Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Expocakos Anyukák fórum

Expocakos Anyukák (beszélgetős fórum)


158. Csenge anyukája (válaszként erre: 155. - Vandancsi)
2007. ápr. 27. 10:56

Nekem is, és elég hülyén néz ki a rövidújjú pólóval! :-(


Amúgy éppen csak ehúztunk tízóraizni (laza 40 per mostanában, de hát a kanál nem cumisüveg hihi) és itt annyi minden történt, hogy alig bírom visszaolvasni!

157. Csenge anyukája (válaszként erre: 154. - Mandy)
2007. ápr. 27. 10:54
Nekem azt mondták, hogy ha csak egy vékony pelussal is, de takarjam be a pociját.
156. vandancsi (válaszként erre: 153. - Norahhh)
2007. ápr. 27. 10:54

Szia Nóri!


Az jó, ha ennyi energiád van szülés előtt, csak vigyázz, nehogy pont attól induljon el. Én mindig gyorsan kimostam, meg kivasaltam mindent, nehogy apa ne tudjon mibe menni dolgozni...:)))


Gerendaház??? basszus, az gyönyörű, imádom őket. És Úrihegyet is ismerem, ott van hobbink. Pontosan ott kell lekanyarodni hozzánk a hetényi útról, ahol az autópálya keresztezi az utat, utána jön egy kanyar és bal oldalon egy csomó postaláda van. ööö, érthető volt, vagy felismerhető????

Majd teszel fel képet a házról? Nagyon kíváncsi vagyok rá.


Amúgy olyan szép idő van, mint májusban, szal jázmin ha most érkezne, se "tévedne" sokat!!!


Kicsikatával szoktál beszélni? jól vannak? nagyon eltűnt. Bár 4 gyerek mellett gondolom nem sok szabadideje van.


Ja, a lakásunkról annyit, hogy szolgálati lakás, és majd jún.15-tel dől el, vagyos válik biztossá, hogy megkapjuk-e. Addig meg nem akarom elkiabálni, nehogy nagy pofáraesés legyen belőle. (de már láttam és jaj, ha összejönne, annyira boldogok lennénk, hogy azt el se tudom mondani!!!!)


Majd megnézem hogy a halak fiú és a bika lány hogy passzol, mire számítsunk...:)))))


Pusssz

2007. ápr. 27. 10:45

Sapi kell Mandy, állítólag a kutacsa miatt, bár én a füléért aggódok mindig. Lehet kapni KG (=kis erszényes állat+arany) sapit, ami nagyon jó kis vékony anyagú és nem is drága, ráadásul megkötős, tehát tök jól védi a fület. (asszem Pitypang kérdezte egyszer, hogy hol lehet ilyet kapni). Nálunk a Bambini nevű üzletben (jujj, ezt le lehet írni??)

Mi egy rövidújjú bodyt, arra egy hosszú ujjú rugit adunk Szabira. És vagy plüss overált (ha hidegebb van), vagy egy kis kocsikabátot (ami inkább pulcsi) , amit leveszek róla, ha melegebb van. A pléddel én is hasig szoktam betakarni.


Hűű, lányok, a kezeim tök jó barnák a sok babakocsi tologatástól!!!! a tiétek is???? :))))

154. mandy
2007. ápr. 27. 10:27

Igen, rövidujjút/rövidnacit még tuti ne, szerintem se.

Én is úgy öltöztettem, hogy body, zokni, vastag rugi, sapi + takaró. De most gondolkozom, hogy kell-e vastag rugi, vagy elég egy sima? Vagy maradjon a vastag rugi és ne takarjam be? És sapi kell?

153. norahhh (válaszként erre: 147. - Vandancsi)
2007. ápr. 27. 10:23

Szia Ancsi!


Jól vagyunk, köszönöm, napok óta tele energiával amit természetesen nagytakarításban próbálok kimeríteni, de sajna nem nagyon sikerül. Ez tényleg már a szülés előtti láz? Vagy ez hülyeség?Szégyen-nem szégyen nem tudom, mert eddig még nem tapasztaltam ilyet soha.

Pedig holnap délig nem szabad szülni, mert az összes doki kongresszuson van Tihanyban.

Bár apa májusi babát szeretne nagyon és én is.

De ezt Jázi majd eldönti.

Csak a két nagyobbat sajnálom, mert pont nem tudok személyesen ott lenni az anyák napi ünnepségeiken, úgyhogy apa lekamerázza és én majd visszanézem.


Miklóstelepi úton építkezünk, hivatalos neve Úrihegy. Gerenda ház lesz, ezért kell mindennek szép pácoltnak lennie, mert kívül-belül fa az egész. Ma délután meg folyatjuk a hajópadló fesését, mert ha felkerül a tető, akkor párhuzamosan rakják a mennyezetet is.


Sajnos az utca nevét nem tudom, házszámunk meg még nincs. De ha kész lesz és végre beköltözünk, akkor személyesen megyünk el értetek.

Én meg már most büszke vagyok, hogy ilyen helyes pasi a lányom udvarlója.


Olvasom, hogy Ti is nemsokára költöztök.

Merre veszek lakást?

152. fe1fe85329 (válaszként erre: 150. - Mandy)
2007. ápr. 27. 10:22
Hát én is gondba vagyok ezzel mindíg, de azt hiszem csak egy vékonysapit +vékonyrugi+bady meg azért viszek egy vékony kardigánt.
2007. ápr. 27. 10:22

En eddig ugy szoktam oltoztetni, hogy hosszu ujju body + pamut rugi v. kantaros naci zoknival, szoktam vinni pledet is, amivel pocakig betakarom. Ha nagyon sutott ra a nap, levettem a pledet.

A 25 fok nem annyira nagy kaniluka meg, lehet, hogy maradok ennel az oltoztetesnel. Vagy lehetne rovidujjut? Vagy rovidnaci, de hosszu ujju? Na, en is belekeveredtem kicsit. :))

150. mandy
2007. ápr. 27. 10:15

Kisebb babák anyucijai!

Ha ma tényleg 25 fok lesz, Ti mit adtok a Babucikra?

Olyan tanácstalan vagyok néha :-/

2007. ápr. 27. 10:12

Pelus: Nalunk az van, hogy eloszor Pampers ujszolott pelusa volt, de alig vartam, hogy elfogyjon. Hamar ki is notte, pedig nagyon nem volt meg 4kg a sulya, hiaba addig lenne jo elvileg. Azota hasznaljuk a DM pelust es Liberot. Ejszakara mindenkepp a Liberot, mert valahogy hosszabban feler a hatan, hasan. Viszont a DM-es nagyobbnak tunik lent, talan nem nyomja a kis kukit. :) Mondjuk azt nem tudom, hogy a Libero nyomja vagy sem, de kisebb benne a hely. Hehehe...


Mandy, Lenard is mostanaban gyakrabban ker enni, kevesebbet is eszik talan, vagy ha nagyjabol addig, mint maskor, akkor nagy bukas lesz belole.


Ancsi, Lenard is mindenhez odapreseli az orrat alvaskor, ha van a kozeleben valami. Mozeskosar falahoz a babakocsiban, vagy fent is van egy kep, amin egy labdat nyomott oda valahogy, de ha epp nem talal ilyesmit, akkor pelust, vagy barmit "felhasznal" erre. :)) En meg lesem, hogy meg ne fulladjon, kap-e levegot meg. A hordozoban a panton levo szivacsos kis akarmihez bujik oda. :) De ha kapucnis kabat volt rajta, mig huvosebb volt, akkor addig forgatta a fejet, mig belefurakodott a kapucniba.

Talan biztonsagot ad nekik kozel lenni valamihez. :)


Vigantol azaz D vitamin: Szerintem nem a vilag vege, ha epp kimarad neha. Lenard pl. eleg bukos baba, nem is biztos, hogy mindig benne marad. Bar igyekszek azert ugy adni, amikor varhatoan nem jon ki. Azert kell neki 2 csepp, mert sokat hizik. Amig heti 350-450 korul van a gyarapodasa, addig muszaj, hogy a csontjai is tudjak kovetni az iramot. Oszinten szolva en mar kicsit aggodok, hogy miert hizik ennyit, de ez van. Ehes, sir, enni ker, adok neki es hizik. :) Bar mintha most par napja visszavett volna kicsit. Ritkabban is eszik es rovidebb ideig is.

148. mandy
2007. ápr. 27. 10:11
Húha, itt már az udvarlásról van egyezkedés? Habár mi Rózsával már a gyerekek esküvőjénél tartottunk néhány hete ;-)
147. vandancsi (válaszként erre: 139. - Norahhh)
2007. ápr. 27. 10:07

Nóri!


hát nem is tudom. Majd megkérdezem a többieket!!! :)))

Amúgy lassan félek ide invitálni bárkit a pocisokból, mert pont tegnap írtam Gittinek, hogy hűha, mindjárt megszül,. erre ma reggel megszült!!!!

ezúton is nagy-nagy gratula Gittinek és Kíra babának!!!


Nóri!

ne viccelj. Persze, itt a helyed, már most is. Mesélj, mi van Veletek? Azt olvasom, hogy építkeztek ezerrel. Pontosan hol, milyen utcában?? csak hogy hova menjünk majd Szabival udvarolni.... Kicsikata már meghívott minket :))))

146. fe1fe85329 (válaszként erre: 144. - Mandy)
2007. ápr. 27. 10:06
Én még mindíg reflexből ott kezdek reggel..DD.
145. norahhh
2007. ápr. 27. 10:04

Rózsa, Mandy!


Drágák vagytok, köszönöm!


Jaj igen, annyira belefeledkeztem ebbe az új topicba és a nagy boldogságba, hogy teljesen elfelejtettem írni Gittiről.

144. mandy (válaszként erre: 142. - Fe1fe85329)
2007. ápr. 27. 10:03

Nemáááááááááááár! Juj egyszer nem nézek oda a Pocakosokhoz és máris ilyen történések vannak?

Bár tegnap írta hogy ki van nyílva. Jaj de jó, jaj de jó! :))))

2007. ápr. 27. 10:03
Gitt=Gitti!!!
142. fe1fe85329 (válaszként erre: 141. - Mandy)
2007. ápr. 27. 10:02
Olvastátok hogy Gittnek megszületett a babája reggel?
141. mandy (válaszként erre: 139. - Norahhh)
2007. ápr. 27. 09:59
Nórikám, nagyon várunk benneteket JÁzminbabával!
140. fe1fe85329 (válaszként erre: 139. - Norahhh)
2007. ápr. 27. 09:58
Nóri drága! szerinted????????
139. norahhh
2007. ápr. 27. 09:57

Sziasztok Expocisok!


Most láttam az új topicot.

Ancsikám! Gratula hozzá!

A régi jól összeszokott társaság!

És csupa olyan, akik nagyon közel állnak a szívemhez!


Már csak pár napunk van a kiírt időpontig, a visszaszámlálás 6. napnál tart.

Kérdés? Jázmin meddig szeretné, hogy pocin belül ringassam a popóját.


Az adatlapokat és a képeket nézegetve, minden anyukának sok szeretettel gratulálok!

Ilyen gyönyörű babáktól el tudnék olvadni.



Tőletek viszont azt kérdezném, hogy csatlakozhatok-e ehhez a topichoz max. két héten belül?

Nem tudom, hogy szívesen láttok-e itt?


Puszi minden kedves anyucinak és babucinak!

2007. ápr. 27. 09:53

Sziasztok "Elveszettek"! :))


Idetalaltam en is... Illetve nem is talaltam volna ide, de akadt segitseg. ;) Koszi. Vegre nem kell magam hulyen ereznem, hogy nalunk nem mindig idilli a helyzet... Na, bocs, tovabb nem is bonyolitom ezt.

2007. ápr. 27. 09:42
én meg elmegyek letesztelni a L. pelust, erőteljes recsegést hallottam az ágyból...:))))
136. Csenge anyukája (válaszként erre: 133. - Vandancsi)
2007. ápr. 27. 09:39
NEM JOBBAK!!!!!!!!!!!! Azok sem gumisak!!!!!!!
135. mandy (válaszként erre: 131. - Vandancsi)
2007. ápr. 27. 09:38

Ja én sem. De azért még odébb van nekünk. Ahogy a 12-15. hét is :)

Köszi, hogy megmutattad.


Én a Laktoherbet még nem próbáltam, szóval kiváltottam, és ha elfogy a Hipp, megpróbálom. A Hippel egyébként az a bajom, hgoy csak vitaminokat tartalmaz, tehát ahhoz segít hozzá, hogy ha van tejcsid, akkor elég tápláló is legyen. Tejtermelést nem serkenti!

134. Csenge anyukája (válaszként erre: 131. - Vandancsi)
2007. ápr. 27. 09:38
Jéééé!!! Így 7110 grammosan, jó hogy van ilyen! :s :s
133. vandancsi (válaszként erre: 129. - Fe1fe85329)
2007. ápr. 27. 09:38

melyik súlyban?

Én az újszülöttet próbáltam ki, 2-4 kg-ig, tesóm adott egy bontatlan csomagot, adtam is tovább szépen. A hátulja nem gumis, és minden pisi kifolyt belőle.

De állítólag a nagyobb méretek már jobbak.

132. Csenge anyukája (válaszként erre: 129. - Fe1fe85329)
2007. ápr. 27. 09:36

Egyetértek! A zelőzőre meg eszembe jutott = Copfos kislány hátulról! (Nn) :D :D :D :D


Azt hiszem, kezd kiütközni a 3 óra alvás összesen! (Nem pici miatt, alapjáraton mazo vagyok! :d)

131. vandancsi (válaszként erre: 124. - Mandy)
2007. ápr. 27. 09:35

ja, tényleg ingyenes, de a laktoherb, az meg nem kell, van itthon pár.


ezt találtam egy könyvben, figyu:


"Az első néhány héten teljesen természetes jelenség, hogy a baba felébred álmából, és ilyen esetben a leghelyesebb megetetni és kicserélni a pelenkáját. A baba biológiai órája, mely jelzi számunkra, hogy mikor aludjunk és mikor legyünk ébren - legalábbis sokunk számára - legkorábban a hatodik héten fejlődik ki, ám szoptatással táplált csecsemők esetén csupán a tizenkettedik vagy tizenötödik hét táján. Egy újszülött babának teljesen normális a két-három óránkénti táplálkozás, összhangban áll a baba fiziológiai szükségleteivel, és megelőzi a hiperglikémia kialakulását- A hosszabb alvási periódusok körülbelül a második hónap táján alakulnak ki, vagy akkor, amikor a baba eléri mágikus 5900 grammos súlyt. Ezt követően az éjszakai ébrenlétnek számos problémás kiváltó oka lehet, némelyek egészen egyszerűen megoldhatók, mások kevésbé."


mágikus 5900 gramm? Nem is hallottam róla sosem...

130. fe1fe85329 (válaszként erre: 127. - Mandy)
2007. ápr. 27. 09:33
Dm. Vagy gyógytár de szerintem bármelyik drogériában kapsz!!
2007. ápr. 27. 09:32
Na kkor a P. pelusról meg ezt a képletet tudom felállítani P= 3 adag szennyes ruha/Óra. vagy kaki vagy pisi miatt!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook