Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
532. Diána
2013. máj. 7. 09:28

Sziasztok,

valaki tud nyilatkozni "Profertil" gyógyszerről?

A doki ezt javasolta, de mielőtt megrendelnénk, szeretnénk infót gyűjteni, mert méreg drága gyógyszerről van szó.

531. Diána (válaszként erre: 530. - Manka99)
2013. máj. 6. 13:52
Köszi.:)
530. manka99 (válaszként erre: 529. - Manka99)
2013. máj. 6. 13:21
Bocsi, de a linkbe már megint berakott egy szóközt a "sz endi"-hez....töröld ki, így megtalálod!
529. manka99 (válaszként erre: 527. - Diána)
2013. máj. 6. 13:18

Szia Diána!

Inzulinrezisztencia vizsgálat, ami úgy zajlik, mint egy cukorterhelés csak 0, 60, 120 perc után nemcsak a vércukorszintet mérik, hanem az inzulinszintet is. Találkoztam sajnos olyan andrológussal, aki azt sem tudta, mi az az inzulinrezisztencia. No komment!

Itt egy cikk az összefüggésekről:

[link]

528. Diána (válaszként erre: 526. - Brembi)
2013. máj. 6. 10:56
Hú-ha, akkor inkább kérek időpontot, minthogy majd várunk ilyen sokáig.
527. Diána (válaszként erre: 524. - Manka99)
2013. máj. 6. 10:53

Szia,

de mi ez IR vizsgálat? Még nem is hallottam ilyenről.

526. Brembi (válaszként erre: 523. - Diána)
2013. máj. 6. 09:09
Ha végleg a Kaáli mellett döntötök, kérj időpontot amit csak tudsz, mert 2-2,5 hónapra előre tudnak csak adni.
525. Brembi (válaszként erre: 522. - Diána)
2013. máj. 6. 09:07

Szia!

A férjem andrológusahoz, Dr.Szabó Ferenchez jár, Budapesten.

524. manka99
2013. máj. 5. 22:07

Én mindenkinek ajánlom férfi oldalról is az IR vizsgálatot, főleg ha látszólag minden rendben van a hormonokkal és szervileg, de mégsem találják az okot! Csak egy cukorterhelés+2-3 vérvétel, és bármelyik endokrinológus kiírja, de ha ezzel van a gond, akkor az ugyanúgy belerondít mindenbe a pasiknál is, mint a nőknél.

Nálunk konkrétan 5 hosszú évbe telt, mire kiderült, hogy ez a baj! Pedig magán andrológushoz mentünk és meddőségibe jártunk. Ti ne várjatok ennyit! Komolyan nem értem, hogy ez miért nem ALAP vizsgálat!?!?

523. Diána (válaszként erre: 519. - Brembi)
2013. máj. 3. 10:38

....na meg, szurkolok nektek :), és kiváncsi leszek az eredményre is, remélem megosztod :).


Nekem is szimpatikusabb a Kaáli, ha meglesz a tenyésztés, akkor valószinű felkeresünk az Intézetet. Sajna, repül az idő, és egy helybe vagyunk, már lassan mi is 5 hónapja csak vitaminokat szedünk, 1 havi Proviron gyógyszert szedtünk, amire másik orvos azt mondta hogy, nem szabad, mert az hormonokra kihat, és férjemnek jók az eredmények, na hát kb. ennyi.

522. Diána (válaszként erre: 519. - Brembi)
2013. máj. 3. 10:30

Szia Brembi!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, mert igazán megkönnyitettél a dolgomat.

Azt megkérdezhetem, hogy a férjed melyik dokihoz ment?

Mert nálunk is ő vele van gond, egyszerűen nem tudom kihez forduljak, jelen pillanatban Tatabányai korházba járunk, már 2-szer volt spermavizsgálat, és most lesz tenyésztés.

Köszi.

521. Anny79 (válaszként erre: 520. - Brembi)
2013. máj. 2. 16:24

Szia!


Úgy tudom, hogy csak ezt szedte, de most rendeltem mellé C,E vitamint, halolajat, q10-et. ja meg mandulát kezd enni. Hát nem tudom, azért túl optimista nem merek lenni, mert hát a meleg, szerintem, nagy ellenség...

520. Brembi (válaszként erre: 517. - Anny79)
2013. máj. 2. 15:39

Szia Anny79!

Gratula a kitartásotokhoz!

Kérdésem az volna, hogy csak ezt a 2 készítményt szedi 3 hónapja a párod? Jól gondolom, hogy ezek homeopátiás készítmények?

519. Brembi (válaszként erre: 516. - Diána)
2013. máj. 2. 07:27

Szia Diána!

Nekem pont erről akét intézetről van tapasztalatom: Először voltunk a Dévaiban: 3 alkalommal jártunk náluk, mind a 3 alkalommal több órás (2 és és 3 és fél) késéssel jutottunk be az előre megadott időponthoz képest. Az első alkalommal, még nem tudtunk semmit a problémáinkról, még a váróban mielőtt bejutottunk volna a Dévaihoz aláírattatak velem egy köteg niylatkozatot, hogy tudomásul veszem, hogy a lombik kezelések alatt használt gyógyszerek fokozottan rákkeltőek ( mell petefészek) ezért gyakrabban kell menjek MR-re meg mammográfiára. Anyukámnak már 2x volt mellrákja. Az első alkalommal, megnézett UH-n, közölte tüchtig kis méhem van ( hogy tett -e gumi sapkát a vizsgálófej végére, a mai napig kétségeim vannak, mivel az UH vizsgálófejéről vette le a kenetet ezta saját szememmel láttam). Megvizsgálta melleimet, megtalálta a cisztáimat amiről eddig is tudtam,mivel mondtam, hogy kék golyó utcai kórházba járok kontroláltatni, nem foglalkozott tovább vele. Elrendelt egy spermatogrammot a férjemnek. Ez volt 15 e FT. Készenlett a kenetem amiben találta Gramm negatív baktériumot visszamentünk 2. alkalommal, felírt nekem egy Mycogal nevű kenőcsöt és kúpot ami egy gomba elleni szer. Ez megint 15 eFT-be került. A kenőcsöt nem lehetett már egy fél éve kapni, hiánycikk, felhívom Dévait hogy mit használjak helyette, válasz szinte semmi, kérdezem Canesten?, hát nem ua. és ennyiben maradtunk. Csináljak azt amit akarok, gyakorlatilag. Megkérdeztem egy másik nődokit, válasza: baktériumos fertőzésre minek gomba elleni gyógyszer? Nem kéne magácskának egy másik orvost keresnie inkább? 3. alakalom: készen lett a férjem spermatogrammja, a tenyésztést már én kértem pluszban, ő bennük fel sem merült, hogy kéne. Kiderült, hogy nála van a nagy gond, velem úgy néz ki minden OK. Mondom neki a felírt gyógyszerrel a helyzetet, semmit mondó reakció, szinte egy vállrángatással ért fel. Kérdezzük a férjem oldalát, hát csak a lombikkal lehet esélyünk a gyerekre. Kérdezzük mégis mi lehet az oka: Ő nőgyógyász Ő nem ért ehhez, majd a lányok a recepción megadják Kopa Zsolt elérhetőségét.Kérdezem, hogy a lombiknak rám nézve mekkora a rák miatti a kockázata, anyukám miatt? Hát nagy, nagy. Ez volt a válasz. Ez megint 15 eFT.

Végeredmény: 3x 15 eFT-ért pluszz a spermatogram és tenyésztés ára: teljes ideggörcs, sirási rohamok, hogy nekünk soha nem lehet gyerekünk, vagy ha meg is próbáljuk, én nagy eséllyel rákos leszek.Inkább akkor örökbe fogadunk.

Budapesti Kaáli:eddig kétszer voltunk, ma megyek harmadjára UH-ra. Eddig percre pontosan hívtak be, az első perctől a keresztnevemen szólítanak, ( odafigyelés) mára jelezték előre, hogy valszeg csúszni fognak. Az első konzultáció ára 15 eFt. a második csak lelet megbeszélés cak 1500Ft volt de 30 percig voltunk bent! Az orvosom aki az orvosigazgató, türelmesen végig halgatja minden kérdésemet, és normális választ ad rá, mindegyikre. El mondtam neki hogy a lombikkal kapcsolatban mit mondtak nekem a Dévaiban: azt mondta, az nagy gond, hogy van ez a papír, mert tény, hogy meddőségi kezelésben részt vett, meddő nőknél gyakrabban fordul elő mellrák, és vagy petefészek rák, de én nem vagyok meddő, hanem a férjemmel van a gond. Erről úgy látszik a Dévai prof megfeledkezett. Ja és arrról hogy nekünk csak lombikkal lehet gyerekünk: most készülünk az első spontán ciklusban elvégzendő inszemre, mivel a férjem eredményei vitaminok és gyógyszeres kezelés hatására annyit javulni látszanak.( nem a Kopánál jártunk) Hát ennyi a mi tapasztalatunk eddig a két intézettel.

518. Diána (válaszként erre: 517. - Anny79)
2013. ápr. 30. 13:11
Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat. Annyi vitamin meg gyógyszerről már hallotam, az sem tudjuk hogy melyik lenne jó, mi folyamatosan vitaminokat szedünk, gyógyszert - állitólag nem szedhetünk, mert a hormonszint jó,igy gyógyszerek kizárva, marad a vitamin, csak az orvosok is kisérleteznek.
517. Anny79
2013. ápr. 30. 12:40

Sziasztok!


Gondoltam, hogy megosztom a mi tapasztalatunkat, bár így öt év táblatában, sok utánaolvasás és személyes tapsztalat alapján elmondhatom, hogy nem mindenkinek ugyanaz válik be. A páromnál is volt nagyon rossz eredmény, látóterenként 1-2 mozgó, de most határ érték felett van minden eredménye, élete legjobb erdeményét produkálta, mi is megrendeltünk a létező összes vitamin készítményeket, de talán most használt az egyik: a testes comp és az argentum metallicum D6. Csak ere tudunk gondolni, mert már kb. 3 hónapja szedi és jó lett a HBA test és a halosperm is. Azért félünk, hogy így marad -e,. Ja, és azt mondták, hogy az inszemet is próbáljuk meg vele, de a természetes út sem kizárt.... üdv: Anny

516. Diána
2013. ápr. 30. 07:46
Valaki tudná véleményt irni a Kaáli Intézetről és Dévairől? Melyiket javasolnátok?
515. Brembi (válaszként erre: 511. - Almafa8)
2013. ápr. 29. 21:06

Szia Almafa8!

Írtam privátban:)

514. Brembi (válaszként erre: 513. - Diána)
2013. ápr. 29. 20:38
Szurkolunk!! :)
513. Diána
2013. ápr. 29. 17:03

Sziasztok,

meglett második spermavizsgálat, ami valamennyivel jobb let, de nem eléggé, sajna, a mozgó kevés - 17%, most valami sperma tenyésztést kell csináltatni, és utána Profertil szedése. Ha 3 hónap után sem lesz jelentősebb változás, akkor valószinű mi is inszemre megyünk, ez a 3 hónap - utolsó lehetőség természetes teherbeesésnek. Kitartást mindenkinek...

512. Almafa8 (válaszként erre: 510. - Brembi)
2013. ápr. 29. 11:15
Ja a Gynatrent még nem rendeltük meg...
511. Almafa8 (válaszként erre: 510. - Brembi)
2013. ápr. 28. 19:16
Nagyon szorítok! Spontán ciklusos inszem, tök jó! A lehető legkisebb külső beavatkozás. Sőt, akár még spontán is sikerülhetne, az lenne ám a csúcs szuper! Hajrá!!! :-)
510. Brembi (válaszként erre: 509. - Almafa8)
2013. ápr. 28. 08:46

Szia Almafa8!

Igen elkezdte,kb. egy hete a tamoxifen és a többi vitamin mellé,de semmi változást :)) nem látok rajta. De hát ezt nem is lehet így kívülről. :)

Voltunk a héten a Kaáliban, megbeszélni az eddigi leleteinket. A főorvos aki eddig eléggé szkeptikusan állt a férjem eredményeihez most azt mondta, a jelenlegi tényleg ott billeg az inszemre jó és nem jó határán, de ha a proxeed hatására felmenne 10%-ról 15 vagy 20%-ra a motilitás,(min.40% a normális)és a mennyiség maradna ennyi, és a többi paraméter sem romlana, akkor az elég jó volna egy inszemre. Így május végén spermatogram kontroll, és ha ok vele és velem is minden júniusban spontán ciklusban inszem lesz. Mivel úgy tűnik ( már teljesen biztosan nem merek kijelenteni semmit) nálam ok a dolog, így nem kapnék tüszőérlelőt, csak egy repesztő szurit, ami egy totál természetes hormont tartalmaz, ha megfelelő a méret.

Az eljárást meg az UH-s átjárhatóságiból ismerős.

Megrendeltétek a Gynatret-et? Lehet, hogy megint nem jól írom a nevét, bocs!)

509. Almafa8 (válaszként erre: 507. - Brembi)
2013. ápr. 27. 21:45
Nálatok? Használjátok már a Proxeed Plust?
508. Almafa8 (válaszként erre: 507. - Brembi)
2013. ápr. 27. 21:44
Nálunk semmi különös, május közepére tervezünk egy sperma kontrollt.
507. Brembi
2013. ápr. 27. 21:19
Semmi hír senkinél?
506. Brembi (válaszként erre: 505. - Almafa8)
2013. ápr. 9. 10:00

Szia Almafa8!

Válaszoltam. :)

505. Almafa8 (válaszként erre: 504. - Brembi)
2013. ápr. 7. 09:07
Köszi Brembi! Írtam megint privátban!
504. Brembi (válaszként erre: 503. - Almafa8)
2013. ápr. 6. 19:21

Szia!

Jó is, meg nem annyira jó. Az össz koncentráció 15 Millióról felment 102 Millióra, amit alig mertem elhinni. Viszont a motilitás, a mozgók csak 10%. :( Ami miatt még mindig csak a lombikot javasolta. Igaz a motilitási gondokról a korábbiakban is tudtunk, akkor is gond volt, csak nem ennyire. De igaz tenni ellen csak most 1 hónapja kezdtünk. Itt leírom, hogy legyen mindenkinek tanulság aki motilitás gonddal is küzd: Proxeed Plus por a számot is növeli de igazán a motilitást tudja segíteni. (Ha hormonális probléma áll a az alacsony szám hátterében, akkor nem fog önmagában segíteni) Tehát ha valaki nem tudja, vagy akarja ezt a drága készítményt megvenni, megveheti külön tablettákban is az összetevőket, DE az összetételt 1 tasakra szokták megadni, VISZONT a napi adag 2 tasak, azaz 2x 1000mg L-carnitin és 2x 500mg Acetyl-Carnitin. A magán véleményem az, hogy hiába drága, de ha valaki meg tudja venni, az vegye meg, és próbálja meg, mert az összetett készítmények úgy vannak kitalálva, hogy egymás felszívódását pont ilyen arányban segítik az összetevők. Szabó dokinak is az volt a véleménye, hogy nagyon szép eredményeket ért el vele motilitási gondokra.

503. Almafa8 (válaszként erre: 502. - Brembi)
2013. ápr. 5. 19:03
Köszi szépen! És a lényeg? Milyen lett az eredmény? Remélem jó!!! :-) A Gynatrenre esetleg nem kérdeztetek rá, hogy ajánlja-e?
❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook