Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
6743. Anett555
2015. szept. 2. 11:44
Sziasztok! Az lenne a kérdésem,h a melír és a satír között mi a különbség? A melírt tudom hogy készül,de a satír?
6742. Dauer
2015. szept. 1. 09:00

Kérem, ha valaki tudja válaszoljon!

:-)

6741. Dauer
2015. aug. 30. 08:25

Sziasztok!

Igaz az, hogy a régi fodrászok 0-ás dauervízből készítették az 1-es, 2-es, 3-as dauervizet is?

-1-es volt, ami 1 rész víz és 1 rész 0-ás dauervíz 1:1 keveréke.

-2-es lett, ami 2 rész víz és 1 rész 0-ás dauervíz 2:1 keveréke.

-3-as az, ami 3 rész víz, és 1 rész 0-ás dauervíz 3:1 keveréke.

Igaz ez?

6740. Minimanom (válaszként erre: 6739. - Anda39)
2015. júl. 27. 22:12

Fodrásznál is ugyanez volt a gond, de már szerencsére megoldódott. Nem sokkal azután hogy írtam ide a fórumra, elmentem egy másik fodrászhoz is aki ajánlott egy professzionális normalizáló sampont, ami teljesen helyreállította a hajam.

Az volt a gond, hogy sokáig festettem a hajam szőkére és száraz hajra való sampont használtam, de időközbe elkezdtem a szőkeséget kinövelni és a hajam túlzsírosodott, mert már nem felelt meg neki a száraz hajra való sampon :)

Mindenképp köszönöm neked a választ!

6739. Anda39 (válaszként erre: 6737. - Minimanom)
2015. júl. 21. 19:24
Amikor a fodrásznál vagy és ő mossa-szárítja, akkor is ez a tapasztalat? Mert ha nem, akkor mégiscsak az otthoni technikával-anyaggal lehet a baj. Ha igen, akkor valami belső oka lehet, amitől megnövekedett a faggyúmirigy működés.
6738. Anda39 (válaszként erre: 6736. - Szandra8676)
2015. júl. 21. 19:22

Egy hetes színmélység nem roncsolná a hajad, egyrészt mivel sötétíted, másrészt mert ehhez nem kell erős oxidálószert használni.

Menjél fodrászkellékesbe, ott tudnak normális festéket adni és hozzávaló hidrogén-peroxidot.

A hajtőre mehet erősebb anyag (a saját hajszíntől függő erősségben), a hajhosszra a gyenge.

Mivel vannak meleg pigmentek a hajadban, én nem kennék rá hamvas színt, mert bezöldülhet, inkább valami hideg-meleg keveréket - mondjuk gyöngyház árnyalatot.

6737. Minimanom
2015. júl. 12. 18:02
Szia!Én már kb 2 hónapja kínlódok a hajammal, frissen mosás és szárítás v. száradás után zsíros ragacsos állaga van. Loreallal mosom, nem váltottam sampont, nem használok se balzsamot, sem egyéb hajápolót. A fodrásznőm is tanácstalan a témában, mert alaposan megmosom és alaposan ki is tisztálom, szóval nem hétköznapi "rosszul mosod a hajad" dologról van szó. Próbáltam már citromos, élesztős, tojásfehérjés pakolást, ami szépen helyrehozta rövid ideig, de én nem az tünetet szeretném enyhíteni, hanem az okot szüntetni. Esetleg valami tapasztalatod vagy tanácsod? Nagyon hálás lennék érte... :)
2015. júl. 12. 07:42

Nagyon sokáig a Garnier Color Naturals festékkel 112, 111 színre festettem a hajam. Már meguntam és szeretnék picit természetesebb, eredeti sötétszőke/világosbarna hajamhoz közelebbi színt használni.


Csak a hajam tövét festem.

Legutóbbi két alkalommal már a 8.1-et használtam. Nagyon szép a színe, alig üt el a hajamtól amikor kibontva viselem.

Azonban ha feltűzöm egy részét már látszik a különbség.


Ha legközelebb a 7-essel befestem a teljes hajhosszam, mennyire számítsak sötét színre? Gondolom fog is sokat kopni.

Félek hogy a hosszú hajam sokat törne.

Kép a hajamról van az adatlapomon.


Remélem tudsz segíteni:)


Köszönöm!

6735. Anda39 (válaszként erre: 6726. - Boxer-S)
2015. júl. 4. 08:49

Erre a kérdésre én nem tudok válaszolni, a bolti festékek számozása elég érdekes.

A felhasznált festék legtöbbször nem az, amilyen eredményt várunk. Minden attól függ, milyen a kiindulási alap, vagyis a haj, amire rátesszük az anyagot.

6734. Anda39 (válaszként erre: 6732. - Regii)
2015. júl. 4. 08:46

Fogalmam sincs, mit kenhetett rá. A következőket azért írom, hogy ne gondolj semmi rosszat a fodrászodról:

a kiszőkített hajat már nem kell festékkel kezelni, elég a színező is. Ennek a hatóideje igencsak változó, és igen, lehet, hogy csak öt perc! Úgyhogy emiatt ne aggódj, ha amúgy szép lett a hajad. :)

Hogy ennyibe kerül, arra nem tudok mit mondani. Nem csak a ráfordított időt kell nézni, hanem a felhasznált anyagot is. Hiába kevés a hatóidő, ugyanannyit használ, mintha egy órát ültél volna a szerrel a fejeden. Nagyon nagy különbségek vannak a márkák árai között.

Az árban nem csak a felhasznált anyag van beszámítva, hanem ezer más is. A rezsitől a bérleti díjig, a befizetett járuléktól az eszközkopásig minden...

2015. júl. 1. 15:56
Kopasz vagyok nem:))
6732. Regii
2015. júl. 1. 15:49

Szia!

Erdeklodnek, hogy mivel lehet a szoke hajat hamvasitani?

Ombre hajam van ami nagyon termeszetes csak hamar sargul. A minap jartam a fodrasznal h ujra hamvasat szeretnek es mivel annyira szepen volt 'lenove' mondta h meg nem kell festeni csak hamvasitani fog. Bevizezte a mosotalcaba es kutyult lila cuccost kent ra, aminek eros szaga volt! Oxi lehetett talan benne... Ezzel dorzsolte at a sarga reszeket kb 5-6 perc alatt es utana mar le is mosta! Tenyleg szep hamvas lett bar en meg kicsit rajta hagytam volna....mindezert a mozzanatert 7 ezer ft-ot fizettem de gyanitom h amit rakent nem volt tobb 500 ft nal! Nem tudod h mi lehetett ez? Annyit arult el h hamvasito... :) meg nagyon eros szaga volt :)))

Koszonom a segitseget!

6731. Anda39
2015. jún. 24. 10:20
Akkor válassz sötétebb festéket. Mindig azt, amit akarsz, és ha három színmélységgel nagyobb a különbség a saját hajad és a választott között, akkor kell hozzá a 9-es oxi.
6730. Babus28
2015. jún. 23. 14:42
de már szeretnék egy kicsivel sötétebb szőkét.
6729. Babus28 (válaszként erre: 6728. - Anda39)
2015. jún. 23. 14:41
középbarna az eredeti hajszínem.
6728. Anda39 (válaszként erre: 6727. - Babus28)
2015. jún. 23. 12:27
Minden attól függ, milyen a hajad eredetileg. Az oxi erősségét ahhoz kell mérni, hogy mennyit kell a festéknek világosítani a hajon.
6727. Babus28
2015. jún. 23. 10:37
8as színmélységű szőkéhez 9%os oxy kel vagy elég a 6%os is? 8.1 es alfaparf hajfestékkel szoktam festeni a hajam 9%os oxyval,de nagyon világos színű a hajam . :(
6726. Boxer-S
2015. máj. 13. 21:37

Sziasztok olyan kérdésem lenne, hogy a Palette-től választanék valami olyan szőkés-barnás színt, amiben nincsen vöröses árnyalat. Ezeket néztem ki:

Palette 800

Palette 355

Palette N7

Ezek közül a 355 tetszik leginkább, de ez a számozása alapján nem vöröses árnyalat?

2015. máj. 11. 15:38
Nekem már nem:)
6724. Boxer-S
2015. máj. 11. 15:21
Sziasztok, nekem Garnier hamvas szőkével van festve a hajam, de egy ideje a tövét nem fogja úgy be, mint eleinte. Olyan kérdésem lenne, hogy ha közép barna a hajszínem, akkor a tövet milyen erősségű hidrogénnel szívassam le? Köszönöm
6723. Anda39 (válaszként erre: 6722. - Pamplemousse)
2015. ápr. 27. 14:23
Ahol károsodott, meg jól kiszőkített a hajhossz, ott más anyag kell, mint a természetes hajrészen, ahol még festetlen volt. Máshogy kellett volna nekiállni, mert ilyenkor mindig vissza kell pigmentálni, különben nem marad meg a pigment a hajban. Ezért fakó a tied, és ezért kopik ki nagyon hamar. Vagy elfogadod, hogy otthoni festéssel nem lesz tökéletes, vagy elmész egy fodrászhoz, aki szakszerűen megoldja a dolgot. :)
2015. ápr. 23. 21:59

nyitottam új témát, mert nem láttam ezt, de bemásolom akkor ide is. (bocsánat, új vagyok még itt:)) szóval:


Sziasztok! Segítsetek légy szíves, mert nagyon el vagyok keseredve. :( Szőkített hajam volt, ráadásul platina ami eléggé tönkrevágta a hajam. Most vörös szeretnék lenni, ma befestettem a Syoss intenzív vörös árnyalatával és a teteje gyönyörű lett, de a szőkített részt nem nagyon akarja befogni. Kicsit látszik rajta, de közel sem olyan, mint a tövén. :(

A hajam vállig ér, minimálisan van töredezve, az állaga teljesen jó, de csakazértis ledobja a festéket. :/


Szerintetek be fog állni a színe, ha legközelebb befestem ugyanezzel a vörössel? Vagy harmadszorra...

vagy le fogja dobni minden alkalommal? :(

6721. Anda39 (válaszként erre: 6719. - Ildi992)
2015. ápr. 22. 19:59

Erre aztán nem lehet válaszolni bocsi. :)

Nem is látszik a képen rendesen a szín, de ez mindegy is, hiszen nem tudni, a te hajad milyen. Ahhoz, hogy az ember eldöntse, milyen festék szükséges, először is tudni kell a kiindulási alapot, aztán el lehet dönteni, hogy a kívánt színhez mit kell használni. (ritkán azt a festéket, aminek a tincsmintája megtetszik)

6720. Anda39 (válaszként erre: 6715. - Kleeri)
2015. ápr. 22. 19:56

Ugyan Nagual, aki indította hajdanán ezt a fórumot már régóta nincs itt, próbálok válaszolni.

A bolti dobozos festékek eléggé megbízhatatlanok, ill. arra jók, hogy egy-két tónusnyi eltérést elérjünk velük. Szép szőkét én még ilyennel készítve nem láttam. Nem írtad, hogy milyen a hajad természetes színe, mert ez az egyik legfontosabb infó. Ettől függ, hogy milyen eredményt lehet elérni a festékkel. Mivel ez extra világosító volt, gyanítom, hogy nem sima hajfesték, tehát 3-nál több tónust világosít, viszont nem mindegy, mennyire sötétből milyenre. Tudni kell a színkeverésről egyet s mást, valamint azt, hogy a szőkítés során mikor milyen pigmentek bomlanak le, a maradékot pedig mivel kell semlegesíteni.

Az lenne a legjobb, ha szakemberhez fordulnál, különben jól tönkremehet a hajad (sajnos erre is látok épp elég példát).

6719. ildi992
2015. ápr. 21. 11:31

Szia!

[link]


Milyen színű, hajfestéket vegyek, hogy ilyen legyen a hajam? És melyik márkából?

6718. TF-Virág (válaszként erre: 6716. - Ágibaba03)
2015. ápr. 20. 11:58
Yellow shine pakolas :)
6717. TF-Virág (válaszként erre: 6714. - Amazinger)
2015. ápr. 20. 11:57
Szia! A redbooster eleg eros. Igy emlekszem 1:5 aranyban kell a festekhez.
2015. ápr. 20. 11:02
száraz hajra keresgélek a neten valami jó hajpakolást, de mindegyik kap hideget-meleget. Nincs valakinek egy bevált recepje? köszönöm előre is!
6715. kleeri (válaszként erre: 1. - Nagual)
2015. ápr. 19. 16:37

szia, ha már olyan kedvesen felajánlottad, kérek egy kis segítséget,

először festettem hajat, - eddig csak melíroztattam, utoljára több mint fél éve -

most viszont úgy gondoltam, hogy a zsírosodást enyhitené ha beszinezném, de a végén krémhajfestéket vettem Garnier Color naturals - extra világosító szőkét,az amúgy sötét szőke hajamra

a végeredmény sajnos nem olyan lett mint vártam, ugyanis vöröses beütésű lett

légyszives adj tanácsot, mit csináltam rosszul, mit tegyek hogy a kívánt szín legyen,

6714. Amazinger
2015. ápr. 19. 13:01

Sziasztok! Alfaparf festékkel festek magamnak vöröset, de most szeretnék hozzákeverni egy kis red booster-t. [link]

A kérdésem az lenne, hogy ugye az alfaparf keverési aránya 1:1,5 ehhez hozzákeverhetem még a red booster-t vagy fele-fele arányban kell a festékkel? Köszönöm előre is!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook