Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
2012. nov. 13. 17:53
Vidéken is gondolom... tehát andrológust keressünk???
2012. nov. 13. 17:46
Szia! Istenhegyi úton is csinálnak a géndiagnosztikában vagy a bolgárkertész utcában azandrológusnál. 12 ezer körül van ha jól emlékszem.
378. ,,Csillagom" (válaszként erre: 377. - Pieta4)
2012. nov. 13. 17:41

Hol és mennyiért csinálnak ilyen sperma vizsgálatot? És mennyi idő az eredmény?

Bocsi , de semmit se tudunk,csak azt hogy elkéne most már indulnunk valamerre,mert ennyi idő alatt már össze kellett volna jönnie a babának,ha minden rendben lenne nálunk.

377. pieta4 (válaszként erre: 376. - ,,Csillagom")
2012. nov. 13. 10:57
1 év sikertelenség után érdemes utánanézni a dolgoknak. Mivel te már szültél, első körbenelég egy sima nőgyógyászati vizsg., hormonok megnézése.A párod menjen spermavizsgálatra. Ha nála minden oké, akkor Téged kell alaposabban megnézni.
2012. nov. 13. 00:24

Sziasztok.

A véleményeteket szeretném kikérni.

Párommal szeretnénk közös babát. 1 éve próbálkozunk,de semmi.

Mikortól érdemes ezt kivizsgáltatni és merre indulkunk el???

Nekem már van gyermekem, szültem is.

Csak hát közös babát is szeretnénk,de nem jött össze 1 év alatt nekünk.

375. Almafa8 (válaszként erre: 373. - Luam)
2012. nov. 10. 17:53
Én sem hagynám annyiban, olvastam már arról többször, hogy herebiopsziával lehetett baba. És genetikát is érdemes csináltatni!
374. pieta4 (válaszként erre: 373. - Luam)
2012. nov. 9. 13:39
Felkeresnék egy másik szakembert! Több szem, többet lát. Nem kell mindig az első véleményt elfogadni. Meg kell csináltatni azokat a vizsgálatokat, amit lehet, s ha akkor sincs mit tenni, gondolkozhattok a donorról. Nem kis döntés ez a donorság, ezért szerintem jól járjátok körül a problémádat!
373. luam
2012. nov. 9. 13:30

Sziasztok!


Egymás után kétszer azoospermiát állapítottak meg nálam. Nyíregyházi doki szerint spermadonorba gondolkozzunk. Rákérdeztem a herebiopsziára, szerinte nincs értelme, mert fájdalommal jár és csak azt állapítja meg, hogy mi okozza a spermatermelés hiányát. Genetikai vagy egyéb vizsgálatokról szó sem esett. Egy UH-t csinált, ami megállapított egy enyhe prosztatagyulladást. És ennyi. Gyerekkoromba voltam mumszos, de ezen kivül semmi problémám nem volt. SEGÍTSETEK? HOGYAN TOVÁBB?

372. orsolya80 (válaszként erre: 359. - Nyusz84)
2012. okt. 29. 17:20

Sziasztok!

Én is köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!!! Könnyebb így végig csinálni, hogy ma is olvasom, hogy sikerülhet!

Nyusz84! Annyit biztosan tudok, hogy a Fer14-et azért is ajánlják, mert az egyben tartalmaz több vitamint (C és E biztos, hogy van benne) amiket így külön nem kell szedni.

Sok sikert, kitartás!

371. pieta4 (válaszként erre: 367. - Tenger75)
2012. okt. 15. 16:44

Le a kalappal a hozzáállásod előtt! A legtöbb férfi nem tud ilyen nyíltan beszélni az ilyen jellegű problémáiról. S dícsérendő, hogy küzdesz és próbálsz utána menni a dolgoknak. A férjemet biztos nem lehetne rávenni Avivára.

Sok sikert kívánok!

370. Almafa8 (válaszként erre: 369. - Nyusz84)
2012. okt. 13. 08:46
Szerintem két hét alatt még nem a vitaminok hatása mutatkozott! De mindenképpen bíztató a jövőre nézve!
369. Nyusz84
2012. okt. 12. 09:07

Sziasztok!


A férjem a 359-es hozzászólásomban felsorolt vitaminokat szedte, kivéve a Maca Vibét két hétig és 8 millióról 10 millióra nőtt a spermaszáma, az alakjuk is javult.

Most további 3 hónapig kell szednie a FER14-et orvosi utasításra és minden nap ACC200-at, mert túl sűrű volt.


Szerintetek ez a plusz 2 millió már a javulást mutatja, vagy csak természetes ingadozás?


A számítógépes vizsgálaton 13 milliót írtak, de az orvos a mikroszkópos eredményt nézegette inkább. Most akkor melyik a pontosabb?

368. tenger75 (válaszként erre: 365. - Manka99)
2012. okt. 11. 15:16

Kedves manka99!


Igen, van javulás, de az általam vártnál jóval kisebb, de azért megpróbálok türelmesebb lenni, mert csak ez vihet előbbre.

Igazság szerint úgy fogalmazott a doki, hogy a bakteriális fertőzés megszűnt, távozott a szervezetemből, ám az ultrahangos vizsgálat alapján a gyulladás jeleit, nyomait még látja.

Csak remélni tudom, hogy ezalatt azt érti, hogy még látja a baktérium által okozott gócpontokat, de mivel a baktérium már nincs, ezért megindult a prosztata regenerálódása, csak lassan.....

A mozgásáról nem írtam, igaz. Sajnos az is rossz, prog. motil: 15%, norm morph: 16%.

Ha jól tudom, előbbi kb. harmada, utóbbi szám fele a jó értéknek.

Érdekes, de az urológus azt mondta, ezzel a spermaképpel is van 25-30% esély a spontán teherbeeséshez, ha jókor, jó időben....

Amúgy a feleségem az orvosi vizsgálatok alapján (volt átjárhatóságin is) teljesen OK.

Még türelmesek vagyunk, várunk, bizakodunk, adunk magunknak időt.

Ettől függetlenül egy kicsit előreszaladós kérdés: szerintetek egy ilyen eredmény, ilyen rossz mozgással elég szokott lenni az inszemhez? Van valakinek tapasztalata?


Igazság szerint azért keseredtem el a múlt heti vizsgálatnál, mert július elejétől 2 hónapon keresztül szedtem a clostyt és csak ennyit javult. Elképzelhető lenne, hogy ugyan a closty segített, de a szervezetemben júliusban még jelen lévő baktérium visszahúzta, rontotta ezt a javulási folyamatot?? (+ ugye elég stresszelős, felfázós típus vagyok)......nem tudom, csak találgatok.

A doki azt mondta, célszerű folytatnom a kúrát, újabb 2 hónap closty következik.


A maca vibe tablettáról jókat olvastam. Van valamelyikőtöknek tapasztalata, hogy a closty MELLETT szedhető a maca vibe? Nem lehet ennek mellékhatása?

367. tenger75 (válaszként erre: 364. - Pieta4)
2012. okt. 11. 15:12

Kedves pieta4!


Sajnos nálam is hihetetlen módon, gyakran bejátszik a megfázás, pedig – igaz, amatőr módon – hetente 2-3 alkalommal sportolok, ám mégis rendkívül könnyen össze tudok szedni egy alattomos felfázást. (a fürdőket, hidegre csücsülést pedig kerülöm)

Ezek szerint egy ilyen erősebb felfázás akár több milliót is ronthat a képen?

A másik dolog pedig a stressz. Na igen....Sajnos nagyon stresszelős, pontosabban inkább görcsölő típus vagyok. Izgulok fogorvos előtt, munkahelyi felvételinél, bármilyen fontos eseménynél, hogy el ne késsek és természetesen így van ez, ahogy közeleg a nap, amikorra spermamintával 'vár' az urológus. (ahogy a férjednél is ekkor jelentkezhetett a stressz)

Gondolom, ez szintén sokat ronthat az összképen. A stresszel, feszültséggel kapcsolatban olvastam, hogy az immunrendszerre sincs jó hatással.....

Fejben tudom, hogy nincs más választásom, mint ezt a stresszelést legyőzni, legalább is visszaszorítani, de a gyakorlatban nem könnyű változtatni olyasmin, ami a személyes belsőmből adódik. Eljárok temészetgyógyászhoz, hamarosan elkezdem az aviva tornát, állítólag ezek mind tudnak segíteni.

366. tenger75 (válaszként erre: 363. - Almafa8)
2012. okt. 11. 15:10

Szia Almafa8!


Köszi, Nektek is sok sikert!

365. manka99 (válaszként erre: 362. - Tenger75)
2012. okt. 4. 18:46

Szia Tenger!

Szerintem még legyetek egy kicsit türelmesek! Ha jól értem kb. másfél hónapja szűnt meg a gyulladás. Már most is van javulás és ez biztató jel! Egyébként szerencsések vagytok, hogy meglett az a bizonyos OK! Sokan vagyunk itt, akik ismeretlen ellenféllel hadakoznak évek óta!

Saját tapasztalat alapján mondhatom, hogy a spermaszám drasztikusan változhat rövid időn belül: nálunk egyszer 3 hét alatt fél millióról felment 12 millióra! A doki sem értette a dolgot, de van ilyen! A mozgékonyságról nem írtál semmit, az is fontos! De ha a párod rendben van, akkor ez a szám is elég lehet a spontán terhességre. Sok baba fogant már a tiédnél rosszabb spermaszámmal! Persze nem azt mondom, hogy nincs baj, de ha türelmesek vagytok sikerülni fog!

Egyébként megvan a gyulladás oka? Ha nem áll messze tőled a betegségek lelki hátterének vizsgálata, akkor az Új Medicina ( [link] sok dologra magyarázatot adhat (a videó címe ne ijesszen meg!):

[link]

364. pieta4 (válaszként erre: 362. - Tenger75)
2012. okt. 4. 18:43
Több milliós eltérést okozhat egy megfázás is, és ez alatt nem csak azt értem, hogy a vizsgálat idején vagy előtte pár nappal voltál náthás. Legalábbis a férjemnél ilyen is volt. Injekciókkal elértük, hogy annyira javult a mennyiség, hogy elég legyen az inszeminációhoz. Sajnos a beavatkozás napján annyi katona lett csak, mint injekció előtt. Szóval hiába szúrkodta magát. Szerintem a férjem bestresszelt attól, hogy most igazán fontos, hogy teljesítsen + engem is féltett a beavatkozástól. Sajnos egy meddőségi központban nem igazán foglalkoznak azzal, hogy mi az oka a rossz spermaképnek. Adnak injekciót, javasolnak esetleg vitaminokat és ha nem használ javasolják a lombikot. A probléma oka elsikkad....
363. Almafa8
2012. okt. 4. 18:24

Nagyon nehéz kérdéseket tettél fel, sajnos nem tudom rájuk a választ!

Hogy van-e oka a rossz spermaképnek? Szerintem igen, sajnos ez az, amit a mi esetünkben eddig még nem sikerült kideríteni. Így egyenlőre csak a sötétben tapogatózunk.

Sok sikert a javuláshoz és majd oszd meg velünk a tapasztalataidat!

2012. okt. 3. 10:01

Sziasztok!

Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy egy ténylegesen egészséges embernek is lehet rossz spermaképe, amolyan adottságoknak köszönhetően?

Vagy egy rossz spermaképnek minden esetben OKA kell lennie?

Ezt csak azért kérdezem így, mert elvileg ha az okát megszüntetik, akkor idővel mindenképpen javulnia kellene a spermaképnek?

Idén júniusi spermaeredményem nagyon rossz volt: 8 m/ml. Ez egy prosztatagyulladásnak (bakteriális fertőzés) volt köszönhető.

Tegnap ismét voltam urológusnál: az orvos hasi ultrahangot végzett. (ez amúgy mennyire pontos?) Azt mondta, hogy a bakteriális fertőzés megszűnt (volt gyógyszeres kezelés is, ill. természetgyógyásznál is jártam, vitaminokat is szedek), ám a prosztatagyulladás még nem teljesen. Ezt nem igazán értem, hogy mit jelent….?

Nyilván pozitívum, hogy a bakteriális fertőzés megszűnt. A gyulladás talán még azért nem, mert idő kell neki, hogy a baktérium megszűnése/távozása után regenerálódjon a prosztata?

Vagy ez két különböző dolog, nem is biztos, hogy megszűnik a gyulladás?

A spermaeredményem csak nagyon pici javulást mutatott a tegnapi vizsgálatnál a júniusihoz képest: 10 m/ml.

A doki ezt 20%-os javulásnak minősítette, ám még mindig az alsó tartományban vagyok, a 20m/ml-t el kell érni, hogy jó legyen. Korábban írtátok, hogy a mérés sem tuti abban az értelemben, hogy akár ez napi/heti szinten változhat, pl. stressztől, felfázástól, akármitől. (de feltételezem nem annyit, nem lehet akkora eltérés, hogy egyik héten 20 mill., másik héten 9 mill. Vagy ez is lehetséges?)

Tehát ez az értékem még mindig kevés, talán azért, mert kb. augusztus közepére tehető, hogy a bakteriális fertőzés megszűnt és még nem volt ideje a spermáknak rendesen kifejlődni (72 nap)?

Ezért clostylbegit írt fel újra, 3 hónap múlva kontroll.

Ha akkor sem javul, akkor tudtok ajánlani Dunántúlon olyan orvost/klinikát, aki TELJES KÖRŰ kivizsgálást végez, nincs-e nálam másik kiváltó ok, betegség, aminek a rossz eredmény köszönhető?

361. Almafa8 (válaszként erre: 359. - Nyusz84)
2012. okt. 1. 20:13
346. hozzászólásban olvashatod ezek után hol tartunk. Egyébként tavaly október óta szedi folyamatosan a különböző vitaminokat.
360. Almafa8 (válaszként erre: 359. - Nyusz84)
2012. okt. 1. 20:11
Férjem kb. mindet szedi/szedte, ha nem is egy időben!
359. Nyusz84
2012. okt. 1. 11:43

Sziasztok!


A tanácsotokat szeretném kérni. Sajnos nincs időm visszaolvasni a fórumot - majd lassacskán azért olvasgatok.

A férjem spermaképe rossz lett. Sem a mozgásuk, sem a mennyiségük, sem a formájuk nem volt megfelelő. A hormonvizsgálat eredménye még nincs meg.

Neten keresgéltem "gyógyszert", de ha mindet megveszem az nagyon drága lenne.


Ezek közül szerintetek mit érdemes szedni?

C-vitamin (1000 mg)

Fer14 (2*1 db)

E-vitamin (400 mg)

Méhpempő kapszula

MacaVibe

Omega3


A segítségeteket előre is köszönöm!

2012. szept. 28. 11:17

Sziasztok!A mi történetünket,sikersztorinkat szeretném megosztani veletek,remélem ezzel erőt adok nektek!!Két év sikertelen próbálkozás után kerültünk a Kaáli intézetbe....ott kiderült a "hiba",kevés és nagyon rossz minőségű sperma!

NEM rögtön a lombik-ra irányítottak,elküldtek andrológushoz(Bár azt is mondták,hogy kevés az esély a javulásra,de hátha inszemhez feljavítható)!Na ez rémálom volt!!200km-ről jártunk hetente...antibiotikumok sorozata....azt láttam a dokin,hogy igazából tanácstalan,felírok ezt,hátha,következő héten megint mást...és emellett egy igazi,bunkó volt!!!közel egy éve jártunk már oda,mikor semmi javulás után kértünk,egy papírt az állapotról,visszamentünk a kaáliba,és elindítottuk a lombikot!Az első kettő nem sikerült.....nem volt könnyű de belevágtunk a 3.-ba,én ugye altatásba voltam,mikor a férjemnek a spermát kellett leadni....és olyan pocsék minőségű volt,hogy mégegyszer kellett neki produkálni,hogy legyen mivel megtermékenyíteni!ÉS ebből született egy gyönyörű egészséges kisfiunk!Már 5 éves!Én azt tapasztaltam,hogy ritkán tudnak olyan eredményt elérni rossz sperma esetén,hogy természetes úton foganjon meg a Baba.erre nem igazán találták meg a gyógymódot,vagy az okot....!Mindenkinek sok sikert kívánok,és csak pozitívan,ez is nagyon fontos!!

357. manka99 (válaszként erre: 354. - RenCsibi)
2012. szept. 27. 11:49
Endokrinolrógiára beutalót háziorvostól is kérhetsz mindkettőtök részére, de én is azt ajánlom, hogy keress inkább egy jó magánorvost. Nézz utána, hogy esetleg mennyire van képbe a meddőségi problémákkal kapcsolatban!
356. manka99 (válaszként erre: 353. - Almafa8)
2012. szept. 27. 11:43
Szia! Igen, belevágtunk! Még csak az elején tartunk, így saját tapasztalat még nem sok van, de nagyon tetszik! Remélem hamarosan saját eredményekről is beszámolhatok! :)
355. Almafa8 (válaszként erre: 354. - RenCsibi)
2012. szept. 26. 20:37
Endokronológushoz érdemes magánban menni, még ha nem is olcsó. A Mens Mentisben jók a dokik. Mi oda járunk!
2012. szept. 26. 10:13

Köszi Csajok a tanácsokat! Ezeknek utána nézek mindenképpen!!!

Eddig is andrológushoz jártunk... csak nem biztosan nem a megfelelőlőhöz! :(

Ha pl az andrológustól kérem az endokrinológiai kivizsgálást - mint lehetőséget - akkor ő adhat ez irányba pl: beutalót, ajánlhat orvost, vagy ezt is magán úton, nekünk kell megoldani?

353. Almafa8 (válaszként erre: 351. - Manka99)
2012. szept. 26. 06:47
Manka! Végül jelentkeztetek a NaPro-ra? Találtál itthon olyanokat, akik tapasztalatokról is tudtak beszámolni? Szólj, ha már tudsz fejleményekről! :-) Sok sikert!!!
352. manka99 (válaszként erre: 348. - Orsolya80)
2012. szept. 25. 19:44

Szia Orsolya!

A saját tapasztalat: sokféle gyógyszert és gyógymódot kipróbáltunk (C,E,D,B12vitamin,Arginin,Q10, őssejt kapszula, Fer14, Ferulant, MacaVibe, magán andrológus, genetikai vizsgálat, talpmasszázs, akupunktúra...)Bár a mozgékonyságon sikerült javítani, de nekünk nagy változást sajnos egyik módszer sem hozott.

De 5 év után végre megtaláltunk az okot:D : a férjem inzulinrezisztenciás...Na ezért mondom, hogy érdemes elmenni egy endokrinológushoz és kérni ezt a vizsgálatot mindkét oldalról! A pasiknál ugyanolyan bajt tud okozni a pajzsmirigy és inzulin probléma, mint a nőknél! És ráadásul a lakosság nagy százaléka IR-es úgy, hogy nem is tud róla!

351. manka99 (válaszként erre: 347. - RenCsibi)
2012. szept. 25. 18:55

Szia RenCsibi!

Akárcsak magamat hallanám, nekünk sem ajánlottak más lehetőséget, csak a lombikot. Mögöttünk több mint 5 év van, és mindent kipróbáltunk amit csak lehetett. De ami előrelépés volt az elmúlt években, azt csak a saját kitartásunknak köszönhetjük!

Csatlakozom az előttem szólóhoz is. Meddőségi központban a lombikozáshoz értenek, de az nem cél hogy hálószobában foganjon a gyerek :( A NaPro viszont tényleg hihetetlen eredményeket tud felmutatni. Van pl. olyan SPONTÁN! fogant NaPro-s baba, ahol az apukának 100 ezres volt a spermaszáma. Vannak a szomszédos országokban NaPro-s orvosok és nem hinném, hogy macerásabb kimenni hozzájuk, mint végigcsinálni egy lombikot! Mi már négy lombikon túl vagyunk, de most úgy döntöttünk, hogy előbb elmennénk a világ túlsó sarkába, minthogy az 5.be belevágjunk. Nézd meg ezt a videót (magyar feliratos): [link]

Senkit nem akarok a lombikozásról lebeszélni, mi is végigcsináltuk, mert elhittük, hogy ez az egyetlen lehetőségünk...és sokaknak tényleg csak ez az út marad. De sajnos a meddőségipar kihasználja azt, hogy az ember bármit végigcsinálna, hogy végre babája legyen :(

A másik dolog,amit saját tapasztalat alapján tudnék javasolni, hogy keressetek egy jó endokrinológust, aki képben van a meddőséggel kapcsolatban. Ha szervi problémát nem találnak, akkor nagy %-ban a hormonok okoznak bajt, még akkor is, ha első ránézésre minden oké! A pajzsmirigy probléma, inzulinrezisztencia, PCOS mind endokrin betegségek, nőgyógyászok és andrológusok nincsenek a helyzet magaslatán ezzel kapcsolatban. Ráadásul ha ilyen gond van akkor amíg nem kezelik megfelelően, hiába mentek lombikozni, kevés az esély a sikerre. Remélem tudtam egy keveset segíteni!

Jó babásodást mindenkinek!

❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook