Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
440. Babára_várva (válaszként erre: 436. - Juci1979)
2013. jan. 14. 09:44
Igen, volt fizikális vizsgálat, meg UH is. Bal oldalon van neki kis fokú herevisszér tágulata, de a doki azt mondta olyan kicsi, hogy ha megműttetnénk többet ártanánk vele, mint használnánk.
439. Durciful (válaszként erre: 437. - Manka99)
2013. jan. 12. 07:52

Van olyan, hogy szülész-endokrinológus. Az én orvosom pl ilyen.

Egy 22 hetes kismama

2013. jan. 12. 07:08

Csak egy történet az ismeretségi körömből, arról hogy mi minden okozhat férfi meddőséget:


egy ismerős párnak sok éven át nem sikerült a baba, eleinte csak a csajszit vizsgálták, nagy sokára kezdték el aput is vizsgálni. Ezen a ponton kiderült, hogy apu spermiumai nagyon le vannak lassulva, szinte alig élnek. Apu 30 éves volt és egyéb tekintetben egészséges. Össze meg vissza kezdték keresni az okot, végül maguk is alig hitték el, mikor megtalálták. Apu mániája okozta a bajt. Apu ugyanis imádott számítógépezni és minden reggel, este ölében a laptoppal órákat ült a neten. A laptop szellőzője meg alul van, az pedig ontotta a meleget, pont a zacsira, abban pedig felmelegettek a spermiumok és harcképtelenné váltak. Ma már a párnak van egy szép kislánya (természetes úton), apu pedig nem használ laptopot az ölében:)

437. manka99 (válaszként erre: 435. - Babára_várva)
2013. jan. 12. 00:50

Szia!

Hát nem tudom mi okozhat a pasiknál magas FSH-t és LH-t,de ez szerintem is elég magas:( Az biztos, hogy az andrológusok és nőgyógyászok nincsenek a topon a hormonokkal kapcsolatban (tisztelet a kivételnek!)...ha nincs szervi baj, ez az út csak időhúzás. Keressetek egy jó endokrinológust!

2013. jan. 11. 18:49
Én sajnos nem tudok segíteni hormontémában, mert nálunk úgy néz ki egyenlőre, hogy hereviszér miatt van gond. Azt vizsgálták a párodnak?
2013. jan. 11. 10:28

Sziasztok lányok!


Páromnál szeptemberben azoospermiát állapítottak meg. Azóta eltelt három hónap, és annyi fejlemény van, hogy azoospermiából oligozoospermia max. lett a diagnózis, mert tegnap voltunk kontrollon, és a mintában látóterenként 1 spermát találtak, az 1 millió/ml kb.

Szóval van boldogság, meg elkeseredés, mert a doki egy idióta, és semmiben nem tudott segíteni merre tovább. Csak a Kopa doktort hajtogatta, hogy majd ő megmondja, majd ő tudja...

Amennyi pénzt lenyúlt tőlünk magánba, neki is tudni kéne elvégre andrológus!!!


Saját kútfőből ssináltattunk hormonlabort, múltkor még erre sem vette a fáradságot, hogy ilyet javasoljon. :(

Valaki hozzá tudna szólni, hogy merre forduljunk vele, mert a doki szerint ez normális. Szerintem meg a doki nemnormális.


A párom hormoneredménye:

FSH 22,7 IU/L (2,1 - 18,6)

LH 13,1 IU/L (1,7 - 11,2)

Testoszteron 14,43 nmol/L (9,1 - 30,2)


Szerintetek kihez forduljunk ezzel az eredménnyel. Mert szerintem egyáltalán nem normális, hogy az fsh és az lh ilyen magas.

434. ,,Csillagom" (válaszként erre: 433. - Manka99)
2013. jan. 8. 19:42

Na bumm :(

Szegény párom a gyógyszer mellé kínjába eszi a komplex vitaminkészítményt, mellé E vitamin + szelén külön és C vitamin is, 2 naponta multivitamint iszik, és naponta most elkezdett tojást inni nyersen , bevette a fejébe hogy ez segít a dolgokon...

433. manka99 (válaszként erre: 432. - ,,Csillagom")
2013. jan. 8. 18:58

A cikkben, amit küldtem nem dícséri túl ezt a gyógyszert. Csak egy mondatot ír róla, de az nem túl bíztató: "Mestrolone (Proviron) előnye, hogy olcsó szer, de tulajdonképpen semmi egyéb, nem alkalmas alacsony tesztoszteron szint pótlására. Nem fejti ki a tesztoszteron teljes hatásspektrumát."

:( Azért remélem nem rémítettelek el, de lehet hogy nem ártana másik orvos véleményét is kikérni.

432. ,,Csillagom" (válaszként erre: 430. - Manka99)
2013. jan. 5. 09:27
Igazad van....megnéztük az értéket és bár nem csillagozott neki a hormon,de pont a legalsó határérték határán van 1 tizeddel,tehát akkor ezért kapta...
431. manka99
2013. jan. 4. 19:41

Bár ezek a hormonszintek eléggé viszonylagosak, ráadásul mindenkinél más az "elég". Viszont egyszer találtam egy cikket, amiben van egy jó kép a tesztoszteron-értékekről. Ez alapján 15 felett az igazi!

[link]

430. manka99 (válaszként erre: 429. - ,,Csillagom")
2013. jan. 4. 19:35

Én csak a gyógyszer leírásából gondoltam, hogy ezért adhatták:

"Férfiak esetén az életkor előrehaladtával a férfihormon termelése csökken. A Proviron tabletta a csökkent hormontermelést pótolja. A készítmény tehát alkalmas a belső elválasztású mirigyek elégtelen férfihormon termelésének kezelésére.

A Proviron a mirigyek elégtelen működése következtében kialakuló férfihormon-hiány vagy terméketlenség kezelésére alkalmazható."

429. ,,Csillagom" (válaszként erre: 428. - Manka99)
2012. dec. 31. 00:18
Néztek neki hormonokat,de arra azt mondta a doki,h rendben vannak...
428. manka99 (válaszként erre: 427. - ,,Csillagom")
2012. dec. 29. 20:47

Szia!

Lehet, hogy a párod tesztoszteron-szintje egy kicsit alacsony és ezért kapta. Nálunk is lehetne magasabb, de remélem ahogy javul az IR, majd ez is rendeződik. Majd írd meg, hogy használt-e!

2012. dec. 28. 13:25

Van valakinek tapasztalata a PROVIRON 25 mg-os tabblettáról?

2 X 1-et kell szednie a páromnak.


Volt valakinek javulása tőle?

426. manka99 (válaszként erre: 420. - Pieta4)
2012. dec. 9. 15:50

Osztom a véleményed! Számtalan példa van arra,hogy alacsony spermaszámmal is fogannak spontán babák. Egyrészt azért mert a spermavizsgálat csak egy pillanatképet mutat, másrészt az időzítés az ovuhoz és a jó nyák sem elhanyagolható...sőt ez a kettő még fontosabb, mint a "számok"!

Idézet egy könyvből, ami a meddőséggel kapcsolatos:

" A spermiumok száma az ejakulátumban bizonyított módon nemzeti és kontinentális eltéréseket is mutat: a vizsgált norvég férfiak 20%-ának spermiumszáma például a WHO által megadott határ alá esik, mégis sikerült a megelőző 12 hónapban gyermeket nemzeniük. Sőt számos felmérés mutatja, hogy a férfi szervezetében akár egy héten belül is jelentősen ingadozik a sperma minősége: míg egyik héten a WHO által megadott alsó határt sem éri el (20 millió spermium/ ml), a következő hetekben a spermiumok száma akár a 8-szorosára emelkedhet! Egy felmérés szerint, amely több mint 650 személyt vizsgált egy év folyamán, a spermiumok koncentrációja 54%-os, az ejakulátum mennyisége 59%-os, a mozgékony spermiumok aránya 96%-os eltéréseket mutatott. Ezek a változások véletlenszerűek voltak és nem fokozatosan javuló vagy rosszabbodó tendenciát mutattak."

425. reflexológia (válaszként erre: 423. - Viziboci)
2012. dec. 7. 19:33
Szia! Nem budapesti vagyok, de talán tudok javasolni valakit. Ugyan nem ezzel a problémával de egyik barátnőm Gyalog Ferenchez jár. Nagytudású szakember. Rákeresel a neten, saját honlapja is van. De szerintem bárki, aki talpreflexológiával foglalkozik tud segíteni. Hajrá!!! :D
424. pieta4 (válaszként erre: 421. - Reflexológia)
2012. dec. 7. 17:06
Gratula!
2012. dec. 7. 17:05
Szia reflexológia. Engem érdekelne ez a talpreflexológia. Esetleg ha meg tudnád adni az elérhetőségét annak, akihez jártatok, nagyon megköszönném. Remélem budapesti vagy :). Köszönöm.
422. ,,Csillagom" (válaszként erre: 420. - Pieta4)
2012. dec. 7. 16:13

Mi is kb 1,5 éve róbálkozunk sikertelenül.


Nekünk nem volt se inszem még,se semmi, sőt, gyakorlatilag csak vitaminokat javasolt az orvos, ami nekünk azért furcsa,mert a sperma számunk is kevés,/ 7 millió/ml/ meg a mozgó sperma szám is csak 11 %... s az nagyon-nagyon kevés ám :((((

2012. dec. 7. 13:46
Sziasztok! Én még ugyan soha nem írtam ide, és más fórumra sem, de sokszor bele-bele olvastam. A mi kálváriánk januárban kezdődött. 1 év sikertelen próbálkozás után a nőgyógyászom elküldött mindkettőnket kivizsgálásra. Hamar kiderült, hogy a férjemnél van a probléma. (nálam minden érték a nagy könyv szerinti). Ráadásul olyannyira, hogy még inszeminációra sem elegendőek a hímivarsejtjei. Nagyon összetörtem, mert már régóta szerettünk volna pici babót, de így nagyon távolinak tűnt. Persze az alap okot nem tudták megmondani miért, hisz a hormonértékek jók voltak. Egyedül egy enyhe hereviszeret találtak a bal oldalon, de műtétet nem javasoltak és önmagában ez még nem okozna ilyen rossz eredményt. Mindenféle férfi vitaminkészítményt kipróbáltunk. Eredmény: semmi! Közben kértünk időpontot a Kaáli-ba, szeptemberben voltunk első konzultáción. Még előtte elkezdtünk alternatív megoldásokat keresgélni, és elmentünk talpreflexológushoz. Az első alkalommal csak azt mondtuk, hogy babaprojekt nem jön össze. Semmilyen orvosi eredmény nem közöltünk. Hihetetlen, de a férjem talpából megállapította, hogy allergiás, melyik csigolyánál fáj a háta és ami a legfontosabb, hogy bal oldali herénél érez valami elzáródást. És ami még a babaprojekttel kapcsolatos: az agyalapimirigy pont (nagylábujj vége). Ez a mirigy irányítja az össze belső elválasztású mirigyet, köztük az ivarmirigyeket is. Na ez borzasztóan fájdalmas volt neki. 8 alkalmat volt, és az utolsó két alkalom már kellemesnek volt mondható, tehát nem kaparta közben a masszázságyat. Én csak egyszer voltam, de én fájdalmat nem éreztem masszázs közben, ami arra utal, hogy nagy problémák nincsenek. Mindeközben januárra kaptunk beültetésre időpontot a Kaáliba. (október eleji spermiogram nem mutatott javulást). De az élet úgy hozta, hogy nem lesz rá szükségünk, mert 7 hetes terhes vagyok. TERMÉSZETES, SPONTÁN módon. Ez egy csoda mindenképp. Azt nem tudom, hogy mi vagyunk az 1%, vagy aki utána olvasott már a férfimeddőségnek tudja, hogy a teljes hímivarsejt állomány lecserélődéséhez 72 nap szükséges. És nálunk körülbelül ennyi telt el az utolsó talpmasszázs és a fogantatás között. Ez persze nem bizonyított, de én hiszem, hogy a szerencse mellett ez is közrejátszott! Mindezt azért osztom meg Veletek, hogy mindig van remény!!! Sohasem szabad feladni! Mindenkinek kitartást kívánok a továbbiakhoz és bőséges gyermekáldást így vagy úgy!!! Megéri harcolni ezekért a kis csöppségekért, hisz imádnivalóak és minden megpróbáltatást kárpótolnak!!!
420. pieta4 (válaszként erre: 419. - ,,Csillagom")
2012. dec. 7. 12:00

Szerintem hülyeség azt mondani, hogy ennyi meg annyi spermaszám alatt nem lehet teherbeesni. A valószínűsége kisebb, de tulajdonképpen csak egy sperma kell a sikerhez!!!

Nekünk azt mondta a doki a sikertelen inszem után, hogy lehet próbálkozni még az inszemmel, de talán a lombik jobb lenne. De ezt azért mondta, mert már lassan 2éve próbálkozunk, voltak műtéteim, s 34 éves vagyok. Tehát nálunk azért számít az időtényező. Ha fiatalok vagytok és veled nincs semmi nőgyógyászati probléma, nem próbálkoztok régóta, akkor azért lehet még várni ezzel a mesterséges úttal.

419. ,,Csillagom" (válaszként erre: 418. - Pieta4)
2012. dec. 7. 08:58

Értem...


Nekünk 7 millió a szám, és azt akarja a doki,hogy természetes uton próbálkozzunk tovább, segítség nélkül :((((


A fejébe vette, hogy ha elérnénk valahogy a 10 milliót,akkor se inszem,se semmi egyén nem kell nekünk,csak próbálkozni,meg próbálkozni...


Egyébként tudja valaki mi az alsó határ sperma számnál,ami alatt nem lehetséges hogy természetes uton össze jöjjön a baba???

Nekem a doki 10 milliót mondott, hogy az alatt nem lehet simán segítség nélkül teherbe esni...


Ti ezt hogy tudjátok???

418. pieta4 (válaszként erre: 417. - ,,Csillagom")
2012. dec. 7. 08:52
Jó, ha 10 millió fölött van a szám, mert minimum 5 milliót be kell juttatni a beavatkozással. Mert ugye a leadott mennyiségből nem mind mozgó vagy jó alakú stb. Nálunk 10-15 millió körüli szokott lenni a minta. Inszem napján 10 millió volt, amit már egyből megfelezett az, hogy csak fele mozgott. A doki nagyon ingatta a fejét...nem is sikerült:(
417. ,,Csillagom" (válaszként erre: 416. - Juci1979)
2012. dec. 7. 07:31

Értem.

Milyen spermium számnál lehet próbálkozni inszemmel???

2012. dec. 6. 19:05
Csak ezt szedi egy vérkeringésjavító gyógyszerrel. Nálunk 2 millió körül van a spermaszám. Ezt próbálják javítani, hogy estleg az inszemet meg lehessen próbálni.
415. ,,Csillagom" (válaszként erre: 414. - Juci1979)
2012. dec. 5. 18:27

Az nagyon drága, nekünk arra sajnos nincs pénzünk :(((


Gyógyszert mikor írnak fel? Milyen eredmények mellett ??

2012. dec. 5. 18:03
A fer 14 komplex vitamin készítmény. elég drága kb 14.000 egy hónapra való adag. Interneten keressél rá!
413. ,,Csillagom" (válaszként erre: 409. - Almafa8)
2012. dec. 5. 08:11

Mi az a FER 14 ?


Nekünk csak Cinket javasolt meg E vitamint,de azt se mondta meg,hogy milyen adagban szedjük... :(

2012. dec. 4. 19:31
Nekünk csak fer 14-et mondott, de a gyógyszerés ismerős még D vitamint javasolt. Jövőhét szerdán megyünk kontrollra, akkor kiderül hogy volt-e értelme szedni.
2012. dec. 4. 18:30
A d vitamin kerdes mostanaban nagyon eloterbe kerult. Mi nem nezettunk d vitamin szintet attol fuggetlenul mindketten szedjuk. A recept nelkul kaphato Pharmekal d3 vitamint 2000Iu szedjuk 2*1. De nemolyan reg olvastam itt egy hozzaszolast miszerint ezek nem jok semmire csak a venykoteles fajta. Szerintetek is hatastalan a masik recept nelkuli valtozat???
❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook