Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Expocakos Anyukák fórum

Expocakos Anyukák (beszélgetős fórum)


98. mandy (válaszként erre: 97. - Benvik)
2007. ápr. 26. 12:36
És akkor hova tünik a trutyi? Kifújja szopi közben?
97. benvik (válaszként erre: 96. - Mandy)
2007. ápr. 26. 12:34
Nálam eleinte szenvedett, de pár szívás után tényleg tisztult, és szopi végére egyeltalán nem szürcsögött. Anyukámat, és anyósomat is kérdeztem, de ők sem használtak orrszívót, és nem lett baj belőle. A párom meg közölte, ha meglátja, hogy a gyereke felé közelítek azzal a szerkezettel, akkor kinyír.:-( De azért ott van végszükség esetére.
96. mandy (válaszként erre: 95. - Benvik)
2007. ápr. 26. 12:29
Én meg pont szopi előtt szívom ki néha, mert alig kap levegőt, a száján meg ugye nem tud levegőt venni, ha egy cici van benne.....
95. benvik (válaszként erre: 93. - Mandy)
2007. ápr. 26. 12:28

Az angol barátnőm mondta, amikor megvettem az orrszívót, és pont mentem utána hozzá. Azt hittem, hogy rosszúl tudja. Utánanéztem, és tényleg így van.

Nálunk nem lett semmi baja, pedig eléggé gyatra volt 3 hetesen. A doki mondta a tengervizes spray-t, és hogy sűrűn szoptassam, mert az a mélyen lévő trutyit is lehozza.

94. benvik
2007. ápr. 26. 12:24
Kriszti megint az álommanókkal játszik. Letettem az előbb, hogy megnézzem a kaját a sütőbe, és bealudt. Még ma is ki van ütve. Na majd holnap bepótolja.:-))))
93. mandy (válaszként erre: 92. - Mandy)
2007. ápr. 26. 12:22
De ha meg benthagyjuk a cuccot, akkor arcüreggyulladása lehet, vagy a fülére megy, nem?
92. mandy (válaszként erre: 90. - Benvik)
2007. ápr. 26. 12:21
Ezt komolyan mondod? Nem is tudtam :-/
91. benvik (válaszként erre: 88. - Bubbaboo)
2007. ápr. 26. 12:21
Mi is kúpot kaptunk az elsőnél, de a doki mondta, hogy szigorúan, csak ha lázas, így nem adtam, csak ott volt vész esetére. 36,2 volt este az első után. De így is nagyon ki volt a sok méregtől ütve, hát még ha tetéztem volna. Én mondjuk allrgiás vagyok szinte az összes gyógyszerre, ahogy az anyai ágon mindenki, és félek, hogy Kriszti is örökölte. Már csak egy Kálcium-szteroid mix hiányozna neki. Na az a szuri baromira fáj még 2 hét múlva is.
90. benvik (válaszként erre: 89. - Mandy)
2007. ápr. 26. 12:16

A tegnapi tapasztalatom alapján igenis fölfogja már 3 hónaposan. Ahogy rámnézett utána... Majd megszakadt a szíven.

Orrszívni én csak a kézivel voltam hajlandó. Nálunk a doki nem támogatja az orrszívást, mert szerinte többet árt, mint használ, elég az orrsray, és utána kitüsszögi. Azért az elgondolkodtató, hogy Nyugat-Európában az orrszívó be van tiltava.

89. mandy (válaszként erre: 86. - Benvik)
2007. ápr. 26. 12:10

Bennem is ugyanez van. Egy világ dőlhet össze benne, hogy látja, hogy Anyu segít bántani Őt. Vagy ezt még így nem fogja fel szerintetek?

És mivan amikor Anyu nem 'csak' hagyja bántani, hanem kimondottan Anyu bántja? (az orrszívásra gondolok) :(((

2007. ápr. 26. 12:06

Szép napot Anyukák!

Csak olvasni tudtalak Titeket sajnos, most pedig rohanunk a doki-nénihez, "remélem" már beadja Majának a két hónapos oltást.

Asszem Apum tanácsára mégiscsak benyomom neki azt a kúpot, ha hazaértünk, azt mondta, ne várjam meg, hogy belázasodjon, kutya baja se lesz annak a gyereknek, jobb úgy. Mi is ezt a kúpot kaptuk, emlékezett a nevére, bár rá van írva, hogy 1 éves kor alatt nem adható, de szerinte baromság.

Azért rákérdezek a doktornőnél, bár 50-es éveiben jár, szal nem ma kezdte, és Ő írta fel...


Robogok, remélem Kriszti azóta teljesen jól van, a többit talán majd délután, a Nagymama úgyis alig várja, hogy dadálhassa, vígasztalhassa...


PUSZI

87. zazuka (válaszként erre: 86. - Benvik)
2007. ápr. 26. 10:09
Juj, igen. Újra fölépíted a bizalmát, és a következő oltásnál egy kicsit újra elveszted. Olyan rohadt ez.
86. benvik (válaszként erre: 85. - Zazuka)
2007. ápr. 26. 10:05
Hát egész nap dajkáltam, és kapott egy plüssnyuszit is. Mit gondolhat rólam ilyenkor, hogy hagyom bántani?
85. zazuka (válaszként erre: 84. - Benvik)
2007. ápr. 26. 10:01
:( kis bogár, az ember ilyenkor nem győzi szeretgetni, hogy kitörölje a fejéből a rossz emlékeket.
84. benvik (válaszként erre: 66. - Vandancsi)
2007. ápr. 26. 09:34

Szia!

A családi kupaktanács úgy döntött, hogy kapja meg a méregdrága Prevenárt is azonnal. Hát szegény nem díjazza. Este volt egy kis hőemelkedés, de elég gyógyszerellenes vagyok, így a karomban fogtam egész este, és néztem a hőjét, de nem ment följebb szerencsére. 38 alatt én nem vagyok hajlandó gyógyszert adni. Na és a 2 hónapos szuri nem volt gáz, mert hamar elfelejtette, de erre még ma is emlékezett. Amikor reggel megfogtam a bokáját, egyből elkezdett ordítani, mert azt hitte, hogy szurit kap. Szegénykém. Hiába, fejlődik az agy, és jobban emlékszik.

2007. ápr. 26. 09:28

Üdvözletem itt is anyukáknak!


Most vettem észre az új topikot, időben!!!:))


Mandy, gratulálok a 6 hetes nagyfiúhoz!!!;))


Legyen szép napotok, puszi mindenkinek!!!

82. zazuka (válaszként erre: 79. - Vandancsi)
2007. ápr. 26. 08:51
Semmi baj, nem kell pótolni.
81. mandy
2007. ápr. 26. 08:50

Jó reggelt mindenkinek :))

Hát Ancsikám, gratulálok a ritkább felkelésekhez. Bálint ma hat hetes (jujjjj majdnem hónapost írtam...), és tökre bejött ez amit jósoltak. Többször kér enni, így az éjszakák tekintetében is 'visszafejlődtünk' kétszeri kelésre. De nem baj, hadd egyen, állítólag pár nap és visszaáll.


Én - ahogy mondtam - hálóingben alszom, és melltartóval, melltartóbetéttel. Lehet hogy ráférne a pihenés a melleimre is, de én nem akarok átázni. Nap közben viszont levegőztetem őket szopik után.


A D-vitamint én is néha elfelejtem, ilyenkor másnap két cseppet adok. Nem hiszem hogy ez még túladagolás lenne....


Ma nem sokat jövök, mert kamerázni akarom Bálint hat hetes és nulla napos napját :)))))


puszi mindenkinek

80. Csenge anyukája (válaszként erre: 79. - Vandancsi)
2007. ápr. 26. 08:40
Szerintem ilyen napsütésben nem nagy gáz, de azt hiszem az van beleírva, hogy folytatni kell, nem kell feltétlenül pótolni. :-)
79. vandancsi (válaszként erre: 78. - Fe1fe85329)
2007. ápr. 26. 08:31

köszike!


éa ha kihagyok pár napot????

78. fe1fe85329 (válaszként erre: 74. - Vandancsi)
2007. ápr. 26. 08:29

Sziaztok, jó reggelt !

Ancsi gyakorlatilag nem baj, de elviekben a D.vit. túladagolható, bár hogy túladagolási tünetei legyenek meg kéne innia az egész üveggel. szerintem azért két cseppnél ne legyen több, de elég egy is mert most sokat süt a napocska és elegendő D. vit. tud képződni.

Pusza.

77. zazuka (válaszként erre: 74. - Vandancsi)
2007. ápr. 26. 08:28

Utána néztem.

A D vitamint túl lehet adagolni, de csak úgy, ha hónapokig nagyon nagy mennyiséget kap (nem 3-4 cseppről van szó!). Szóval nincsen baj, de azért inkább állj be a napi 1 cseppre.

76. vandancsi (válaszként erre: 71. - Zazuka)
2007. ápr. 26. 08:28

azért ez se rossz...:)))


Meg Anita ásványvize se...:)))))


megnyugodtam, van még hova fejlődnöm!!!! :)))

75. Csenge anyukája (válaszként erre: 73. - Zazuka)
2007. ápr. 26. 08:22

Akkor mostantól mindíg gyakorlunk egy kicsit. Na de, hogy a lazítást kell megtanítanunk Nekik...

Igen, gyakorlatilag, mint egy mérleghinta. Pedig hát mi csak jót akarunk Nekik :s !!!

74. vandancsi (válaszként erre: 68. - Zazuka)
2007. ápr. 26. 08:21

Zazu!

miért baj, ha két csepp megy bele?

én sokszor elfelejtem, van, hogy 3-4 cseppet adok neki egyszerre...:((((

Jaj, ne tegyem?????

73. zazuka (válaszként erre: 69. - Csenge anyukája)
2007. ápr. 26. 08:19

Csengeanyuka! Tutira az lehet, hogy nem tudta a babád, hogy le tudja tenni a fejét.

Az enyém, a kórházban mindig hason aludt, nem volt vele semmi gondja. Aztán hazajöttünk, a védőnő tanácsára hanyatt altatattam, erre elfelejtette, hogy ha hason van nem kell feltétlenül periszkópot játszania, nyugodtan leteheti. De én nyomkodhatom lefelé a fejét, azt hiszi, hogy nehezíteni akarom a gyakorlatot :)

72. Csenge anyukája (válaszként erre: 71. - Zazuka)
2007. ápr. 26. 08:17
Nekün kis van olyanunk! Apának az a mumusa!!! A mási kcumisüvegnek nincs ilyenje, és amikor az a hihetetlen éhség kerülgeti aranyomta, hát a csóri cumit érdemes lenne látni. Kérdőjelben a szájában.
71. zazuka
2007. ápr. 26. 08:14

A másik: olyan cumisüvegünk van, ami egy hiper-szuper berendezés, mert kis szelep van benne, ami nem engedi, hogy vákuum képződjön az üvegben.

Úgy néz ki a cumisüveg, hogy a talpát le lehet csavarni, és van benne egy gumikorong, ami ha vákuum képződik az üvegben, eldeformálódik, és levegőt enged az üvegbe.

Na, ez a gumiszelepecske, amikor elmosogatódik a cumisüveg minden alkatrésze, valahogy rendszeresen kimarad az összeszerelésből, és ennek az az eredménye, hogy amikor beleöntesz valamit a cumiba, alul kifolyik.

Az esti szitu így néz ki:

- gyerek a szobában üvölt, mint a sakál. Éhes. Meg bírna enni egy egész zebrát.

- apa kapkodva melegíti a vizet, 10 másodpercenként ellenőrzi, hogy nem meleg-e még.

- lelkesen kiabál a konyhából, "kész a víz, már csak a tápit kell belerakni, türelem, megyek már"

- és akkor: "a §%*ł$¤#-ba, a franc egye meg!"

- és akkor jön a kegyelemdöfés részemről: "Mi van apa, kimaradt a szelep???"

70. Csenge anyukája (válaszként erre: 68. - Zazuka)
2007. ápr. 26. 08:09

:d :d :d :d


....amit szerencsés esetben nem köp ki hirtelen. Ismerjük. A csepp lecsúszik, vajon bejutott???


A világ legnagyobb ökörsége (bocsánat) ez az olajos megoldás sztem.

2007. ápr. 26. 08:07

Szép szebb jó Reggelt Anyukák!


Tegnap mi is csatlakoztunk a nyügös babák sorához! :-(


Viszont ma reggel, abból kiindulva, hogy minden babát hasra tudtok fordítani, ismét megpróbáltam reggeli után, amikor már tudok Rá figyelni.

Valószínűleg hülye kérdés: Létezik az, hogy azért nem aludt hason, mert nem tudta, hogy le tudja tenni a fejét? Ma reggel kb 4-5 ször nyomtam finoman vissza a pelusra a buksiját, mire hatodszorra már Ő maga tette le. Egy kicsit el is volt úgy, (kb egy moakodás és egy fogmosásnyi idő, a fésülködés már nem fért bele:-( )aztán visszafordítottam, mert felhúzta magát. És olyankor már nem fordul meg, hanem a már említett ÜVÖLTÉS következik!

Ancsi: Nekem egyszer cicizés közben, az odakészített 1.5 liter ásványvíz burult a nyakamba. Nem ragadt, de nagyjából sejtem mekkora komfortérzeted lehetett. :-D

Én még máig melltartóban alszom, bár amíg Csenge cicizett, gyakran pihiztettem én is őket éjjel, és olyankor másnap sokkal jobb is volt a termés:-) az ágyruhát én is zsinórban mostam, aztán rendeltem még fürdőlepedőt, a textilpelus szerűt ,és azt tettem magam alá. Valamivel jobb lett.

Rám is vár a nagytakarítás, de megvárom ,míg ideér a nagyi, akkor talán gyorsabban haladok. :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook