Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Expocakos Anyukák fórum

Expocakos Anyukák (beszélgetős fórum)


218. zazuka
2007. ápr. 27. 20:50

Lányok, jó hétvégét kívánok nektek, én szokás szerint nem valószínű, hogy gépközelben leszek, aztán majd győzzek csütörtökön visszaolvasni (mert apa szerdán itthon lesz, megyünk ortopédiára a Danival, meg millió más dolgot intézni).

Puszikállak titeket.

2007. ápr. 27. 14:47
Na, menekulunk, mert semmi sem lesz belolunk. :)
216. Pitypang (válaszként erre: 214. - Vandancsi)
2007. ápr. 27. 14:46

Csatlakozom...


Most ha magam ele kepzelem a latvanyt... Hehehe... :)))

2007. ápr. 27. 14:45

Ami nekem van az egy Avent Isis mellszivo. Vagy en vagyok bena, vagy nem tudom...

Zazuka, aranyos toled, de megprobalom kezzel, meg ajanlott nekem itt helyben egy csajszi egyet, de vigyorogva tette hozza, hogy o sem hasznalta, mert neki ez tok nagy macera volt. :))

Eddig egy Debreceni patika tejhozo teajat ittam, amit ugy kaptam. Aztan jott a hasfajas... Van Laktoherbem is, de nem ittam belole meg. Abbahagytam ezt a debreceni teat, de kozben elkezdtuk a Gripe Watert, szoval nem tudom melyiknek koszonheto, hogy elmult a pocaktekergetes. Most en is Hipp teat iszok, de epp a Hipp sajat weboldalan olvastam utana, hogy ez nem tejserkento tea, csak folyadekpotlasra szolgal szoptatos anyaknak. Ezt persz utana olvastam, hogy hazahoztam a teat. Iszom, mert kellemes, enyhe ize van, de erre sem tamaszkodhatok. :)

Igen, bizok a kereslet-kinalat egyensulyban en is. Konyorgom, meg 2 honapig minimum jo lenne kihuzni! Utana nem muszaj tapszerrel potolni, hanem mehet gyumolcs, stb. ha keves a tej.

Ja, es nekem is mondta egy baratnom, hogy nem fogadta el a kisfia a fagyasztottat, pedig egyszer-ketszer jol jott volna, betegseg es gyogyszer miatt.


Szoval a lenyeg, hogy en benaskodok, csak nekem faj ez a mellszivosdi... :(


Na, most felkerekedunk es talan vegre szerzek magyar billentyuzetet. :)) Meg egy WEBKAMERAT vegre! Hogy tudja az Apuci nezegetni a kisfiat. :)


Jovok ugy is kesobb meg. ;)

214. vandancsi (válaszként erre: 213. - Fe1fe85329)
2007. ápr. 27. 14:44

jaa, így könnyű Rose!!!! :))))

És nem fáj? Gyorsan "végez" Veled? :)))

2007. ápr. 27. 14:37
hát nekem van és használom is de nek gépi van és amíg dolgozik én addig hoxázok hi-hi
212. zazuka (válaszként erre: 210. - Pitypang)
2007. ápr. 27. 14:32

Pitypang, nem állítható a szívás erőssége? Ha fáj, akkor ne csináld, mert csak ártasz vele.

Nekem nagyon jó kis mellszívóm van, el akarom majd adni, ha már összegyűlt néhány dolog, de addig elküldhetem neked.

2007. ápr. 27. 14:29

Szia Pitypang!


A mai napom nekem is a gép előtt telt, de ebből nem lesz rendszer!!! (dehogynem :))) )

Van mellszívóm, de már nem használom egy ideje. A védőnőm mondta, hogy felesleges, mert a természet ezt nagyon jól kitalálta és a kereslet-kínálat elvén működik. Eleinte én is csak egy mellből szoptattam, aztán kifejtem a maradékot és lefagyasztottam. De mondták többen is, hogy nem fogadta el a babájuk a lefagyasztott tejet. Meg nem biztos, hogy egy 6 hónapos babának jó az az anyatej, amit akkor fejtem le, amikor Szabi 3 hetes volt.

Nem iszok tejserkentő teát, mert a laktoherbtől megijedtem, hogy hascsikarást okoz tokamatyinak. Bár most vettem egy doboz hippet, de még nem ittam belőle.

A fejés spec nekem nem fáj, de nagy macera, az biztos. Minden alkalommal szétszedni darabjaira a szívót és eltisztogatni...Mondjuk ha csökken a tejem, akkor fogom fejni. Most úgy tűnik, hogy pont elég, se több, se kevesebb.

kézzel nem próbáltál fejni? Egy barátnőmnek is nagyon fájt a szívó és ő kézzel nagyon ügyesen fejt. Már csak azért is jó, ha tudsz fejni, mert adódhat olyan, hogy elmész valahová és nem érsz haza etetésre, de ha fejsz előre, akkor nem gond.


Nem kevés szóismétléssel sikerült megírnom a hozzászólásomat...bocsika...

2007. ápr. 27. 14:15

Ti hogy alltok a mellszivohasznalattal? En sehogy. A vegen lett mellszivom, pedig en eleinte nem is akartam. Nem veletlen. Talan tudtam elore, hogy nekem ez nem fog tetszeni. :( ELvileg ugye a maradek tejet ki kellene fejni abbol a mellbol, amelyikbol lakmarozott a baboca. Elarulnam, hogy nekem utana mar eleg erzekeny a mellbimbom, keptelen vagyok ezzel a hulye mellszivoval szerencsetlenkedni! Faj es kesz. :( Pedig most magamraparancsoltam ujra, mert megijedtem, hogy mi lesz, ha fogyni kezdene a tej, stb. Itt benaztam egyet, de FAJ! Kulonben is, szopi utan bofi, peluscsere, neha atoltozessel, mert vagy lebukta vagy lepisilte a ruhajat... Mire mindezen tuljutunk, mar nem allok neki fejegetni, meg kulonben sem megy, mert eleg sokat kell tartogatni ezt a kis Bujocska Manot.

Nalatok mi a helyzet e teren?

2007. ápr. 27. 14:09

Kicsit le vagyok maradva, nagyon meglodult itt is a szovegeles. :)) Mint a regi szep idokben. Basszus, en fel sem keltem szinte a gep elol, pedig elvileg fekudnom kellett volna. Hehehe...


Popsitorlot en is probaltam mar tobbet is, nehany jol bevalt. Bubba altal Istenitett Nivea nekem is tetszik, puha, nedves es jo illata van. Ezen kivul a Pampers Sensitive jott meg be es a Pampers levendulasa. Igen, pelusban nem valami kozkedvelt, de a torlojuk jo szerintem. A DM-es nekem sem tetszett, mert kemeny, alig nedves es az illata sem valami csoda. A sima, rozsaszin Johnson& Johnson sem jott be, az is szaraznak es kemenyebbnek tunt kicsit. Viszont az aloe-s, amin zold csikok vannak eleg jo.


Nora, nagyon szep hazatok lesz! El tudom kepzelni, milyen jo illata lehet egy ilyen haznak. Hmmmmm... Gondolom, lehet erezni a fa illatat kesobb is.

Szulhetnel pl. aprilis 30-an. Nekem bejott ez a nap, masnap ha torik, ha szakad, nem kell suliba/dolgozni menni, lehet nyugodtan bulizni! :))


Bubbaboo, latom, nalad is dolnek meg elvek... Hehehe... En mar szep csendben meghuzodok es meg sem emlitem a korabbi nezeteimet, amikre eskudni mertem volna, hogy be is tartom. Pl. cumi. Most meg azert elo-elokerul. Jo, napi 10-15 percnel tovabb nem, de akkor is... Aztan a tea. Mar parszor kenytelen voltam adni teat Lenardnak, mert ugye nem ehet folyton. Bar olvasom, hogy masnal is besurusodott picit az evesek szama. Mandy, te irtad, ugye? Aztan nem hogy tea, de a vegen instant Hipp tea lett belole... :( Ami kicsit cukros. Illetve szolocukor van benne. Probaltam a sima babavizet. Csajok, hogy azt milyen fintorgas es nemtetszes illette! Azert meg beprobalkozok vele, meg kell szoknia a vizivast is, nem lesz itt teazgatas, angol uriember modjara! :)) Csak mikor torka szakadtabol ordit, akkor azert en is teszek az elmeleteimre. Nem vagyok egy kokemeny anya, velem konnyen fog trukkozgetni. Sajnos az apja hiaba lesz kesobb itthon mar, o sem egy zord atya tipus. Remelem, nem csuszik el majd a dolog nagyon neveles teren. :))

2007. ápr. 27. 14:04

Mi is elköszönünk, megyünk sétálni! Faleveleket leltározni! :-)

További szép napot!

207. Csenge anyukája (válaszként erre: 206. - Zazuka)
2007. ápr. 27. 14:03
Folt???????????!!!!!!!!!!! Hát ennek utánajárok. Eddíg nem vettem észre! De figyelek!
206. zazuka (válaszként erre: 204. - Csenge anyukája)
2007. ápr. 27. 13:29

Igen, nincs mit tenni. Dominál is hullott a hajam, de nála akkor kezdődött, amikor 4 hónapos volt, most egy kicsit előbb jelentkezett.

Neked is a férfiaknál szokásos homlok oldalán kopaszodik nagyon?

Az előző terhesség után azon a szakaszon totál kopasz voltam, nem győztem takargatni.

205. Bubbaboo (válaszként erre: 202. - Zazuka)
2007. ápr. 27. 13:23

Van program, bőven! :-))) Sitty-sutty *-üzemmódra kapcsolok én is, talán este jövök még!

Szép napot Szuper-Anyukák!!!

204. Csenge anyukája (válaszként erre: 202. - Zazuka)
2007. ápr. 27. 13:22
Marék haj?? Szintén? Gyakorlatilag, ha így folytatom megkopaszodok! De azt mondták, nincs mit tenni, ami nem hullott a terhesség alatt, az kihullik most.
203. Bubbaboo (válaszként erre: 200. - Vandancsi)
2007. ápr. 27. 13:22

Kiváncsi leszek...Bár az oltás miatt úgyis nagyon aluszékony, talán most lehet tesztelni. Szeretem én is, nagyon!

Szabi felpörög tőle? :-)) A kis kakis!:-)) Nálunk is szép termés volt ma, sötétzöld a teácitól, gondolom...


Mikor még meg sem született, eldöntöttem, hogy csak tejet fog kapni, de kénytelen vagyok minden másnap egy kis teát cukorral adni neki, hogy meghajtsa kicsit és ne szenvedjen :-(( Valamit valamiért! Majd ha már eszik mást is, könnyebb lesz talán.

A dokinéni meg azt mondta tegnap, hogy ha betölti a 3 hónapot, akkor mintha elfújták volna a hasfájást, meglátom! Csak már lássam, még 3 hét!


Amúgy rémes, de mindennap eszek egy kis sütit, vagy fagyit, csokit is, valahogy ezzel tartom magamban a lelket, természetesen a Maja-mosoly mellett :-))

202. zazuka
2007. ápr. 27. 13:18
Hajat mostam (megszabadultam megint 1 marék hajtól), a mosógép is duruzsol a fürcsiben, már csak Lujza van hátra, de közben bejött, hogy ebédelni is kéne, nameg Dani baba 1/2 10 óta húzza a lóbőrt. Ébreszteni kell, mert nagyon éhes lesz.
2007. ápr. 27. 13:16

Nóri, nagyon klassz lesz a ház! Sokat sokat gondolok Rád, májusig már csak 4 és fél nap! Hűűűhaaa...Azért óvatosan festegessél, hátha nyugalomban tovább lesz maradhatnékja a kis Jázminnak!

Na lelépek már én is tényleg, nem állapot, ami itthon van!!!

2007. ápr. 27. 13:14

állítólag átmegy valamennyi koffein.

Bár én néha nem bírom ki, és megiszok egy jó nagy habos kávét!!! már maga a tudat, hogy kávézik az ember, az élénkít, nem? :))))

Jegeskávé???nyami, nyami. egészségedre!!!!

199. Bubbaboo (válaszként erre: 182. - Vandancsi)
2007. ápr. 27. 13:11
Ancsi, nekem a hónaljam és a mellem is nagyon száraz, a cicim már pikkelyes, pedig kenem, mint állat :-)) Gőzöm sincs, mitől lehet, talán a szoptatástól, másra fogni nem tudom.
198. Bubbaboo (válaszként erre: 181. - Zazuka)
2007. ápr. 27. 13:09
Hehehe...én is! Bár legyártottam azért egy Brain Power (jó kis élénkítő) teát, hogy azért kihúzzam valahogy a napot...Tényleg nem megy át a koffein a tejbe? Mert akkor délután megvendégelem magam egy jegeskávéra :-)
197. vandancsi (válaszként erre: 160. - Kicsikata)
2007. ápr. 27. 13:00

Szia Kata!!!!!


Jaj de jó, hogy itt vagy! Vártunk-várunk sok szeretettel, amikor tudsz, gyere.

Nem kell ide mindennap jönni, meg itt ülni egész nap (mint mi, ahelyett hogy végeznénk a házimunkát, ugye Lányok?!?!!?), csak ugorj be, ha ráérsz, és számolj be, hogy Veletek mi újság!

ajaj, Ordibátorkám felébredt!!! :)))

196. Csenge anyukája (válaszként erre: 195. - Norahhh)
2007. ápr. 27. 12:59

Szia Nóra!



Szerintem olyan jelentőset nem fog! Már kész kis személyiség!


Anita

195. norahhh (válaszként erre: 191. - Vandancsi)
2007. ápr. 27. 12:55

Igen Ancsi!

6 nap.

Jázmin szerintem is határozott és szófogadó baba.

Kíváncsi vagyok, mennyit változik a véleményünk, ha idekint lesz.


Puszi.

194. Csenge anyukája (válaszként erre: 182. - Vandancsi)
2007. ápr. 27. 12:53
A LInola is jó felnőttnek is! Én is használom!
193. norahhh
2007. ápr. 27. 12:52

Köszönöm!


Ami a legelőnyösebb benne az a gázszámla, ami a felére csökken.

A fal és az ablakkeretek cseresznye színű lesz, a tető meg mélybordó.

És ajna tényleg nagy, nem is tudjuk befejezni ost az egészet. A céunk a lakhatási.

Ne de mostmár hanyagolom ezt a témát, mert teljesen eltértem az eredeti tárgytól, és még az orromra lesz koppintva.

Most pedig megyek ki festegetni.


Puszi mindenkinek, majd jön az sms.

192. Csenge anyukája (válaszként erre: 178. - Mandy)
2007. ápr. 27. 12:52
Ne aggódj!!!! Nem kell!!!!
2007. ápr. 27. 12:51

Nóri!


Tényleg hatalmas ház, valahogy csak elfértek majd benne... :)))

Amúgy most fogom csak fel, hogy láttam a vonalzódat, hogy már csak 6 nap???????

a mindenit, nemrég voltál 29 hetes, amikor majdnem (de szerencsére NEM) megszültél, a végén meg majd túl is hordod. Kíváncsi leszek Jázminra, már most elég határozott elképzelései vannak!!!! :)))

190. zazuka
2007. ápr. 27. 12:47

Dani baba a kacsatáncot hallgatja a Stár FM-ről :)))



Jut eszembe, lányok, már annyiszor írni akartam: ne sz@rakodjunk már a termékek nevének kiírásával, nem öncélúan reklámozzuk őket, hanem tapasztalatcsere miatt.

189. mandy (válaszként erre: 188. - Mandy)
2007. ápr. 27. 12:46
Ez így elég félreérthető volt. A házra értettem :DD

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook