Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Expocakos Anyukák fórum

Expocakos Anyukák (beszélgetős fórum)


2007. ápr. 30. 11:24

Megneztem Jazmin babat, nagyon kis szep! Varjuk anyukastul sok szeretettel! :)


Gratulalok Rozsa a nagyfiad ugyeskedesehez! Meg tudod allni oromkonnyek nelkul? En tuti ott itatnam az egereket... :)) Mar elore felek a sima kis anyaknapi unnepsegektol is! Hehehe...


Kepzeljetek, ma uri modon tudtam reggelizni! :) Lenard valami csodaval hataros modon eludt delelott is egy kicsit, igy nem csak egy gyors vajaskenyerre volt idom, hanem rendes, igazi szendvicset gyartottam. Meg fott tojas is volt benne! :))


Boo, mar ezerszer akartam kerdezni toled valamit... Meg ezer eve emlitetted a finomitatlan nadcukrot. Azt valami specko boltban lehet venni? Mondjuk bioboltban? Sima szupermarketben nem, ugye? Mert en neztem mindenhol, de semmi. Bioboltban meg nem, de az lesz a kovetkezo probalkozasom.


A fura ido ellenere is szep napot kivanok mindenkinek!


Pussssssssz :)

277. csibebaby (válaszként erre: 7. - Vandancsi)
2007. ápr. 30. 11:23

Vandancsi!!


Gratula a topichoz,nemsokára jövünk mi is Nórával.Most néztema képeidet,azóta is itt pityergek(pedig nem szoktam)..a dédis kép miatt eredtek el a könnyeim.Alig várom,hogy az én drága mamikám is így fogja majd Nórát.Elvagyok,de most rámtört,hogy milyen távol vagyok a családomtól.Ti annyit jelentetek nekem.Köszönet érte.

Csibe:)

2007. ápr. 30. 11:20

Nagyon gyönyörűséges baba a kicsi Jázmin! Szép mandulavágású a szemecskéje!Itt kicsit haza is beszélek, mert Majácinak is ilyenforma... :-)))


Ő szintén hajasbaba volt, de nekem is csak 1x2x égett a gyomrom, picit.


Szia Kicsikata! Jó téged újra "csatasorban" látni!

De egy jó anyukának persze, hogy a csimotái az elsők, és nem naphosszat a net-en, különböző fórumokon lógni! ;-))

Tündéri az a képed, amin Etele tartja Mesikét :-))

Egyáltalán nem "szakszerűen", de annyira jófejek együtt! Ezért imádom a sokgyerekes családmodellt, mert ezek a gyerekek sokkal strapabíróbbak lesznek, vannak "nyúzva" eleget! Hihihi!!!

Én is szeretnék még min. 2-őt!


Most el kéne pályáznom a postára vmi utalványért, (remélem egy kis lovetta...), nem tudom, megszökhetem-e, nyüszít a kölök nélkülem :-))

Amúgy dögrováson vagyok, hetek óta visszateé-elmúlik a torokfájás, alig tudok nyelni :-((

Azért az almáspite most lecsúszott!

275. mandy (válaszként erre: 274. - Kicsikata)
2007. ápr. 30. 11:11

Szia :)

Milyen helyzettel? Bálinttal? Vele meg volt békélve eddig is. Néha az okoz neki gondot, hogy nem hurcolhatja fel-alá a lakásba, pedig Ő már 'nagylány'. Vagy erre gondolsz?

És Nálatok mi újság? Ritkán jelentkezel.....

Mesélj valamit Mesiről :)

274. Kicsikata (válaszként erre: 272. - Mandy)
2007. ápr. 30. 10:01

Szia Mandy!


Tényleg, hogy kihullott a haja! Nagyon édes így is a Herceg!!!Klau megbékélt már a helyzettel?

273. Kicsikata (válaszként erre: 271. - Csenge anyukája)
2007. ápr. 30. 09:57

Szia! Nálunk Mesikének is elég nagy haja volt, de nekem nem égett a gyomrom vele... talán ha kétszer.....

Szerintem ez csak babona....:-)

272. mandy (válaszként erre: 271. - Csenge anyukája)
2007. ápr. 30. 09:47
Igen, Bálintnak is kihullott, majdnem kopaz a kis Hercegem. Remélem majd kinő :)
2007. ápr. 30. 09:20
Megnéztem! Ez nem semmi! Anyukájának biztos égett a gyomra! Csengének alig volt valami, az is kihullott, de már megindult az új! :s
270. mandy (válaszként erre: 269. - Csenge anyukája)
2007. ápr. 30. 09:13
Bizony, gyönyörű. Bár nem akkora a haja, mint anyukának. Nóri mutatta, hogy mekkora haja volt újszülött korában. Talán még most is ott van az adatlapján. Hát nem semmi :)
269. Csenge anyukája (válaszként erre: 267. - Kicsikata)
2007. ápr. 30. 09:11
Nagyon szép Jázmin, mint a neve! Igazi kis Hajasbaba!
268. mandy
2007. ápr. 30. 09:06

Jó reggelt :)


Kata köszi, a Bálintos bókot és persze az infókat is Gittiékről. Hát tényleg jó gyors szülése volt. Igaz nekem is, de nekem már a második volt (Klauval 12 órát vajúdtam....). Neked is hasonló könnyű szülést kívánok!


Benvik a kis erőművész lánynak is gratula :)


Ancsi, de jó hogy közvetítetted Nóri sms-ét. Nekem is írt, de nem voltunk itthon, nagyon reméltem, hogy Te majd továbbítod :)


Boo. Már Bálint se kakil minden nap, de ez előfordul a babáknál. Én nem is adok neki se teát, se cukros vizet, se semmi csodaszert. Rekedése nem lehet, hiszen csak anyatejet kap. A cukor amúgy simán felpörgetheti.


Pitypang, Te mázlista. Bár velem történne ilyen, hogy nem tudok alduni. Én mindig tudnék. Bálint is öt körül szokott reggelizni, de utána az esetek nagy részében már nem alszik vissza, maximum elnézelődik az ágyában még egy órát, annyit hagy még pihizni. Csak pihizni, mert ha ébren van, akkor én se tudok aludni.


Rózsa, Virág is átfordul már? Hm, nálunk se híre, se hamva az ilyen dolgoknak. Igaz ehhez Bálintnak előbb meg kéne maradnia hason, de esze ágában sincs :)


Knelli, szia. Várunk Téged, és persze a többieket is a pocis topikból!


puszi mindenkinek

2007. ápr. 30. 08:48

Sziasztok!


Az adatlapomon megnézhetitek Nóri Jázmin babáját!!!

2007. ápr. 30. 08:37

Pitypang: sajnálom, hogy Neked is át kellett élni ezt a magasszintű kiszolgáltatottságot! Tényleg negyon rossz lehetett, de az a fő, hogy minden rendben van, és Lénárd nem foglalkozik az orvosokkal, teszi, amit tennie kell. Fejlődik.

A nyálzás nálunk is elkezdődött már 2 hónapja, de Csengének nem a foga miatt egyenlőre. Én nem tudtam elkerülni, hogy szívja az ujját, mert a cumit nem vette el. :-( De most már nem bánom nagyon, mert amióta érdeklődik és meg akarja fogni a dolgokat azóta nincs ideje a szájába venni az ujját és ez leredukálódott a bolond pillanatokra. Azt is mondják, hogy ha elkezd mászni, meg még jobb lesz. Már gyakran lecseréli az ujját rágókára!

Krisztinek is nagyon gratulálunk. Ez nagyon jó, mert épp a napokban volt erről szó! Akkor most Ti is elkezditek a fektetett C betűzést? Az buli! :-)

Amúgy a banánnál én is arra jutottam, hogy csak koktélban adom Neki. 2/3 alma, 1/3 banán, meg babavízzel turmixolom, és úgy nincs az az erős íze. Így nagyon bejött Csengének. Bár a terhességem első harmadában megettem egy kamionra valót az tuti. Lett is hófehér bőre a csajszinak!

Amúgy a győri szülészetet is csak javasolni tudom, mert itt nagyon kitesznek magukért, bár a szülésznőkről nem tudok nyilatkozni, nekem nem volt eggyel sem kapcsolatom császáros lévén.

Szerintem mindenkinek van olyan emléke a szülésről, amit ha tehetne megmásítana. nem gondoljátok? Nem feltétlenül gondolok nagy dolgokra.


Rózs el is hiszem, hogy feszítettél. Nincs is jobb érzés, mint amikor a tieidet dícsérik! :d

2007. ápr. 30. 08:25

Sziasztok anyukák!


Graulálok a hölgyeknek!

És sok boldogságot. Kívánom, hogy az elkövetkezendő hetek a megismerkedés béke, és nyugalom jegyében teljenek!


Anita

264. fe1fe85329 (válaszként erre: 258. - Benvik)
2007. ápr. 30. 08:21
Látod-látod, nagyon ügyes Kriszti baba!!!! Kis hableány!!
263. fe1fe85329 (válaszként erre: 260. - Bubbaboo)
2007. ápr. 30. 08:19

szia Boo! és persze a többi csajsznak is Szia!!!

olvastam itt a hoxán csak azt nem tudom már pontossan hogy melyik fórumban hogy homeopathiás bogyó is jó az ilyen kaki problémára chamomilla, szerintem nézz utánna!!!


pitypang drága te és Lénárd baba igazi hősök vagytok! bár tudom hogy nehéz lesz kiverni a buksiból a rossz élményeket, de majd a következő jobb lesz hidd el, és a köcsög rántotthúsosmajd megkapja a magáét hidd el!!!A kisoroszlán pedig erőgép!!!! Virág csak akkor szokott a hátára fordulni ha meztelen van!!


Nelli várunk ám téged is,Nórinak és Jázminnak pedig nagy puszit küldök!!


Mi tegnap is művelődtünk ám, Kisfiam olyan jól játszott hogy amikor összesúgtak a hátam mögött épp hogy szét nem szakadt a mellkasom a büszkeségtől...DDD.


Ja és hogy nem fogjátok minden rezdülését lesni???::::::::::Hát DEHOGYNEM!!!!! .....és még azután is......ezt higyjétek el nekem...így vagyunk programozva.

Na pusza:RÓzsa.

262. knelli
2007. ápr. 30. 06:57
jó reggelt mindenkinek,engem még itt nem ismertek,de reményeim szerint én is nem soká kapcsolódom hozzátok,nagyon szépek a babáitok és olyan jó nektek ,hogy már itt tartotok!
2007. ápr. 30. 06:05

Jo hajnalt mindenkinek es mire ideertek jo reggelt es napot! :)


Ez sem fordult elo velem egy ideje mar, hogy nem tudtam aludni. Lenard Urfi kezd egyre nagyobbakat aludni ejszaka, most meg en nem tudok majd? Megszoktam a sok ebredest talan. Most evett 1/2 5-kor, de en nem tudok visszaaludni es mivel lampat kapcsolni nem akartam olvasashoz, ideultem a "beszelgetotarsamhoz", azaz a laptophoz. :)))


Nora, gratulalok Jazmin szuletesehez! Sok puszi nektek. :))


En is szeretnek gratulalni Krisztinek az uj mutatvanyhoz! :) Kivancsi vagyok, hogy sikerult az elalvas igy. :) Gondolom, ha finoman lenyomod a fejet, erzi, hogy leteheto az a kis buksi. :))


Bubbaboo, kaki ugyben nem tudok hasznos tanacsot adni, mert Lenardnak ez a gondja nincs. Eddig legalabbis. Inkabb az ellenkezoje, szinte minden pelus tele van, orulok, ha nem folyik ki es kell oltoztetni. Vagy en vagyok bena, vagy ahogy mocorog, pont megtalalja ez a hig, anyatejes kaki az utat kifele. Hehehe...

Gondolom, hogy probalkoztatok sok mindennel, de attol nem tortenik semmi, ha a behajlitott labait a pocakjahoz nyomogatjatok? Nem segit kicsit kipreselni? Epp tegnap meselte egy ismerosunk, hogy a kisfianak is ez volt a baja anno (mar 20 eves...). Aztan jott a vedono, hogy olyan nincs, hogy szorulasa van az anyatejes babanak es mar dugta is a lazmerot a fenekebe. Davidka meg szepen telibe trafalta a szep, feher kopenyet (Akkoriban meg kopenyt vettek fel a vedonok csaladlatogataskor.) :)))

Elhiszem, hogy a cukros viztol nem vagy oda, foleg te, a nagy cukorellenes. Mi tortenik, ha nem adsz neki? Meddig nem kakil? Talan nem tetszik az erzes, ami a kakilassal jar, ezert inkabb tartogatja? Mert gondolom, hogy amugy hig a "vegeredmeny", hiszen nem is eszik szilardat.


Lenard is fuj nyalbuborekokat! :))) Ezt most kezdte, talan 4-5 napja. Az elso lepeskent a kezfejet nyalogatta, nyalazta, ha epp a szaja ugyeben volt, de az en boromet is szivesen "hidratalja". :)) Ez meg ugye nem a fogak miatt van??? Azert az mar durvan korai lenne! Orulok a kis produkcioknak, de inkabb haladjon normalis babatempoban. Nem kell mindent tul koran kezdeni! :))

Amugy en is rogton rohanok az altalam gyulolt cumival, mikor latom, hogy a fel okle a szajaban, de tuti, hogy nem ehes. Vagy ez normalis? Lehet, hogy nem lesz ebbol ujjszopas, csak ismerkednek a testreszeikkel es a kezfejuk az, amit elernek?


Vannak joparan, akik Kaposvarrol Pecsre mennek szulni. Nekem az volt a gondom csak, hogy mi van egy villamszules eseteben? Akkor nincs ido esetleg 1 orat kocsikazni, szoval itt kot ki az ember Kaposvaron - idegenkent, mint akinek nincs orvosa. Mondjuk a dokimra egyetlen rossz szavam sincs, tenyleg rendes volt es tenyleg az Atyauristen volt ott nekem. :)) O volt egyedul feherben, neha kiment valamiert, en meg ahogy lattam tavolodni a feher ruhat, ugy kezdtem parazni magamban, hogy "Most hova megy? Jojjon vissza! Mi lesz velunk? Ezek a nok nem figyelnek. Honnan tudom majd, hogy mikor mi ujsag???" :))) Mintha kb. ott o lett volna a motor es ha o nincs, leall a szerkezet. :))


A hidegfrontot meg koszonjuk szepen! Ahhhh... Ujabb nyuglodesek? Neeeee.... Mennyi idos korukig szamithatunk erre az erzekenysegre? Mostanaban annyi front van, hogy neha szinte egymast erik. Ha meg epp nem front, akkor telihold, amire ugy tunik, szinten reagal Lenard es nem valami pozitivan. Apja fia! (szemforgatas) :)) En a holdat fel sem veszem, tolem nem orokolte. :))


Na, a hajnali novellat befejezem. Megprobalok aludni kicsit. Felteve, ha hagynak... A legujabb az, hogy par napja, kora reggel 1 orat, masfelet nyogdecsel Lenardkam... Illetve nem is nyog, hanem nyikorog, cincog. :)) Gozom nincs, mi ez. Nincs is ebren, nem sir, csak en nem tudok aludni tole.

2007. ápr. 30. 00:06

Én is gratulálok a kis Jázminhoz és Kírához!(Én így emlékszem, de remélem, hamar kiderül)

Nagyon ügyesek voltak a lányok, mind a 4-en! :-)))


És a forgolódós Lénárd babának és és a kis izmos Krisztinek! Cuki lehet, ahogy tartigálja a fejét, ha kell, ha nem :-))


Pitypang, megdöbbentve olvastam én is a történeteket, szinte hihetetlen, hogy ilyen van, és megint csak az örökérvényű mondás jut eszembe, hogy : "nagy az Isten állatkertje!"

A kistestvért, gyere majd és Pécsett hozd világra! /Ha terveztek/ Itt nagyon rendes mindenki, bár az eü-i "reform"-ot nagyon megsínyli a szakma :-(( és általuk mi, anyukák is...

De hogy a dokid végig ott volt veled, az fantasztikus, végülis Ő az "Atyaúristen", akire rá voltál utalva, sokkal fontosabb, mint egy p...a szülésznő!

Nálam fordítva volt, a szülésznők, -ügyeletesek és fogadott is- ugráltak körül, a dokim pedig csak a gátmetszésre esett be, pedig!!! én mondhatjuk, hogy V.I.P. páciens voltam!


Amúgy remek napunk volt ma, fél 3-kor indultunk el itthonról és 9-kor estünk haza, kint töltöttük az időt, autókáztunk, sétáltunk, vacsiztunk...

Maja persze hónaljig összetojózta magát, a kocsiban raktam tisztába, hááát, trükkös volt! Szerencse, hogy már mindig van nálunk váltás ruha, mert a kis body, fölső, és a faros is úszott :-)) Meg én a boldogságban, hogy VÉGRE!


A cukros kamillateával kapcsolatban újabb kétségeim vannak!

A cukor-téma eleve szutyok ugye, úgy gondolom, egyáltalán nem való kisbabának, csak azért inogtam meg, hogy könnyebben tudjon kaksizni szegénykém...De ma szinte egész nap nem aludt a leányzó, kellően nyűgös is lett estére, nem gyenge ribilliót rendezett az étteremben.

Lehet, hogy a cukortól nem tud aludni? Hogy felpörgeti? Apája mondta, hogy ne adjunk neki többet, na de akkor mitől lesz kaki??? Dilemma, dilemma, dilemma............


Különben ma nagyon mosolygott a tükörben magának, és akkora, de akkora buborékokat fúj! Nyálazza a vállamat folyamat! Asszem Arwenn Rékája kezdte ezt ilyen hamar!?

Valamint egyre többet tömködi a kis öklét a szájába, néha már egy újjra redukálódik, résen kell lenni és tömni a cumit! Nem akarom, hogy az újját szopja!!! Persze nem dől össze a világ akkor sem.


Anita, gőzöm sincs, mitől lehet kiütése Kiscsengének, de a banán necces mindenképpen! Az igaz, hogy laktató, tápláló, de igazából akkor lenne jó, ha itt teremne, és frissen jutnánk hozzá! Mert ezek a tengerentúlról érkező, ammónium-akármicsodával tartósított, kényszerérett banánok nemigen tartalmaznak vitamint szerintem! Nem lehet kiküszöbölni az étrendből, de keveset adj neki, inkább majd az almát, barackot, majd körtét, dinnyét, mikor mi érik.


Ancsi, örülök, hogy már nem kell 77-szer felkelned Szabikához, jó ötlet volt ez Vikitől, én már alapból így csináltam, nem egészen józan megfontolásból, inkább, mert nem volt/nincs erőm minden nyösszre felkelni! Ha már egyértelmű jelét adja, hogy éhes és eszében sincs visszaaludni, akkor vakarom össze magam és kászálódok ki az ágyból!


Szép jó éjszakát! Vagyis, most már kellemes hétfőt, keddet, pihit, együttlétet az Apukákkal! :-))

Frontérzékeny babák anyucijai, készítsük az idegrendszerünket, mert ma kezdődik, holnap pedig keményen itt lesz a hidegfront! :-((

2007. ápr. 29. 19:28

Halihó!!!!


Képzeljétek, ma megszületett Jázmin baba, Norahh kislánya. 3400 gramm és 53 cm. És 1,5 óra alatt meglett!!!!

:))))))))))))))))))))))))))))))))


Gartula-gratula-gratulaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!

258. benvik
2007. ápr. 29. 15:59
Képzeljétek mi történt! Kriszti kinyomja magát. Na ezért aggódtam, és tessék. Azóta le sem akarja rakni a fejét, így az altatás egy kicsit nehézkes. Ő csak hason alszik. És ma kipróbáltunk a pancsit nagy kádban, mert elkezdett csöpögn az eső séta közben, és nem tudtunk mit kitalálni helyette. Így apa beült a kádba, én meg a parton maradtam. Nagyon élvezte a csajszi. Egyszer volt sírás, amikor már kivettem, nehogy uszonya legyen, és vissza akart menni:-))) Egybként végig mosolygott meg dumált.
257. benvik (válaszként erre: 242. - Vandancsi)
2007. ápr. 29. 15:53
Örülök, hogy Nálatok is bevált a módszer:-)))
2007. ápr. 29. 12:45

Mandy!


Ezt beítam a pocisokhoz, de akkor beírom ide is, lehet itt hamarabb ol tudod olvasni.


A fotókat a szülés utáni nap készítettem Gittiékről. :)

Szerintem tudott kicsit pihizni utána, azért volt olyan nagyon fáradt, ugyanis nem babás szobában vannak egyenlőre, mert nem volt elég babás szoba a kórházban, mivel aznap este babybumm volt a melegfront hatására itt a kórházban. Huszonvalahány baba született.

2007. ápr. 29. 12:39

Sziasztok anyucik!

A jókívánságokat igérem átadom Gittinek!

A név: most én sem tudom mi volt, ugyanis eddig végig Kírát tudtam én is, de mikor az SMS-t írta Gitti, abban Kiarát írt, ezért írtam a kép alá Kiarát. Szóval nem tudom, megkérdezni meg nem akartam mikor voltam bennt náluk, gondoltam majd úgyis kiderül, hogy elírás volt-e, vagy tényleg Kiara.

A szülésről meg annyit tudok, hogy 3-kor ébredt Gitti a fájásokra,. 4-re bennt voltak a kórházban, 6 óra 4 perckor pedig megszületett a pici lányka 2700 gr és 51cm-vel.

A többit majd Gitti elmeséli. Elvileg holnap mennek haza a kórházból.


Pitypang!

A szülésznőket meg nem csodálom ha leütötte volna apárod, igazatok van, nem értem hogy lehetnek ilyen szemetek és akkor egyáltalán minek választják ezt a hivatást!!!De mostmár ne törődj vele, lényeg, hogy tök ügyike Lénárd baba! Ilyen korán megfordulni! Le a kalappal! ;)


Mandy!

Bálint is nagyon-nagyon édike, néztem az új fotóitokat! :)))

254. Pitypang (válaszként erre: 253. - Mandy)
2007. ápr. 29. 11:16
Igen, talan amikor mar el tudjak mondani, mi a baj, konnyebb. Nem kell aggodni, hogy ez most ehes siras? Fajvalamim siras? Anyahianyomvan siras? Unatkozok siras? :)))
253. mandy (válaszként erre: 250. - Pitypang)
2007. ápr. 29. 11:06
Később azért jobb lesz. Talán mert nagyobb. Klaunál azért nem esek kétségbe, ha kijön egy pattanás, nem eszik eleget, vagy kiszárad a bőre :DD
2007. ápr. 29. 11:05
Hehehe... En mondtam Noranak, hogy az aprilis 30. epp jo lesz! ;) Meg akar elhuzodhat ejfelig, nem? Bar nem kivanok ilyen hosszas vajudast neki. Na jo, legyen aprilis 29. inkabb!
2007. ápr. 29. 11:04
Gratulalok Gittinek es Noranak! Bar ezt ugysem olvassak, de azert ha az eterbe kikerul a jokivansag, talan eler hozzajuk is. :))
250. Pitypang (válaszként erre: 244. - Mandy)
2007. ápr. 29. 11:03
Hehehe... Lehet, hogy en sem fogom tudni lazan venni a dolgokat. :)) Pedig egesz eletemben csak ugy elvoltam, semmi sem volt fekete vagy feher, nekem minden mindegy volt. Erre mi lett belolem? Egy anyaoroszlan! :))) Gondolom, massal is van ez igy. Pedig a hugom szokta mondani, hogy tok jo lesz a gyerkemnek, mert nem lesz egy tipikus ANYA anyja, hanem majd csak ugy "el lazaskodunk"... Kesobb nem tudom, mi lesz, de egyelore ennek nyoma sincs. :))
249. vandancsi (válaszként erre: 248. - Mandy)
2007. ápr. 29. 10:57

igen, valahol azt is olvastam...:)))

de már nem tudom, ki írta.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook