Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fehér zoknit hogyan lehet "fehéren " tartani? fórum

Fehér zoknit hogyan lehet "fehéren " tartani? (tudásbázis kérdés)

22. Channa* (válaszként erre: 19. - Ariana)
2022. jan. 16. 08:00

Candy mosó-szárítógép.

40 fokon, ami 59 perc.

21. jucika33 (válaszként erre: 19. - Ariana)
2022. jan. 16. 06:15
Nem túl régi (két és fél éve vettem) előltöltős Indesit mosógépem van. Teljesen alapmodell.
2022. jan. 16. 06:14
Csak egy kis adalék a dologhoz: azóta vettem egy nagyon olcsó, "vacaknak " tűnő, noname mosószert (kb. 500 Ft-ba került). Nagyon fura, de sokkal kevésbé szürkék a zoknik. Pedig azt vártam, hogy teljesen feleslegesen fogok mosni... Érdekes.
19. ariana (válaszként erre: 9. - Channa*)
2021. okt. 12. 15:01
Milyen mosógéped van, milyen programmal mosol? Mennyi ideig tart a program?
18. globus (válaszként erre: 13. - 9370250d08)
2021. okt. 10. 12:33

Biztos, hogy fog a talpbetét is. Munkahelyen papucsban járok, fehér zokni, mezítláb soha. Az a barnás parafa-szerű betét megsárgítja a zokni talprészét.

Reklámokban az ótvarosan betett, mosógépből újan előkapott fehér zokni mese kategória. Tiszta lehet, nem olyan, mint egy új.

2021. okt. 10. 12:24
Hypo és Vanish
2021. okt. 10. 11:36
Nem veszek fehéret. Ha több van egy csomagban , akkor azt is nézem a méret mellett, hogy ne legyen benne fehér. 🙂
15. ,zumba
2021. okt. 10. 11:24
Mosószappanos tisztítás, majd mosás.
2021. okt. 10. 11:06
Kimosás után hypós vizben áztatni.Édesanyám igy tett és csodásan fehérek voltak a pamutzoknijai.
2021. okt. 10. 11:03

Sztem az a legjobb, ha nem veszel fehér zoknit. :D


A cipőbe lehet tenni fehér talpbetétet, hogy ne fogja meg a zoknit, mindig papucsban mászkálni.

Arielt/Persilt használok, 40 fokon mosok, csak fehér cuccokat szoktam egymáshoz tenni, öblítőből is coccolino/lenor, de most próbálgattam a körny.barát verziókat is.

Feketéknél a Perwoll black magic is bejött, sztem fehérekre is jó lehet.

Meg sztem a zokni minősége, alapanyaga sem mindegy, de nem tudom, hogy melyik lehet a legkönnyebben tisztítható.


Nekem a "piacos" zoknik a kedvenceim, meg amiket a melóhelyen bizniszelnek. A fiúknak meg J.press van, az is jó, meg az f&f, tescos zoknikat is szeretem.

12. jucika33 (válaszként erre: 11. - Epresturmix)
2021. okt. 10. 09:10
Kénytelen leszek, ha már nincs más módszer. És soha többé nem veszek fehér zoknit. :-)
11. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2021. okt. 10. 09:07
Mososzappannal jól àtdörgölni, mehet a szokásos mosásra. Rengeteg fehéret mosok.
2021. okt. 10. 08:53
Hát igen, ez az áztatás, dörzsölgetés... Nem nagyon esik jól, azt kell, hogy mondjam. Az árielt, persilt és egyéb drága cuccokat kipróbáltam, de nem segítettek :-( Talán amit ajánlotok, folteltávolító, azt beleöntöm a mosógépbe, hátha javít a dolgon.
2021. okt. 10. 08:41

Én simán csak mosom és fehérek a zoknik.

A fiam hord szintén focihoz fehér zoknit, de nem kell áztatnom és dörzsölnöm se.


Persil vagy Ariel mosóporral mosok 40 fokon.

2021. okt. 10. 08:15
Én vanish mosószappannal átdörzsölöm, meleg vízben áztatom még kicsit és úgy teszem bele a mosógépbe.
7. LBO
2021. okt. 10. 08:08

Nálunk a gyerekek szinte csak fehér zokniba járnak suliba és edzésre. Gondolhatod hogy néznek ki edzés után a zoknik (a kisebbik focizik).

Ariellel mosok, a dm-ben lehet kapni saját márkás folteltávolító sprayt, na én abból 1 dl-t öntök a mosógépbe mosáskor, plusz fehérítő port használok. És igen, áztatom is őket. Anélkül nem megy. De van, hogy még így is foltos marad. Tulajdonképpen szerintem lehetetlen hófehérre mosni ezeket a zoknikat.

6. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Jucika33)
2021. okt. 10. 07:55

Próbáld meg hipóban áztatni, akár egy egész napig, és csak az után megdörzsölni és gépbe tenni. Ha egy párnál valamennyit segít, azok után össze kell várni belőlük 3-4 párat is, és egyszerre mosni őket.

Mert szerintem olyan oldószert nem fogsz találni, ami azt a tisztítószert oldja. Ráadásul azt sem tudni, mit használnak. Bár esetleg rá lehetne kérdezni, hogy mit használnak.

5. jucika33 (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2021. okt. 10. 07:36
Nincs hideg ott, szőnyeg is van, (ének-zene óra) azon táncikálnak. :-) Csak hogy jön ki a kosz? Ráadásul nincs kedvem minden nap körömkefézni, úgy, hogy még azzal sem tökéletes az eredmény.
4. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Jucika33)
2021. okt. 10. 07:31

Akkor meglehet, hogy annak a tisztítószernek a maradványa, amivel az osztálytermeket takarítják. Tehát amit a feltörlő vízbe raknak.

Egy ilyen órájuk: torna óra, vagy mi? És az alig-fűtött teremben, a hideg padlón zokniban? A tanár/nő is zokniban van? És nem fáznak meg?

2021. okt. 10. 07:18
Csak a talpa, ujja koszos. De több cipője van, bármelyikben megy el, ilyen piszkosan jön haza. Szerintem leveszik valamelyik órán és úgy mászkálnak. (van egy ilyen órájuk, ahol nem lehet cipőben bemenni).
2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2021. okt. 10. 06:59
Egyöntetűen koszos a zokni minden területe, vagy csak foltokban? Vagyis pl. a lábujjak hegyének vonalában, vagy a talp-él vonalában, stb. mert ez utóbbi esetben meglehet, hogy a cipő belső anyaga fog. Ki kellene otthon próbálni másik anyaggal is a cipőt, ha belemelegszik a láb, lehet hogy az fog.
2021. okt. 10. 06:41
Gyerkőc elmegy az iskolába és mire hazajön, a fehér zokni fekete (miközben cipő volt a lábán). A mosásban nem jön ki. Áztatással nem jön ki. Körömkefézéssel nem jön ki. Másoknak fehér mosás után a zoknijuk. Mi a titok? (Tudom: vegyek sötét zoknit. Idáig azt vettem, csak amikor hirtelen kellett, nem volt a boltban és vettem egy kupac világosat.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook