Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Expocakos Anyukák fórum

Expocakos Anyukák (beszélgetős fórum)


248. mandy (válaszként erre: 247. - Vandancsi)
2007. ápr. 29. 10:52

Elvileg én is úgy emlékszem. De a képek alatt ez a név áll. Azt hittem ez lett a neve....de lehet hogy csak elírás.

Honnan tudod milyen szülése volt? A pocisok írták?

2007. ápr. 29. 10:51

igen, láttuk a képet, nagyon cuki!!! És tök gyors és könnyű szülése volt állítólag! akis ügyes.

De most Kíra vagy Kiara?????

sztem Kíra, nem?

246. mandy (válaszként erre: 245. - Vandancsi)
2007. ápr. 29. 10:49
Juj ténlyeg. És Gittit láttátok? Kata25 adatlapján van róla kép és a kis Kiaráról is persze. :))
2007. ápr. 29. 10:41

Pitypang!


Szomorú, amit írsz, de sajnos félek, hogy nem egyedi eset. És ez nem a pénzen múlna, hogy odafigyeljenek, ha már egyszer úgyis munkaidőben ott vannak és még fizetést is kapnak érte. de még ha éppen letelt volna az ügyelete a szülésznőnek, akkor is, ez egy hivatás!!!!! Amin életek múlnak!

Örülök, hogy leírtad, és remélem, hogy valamennyire megkönnyebbültél. És ez a topik azért van, hogy a rosszat is megosszuk egymással, ne csak a jót. Mi mjad megvigasztalunk (bár sztem Lénárd babánál jobban senki nem tud).

Elhiszem, hogy sokat dilemmázol még mindig rajta és sokszor eszedbe jut. de vigasztaljon a tudat, hogy a következő minden bizonnyal könnyebb lesz. És szerencsére onnan fentről azért vigyáztak rátok és mindketten makkegészségesek vagytok!!!!!


Azért nagyon-nagyon sajnálom, hogy ezt át kellett élnetek!!!!


És hogy ne ilyen szomorkásan "zárjam" soraim, most olvastam a pocis fórumban, hogy Norrahhhnak reggel óta 10 perces intenzív fájásai vannak, lehet, hogy Jázmin baba ma kibújik (és nem várja meg a májust)!!! innen is drukk nekik!!! :))))))

244. mandy
2007. ápr. 29. 10:36

Jó reggelt ismét.

Pitypang, ezen a mondatodon jót mosolyogtam: 'Unnepelyesen kijelentem, hogy a mai naptol kezdve NEM LESEM MINDEN KIS REZZENESET ARGUS SZEMEKKEL!!! :)))'

Ha annyi forintom lenne, ahányszor ezt megfogadtam....és ahányszor aztán nem tudtam betartani! hahaha

De talán Neked jobban megy majd ;-)


Jézusom, ez a szülés történet... :(((

Nem tudtam. Szörnyű letetett. Ráadásul mindezt egyedül végigcsinálni. Hát ismét megemelem a kalapom előtted!


Az én Bálintom nem tudom kinyomja-e valaha magát, mert továbbra sem hajlandó hason megmaradni egy percig se :( Pedig ő tökéletes állapotban, Apgar 10/10-zel született. Ennyit arról, mennyire dőlnek el a dolgok a születéssel ;-)


Hú Ancsi nekünk olyan vacak éjszakánk volt. Talán a hidegfront....Bálint extranyűgös volt.

Viszont nekem is van egy jóhírem. Pénteken elmentünk a dokihoz, mert a hormonos kiütései elmúltak, tudjátok, és helyette vörös lett az egész arca szinte. Jól megijedtem. De kaptunk kikeverős krémet. A végeredmény számomra hihetetlen. Ezt nézzétek meg! Mindjárt felteszem a tegnap esti új képet a naplómba! Pár bekenés után szinte teljesen tökéletes lett az arcbőre. Már hetek óta nem volt ilyen, úgyhogy most egész nap nézegetem, így még szebb lett!!! :)))

243. Pitypang (válaszként erre: 242. - Vandancsi)
2007. ápr. 29. 10:25

A gyerekorvos nem a koraszulottseg miatt mondta az esetleges mozgasfejlodesi elmaradast, hanem mert kicsit oxigenhianyosan szuletett. Mar 50x meg akartam irni a naploban, de soha nem kerult ra sor es kicsit utalom is a sztorit... Szoval szules kellos kozpen lealltak a tolofajasok. Szegenykem kicsit beszorult a szulocsatornaba, pedig o kuzdotte magat kifele, de hat nekem meg mondtak ugye, hogy csak fajaskor lehet nyomni. Aztan a dokim egyszercsak odalesett az infuzios zacsira, ami tok ures volt. A f@sz szulesznoknek kellett volna ezt figyelniuk, de ok ugye nem sokat bagoztak az egesz bulira. Volt ugyanis fogadott szulesznom, aki nem ert oda idoben, az ugyeletesek meg nem igen aktivkodtak, mondvan "Van neki fogadott, akkor varja meg!..." Parasztok! Es ha a fogadott Nyiregyhazarol jott volna Kaposvarra??? Vagy ha meghalt volna hirtelen??? Persze szo sem volt ilyesmirol, csak pusztan vendegei voltak es gondolta, "raerunk, elso szules, sokaig fog tartani..." Mondjuk ez sem igazan fair igy, mert az ember azert fogad szuelsznot, hogy ott legyen vegig. O nem orvos, hogy csak a lenyegre menjen be. Erre kozli velem, hogy vendegei voltak es o epp rantotthust panirozott, most ott kellett hagynia a vendegeit!

Erre mondta a parom, hogy az Isten akarta, hogy o epp ne legyen itthon a szuleskor, mert sajnos a szulesznom elete azon a napon ert volna veget. O meg ment volna a bortonbe szepen, mert megolte volna.

A mai napig nem tertem napirendre a kijelentes felett. Rantotthus = Lenard???? Hol lehet egy baba eletet osszehasonlitani egy szaros rantotthussal????

Na, aztan mivel mi nem olyan fajtak vagyunk, akik hagyjak magukat (hehehe...), kuzdottunk mindketten es megiscsak sierult kiszabadulni szegenykemnek. Tok feher volt, elfaradt a nagy kuzdelemben, nyakan a koldokzsinorral raadasul... Kicsit lelegeztettek, de csak par fujasnyi kellett es rogton felsirt, szep rozsaszinesre valtott a bore es mocorogni kezdett.

A 6 hetes kontrollon azert rakerdeztem a dokinal, hogy ez mindig igy van, hogy ha van fogadott es nem er oda, akkor az ugyeletesek nem csinalnak semmit, hiba elet-halal kerdesrol van szo? Szegeny tok zavarban volt, mondta hogy sajnalja o is es hogy szulesznoje valogatja. Amugy a dokim szinte vegig ott volt, nem a gatmetszesre esett be, ahogy szoktak mondani sokan.

A mostani Kismamaban van egy cikk, amiben egy csajszi leirta a szuleset, neki is o volt az orvosa. En nem olvastam meg a cikket, csak egy baratnom mondta, mert o is nala szult. Lassan szentte avatjuk ezt a palit! :)))


Na, most jol leirtam. Bocsanat, csak a mai napig annyira bant ez az egesz, hogy ujra es ujra elojon bennem. Sokszor csak elbambulok es ezen gondolkozok. Hogy lehetett volna meg egyszerubb a dolog... Hogy draga kisfiamnak nem kellett volna igy kezdenie az eletet, ha nem igy allnak hozza a szulesznok... Nem akarom magunkat tomjenezni, de en ugy erzem, hogy az eletben ennyire nem osszpontositottam es nem akartam jol csinalni valamit, erre tessek! Es nem csak en, hanem TUDOM, hogy Lenard is nagyon ugyes volt. Csak elkelt volna az kis plussz segitseg meg...


Na, befejezem, mert lassan ebred es meg el akartam elotte mosogatni. :) Bocs a kitalalasert. Remelem, egyszer megszabadulok vegre ezektol a hulye gondolatoktol. Pedig aztan nem vagyok en egy gyenge tipus szerintem, de ez odavagott valahogy.

2007. ápr. 29. 09:46

Hallo Csajok!


Nagy a pangás, hát igen, hétvége van!


Pitypang! jaj de jó, nagyon ügyes Lénárd baba. Nekem fogalmam sincs, hogy ezt mennyi idősen "illene" tudni megcsinálni, de biztosan nem jellemző 2 hónapos korban. Sazal nagyon kis ügyi izompacsirtád van. Furi, amit a dokid mondott, én meg pont azt hallottam, hogy a koraszülött babák iszonyatosan nagy életösztönnel vannak megáldva és sokkal jobban küzdenek, mint az időre születettek. Egy ismerősöm a 32. héten szült meg, 2 kg-volt a baba, és a kisfiú az inkubátorban a 3. napon már nyomkodta ki magát hason!!! :))) De amúgy mindeg is, a lényeg, hogy Lénárd sem tűnik elveszettnek!


Anita! Sajnálom a banános dolgot, remélem, gyorsan kiderül, hogy attól volt-e vagy sem.


Amúgy én nem kenem Szabi arcát semmivel, de mindig úgy fordítom a kocsiját, hogy ne érje az arcát a nap.


tegnap jó kis családi napot tartottunk a férjem családjánál. A nagymamája a héten volt 85 éves, és összegyűlt az egész család. majd teszek fel ma képeket, Szabiról meg dédikéről, meg Szabiról és Karsáról (talán emlékeztek Mártikára, a sógornőmre, párszor ő is írt a pocakos fórumba, az ő fia Karsa, aki most lesz 5 hónapos). Szal nagyon jó volt.



Jaaaa, a lényeget meg majdnem elfelejtem írni. Benvik, te egy aranymaszat vagy és asszem aranyba fogom foglalni a neved!!!!

Ugyanis kipróbáltam az éjszakai etetések "ellen", hogy figyelek, várok és csak akkor etetem meg, ha már tényleg nagyon éhes, nem pedig az első nyüszire. A siker (számomra) igen nagy.

Tegnap előtt este 7-kor evett és legközelebb csak reggel 5-kor. Igaz automatice kelt hajnali egy körül, de cumival aludt tovább. Még egyszer felébredt, de akkor már nem is tudom, mi volt a baj.

A tegnap este (vagyis a mostani) kicsit rosszabb lett, mert "már" 4-kor meg kellett etetnem, viszont csak egyszer kellett előtte felkelnem fél 3 körül cumit adni neki. Szal menni fog ez, kérem és nagyon köszönöm a tippet!!!!!!!!!!!!


Na, most robogok mosni, jó hétvégét mindenkinek!!!!

241. Csenge anyukája (válaszként erre: 239. - Mandy)
2007. ápr. 29. 09:35

Szép Jó Reggelt!


Mosószer?? Mi az? Le vagyunk róla tiltva. Ezzel kapcsolatban: tudtátok, hogy a baba nyála nem megy ki semmiből??!!


Hát mostanra teljesen elnizonytalanodtam, (pedig ez rám nem jellemző) Reggelre majdnem eltűntek a pöttyök! Attól lehetett, hogy melege volt a babakocsiban? Nem a nappöttyökre gondolok, hanem azon az oldalán jöttek ki , amerre fordult, és essetleg "befülledt" Neki? Hogy én miért nem tudok szoptatni!!!!!!!!!!!! Akkor még lenne erre 2 hónapom!!!

2007. ápr. 29. 09:24

Jo reggelt kivanok! :)


Mandy, megeloztel, pedig azt hittem, en vagyok az elso fecske. :)))

Nagyon jo erzes lehet latni egy anyanak a ket gyereket egyutt, kedvesen, aranyosan. :)


Banan es pottyok teren en nem tudok mit szolni, mert eddig nalunk ilyesmi meg nem volt. Iletve ami van potty idonkent, az az en draga hormonjaim miatt van es elmulik, majd jon uj. :))


Nalunk amugy ujabb hir nincs. Hacsak nem az, hogy Lenardot beletettem az agyaba es mar csukodott is le a kis szeme, minden babusgatas es olben tartogatas nelkul elaludt. Napkozben ez nem volt eddig jellemzo. Lehet, hogy nala nem a 6 het, hanem a tegnapi 2 honap hoz valtozasokat? Nem mintha tudna, hogy o epp tegnap volt 2 honapos. Hehehe...


Benvik, igen az orvosok neha a legrosszabb esetet vazoljak fel, amivel halalra ijesztik az embert. A jo oldala most, hogy nagyon kellemeset csalodhatok es triplan orulok minden kis megnyilvanulasanak. Bar tenyleg nem szerencses ugy lesni szegenyemet, mintha valami UFO lenne.

Unnepelyesen kijelentem, hogy a mai naptol kezdve NEM LESEM MINDEN KIS REZZENESET ARGUS SZEMEKKEL!!! :)))

239. mandy (válaszként erre: 238. - Csenge anyukája)
2007. ápr. 29. 08:46

Jó reggelt mindenkinek, gyorsan benéztem, amíg Klau Bálintozik (olyan édesek).

Én is gratulálok az ügyes átfordulós Babucinak, ez nagyon szuper :)))

Anita, nem tudhatom, de szerintem nem a banán lehet a 'bűnös'. Nem mostál új mosószerrel/öblítővel, vagy nincs új testápoló, babafürdető? Vagy nem lehet, hogy éppen a naptej nem tettszik Csengebabának?

238. Csenge anyukája (válaszként erre: 230. - Fe1fe85329)
2007. ápr. 28. 20:42

Hát igen, Csenge is kap már tízóraira almát, ebédre meg krumplit almával!

Viszont most estére az arca egyik oldala kifoltosodott, meg az egyik keze. És most nagyon nem tudom, hogy a Nap, ami ellen 50 faktorral védekezünk, vagy a banán! Melyik ujjamat harapjam?? Most pár napig lefújom a banánt azt hiszem!! Jajj, én már alig vártam ezt a

u időszakot. Most meg az van, hogy mindenhol falba ütközünk! Brühühühü....... Most sajnálgatom magunkat egy kicsit!

237. Csenge anyukája (válaszként erre: 235. - Pitypang)
2007. ápr. 28. 20:35
Gratulálok! Ez aztán nem semmi! És ahogy írod, még élvezi is! Ez igen jó!
236. benvik (válaszként erre: 234. - Pitypang)
2007. ápr. 28. 19:29
Ennyit az orvosokról.:-))) Ha eddig utált hason feküdni, akkor ezt többet nem is éred el nála.:-))) Túljárt az eszeden.:-)))) Nagyon okos pasi!!!!
235. Pitypang (válaszként erre: 233. - Benvik)
2007. ápr. 28. 19:28
Ja, es epp a heten talaltam ki, hogy koltozik le a padlora (takaron, persze), mert az agy puha, nem tud rajta ugykodni, kinyomni magat hasonfekve, stb. Most tenyleg nem maradhat felugyelet nelkul az agyamon tobbet.
234. Pitypang (válaszként erre: 233. - Benvik)
2007. ápr. 28. 19:25

Basszus! Most megint megfordult! Utana visszaforditottam hasra es ujra a hatara lokdoste magat. :)

A megszaradt ruhakat akarom gyorsan beszedni, de elvonja a figyelmemet ez a kis Eromuveszke. :))

Huuu, en most ugy orulok am! Plane, hogy be voltam ugye ijedve a szuletese koruli mizeria miatt. Azzal remisztgetett a korhazban a gyerekorvos, hogy a mozgasfejlodesevel gond lehet, lassan, keson csinalhat dolgokat... Erre tessek. :)

Bocs, de most madarat lehetne velem fogatni! Tralla-lalla-laaaa... :)))

233. benvik (válaszként erre: 232. - Pitypang)
2007. ápr. 28. 19:17
Gratula az ügyes pasinak!!!! Nem lehet véletlen, vannak babák, akik már 6 hetesen is megfordulnak, csak ritka. Ezek szerint jó erős a pasi:-))) Most már figyelhetsz, hogy nehogy lepottyanjon valahonnan.:-))))
2007. ápr. 28. 19:11

Sziasztok!


Latom,nagtuzemben megy a hetvegezes. :)) Mi is csavarogtunk, anyunal voltunk, mamamnal, szoval korbejartuk a fel csaladot.


Kepzeljetek, mi tortent! Lenard hasonfekvesbol atfordult a hatara! Ma 2 honapos. Ez csak veletlen lehetett? Korai ez meg, nem? Bar par napja mar kifigyeltem, hogy valamire keszulodik. :)) Ha hasra forditottam, a bal alkarjara fekudt, kozben a jobb karjat es labat kifeszitette es nyomta fel magat. Addig-addig lokdoste ma magat, mig egyszercsak atfordult es vigyorgott. :)) Talan annyira utal hason lenni, hogy mar inkabb kitalalt valami megoldast, csak szabaduljon ettol az utalt dologtol. :)))


Na, most meg nagyon kiabalni kezdett, megnezem, mi az oka.


Szep estet mindenkinek!

231. mandy
2007. ápr. 28. 13:41

Helló lányok :)


Remélem mindenki olyan jól van, ahogy mi :) Olyan jó, hogy itthon van Klau és a férjecském is. Csak benéztem, aztán megyek is vissza hozzájuk.

De persze muszáj volt gyorsan visszaolvasni.


Pitypang, Vandancsi és Boo véleményével értek egyet maximálisan. A fejés számomra is a tehenet juttatja eszembe, de azért megpróbáltam. Nem igazán ment, valahogy béna vagyok ehhez. CSak addig csináltam, amíg muszáj volt (amíg be nem indult rendesen). Most már nem akarom hogy több legyen, elég annyi, amit a Pici fiam kiszopizik. Nem akarok tejcsárda lenni :)


A HIppes teára már én is írtam, hogy a tejtermelést nem serkenti, ezért én leszek az a bátor, aki kipróbálja a Laktoherbet, már meg is vettem. Eddig nem voltunk hasfájósak, bízom benne, hogy ezután se leszünk.


Én nem adtam még teát Bálintnak, nem is tervezem. Négy hónapos korig csak tej. Bár nem tudom mi lesz, ha a nyáron a negyven fokban óránként megszomjazik. Ja igen és én írtam, hogy Bálint elég gyakran szopizik az elmúlt napokban. De nem baj, hiszen azért vagyok itthon, hogy körbeugráljam. Ha most pár napig gyakrabban akarja, hát gyakrabban adok Neki :)


Nosztalgia van-e nálam? Épp a napokban tettem be nosztalgiából egy kórházas fényképet :)


Megyek, mert Bálint termelt egy rotyogósat ;-)


puszi, további jó hétvégét!

230. fe1fe85329 (válaszként erre: 228. - Fe1fe85329)
2007. ápr. 28. 13:24
bár nem tudom hogy nem korai e, de elviekben a tápszeres babák már kaphatnak ilyenkor.
229. benvik (válaszként erre: 203. - Bubbaboo)
2007. ápr. 28. 13:24

Szia Bubba!

Azért ne vegyél mérget a hasfájás elvágására! Bár remélem, hogy így lesz, nálunk ugyanúgy megvan. Reklamáltam is a dokinál, aki közölte velem, hogy a 3 hónap csak a bíztatás, de igazából 6 hónap. Köszi. A Grip Water pedig egy az egyben a pofámba köt ki az Infacollal együtt.

228. fe1fe85329 (válaszként erre: 226. - Csenge anyukája)
2007. ápr. 28. 13:23
Anita! szerintem nem lesz gond belöle, van egy ismerősöm ennyi idős a babája mint Csenge és ő ad már tejpépet vagy mit. áll. hasonló az összetétele mint a tápszernek és 4 hó-tól lehet adni. ja és ők már főzelékeznek is.
2007. ápr. 28. 10:43

Sziasztok itt is Anyukák!


Kellemes hétvégét kívánok Nektek, érezzétek jól Magatokat, kiránduljatok, ha tudtok jó sokat!!!

226. Csenge anyukája (válaszként erre: 225. - Fe1fe85329)
2007. ápr. 28. 07:41

Sajna Nálunk már ez nem kérdés! Viszont tegnap kapott 3 kanál banánt Csenge, kíváncsi vagyok a végkifejletre. Ízlett Neki, de azt mondták, hogy az is gyomorgörcsöt okoz! :s

Jó lenne, ha nem ,mert olyan kevés mindent ehet meg. És már úgy csökkenteném a tápit!

225. fe1fe85329 (válaszként erre: 223. - Csenge anyukája)
2007. ápr. 28. 07:22
Hát a laktoherbbel nekem vegyyesek a tapasztalataim a VIkinél ittam 6!hónapig és ha abbahagytam akkor fájt a kisasszony hasa. most meg pont attól tekereg a Virág, meg én is így nem iszom!!
224. fe1fe85329 (válaszként erre: 214. - Vandancsi)
2007. ápr. 28. 07:20

nem nem fáj bár az enyémek elég rég óta edzésben vannak mert a Viki is még csak a terhesség elején hagyta abba a szopizást, így nem volt semmi érzékenység. hát biztos poén lehet a látvány egyik kezemben mellszívó, a másikkal meg verem a klaviaturát--he-he.


tegnap voltunk Virággal a lacus koncertjén 2 órás volt és a drága végig aludt az ölemben, pedig volt tapsvihar, kitüntetés ádadás meg minden! Az utánna következő fogadáson meg vigyorgott mindenkire mint a tejbetök!! jó volt! Ja és a művelődést kérem szépen nem lehet elég korán kezdeni..DD.

2007. ápr. 28. 07:10

Jó reggelt Anyukák!


Érdekes, amiket a Lktoherbről írtatok, mifelénk meg ez a csúcs!!! :s Megjegyzem, én ittam, az igaz, hogy Csenge hasa nem fájt, de a tejem is elapadt! :s

222. csehe
2007. ápr. 27. 23:50

Sziasztok Anyucik!

Azért csak idetaláltam én is. És végig olvastam mindent!! Úgyhogy kérem felvételem! Én szeretnék lenni a rangidős. :o)) Még egy kicsit elnosztalgiáznék itt köztetek, ha nem baj...

221. Pitypang (válaszként erre: 219. - Bubbaboo)
2007. ápr. 27. 21:52

Ja, engem is halalba remisztettek a mellgyulladassal, de szerencsere elkerult. Jo, az elejen, amikor beindult a tejtermelodes, hat az valami kegyetlen volt! Az amugy sem kicsi melleim fel akartak robbanni. Ulni nem tudtam a gatseb miatt (azzal is volt egy kis Kalvariam...), fekudni meg a mazsas sulyu tejcsardak miatt. Ahhh, anyam! Az szep volt. Raadasul a szobatarsamnak ugyanez. Kinunkban visitottunk a rohogestol. A babak meg sem rezzentek, akkor meg jo alvok voltak. ;) Plane az en kis sargasagos Manofiam. Pici volt, vekony, sarga es csak a nagy fekete haja latszott ki, ugy be kellett bugyolalni, uganis a 100 fokos korteremben majd' megfagyott folyton. :)


Na, jol elnosztalgiaztam megint... :)) Nektek nem hianyzik a kezdeti napok kis ismerkedos-izgulos-tudatlan bubaja? :) Alig vartam, hogy belejojjek kicsit, most meg olyan kis szep emlek. :)

220. Pitypang (válaszként erre: 219. - Bubbaboo)
2007. ápr. 27. 21:46

Koszi neked is, Bubbaboo! Vandancsi szerint sem "kotelezo" fejni ahhoz, hogy legyen tej. Mar a szotol is kiraz a hideg, hogy oszinte legyek. FEJES. Mint a teheneknel... Hehehe...

Mindig bennem van kicsit, hogy anyu a hugomat 6 hetig tudta csak szoptatni, utana jott a tapszer. Jo, akkor ott voltam neki en is plusszban, minden nap kellett foznie, mert apu jott pontban delre ebedelni, nem volt ugye jo kis automata mosogep, raadasul a pelenka sem volt kis melo... Mi itt nyafizunk, mi lett volna velunk 20-30 evvel ezelott?


A Laktoherb pihen a konyhaszekrenyben. :) Meg a foliat sem szedtem rola le! Bar egy baratnom itta 6 honapig, de egy percig sem fajt a kisfia hasa. Isten tudja...


Igen, alultaplaltnak nem nevezheto a dragam. Raadasul a ma reggeli param ellenere napkozben mar ujra evett a megszokott modon. Jo, lehet, hogy picivel kevesebb ideig, de nem is bukdacsolt annyit vegre. Talan kezdi belatni, hogy a kevesebb is eleg lehet es ugyis kap, ha ker enni?


Viszont most este megint... Ugye 1/2 8kor furdes, siettem, mert eles hangon adta tudtomra, hogy ehen akar halni... :)) 3/4 8 mult, mikor mar cicivel a szajaban szuszoghatott. Utana szep bofi, minden idealisnak tunt. DE! Egyszercsak elkezdett sirni, sehogy sem sikerult vigasztalni. 9kor vegul ujra beprobalkoztam a cicivel. Lass csodat, vagy 15 percig evett ujra! Most meg csak fekszik csendben, felig nyitott szemmel es meditalgat. :) Aludna is meg nem is... Ilyen "1 ora mulva meg kerek enni" elofordult mar valamelyik csoppsegnel? Vagy ez az, amirol beszeltetek paran, hogy van ilyen surun, tobbet evos idoszak?

2007. ápr. 27. 21:19

Pitypang!!!!!

Mint rutinos pocakfájós-baba anyuka óva intelek, hogy a Laktoherb-nek akár a közelébe is menj! Úgy puffaszt, hogy elszálltok mind a ketten és Lénárd nem fogja élvezni, az tuti! De azt hiszem, már mondtam is ezt nem egyszer. Persze minden baba más, de nem szívesen kísérletezgetünk rajtuk, csak ha muszáj, ugye? ;-)


A fejéssel én sehogyse állok, mert bár a kórházban, majd később a védőnő is folyton riogatott, hogy be fog gyulladni a mellem, jön a láz, stb., csak az első 1-2-3 hétben (már nem emlékszem) voltak feszültek, duzzadtak és csomósodtak be.

Egyszer a kórházban bohóckodtam a mellszívóval(egy egyszerű, 1300-Ft-os régimódi pumpás cucc), de már akkor tudtam, hogy ha nem muszáj, én ugyan ezt nem csinálom, hiányzik a hóhérnak! :-)))


Annyira nem akartam fejni, hogy csak ha csöpögött, nyomtam ki belőle egy kicsit, egyébként pedig sűrűn, akár óránként is masszíroztam el a csomókat, hát...nem kicsit fájt.


De én győztem, a mellszívó azóta is szépen pihen a dobozában, pont annyi tejem van, amennyi Majának kell, nem folyik, csak amikor beteg volt és keveset szopizott, akkor telt föl nagyon, de kispricceltem belőle egy keveset és passz.


Nem félek, hogy elapad, Te se tedd, főleg, hogy Lénárd elég sűrűn szopizik, ez a rendes termelődés záloga állítólag! Folyamatosan szopogatom azért az Urticát, 2x, 3x naponta.


És könyörgöm, egyél rendesen, nehéz ugyan, sok mindent nem ehetünk, mint régen, egyhangúbb is, de nagyon fontos! Bár ahogy elnézem szépen kerekedik az a "Mazsola-gombócka", nem alultáplált a drága! :-)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook