Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯
322. 1c92396beb (válaszként erre: 321. - Manka99)
2012. aug. 15. 22:31
ez teljesen igaz. van ismerősöm akinek miután ezt kezelték temészetes uton lett gyermeke. A cukor és édesítőszer fogyasztása nőnél és férfinál egyaránt meddőséget okoz.
321. manka99
2012. aug. 14. 13:44

Sziasztok!

Van olyan tapasztalata valakinek, hogy az inzulinrezisztencia oka lehet az alacsony spermaszámnak? Páromat tetőtől talpig kivizsgálták, de soha semmilyen okot nem találtak. Erre 5 év után tegnap derült ki, hogy inzulinrezisztenciája van!!!

Az inzulinrezisztenciát mindig csak a nőkkel hozzák összefüggésbe, a pasikat nem is szűrik erre. Pedig logikusan gondolkodva kizártnak tartom, hogy a férfi nemzőképességre ez nincs hatással! Akinek van ezzel kapcsolatban bármilyen tapasztalata írjon!! Köszi!

320. e2228b8123 (válaszként erre: 319. - Prneni)
2012. júl. 26. 10:03
Nem értem miért olyan hosszú a várakozási idő egy endokrinológiai vizsgálatra...sejtésem az, hogy mivel rengeteg magánrendelő van, így akarják a dokik elérni, hogy menjen oda valaki. Nem szabad mindenféle krémet összevissza használni, ha nem ismerjük az összetevőt, manapság nagyon könnyű beleszólni a hormonális egyensúlyba...elég belegondolni abba a sok szintetikus vacakba, amit az ember magához vesz nap, mint nap...idő után már túlraktározódik belőle a szervezet, ilyenkor jönnek ezek a panaszok.
319. prneni
2012. júl. 26. 09:47

Sziasztok!Hétfőn volt a párom újjabb sperma vizsgálaton ugyan olyan rossz eredményt kaptunk, de a tenyésztés nem mutatott ki baktériumot!Nem értem akkor mi lehet a a baj!A doki azt mondta ebből nem lehet baba!Én meg teljesen összetörtem!Még elküldte Psa, testoszteron vizsgálatra de az csak aug.27-én! a párom teljesen lemondott a a babáról, bennem még van egy kis remény de már bennem is megtört már!Most azt mondták szedjen vitamint, de nemtom mennyire fog ez segíteni meg rendletem egy krémet is neki!98% mozdulatlan alaknál nemtom hogy fog segíteni a vitamin!

Tudtok valami tuti tippet mondani !

Köszönöm!

318. tenger75 (válaszként erre: 311. - Remény35)
2012. júl. 17. 17:56

Szia!

Köszönöm válaszod. Azóta elkezdtem a clostyt, meglátjuk mire jutunk....

Jövő héten megyek egy kontrollra (elvileg lesz ultrahang, meglátjuk, milyen szintű még a gyulladás) és ősszel szeretnék egy újabb sperma-vizsgálatot. Ha nincs javulás, mindenképpen más urológust keresek.


Gondolkodunk azon is, hogy bejelentkezzünk egy természetgyógyászhoz is.....van valakinek ilyen jellegű tapasztalata?

Talán nem is a gyógyítást várom tőle, de a probléma valódi gyökerét hátha meg tudja mondani....

317. prneni
2012. júl. 17. 09:11

Sziasztok!


Párom tegnap volt megint prosztata masszázon már harmadjára azt mondta a drnő, hogy már javult neki a gyulladás!Jövöhéten kell menni megint mintaadásra!A tenyésztés eredménye jó lett szerencsére nem volt semmi baktérium, egy pici gyulladás van azt mondta a drnő hogy ez jó!Jövöhéten kiderül hogy mozognak a katonák és akkor csinál a drnő egy vérvételt megnézi a férfi hormont!

Remélem minden rendben lesz mert már nagyon szeretnék egy pozitív tesztet!

316. kiraanyu (válaszként erre: 315. - Pusza40)
2012. júl. 15. 13:05

Neten lehet rendelni, de így is nagyon drága.

Én megnéztem az összetevőit anno és gyógyszertárban, ill. drogériákban megvettem kölön-külön (persze nem mindet) és így szedte a férjem.

Asszem multivitamin, E, C, komplex B vitamin, peponen kapszula, L-karnitin, Q10.

Sokkal olcsóbb volt így.....

315. Pusza40
2012. júl. 15. 12:52
Sziasztok!Most regisztráltam erre az oldalra,nagyon sok infóhoz lehet itt hozzájutni,jó megbeszélni másokkal a dolgot,mivel lehet más már túlesett rajta és tud tanácsot adni.Mi is beindítottuk a baba projektet.Én már szültem s van egy 20 éves lányom.Férjemnek is van 3rom az előző házasságából.Most voltunk sperma vizsgálaton,nem volt annyira rossz eredmény,lusták voltak,kevesebb,kis bacik is voltak,azt mondták ettől még lehet gyermek.Nálam is elvégezték a vérvételt,ami persze jó volt.A petevezeték átfúváson is túl vagyok.Férjem szedi a Lenkei alap vitaminokat,már a végén járunk vele.Augusztustól próbálkozhatunk azt mondta az orvos.De szeretnénk megrendelni a Fer 14-tbl.is még.Hol lehet ehhez hozzájutni??,azt mondták Neten olcsóbban lehet megrendelni.
314. pieta4 (válaszként erre: 312. - Prneni)
2012. júl. 4. 17:27
Biztos minden rendben lesz a férjeddel, csak egy kis türelemmel kell lenni. Jó, hogy tudnak segíteni!
313. kiraanyu (válaszként erre: 312. - Prneni)
2012. júl. 4. 14:07

Ha meggyógyul, kikezelik a gyulladásból, akkor nagy valószínűséggel teljesen helyre fog állni a párod termékenysége.

Mihamarabbi babásodást! :-)

312. prneni
2012. júl. 3. 09:41
Sziasztok!Mi múlt héten voltunk sperma vizsálaton elég katasztófális az eredmény a dr. még be sem tette a mikrószkópba már mondta hogy nem jóó mert híg és sárgás színű!A mennyiség az jó volt azt mondta 20milió felett de a 98% mozdulatlan!A vizeletben is genny volt szóval prosztata gyulladása van a páromnak!Most tegnap volt masszázon ami nagyon kellemetlen neki még megy 2 ilyen kezelésre és utánna ujból nézik neki a spermát kapot antibiotikumot meg gentos tablettát!Azt mondta a dr. hogy sokaknak volt ilyen h jártak prosztata masszázra és akkor sikerült a baba simán is!Van valakinek ilyen tapasztalata????Mert ezzel a 2%-al csak a beültetés jöhetne szóba!Most az a lényeg hogy a gyulladást megszüntességk és reménykedem akkor jobb lesz az eredmény!!
311. Remény35 (válaszként erre: 310. - Tenger75)
2012. jún. 12. 20:18

Szia!

Nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz,de valószínűleg a krónikus gyulladás miatt van ez a probléma.A spermiumoknak 3 hónap kell az újra termelődéshez,tehát okozhatja.

Az én párom is szedi a Fer14-t,ami tényleg sok vitamint tartalmaz.

Azt viszont nem tudom,lehet e együtt szedni a clostival,bár a Fer csak vitaminokat tartalmaz.

Kerüld a szűk alsókat,a forró ülőfürdőket!

2012. jún. 12. 19:50

Sziasztok!

Új vagyok itt és szeretnék tippet, tanácsot kérni azoktól, akik hasonló gonddal küzdenek. A lényeg, hogy a párommal gyermeket szeretnénk.

Kb. 3 hónapja kerestem fel egy urológust a magánrendelőjében, 'csupán' azért, mert gyakori vizelési ingerem volt, éjszakai felébredésekkel kísérve. Egyéb tünete, fájdalom nem volt.

Az orvosi vizsgálat (ultrahang, vizelet vizsg.) krónikus prostatitis-t állapított meg, így felírt egy antibiotikumot (500mg), 2 hétig napi 2x1, majd 2 hétig 1x1 szem.

Majd kontroll, enyhe javulás, a prosztata mérete is zsugorodott, ám nem tűnt el, nem szűnt meg a gyulladás.

Lényeges: az orvos azt mondta az elején, e gyulladás miatt 10%-ra csökken az esélye a jelen állapotomban, hogy megfoganjon a baba. Tehát mindenképpen meg kell szüntetni a gyulladást, ha kell, kitenyésztéssel.....

Az antibiotikum elfogyása után áttértem orvosi javaslatra a béres-féle prostazyn-ra.

Újabb kontroll, újabb enyhe javulás, de még mindig nem gyógyultam meg.

(állítólag a krónikus prosztata-gyulladásból történő gyógyulás optimális esetben is kb. 3 hónap – ez most telt le.....)


Mivel az idő halad, spermium vizsgálatot kértem, ami nemrég meg is történt.

Az eredmény lehangoló:

Concentr: 8M/ml

prog. motil: 12%

norm morph: 15%

All sperm: 24,0M

Motile sperm: 2,70M

FUNC.SPERM: 2,10M


Az orvos szerint ez nagyon gyenge eredmény. Felírta a clostilbegyt, amit még nem kezdtem el.

A sperm.vizsgálat után ultrahanggal megnézte a prosztatát is és a gyulladás még nem tűnt el!

Aztán kétségbeesve eljöttem a rendelőből, kevés infót kapva......

Kérdésem a tapasztaltabbakhoz: Lehetséges volna, hogy a még el nem múlt krónikus prosztata-gyulladás miatt ilyen rossz a spermium vizsg. eredmény? (amire az orvosom is utalt még az első alkalommal.....)

Vagy ez két különböző probléma lenne?

Nem az lenne a célszerű, hogy előbb tényleg a prosztata-gyulladást tenyéssze ki, hogy aztán legyen értelme a clostinak?

Vagy nem akart kitenni újabb antibiotikum-kúrának? (mely hatása amennyire lehet hasznos, - gondolom – annyira lehet káros is nagy dózisban......de lehet, hogy rosszul gondolom laikusként)

Csak én érzem úgy a hirtelen ijedtség miatt, hogy nem kapok teljes odafigyelést? Netán nekem kéne türelmesebbnek lennem?

Tudtok javasolni – elsősorban Zala, Vas, Veszprém megyében – egy olyan korrekt klinikát, ahol komplett andrológiai vizsgálatot végeznek, a probléma gyökerét megkeresve és azt orvosolva?

Több helyen olvastam a FER14-t. Szerintetek lehet szedni a clostilbegyt mellett? (pontosabban: van értelme?)

Elnézést, ha hosszú voltam, köszönöm előre is a válaszokat.

2012. jún. 8. 06:18

Na jó lett a páromnak a hormon eredménye!!!

Azt mondta a doki, hogy csak a Fer14-et szedje, abban minden elegendő mennyiségben megtalálható. Nem kell mellé más is.

Így elhárult szinte minden akadály, már csak a katonákat kell felvitaminozni és remélem hamarosan jön a baba végre!!!

Köszönöm a hozzászólásokat és sok sikert kívánok mindenkinek!!!

308. f4dd740077 (válaszként erre: 307. - Remény35)
2012. jún. 7. 10:52

Az biztos, az ember mindent megtesz egy babáért!

Nálunk is eléggé ketyeg az idő, de én a lombiktól tartok, ezért nagyon bízom a természetes, vagy maximum az inszemes módszerben.

Drukkolok nektek nagyon! Kívánom, hogy ne kerüljön sor a lombikra!!!

ma a dokitól megkérdezem, hogy a Fer14 mellé szedjen-e még valamit a párom. Mi is szedtük korábban a macát, de valószínűleg attól volt gyomorfájásunk :S

Ma a hormon eredmény is kiderül délben.

Sok-sok erőt kitartást és sikert kívánok nektek!!!!!!!!!!

307. Remény35 (válaszként erre: 306. - F4dd740077)
2012. jún. 7. 10:29

Én is bizom abban hogy sikerül,de sajnos nekem holnap lesz méhtükrözésem,mert mi már elkezdtük a lombikot a kivzsgálásokkal.A dokim intézkedett aminek örülök,mivel az idő telik és én 35 a párom 38 éves.Nem nagyon lehet várni,ha meg közben spontán sikerül az nem gond.

A párom macat is szed a fer14 mellé a biztonság kedvéért.Azóta nem volt kontrol spermakép,mert a meddőségi ugy is csinál újat,minek azért több 10ezreket kidobálni.

Tudod nincs forró ülőfürdő,szűk alsó gatya.Sok fehérje,vitamin.

Ja és mi bevetjük a természetgyógyász tanácsát is,az ágy alá hőtükröt tettünk,hogy a vízér káros sugárzását kiiktassuk.Van aki hülyeségnek tartja én hiszek benne,és ártani meg nem árt,pláne amikor az ember mindent megtesz egy babáért.

306. f4dd740077 (válaszként erre: 305. - Remény35)
2012. jún. 7. 10:24

Szió!

Köszönöm, hogy ilyen hamar írtál!

Miért ne lenne nektek is szerncsétek? Még csak 1 hónapja szedi a párod, szóval.. tuti, hogy nektek is sikerülni fog!!!

Mindenhol olvasom a neten, hogy 2 hónap után, már ott is volt a baba :) Szóval, türelem babát terem!

A te párod csak a Fer14-et szedi, vagy még mást is mellé?

305. Remény35 (válaszként erre: 304. - F4dd740077)
2012. jún. 7. 10:07

Szia!

Tudom könnyű mondani,de ne aggódjatok,mert ha rástresszeltek sokkal rosszabb lesz.

Nálunk is a katonákkal van a baj,az én párom is szedi a vitamint,de nem tudok még pozitivumot mondani mert csak bő 1 hónapja és minimum 3 hónapig kell,hogy érjen valamit.

Nekünk is lombikot javasoltak és kezdem ugy gondolni az anyagi és a lelkivonzatát leszámítva nem bánom,mert ha csak igy lehet babánk akkor nem kell végig menni a kötelező inszemeken.

Persze mi is próbálkozunk a spontán babán.

De egyébként tényleg sokat érnek a vitaminok,remélem ti szerencsésebbek lesztek mint mi!

2012. jún. 7. 08:49

Sziasztok lányok!


Az egyik ismerősöm által találtam rátok.

A segítségeteket szeretném kérni!

Lassan 2 éve lesz, hogy babát szeretnénk a párommal. velem minden ok, de nála a katonákkal baj van. Ez most derült ki 1 hete.

A doki a fer14-et javsolta, amit már azóta szedetek is vele. Vajon az elég, vagy szedjen még mellé mást is?

Itt az eredménye:


Ejaculátum vizsgálat:

Carentia: 6 nap

Mennyiség: 3ml

Külem: norm.

Viszkozitás: norm.

Ph. 7.8


Spermiumszám/ml.: 6 millió

Spermiumszám/ejacuatum: 18 millió

Mozgó: 40%

Progr.gyors WHOa: 10%

Normál alak: 25%

Progr.lassú WHOb: 20%

Egy helyben mozog: 10%

Mozdulatlan WHOd: 60%


Azt mondták, hogy ez csak lombikra elég :(( nagyon el voltam keseredve, mert ő 40, én pedig már 37 éves vagyok és már nincs időnk húzni tovább ezt az egészet.

Viszont itt is és a neten is , annyi pozitív tapasztakatot olvastam, hogy a vitaminok hatására természetes úton lett baba!!!!

Mi a véleményetek az eredménye alapján?

ma megyünk vissza a dokijához, mert mára lesz meg a hormon eredménye. Egyébként szervileg minden ok hála!!!

Köszönöm előre is a segítségeteket!!!

303. 12345sok (válaszként erre: 302. - Kiraanyu)
2012. máj. 12. 07:19

Jaj de jó. Természetes módon?

És csak a vitaminoknak köszönhetően? Alapvetően a mozgékonyság ami aggasztó, ezen javítanak a vitaminok? Mit lehet még tenni?

302. kiraanyu (válaszként erre: 301. - 12345sok)
2012. máj. 12. 00:12

Nekünk ettől rosszabb spermaeredménnyel lett két gyönyörű, egészséges gyermekünk! :-)


Ezt kívánom Nektek is!!! :-)

301. 12345sok (válaszként erre: 300. - Kiraanyu)
2012. máj. 11. 17:40
Köszönöm szépen, azért ez megnyugtat. -))
300. kiraanyu (válaszként erre: 299. - 12345sok)
2012. máj. 11. 13:00

Sztem nem nagy a gond. :-)


Egyen multivitamint, sok sok tökmagot, C,E vitamint, napi 1-2 kávé+amiket a doki fölírt és hamarosan kopogtat a gólya! :-)

2012. máj. 11. 09:21

Sziasztok, mi nem olyan régen voltunk spermium vizsgálaton. Alapvetően megfelelő a mennyiség (73M/minta) de a spermiumok mozgékonysága nem kielégítő. Konkrétan sok a lassú és kevés a gyors. A makler vizsgálat szerint 25%-os a mért érték. Ez mennyire gáz?

Ezen mivel lehet segíteni? A doki vitamint, omega3 at és L carnitint írt fel.


Tudtok nekem ezzel kapcsolatban tanácsot, ötletet, információt adni?köszi

298. Remény35 (válaszként erre: 297. - 67c772efc3)
2012. máj. 2. 15:41

Köszönöm,próbálunk pozitivan gondolkodni és nem feladni.

Most egyenlőre csak élvezzük a jó időt és szeretjük egymást!

2012. máj. 2. 14:01
Remélem tényleg segít a mi történetünk. A lombikot nem szabad rossznak felfogni. Nehéz, mert sok vizsgálat előzi meg, de ha Nálad minden rendben, sokkal jobbak az esélyek. Anno a dokink is úgy fogalmazott: "Végre egy pár, ahol csak egy ilyen pici gond van"... Először nem is értettem... Aztán letisztult, hogy a lombikosok körében sokkal keményebb problémák is vannak. Keressetek fel egy jó andrológust, hátha ad tippet, hogy mielőtt lombikba vágtok, hogyan lehetne Apát rendbe szedni, addig meg házi gyártás, hiszen bármikor kopogtathat a gólya!!!! Egyik ismerős is készült ICSI-re, várták a mensit, hogy akkor indulnak, de nem jött meg.... Az a gólya.... :) Lesz babátok egészen biztos!!!!
296. Remény35 (válaszként erre: 295. - 67c772efc3)
2012. máj. 2. 11:37

Szia!

Köszönöm megnyugtató válaszodat,tényleg nagyon jól esik.Bízom a legjobbakban és abban is hogy csak ez a mostani volt ilyen rossz.

2012. máj. 2. 10:37

Remény, ne izgulj!!!! Nálunk ugyanez volt: csak spermagond, vitaminok nem segítetettek és soha nem derült ki, mitől volt ez, mivel egészségesen él/élt, semmi nem mutatott eltérést (hormon, UH).... Mégis lombik, ICSI. Elsőre sikerült. Most van egy 10 hónapos kislányom és úton van a tesója...... Spontán. Nem nézettünk katonákat azóta, hogy csak egy kósza szaladt-e fel, vagy helyreállt a rend nála, de szülés után fél évvel megjött, mi meg tudatosan voltunk együtt, hátha... És tessék. 3. mensim meg sem jött.... Szóval tényleg van REMÉNY :) Mert ha nincsen semmi eltérés Apával, akkor lehet ideig óráig tartó rossz állapot is. Vagy a görcs. Mivel nekünk már itt a kislányunk, tesó kapcsán tökre belazultunk, ha jön a tesó örülünk, ha nem, akkor decemberben megyünk vissza az intézetbe. De addigra meg már 2 gyermekes család leszünk :)


Az ICSI meg nem katasztrófa, végül is a biológusok kiválasztják a legjobbat. A nagy napon, amikor Apa leadta a katonákat a megtermékenyítéshez, akkor kemény 500 ezret produkált. És tényleg a legszebbet, legjobbat választották ki :)))))

2012. máj. 2. 09:27

Sziasztok!

Jó hogy hasonló cipőben járokkal találkozok.

A mi esetünk is hasonló,a múlt héten igen rossz spermaképet kaptunk és a doki rögtön lombikot és azon belül is icsi-t javasolt.Én kicsit megzuhantam,mivel a párom egészségesen él,nem hord szűk fehérneműt,vitaminokat szed és sportol.

Arra gondoltam én rosszhiszeműen,hogy lehet hogy a pénzre mennek,de ennyire nem rosszak az emberek illetve orvosok.

De azért kért hormon vizsgálatot és egy újabb ismétlést.Így remélem nem lesz semmmi gond!

2012. márc. 20. 08:33

Sziasztok! Anno én indítottam ezt a fórumot,és most van egy nagyon szép kislányunk! Sok sok erőt és kitartást kívánok nektek és remélem,hogy hamarosan ti is sikerrel jártok!

Mindenesetre etessetek a férjetekkel jó sok tökmagot! Szerintem nekünk ez hozta a sikert,megúsztuk az orvosi beavatkozást! + peponen kapszula

Egy próbát megér!

❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook