Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Expocakos Anyukák fórum

Expocakos Anyukák (beszélgetős fórum)


68. zazuka (válaszként erre: 67. - Vandancsi)
2007. ápr. 26. 08:07

:)))

Akkor megnyugtatásodra elmesélem, hogy mi ketten a férjemmel is tudunk ám alkotni, bár nem jár ragacsfürdővel :)

Szóval ha a drágám meghallja, hogy kiabálok a szobából "Apaaa, D vitamiiin", már sírva fakad. Első nekifutásra megkérdezi, hogy melyik az (van a gyereknek ugyebár némi gyógyszertári raktárkészlet a hűtő tetején). Nagy nehezen megtalálja. Neki is áll elkészíteni.

Kanálba tápit bele, D vitamin csepp bele. "Anyaaa, baj, ha 2 csepp ment bele?" "Igen, csinálj újat!"

Kanálból kiönt, újabb adag tápi, 1 csepp bele, odahozza, én meg egy laza mozdulattal kiverem a kezéből. "Bocs-bocs, ne haragudj! Csinálj légyszi másikat" (Itt megjegyzem már zokog...)

És akkor végre a harmadik adag betalál a gyerek szájába :)

2007. ápr. 26. 07:33
na, még azt elmesélem, tegnap hogy jártam. Ugye adom ezt Gripe Watert Szabinak, biztos, ami biztos alapon. Nem tudom Lányok, ki hogy adja be, én kanállal nagyon tudok bénázni. Főleg, hogy ennek az üvegnek olyan széles a szája, eleve a felét mindig melléöntöm a kanálnak. Szal ugye egyik kezemben támasztom Szabit, másikkal próbálom a kanálba a vizet tenni, és ilyenkor nincs több kezem, hogy visszacsavarjam a kupakot az üvegre. Igen, jól sejtitek, egy rossz mozdulat és eldölt az üveg, és a fél üveg víz kifolyt. Ez még önmagában nem is akkora probléma, de arra a kanapéra folyt, amin ültem és befolyt a fenekem alá. Közben Szabi szopizott és hirtelen fel se tudtam állni. Így mire szabi befejezte a szopit, tiszta ragacs lettem!!! :))))
66. vandancsi (válaszként erre: 47. - Benvik)
2007. ápr. 26. 07:27

Jó reggelt!


Gyorsan beköszönök, aztán robogok házimunkát végezni!


Jaj, szegény Kriszti. De mi az hogy dupláztok? Miért? Nem úgy van, hogy 2-3 és 4 hónaposan kapnak egy-egy szurit? ti miért kettőt?

Lassan nekünk is aktuális lesz az első...:(


Képzeljétek! Ma este 7-kor evett Szabi, aztán háromnegyed 3-kor, meg most nemrég!!! :)))

Jja, de jó lenne, ha ez így is maradna. Viszont hogy azért ne legyen teljesen alvásmentes az éjszakám, a hülye légzésfigyelő elkezdett csipogni. Na én megint rohantam, kikaptam a gyereket, erre az még mindig csipog(mármint a légzésfigyelő). Az elem lemerülőben van... De hogy ezt miért pont hajnalra időzíti?!?!? A frász kerülgetett, de Szabit nem hatotta meg, fel se ébredt.


Rose!

hát igen, úgy látszik Lacus a kivétel. Pont tegnap találkoztam egy csajjal, akinek a kislánya 3 hetes korától nem kel fel éjszaka. Azt mondta, nem is meri reklámozni. :))))


Ja, akartam kérdezni, hogy ti melltartóban alszotok éjszaka is? Ha nem, akkor miben? Én éjszakára pihntetni szoktam a ciciket, és hiába alszom dupla pólóban, ha oldalra fordulok, összenyomódnak és csöpög belőlük a tej. Naponta moshatom a pizsijeim. :(

65. benvik
2007. ápr. 25. 17:03

Hát valószínű, hogy igazatok van. Köszönöm a nyugtatást. Egyszer csak kinyomja magát.:-)

A mostani oltástól iszonyat nyűgös, kezdek félni, hogy lázas lesz. Már kikészítettem a Nurofent. Próbálom elaltatni, hátha így megússzuk, mert nem szívesen adok neki gyógyszert.

64. Csenge anyukája (válaszként erre: 62. - Benvik)
2007. ápr. 25. 16:59
Csatlekozom az előttem szólóhoz! Szerintem is a doki szava a mérvadó! Ha csak a babás újságokat nézed is mind mást ír! A könyvek is!
63. zazuka (válaszként erre: 62. - Benvik)
2007. ápr. 25. 15:58
A könyv általánosít, a doki pedig tapasztalt, mert rengeteg gyereket látott felnőni. Szerintem neki higyj. A könyvekből pedig csak tanácsot keress, mert arra jók.
62. benvik
2007. ápr. 25. 15:56
Nos Kriszti alszik még mindig, így írok. Nektek hogy megy a fejtartás? Én most nézettem meg a dokival, mert emelgeti ugyan, de nem tarja meg hason, a kinyomástól meg nagyon messze vagyunk. A doki szerint nem gáz, és ne várjak ennél többet, csak lusta. A könyvek szerint meg már kéne tartani. Kinek higyjek? Ennél többet már nem lehet hasra fektetni.
61. benvik (válaszként erre: 59. - Csenge anyukája)
2007. ápr. 25. 14:19
Mindenképpen kanállal szeretném. A poharat már próbáltam, de még nem megy neki. De majd pár nap múlva újrapróbálom.
2007. ápr. 25. 13:46

Most elköszönök, megyünk sétálni. Este, ha lesz erőm, megpróbálom kijátszani Apát és jövök!


Szép napot!

59. Csenge anyukája (válaszként erre: 58. - Benvik)
2007. ápr. 25. 13:37
Na igen! És egészségesek lettünk! Szerintem élvezni fogod az első próbát! Én nagyon élveztem. Kanállal szeretnéd? Nekünk azt mondta a védőnéni, hogy délben a krumplit nyugodtan adjam cumisüvegből, mert tápis baba. Mi kanalazunk, a teát pedig pohárból kóstolgatjuk. (Tea nagyon nem kell, nem bánom, a víz állítólag úgyis jobb.)
58. benvik (válaszként erre: 56. - Csenge anyukája)
2007. ápr. 25. 12:46
Érdekes, hogy mennyire változnak a dolgok. Mi is felnőttünk, és semmi bajunk. Én azért nem hiszek el mindent a könyveknek, és szerencsére a dokim sem túl modern.
57. benvik (válaszként erre: 55. - Csenge anyukája)
2007. ápr. 25. 12:44
Hát én eléggé félek a dologtól, de olyan gyerek még nem volt, aki felnőtt korában is csak tejet ivott. Ezzel nyugtatom magam, mert az Infacol és társait is kifújta. Szeintem eleinte biztos, hogy rajtam végzi az egész.
56. Csenge anyukája (válaszként erre: 54. - Benvik)
2007. ápr. 25. 12:42
Igen régen sokkal korábban elkezdték a püréket adni. Én is korán kaptam almát, barackot. Csenge sajna barackot nem kaphat egyenlőre, mert nagyon allergén gyümölcs. :-(
2007. ápr. 25. 12:41
Nálunk érdekes képet vágott! Mostanra meg már, ha meglátja az előkét, csetteg a nyelvével. Nagyon nyögvenyelősen értük el.
54. benvik (válaszként erre: 52. - Csenge anyukája)
2007. ápr. 25. 12:40
Még vegyes tápláláson vagyunk, de ki tudja, hogy meddig. De szerintem egy kiskanál almalevet egy hét múlva adok neki. Attól nem lesz baja. Én 6 hetesen már baracklevet ettem.
53. benvik (válaszként erre: 51. - Csenge anyukája)
2007. ápr. 25. 12:38
Hát már nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit fog szólni az első falathoz. De még van egy hónapunk.
2007. ápr. 25. 12:35
Kérdezz rá a dokitól vagy védőnőtől, mert ha csak tápit kap, akkor lehet, hogy lassan az almalét elkezdhetitek! Azt mi is korábban kezdtük, csak a pürét 4 hónaposan.
51. Csenge anyukája (válaszként erre: 50. - Benvik)
2007. ápr. 25. 12:34

18.-án múlt 4 hónapos, 19.-én már kapott almapürét, 4 napja pedig már krumplit is kap!

A dokinéni javasolta, mert nagyon sápdtka volt. :s

Még a banánt mondta, de azt még nem merem, várunk egy kicsit. Az almát is nehezen fogadta eleinte.

50. benvik (válaszként erre: 49. - Csenge anyukája)
2007. ápr. 25. 12:17
Ti már almapürét esztek? Mikor kezdtétek a hozzátáplálást? Én is jobban örülnék már, ha csökkenthetnénk a tápit.
49. Csenge anyukája (válaszként erre: 46. - Fe1fe85329)
2007. ápr. 25. 11:34

Mi átalusszuk az éjszakát! (De már nem is szopizik Csenge. :'(


Mellesleg még a "csilláron" is almapüré van. Az a lényeg, hogy ízlik Neki.


Anita

48. Csenge anyukája (válaszként erre: 41. - Mandy)
2007. ápr. 25. 11:32

:D :D :D Köszi, köszi!!!


Boo: Szerintem felesleges előre kúpozni. Mi mind a három szurin túl vagyunk, valószínű, hogy a BCG-t ismételjük 6 hósan.

A 4 hónapos szuri után esélyes igazán a láz, levertség! Nálunk szerencsére láz nem , levertség volt "csak"! Gondolhatjátok, amikor egy 4 hónapos duzzog! :s

47. benvik (válaszként erre: 43. - Bubbaboo)
2007. ápr. 25. 11:12

Sza Bubba!

Megjöttünk. Hát volt sírás rendesen. Nem tudom, hogy emlékei voltak-e az előzőről vagy mi, de múltkor csak a szúrásnál sírt. Most ahogy meglátta a tűt a doki kezében, egyből elkezdte. Pedig kétlem hogy vissza tud emlékezni. A hozadékától én is sokkal jobban félek, pláne, hogy dupláztunk most is. Múltkor szerencsére a sok alváson kívül nem volt semmi gond.

46. fe1fe85329 (válaszként erre: 40. - Vandancsi)
2007. ápr. 25. 10:43
Hát a mi gyerekeinket(Topik) figyelve tényleg így van majd fekállítjuk a tudományos megfigyeléseinket!!! de tény hogy Virág most már inkább 4 óránként eszik és éjjel nem ébred. Viszont nekem Lacusnál is így volt (KIvétel erősíti a szabályt)Többi Lányos anyuci???
2007. ápr. 25. 10:20

Minden Expocakosnak!!!


Nagyon édesek a babáitok!!! : ))) Nagyon szeretem nézegetni a képeket róluk!

Szerencsétek, hogy ilyen messze lakunk egymástól, különben mindegyiket "meggincsolnám"!! : DDDDDDDDDD


Puszi nektek és A BABÁKNAK!! : ))

44. 2a5bff1a1e (válaszként erre: 29. - Vandancsi)
2007. ápr. 25. 10:18

Köszi, egész jól vagyunk! Most épp az allergiámmal szenvedek... : ( Nem merek szedni semmi gyógyszert rá, csak a Schüssler féle sókkal próbálkozok, de sajna eddig még nem vettem észre a hatását....

A meleg..... Bizony, nálunk is tavasz helyett rögtön nyár lett! Bírnám én a meleget, ha nem vizesednék! : )))))

Elő szokott fordulni, hogy napokra eltűnok a pocakos topikból, ilyenkor a kis családomat élvezem... : )))))

43. Bubbaboo (válaszként erre: 40. - Vandancsi)
2007. ápr. 25. 10:10

Hát az éjszaka átalvása azért nálunk még messze van :-))

Legalábbis ami a mi szempontunkból lenne éjszaka, kb. 1-től 9-ig. De szép is volna!


Tuti ez a k. front zavart be akkor Majánál is, nem bírtam vele tegnap, aztán éjjel szépen aludt és reggel (bár nem mértem meg), annyi tejcsit nyakalt, hogy simán bepótolta a tegnapi nyavalygós-kevéske-összevissza szopikat :-)))


Viki, mi holnap megyünk a "bökire" én is fázom tőle, de nem annyira azért, mert sajnálom, mi is kibírtuk nem egyszer, szerintem nem nagy cucc, csak a hozadékától tartok, nehogy belázasodjon, belebetegedjen szegénykém. :-((


Egy ismerősöm azt csinálta, hogy nem várta meg, mi lesz, ahogy hazaértek, rögtön benyomott egy fél lázcsillapító kúpot és kész. Nekik bevállt...Szerintetek???


Írd majd meg, mi volt, hogy viselte, Bubba nagyon kiváncsi! :-))


Na, a Vandancsinak szánt gyors-reakció alaposan kibővült! Hihi...


A szopispárnához Majáci is odafordul, de még csak hanyatt és a fejét fordítja át, gyorsan "módosítottam" rajta kétszer is éjjel, de szerencsére azért ott a légzésfigyelő is /idegrendszerem hű barátja/.


Megyek gyorsan összekapom magam, jön nemsokára a férjem barátja, kitisztítja a klímákat, autóban is, lakásban is, de jó, de jó! Nem kell majd a büdi kipufogót szagolni, a halálom, mikor a 6-oson leengedi az ablakokat a drága!


Frontmentes időt, vidám babákat, remek napot Anyucik!!!

42. mandy (válaszként erre: 40. - Vandancsi)
2007. ápr. 25. 09:54

Hát lehet.....bár alapból nem hiszek az ilyen fiú-lány dolgokban. Véletlen :)

Na mostmár tényleg megyek, hagyjatok!!! :DDD

41. mandy
2007. ápr. 25. 09:53

Persze hogy hagyom, imádom a szopizásokat :)

Tegnap két korty között beszólt egy eöööö-t is :)))

Csenge anyukája, megnéztewlek benneteket, nagyon szép ez a leányzó! Tiszta anyja ;-)


Most megyünk sétálni, puszi nektek

40. vandancsi (válaszként erre: 37. - Mandy)
2007. ápr. 25. 09:51

Csáó!


Én úgy vettem észre (a topik gyerekei alapján), hogy a fiúk gyakrabban esznek, mint a lányok, és egyszerre kevesebbet is. Ezért lehet az, hogy a lányok átalusszák az éjszakát, a fiúk meg még nem? Mert se Lénárd, se Bálint, se Szabi nem. Vagy ez egy baromság??? :)))

39. fe1fe85329 (válaszként erre: 37. - Mandy)
2007. ápr. 25. 09:50
Igen Mandy ez az!! nem baj hagyd hogy egyen többször, természetesen a normális keretek között. pár nap múlva újra beáll.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook