Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
560. Diána (válaszként erre: 553. - Imrekovacs78)
2013. máj. 22. 13:37

Szia,

megkérdezhetem, hogy milyen volt a spermaképed a Profertil szedése előtt? És hány hónapig szedtél, hogy meglett az eredmény? Nagyon megköszönném.

Igy tudnék a miénkez hasonlitani, nagyon bizom ebbe a készitménybe, remélem nekünk is bejön!

559. manka99 (válaszként erre: 558. - F1ed0b587a)
2013. máj. 21. 00:33
Vérnyúl! Ez nem reklám, hanem hasznos tapasztalatcsere!!! Neked a fejenállós trükkön kívül van valami hasznos tapasztalatod, amit megosztanál velünk?
558. f1ed0b587a (válaszként erre: 557. - Imrekovacs78)
2013. máj. 20. 14:48
Ez egy táplálékkiegészítő (nem gyógyszer) amit nem kéne itt reklámozni.
2013. máj. 20. 13:27
Rettentően okos vagy hallod... Olvass utána, mikben segít a Profertil. Ezek után tök mindegy, hogy nekem mivel volt bajom, segített rajta és lett gyerekem, ennyi nekem bővel elég.
556. f1ed0b587a (válaszként erre: 555. - Manka99)
2013. máj. 16. 16:16
A gravitáció nem hazudik. :)
555. manka99 (válaszként erre: 554. - F1ed0b587a)
2013. máj. 16. 15:44
Ha nálatok ez segített, akkor nem valószínű, hogy a spermaszámmal van gond...inkább nyaktól felfelé kellene keresni a problémát! :D
554. f1ed0b587a (válaszként erre: 552. - Imrekovacs78)
2013. máj. 16. 10:10
Megtanult az asszony fejenállni.
2013. máj. 16. 09:35
A Profertilről én is hallottam már, olvass utána a magyar honlapján, elég hasznos lehet a sperma mennyiség növelésében és minőségében is. Nekem anno osztrák ismerősök ajánlották, kint nagyon fut a termék. De még mindig jobb, mint hogy éveket töltsek klinikán, aztán vagy sikerül, vagy nem. Ezzel nekem összejött ;) hajrá!
2013. máj. 16. 09:16
A Kedves mindenki. Azért hoztam létre ezt a topikot, hogy férfiak egymás között beszéljünk és adjunk tanácsokat gyermekvállalás, meddőség, és hasonló témakörökben. Én magam is küzdök ezzel, ugyanis elég kevés spermiumom van, így nehézkes a gyerekcsinálás. Ti milyen módszerrel próbálkoztatok?
551. Diána (válaszként erre: 545. - Medicalnutr)
2013. máj. 15. 14:13
Köszi, hogy irtál! Azt hiszem jövőhéten sor kerül a megrendelésre...
550. Brembi (válaszként erre: 549. - Manka99)
2013. máj. 15. 11:07

Értem én Manka, értem... hogy mi is igazából a véleményed...és egyet is kell értsek ezekkel a tényekkel!!! Sajnos, mert tényleg ez a helyzet.

De le kell írjam azt is, NEM az orvosokat akarom mentegetni, de a rendszer ilyen. A gyógyszerkkel mielőtt piacra kerülnek nagyon komoly, de tényleg nagyon komoly (!) ártalmatlansági, és előny/kockázati vizsgálatokat végeznek, míg sajnos a vitaminokkal ilyneket nem, a végeznek/végeztek, javasolt adagjaikat történelmi tapasztalatok, megfigyelésekre alapozzák. Elvétve akadnak klinikai vizsgálatok vitaminokkal bizonyos élettani hatások megfigyelésére. Azért mert nem fűződik senkinek érdeke, anyagi érdeke ehhez.(Egyedül szerintem a Magyar Államnak lenne) (Kivéve a férfi meddőségben használt vit. készítmények, amik mögött viszont már szokott lenni ilyen vizsgálat, mert ugye ha van hatás, azt bizonyítani is kell és el kell adni a cuccot valamivel) Az orvosok annyit tudnak amennyit az egyetemeken megtanítanak nekik, valamint a gyógyszergyártók infót adnak. Kevés köztük az aki mer a rendszer keretein túl nézni, és használja az eszét, még kevesebb aki e szerint mer gyógyítani. Hát igen, könnyebb vezetve lenni.

Csak jót kívánok Nektek, s minél előbbi babásodást! :)

549. manka99 (válaszként erre: 547. - Brembi)
2013. máj. 14. 22:57

Mi is csak pár hete szedjük ebben a mennyiségben, hátha hoz valami változást! Egy ismerős ismerősének pl. a nagy dózisú E-vitamin segített a fogantatásban (ez napi 2000 mg-ot jelent).

Azért nekem az is fura, hogy hormonokat és a hormonokra ható gyógyszereket gond nélkül felírják mindenféle előzetes vizsgálat nélkül, de a vitamin....úúúúúú! az más! azzal vigyázni kell ám!!

548. manka99 (válaszként erre: 547. - Brembi)
2013. máj. 14. 22:46

Szia Brembi!

Már írtam! ;)

De ide is kiírom, hogy kihez járunk, mert csak dícsérni tudom: Dr. Naszódy Péter

Mindenkinek ajánlom, aki Kecskemét környékén keres meddőségben járatos, nyitott, emberileg és szakmailag is szuper endokrinológust!

547. Brembi (válaszként erre: 546. - Manka99)
2013. máj. 14. 22:25

Szia manka99!

Teljesen igazad van, és nem is először találkozom ezzel az orvosok részéről, de én még mindig nem tanultam meg, úgy látszik, a leckét.

A 10 testúly kg/ 1000 NE nekem egy kicsit soknak tűnik...különösen úgy, hogy előtte nem mérettettétek. Nekem a körzetink napi mennyiségnek írt fel 1000 NE-t. De ezt sem mertem már bevenni mert csak Gravidával beviszek 600 NE-t, és úgye most már nyár van, napsütés satatobbi... De lehet, hogy nincs igazam.

Nem szeretnék, személyeskedni, de ha nem gond megírnád privátban melyik endokrinológushoz jár a férjed? Köszönöm mégegyszer!

546. manka99 (válaszként erre: 544. - Brembi)
2013. máj. 14. 21:26

Hát igen! Már én is rengeteget bosszankodtam ezen! Logikus összefüggésekre azt mondják, hogy nincs összefüggés és közben vaktában lövöldöznek, mert sajnos fingjuk nincs az egészről!...Ez van! De azért vannak jó dokik is, akik látják a fától az erdőt!

Nem mérettünk D-vitamin szintet. Egy gyógyszerész ismerősöm 1000NE/ 10 testsúly kg-onkénti adagolást ajánlotta, most így szedjük.

545. medicalnutr (válaszként erre: 532. - Diána)
2013. máj. 14. 13:07
orvostanhallgatóként a férfi meddőség témakörével foglalkozom és bár a terméket nem ismerem, viszont az asszisztált reprodukciós eljárások kapcsán a nevével épp most találkoztam. Olvastam az egyik elismert osztrák szaktekintély Prof. Wilfried Feichtinger vélemyényét, aki pozítivan írt a készítményről a kllinikai kutatások eredményeiről. Sok sikert!
544. Brembi (válaszként erre: 538. - Manka99)
2013. máj. 13. 11:39

Szia manka99!

Elolvastam a linkdet, Szendi Gábor írását. Nagyon gyomorszájon ütött!!!

Komolyan, az orvosok MIÉRT NEM FOGLALKOZNAK EZZEL???? MIÉRT FIZETJÜK NEKIK MÉG MAGÁNBAN IS EZT A RENGETEG PÉNZT, HA ÚGY IS MAGUNKNAK KELL KIKAJTATNI MINDENT???

BAROMIRA KIAKADTAM!!!

Föltennék mégegy kérdést: D vitamin szintet Ti mérettetek? Esetleg szedtek is valamit? Mert mi mindketten D vitamin hiányosak vagyunk...

543. Brembi (válaszként erre: 538. - Manka99)
2013. máj. 13. 11:13

Szia manka99!

Nagyon köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataitokat!

Nálunk úgy alakultak a dolgok, hogy amikor kiderült az IRje a férjemnek, elment a Mensmentis-be, mivel nekem is IR-em van és oda jártam. A Major doktornő, felírta mint ahogy nekem, neki is metformint. A férjem viszont nem volt meggyőződve, arról hogy ez lehet az igazi ok, ezért nem szedte, viszont kevesebb CH-t kezdett enni, és mozgott amennyit bírt. Lefogyott 10 kg-ot, de a spermaképe nem javult számottevően. Na ekkor kezdte el szedni az andrológus által felírt tamoxifent, és az én unszolásomra a metet is. Mikor megkérdezte az andrológusát, az azt mondta, higgyük el semmi köze a kettőnek egymáshoz, és különben is a metet mindenkinek felírják a Mensmentisben! A Kaális dokim is ezen a véleményen van, le is állított engem is a met-ről! Szóval ennyi...

De most már nagyon gondolkodom, hogy vissza kell álljunk.

Megírnád, hogy ki az endokrinológusotok, és szed-e a párod metformint? Ha nem is itt a fórumon, akkor privátban?

Nagyon köszi mégegyszer!

542. Brembi (válaszként erre: 541. - Brembi)
2013. máj. 13. 10:52
Bocsi, úgy értettem, hogy Te párodnak nincs IR-je, az enyémnek van.
541. Brembi (válaszként erre: 539. - Almafa8)
2013. máj. 13. 10:51

Szia Almafa8!

A férjemnek most áprilisban nagyon hasonló (pár tizedes eltéréssel) hormon értékekkel (tamoxifen hatására), 102 millió volt az össz szám. Szóval nállatok, nagyon úgy néz ki, hogy nem a hormonokkal és abból eredendően nem az IR a gond, viszont nálunk annál inkább!!!! Azt tudom, hogy a férjemnek a 60' perces inzulinja 100 fölött volt, és 120 percese is bőven 50 felett. Az inzulin eredményeiből, nekem egyértelműen az jön le, hogy neki egyáltalán nincs IR-je. (Hála Istennek!)

A gyomor bél problémáknak, viszont érdemes a végére járni.

540. manka99 (válaszként erre: 539. - Almafa8)
2013. máj. 11. 17:03
Amennyire én képben vagyok, teljesen jónak tünnek a párod eredményei és a tesztoszteronja is szép magas!
539. Almafa8
2013. máj. 11. 11:09

Sziasztok! Én is leírom a párom IR eredményeit, bár nálunk nem ez az ok!

Glükóz:

0' 5,7 mmol/L

120' 5,4 mmol/L

Inzulin:

0' 4,8 mIU/L

120' 15,2 mIU/L

Viszont kíváncsi vagyok, hogy a hormon értékeiről mi a véleményetek? Egyszer nézték neki még 2011 októberében.

LH 3,4 U/l

FSH 3,9 U/l

PRL 7,8 ng/ml

Ösztradiol 27,7 pg/ml

Tesztosteron 24,1 nmol/l

A határértékek alapján ezek sem tűnnek rossznak, persze nem értek hozzá.

Egyre inkább azt gondolom, hogy nálunk valami gyulladás lehet a háttérben. Hasnyálmirigy v. bél (irritábilis bélszindróma), ami a gyomorproblémáit is okozza és ami miatt egy csomó élelmiszerre is intoleránssá vált.

A pajzsmirigyével is volt gond, de az a gyógyszer hatására szépen rendeződni látszik.

538. manka99 (válaszként erre: 537. - Brembi)
2013. máj. 11. 08:13

Jesszus! Már hogy ne lenne összefüggés!?!

Azt tudni kell, hogy mire mi eljutottunk egy szupi endokrinológushoz, a férjem kb. 13 kg-ot lefogyott. Tehát az eredménye a plusz súllyal sokkal rosszabb lehetett, de hogy milyen rossz azt csak a Jó Isten tudja, mert senki addig nem küldött minket IR vizsgálatra!!

glukóz:

0' 5,4 mmol/l

120' 6,1 mmol/l

inzulin:

0' 9,9 mIU/l

120' 53,5 mIU/l

A mi dokink azt mondta, hogy a 120'-es inzulin 24 alatt jó, és ez közepes szintű IR. És mivel az IR leviszi a tesztoszteront, simán okozhat spermaszám csökkenést!!!! Végre valaki kimondta! És igaza is lett! Ahogy javult az IR, ezzel párhuzamosan nőtt a tesztoszteron és a spermaszám. Egyébként a tesztoszteronja soha nem volt alacsony, mindig 13-15 nmol/l körül mozgott, de most felment 19,72-re! A spermaszám az évek alatt általában 0,5-10 mill között mozgott, most 15 millió és még messze vagyunk a jó IR eredménytől!

537. Brembi (válaszként erre: 524. - Manka99)
2013. máj. 10. 21:33

Szia manka99!

Megkérdezhetem, mennyire volt magas az inzulin szintjei a terhelés alatt? Sajnos az én férjemnek is IR-je van, de az andrológus állítja, hogy semmi, de semmi köze az alacsony FSH, LH és tesztoszteron szintjéhez, és a rossz spermaképéhez. Írnál egy kicsit többet, erről hogyan derült ki az összefüggés?

Nagyon köszi előre is!

Brembi

536. manka99 (válaszként erre: 535. - Diána)
2013. máj. 9. 17:26

Ha jók a hormonok, akkor tényleg kár lenne elrontani gyógyszerrel! A vitaminokat nem lehet túladagolni, még a zsírban oldódóakból is hatalmas mennyiséget kellene bevenni, hogy a túladagolásnak bármilyen tünete legyen. Szóval, ha a pénztárcád engedi, akkor mindenképp próbáljátok ki, mert abból baj nem lehet! Esetleg érdemes lenne összehasonlítani, hogy a többi készítményhez képest mi van benne! A Ferulant és Proxeed összehasonlítását pl. itt találod:

[link]

Egyébként megkérdezhetem mennyi volt a férjed tesztoszteronja a Proviron szedése előtt? Pajzsmirigy hormonokat néztek neki?

535. Diána (válaszként erre: 533. - Almafa8)
2013. máj. 9. 07:02
....hát mer a doki ezt mondta. És ebbe a készitménybe nincs olyan összetétel, ami növelne a hormonszintet, mert a páromnak nem szabad olyat szedni,mert neki kiváló a hormonszint, igy ha olyan készitményt szedne, ami kihatással lenne hormonszintre, akkor lejjebb megy a spermaszáma, ami egyébként sem magas.Ezért kellet abba hagyni az előző gyógyszerszedését. És állitólag ez a készitmény különböző vitaminokat tartalmaz, ami segit a spermaszám növelését.
534. Almafa8 (válaszként erre: 533. - Almafa8)
2013. máj. 8. 20:17
Persze attól még lehet jó, hogy én nem hallottam róla. Nem akarom ismeretlenül leszólni, csak lehet, hogy elsőre érdemesebb lenne egy jóval olcsóbb, receptre kapható gyógyszerrel próbálkozni, amiről a tapasztalatok is jók.
533. Almafa8 (válaszként erre: 532. - Diána)
2013. máj. 8. 20:11
Miért nem inkább a Tamoxifent szedi párod? Arról több jót hallottam és tapasztaltam. Erről a Profertil-ről meg még semmit...
532. Diána
2013. máj. 7. 09:28

Sziasztok,

valaki tud nyilatkozni "Profertil" gyógyszerről?

A doki ezt javasolta, de mielőtt megrendelnénk, szeretnénk infót gyűjteni, mert méreg drága gyógyszerről van szó.

531. Diána (válaszként erre: 530. - Manka99)
2013. máj. 6. 13:52
Köszi.:)
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook