocs, hogy ennyit kérdezek, de nagyon tutira akarok menni. Ráadásul a szemöldököm sötétebb lenne, ha az egész hajam világos lenne, valakinek jól áll, de valakinek szörnyen. Szerintem a részletek is fontosak... Nagyon nem tudom még, hogy mit tegyek... :(

6706. 974e268731 (válaszként erre: 6705. - Anda39)
2015. márc. 24. 20:34
Hát a többi, ami a lenövés után van nagyon mix. Ott van alatta a nagyon régi melír meg rajta régi világos barna és egy-két hónapja gondoltam megpróbálom az ombret (persze itthon), ha már úgyis ekkora lenövésem van és kicsit világosabb a vége, rámentem casting tejes karamellel, amitől sötétebb lett, pár hét után szőke festékkel, amitől alig láthatóan világosabb lett..., de szerintem most visszaállt majdhogynem a kiindulópontba. Szóval az már érdekes kérdés. Szerencsére elég jó minőségű a hajam, de én már nem szeretném nyúzni, ezért is fogok szakemberhez menni, de nagyon jóhoz kéne. :)
6705. Anda39 (válaszként erre: 6704. - 974e268731)
2015. márc. 24. 20:15
A kép alapján nem sötét a hajad, simán lehet belőle szép szőke, de azt nem írtad, hogy milyenre van festve a hajad? Egyáltalán nem mindegy, mert oda más anyag kell, mint a hajtőre (arra a 15 centire ;) ), hogy egyforma legyen.
6704. 974e268731 (válaszként erre: 6703. - 974e268731)
2015. márc. 24. 16:54
Uh... ez nagyon nem akar összejönni. Akkor lehet kiteszem ide, az adatlapomhoz. Most már akkor is megmutatom. :)
6703. 974e268731 (válaszként erre: 6702. - 974e268731)
2015. márc. 24. 16:50

[link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

6702. 974e268731 (válaszként erre: 6701. - 974e268731)
2015. márc. 24. 16:34

Na jó...béna vagyok. Ipaddel meg telefonnal próbálkozom, de nem megy a képfeltöltés. Pedig... na mindegy.

Szerintem közèpbarna a színe, de tudom fodrászoknál ez másképp megy. A lényeg, hogy van olyan, akinek ránézésre megmondod, hogy ne is próbálkozzon, mert nem lesz hamvas a haja vagy nem is állna jól neki?

6701. 974e268731 (válaszként erre: 6700. - Anda39)
2015. márc. 24. 16:07

Köszönöm szépen a válaszod.

Igen, én is próbáltam itthon neten megkeresni, mert üzletben nem volt kedvem totál átolvasni, de azt tudom, hogy 2 féléje volt az egyik 6-8 árnyalat a másik azt hiszem 4-6. Én is ezen döbbentem le... sőt még a hajszínárnyalat is (barna is) fel volt tűntetve képen, hogy világos lesz.

Teszek fel mindjárt képet a saját színemről, bár így kép alapján nem tudom mennyire lehet bármit is mondani. Már van egy jó 15 centis lenövésem és megint rámjött a változtatnék a színén. Így meg egyeszerűbb lehet elèrni a kívánt színt, mintha előtte össze-vissza lett volna mással festve... gondolom. Szóval még lehet megpróbálnám utoljára a világosabb hajszínt.

Amúgy te pesti vagy? Dolgozol? Pont fodrász keresésben vagyok, csak félek, mert rontották már el a hajam. Sajna, akik bejöttek vagy külföldre mentek vagy a festés nem jött be náluk, pedig nem akarok hárklis lenni.

6700. Anda39 (válaszként erre: 6699. - 974e268731)
2015. márc. 23. 20:11

Nézem ezt a festéket, de sehol nem látom, hogy ilyen sokat képes lenne világosítani - ennyit a professzionális speciális szőkék sem képesek, csak a szőkítőporok.

Szóval én nem hiszek benne.

Az én hajam is sötét, és csak úgy lehetek szép hamvas világosszőke, hogy előszőkítek. Utána már elég a színező a megfelelő árnyalatban, gyönyörű lesz. Ráadásul nem teszi tönkre a hajat, ill. nem jobban, mint egy szőke hajfesték mondjuk a 12-es oxival.

2015. márc. 23. 17:53

Szia Anda39!

Most kicsit visszaolvasgattam, hátha volt már hasonló kérdés... csak majdnem... de sejtem a választ.

Mostanában vettem észre a Schwarzkopf Blonde Ultime tartós hajvilágosító festéket. A kérdésem az lenne, hogy tényleg létezhet az, hogy 6-8 árnyalatot világosít és persze úgy, hogy nincs narancsos, vöröses árnyalat?

Annyiszor szerettem volna már szép hamvasszőkés lenni, roncsolás nélkül, de eddig nem jött teljesen össze, fodrász által sem (csak melírral próbálkoztunk, de volt pár szép tincs, ezt sem igazán értem), sajna vörösödésre is hajlamos a hajam. Már kezdtem is lemondani róla... de most kicsit megint beszédített ez a szöveg. Szerinted akinek olyan haja van, hogy vörösödik, hamvasításra még zöldül is... az mondjon le a hamvas szőke álmáról?

6698. Anda39
2015. márc. 5. 14:43
8.4-es festék pl. ilyen, de nem mindegy, mire kened rá.
6697. Amazinger
2015. márc. 3. 18:34
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy ezt a színt ( [link] hogyan tudom kikeverni? Valami jobb fajta festékre gondoltam. Esetleg Igora Royal. Köszönöm előre is!
6696. Megara1995 (válaszként erre: 6695. - Anda39)
2015. febr. 24. 20:08
Köszönöm, szépen.
6695. Anda39 (válaszként erre: 6694. - Megara1995)
2015. febr. 24. 20:04

[link]

[link]

Ez itt hirtelen kétféle balzsam.

Ez meg egy színező:

[link]

6694. Megara1995 (válaszként erre: 6692. - Anda39)
2015. febr. 23. 16:31

Most még semmivel nem akarok rámenni, nem azért mert megviselt hanem, hogy kicsit pihenjen.

Sajna se piros szinezőt sem pedig színezett balzsamot nem találok sehol :/ ezért majd szerintem sötétre festem, majd be ( amit nagyon nem akartam)

6693. Bichi (válaszként erre: 6690. - Cséká11)
2015. febr. 23. 11:47
Én csak a frufrum vágom, és nekem is elegem lett az itthoni vacak ollókból. Én az Ázsia centerben vettem kb 2000-ért, és nagyon jó, legalábbis itthoni hajvágásra. Öröm vele nyisszantani :)
6692. Anda39 (válaszként erre: 6691. - Megara1995)
2015. febr. 23. 11:33
Színezővel simán rámehetsz, de ha ezt sem akarod, mert megviselt a hajad, akkor használj színezett balzsamot. Van piros színű is. Nagyon jól befogja a hajat.
2015. febr. 21. 08:26

Sziasztok, nemrég voltam fodrásznál, "pirosra" festettem volna a hajam, de nem tudta megcsinálni...

Nem igazán fogta be, sőt be sem fogta 4 színű most kb a hajam ami elég gáz.

Előtte szivatta az amúgy sem sötét hajam, de mégsem jött össze a szín.

Hála istennek, nem igazán roncsolta a hajamat a szivatás ( már csak az hiányzott volna).

Kb most 1-2 hónapig pihentetem a hajam, aztán be akarom festeni pirosra újra. A kérdésem az lenne tudnátok e ajánlani valamilyen piros színű hajfestéket? Mert a közelben nincs sajnos fodrászkellékes, drogériában meg nem igazán találtam :/ Esetleg neten megrendelném ha ajánlanátok valamit. A válaszokat előrre is köszi :)

6690. cséká11
2015. febr. 20. 22:52

Sziasztok!


Kis segítséget szeretnék kérni tőletek hajvágás ügyben:) Én magamnak vágom a hajam már régóta ( hosszú hajam van, csak a végéből szoktam vágni 1-2 centit) de csak most szántam rá magam, hogy vegyek egy hajvágáshoz való ollót végre és ebben kérném tanácsotokat. Sokat sajnos nem tudok rá szánni, 2 fajtát néztem ki neten, persze sokat nem írnak róla, meg laikusként lehet nem is nagyon érteném és nem tudom, hogy melyiket érdemes megvenni.


Az egyiknek Kiepe a márkája a másik pedig Kallos. Árban nagyjából egy ezres van köztük, mind a kettő 3000 alatt van, bocsánat de nekem nem fér most bele ennél több, sajnos :( Ha kell írok linkeket hozzájuk, hogy pontosan melyikekről van szó, nagyon megköszönném a tanácsotokat!:)A hajam mint már említettem hosszú,enyhén hullámos, vékonyszálú. :) Köszi előre is!

6689. Anda39 (válaszként erre: 6688. - Sunflower20)
2015. febr. 20. 13:40
Ennek az a lényege, hogy hogyan tartsuk fenn a piros színt? Nem festi vele a haját, hanem gyártott egy olyan balzsamot, ami színez is. Ilyet lehet venni készen is, de így egyszerűbb, mert olyan árnyalatúra keveri ki, ami neki tetszik.
2015. febr. 19. 17:37

Szia! :)

Csak érdekelne, hogy ebben a videóban a csaj miért hajbalzsammal keveri össze a hajfestéket? Helyes ez így?


[link]

6687. Carina_40
2015. febr. 12. 15:35

Azért leírhatod röviden a menetét, mondom, egyszerűbb formák már sikerültek saját magamnak (pl. frufrus, rövid bubi); amennyire meg majd megértem a hajvágás menetét, azt bízd csak rám (meg fogom érteni), elég minden lépésről egy-két rövid sor hogy mire ügyeljek.


Ha az egyszerűbbek sikerültek, sikerülni fog ez is... .

6686. Anda39 (válaszként erre: 6684. - Carina_40)
2015. febr. 12. 13:46

Bocsi, de nem is nézem meg a képeket... Szerinted minek járnak a fodrászok évekig iskolába, ha így, pár mondat alapján meg tudja bárki csinálni a hajvágást?

Arról nem is beszélve, hogy sok fodrász nem is képes saját magának hajat vágni, hiszen nem áll kézre.

6685. Carina_40 (válaszként erre: 6684. - Carina_40)
2015. febr. 12. 10:53

Az alap-hajvágások lépésenkénti leírására volnék kíváncsi, segítő képekkel is kiegészítve!


(Kölönösen a (3. Kép.) és a (4. Kép.) frizurái érdekelnének, de azért a másik kettő is nagyon érdekelne.)


Köszi előre is.... .

6684. Carina_40
2015. febr. 12. 10:48

FODRÁSZNŐ SEGÍTSÉGÉT kérném TANÁCSADÁS formájában (ALAP-HAJVÁGÁS TÉMÁBAN, az alábbi képek alapján):>>>


(1.Frizurakép.)>>

[link]


(2. Frizurakép.)>>

[link]


(3. Frizurakép.)>>

[link]


(4. Frizurakép.)>>

[link]


Kérdésem egy jó fodrásznőhöz:>>

A fent beliknkelt négy frizurának (ha magamnak akarom formára nyírni) mi a megfelelő alap-hajvágása???

((Melyiket elég ollóval formára nyírni, és hogyan, milyen vezérvonal szerint, és melyiket inkább ajánlatosabb hátul (nagyobb fokozatú) rátétfésűs hajnyírógéppel felszedni? Hányas fokozattal? Fülnél mennyire gépeljem fel?))


(Egyszerűbb frizuráformákat már sikeresen nyírtam magamnak két tükörrel), de ezeknek a hullámos frizuráknak az alap-vágását egy kissé nehezebb átlátnom!)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook