Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Három vagy több gyerekes anyukák, ha van kedvetek dumcsizzunk. fórum

Három vagy több gyerekes anyukák, ha van kedvetek dumcsizzunk. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1501. 3388f1d995 (válaszként erre: 1500. - Hatan)
2010. ápr. 16. 05:57
Szerintem az mindegy,hogy mikor lépsz be..csak tag legyél..
1500. Hatan
2010. ápr. 15. 22:08
Sziasztok. Én is utánanéztem. Egyesület pályázhat. Na de ha csak most lépek be, mi a garancia hogy kapok támogatást? Messzebb van NOE, ahol lakom nincs.
1499. 3388f1d995 (válaszként erre: 1497. - 1fb0dcbfc6)
2010. ápr. 15. 12:32

Sziasztok.Csak akkor tudod meg igényelni ha ahol laktok van Nagy Családosok Egyesülete.

Ha nincs akkor nem pályázhatsz mint magán személy....

1498. Gavrilo1
2010. ápr. 14. 09:30
Mi már energiatakarékosak vagyunk jó pár éve. Leccseréltük az összes izzonkat.
2010. ápr. 13. 20:38
Sziasztok!Ez érdekes!Utána kell nézni!!
2010. ápr. 13. 13:29

Hátha van köztetek aki meg tudja igényelni és nem jár úgy mint én. . . .


Nagycsaládosok állami támogatása háztartási gép és izzócserére

Nemrég tett közzé a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium két pályázati programot, amiben nagycsaládosokat, időskorúakat, fogyatékkal élőket és regisztrált munkanélkülieket próbálnak segíteni úgy, hogy lecseréli régi hűtőjüket, mosógépüket vagy izzóikat újra, energiatakarékosra.

Ez a pályázat remek lehetőség a nagycsaládosok számára, hisz nekik sokszor gondot okoz egy ilyen nagyobb értékű háztartási gép beszerzése, vagy mivel a régi működik, ezért nem cserélik le újra. Pedig amellett, hogy új, még energiatakarékosabb is lenne, ez pedig ennél a két háztartási gép kategóriánál és az izzóknál jelentős villanyszámla megtakarítást is jelentene. Érdemes tehát elgondolkodni a pályázaton való részvételen.


A minisztérium alapvetően a klímavédelem miatt írta ki ezt a két pályázatot, mivel a magyarországi háztartásokban a nagyháztartási gépek 43, 2%-a 8 évnél idősebb. "Amennyiben Magyarországon az összes, kevésbé korszerű készüléket lecserélnék a vásárlók a legkorszerűbb, energiatakarékos készülékekre, akkor elméletileg összesen 1 847 637 tonna CO2 kibocsátás csökkentést lehetne elérni. "- írja a minisztérium.


A két pályázat a Energiatakarékos Háztartási Gépcsere Alprogram és az Energiatakarékos Izzócsere Alprogram. Ezen a néven kell keresni a minisztérium honlapján.


Röviden a pályázatokról


Háztartási gép


A minisztériumnak 1 milliárd forintnyi támogatási kerete van, amit a támogatottakhoz érdekvédelmi szervezeteken keresztül fognak eljuttatni, tehát a családok, idősek nem pályázhatnak maguk, hanem egy őket támogató, segítő érdekvédelmi egyesülethez, alapítványhoz kell fordulniuk, ami felveszi őket a listájukra és közösen pályáznak. A nagycsaládosok esetében ilyen a NOE például, ahol lehet kérni a listára felkerülést. Ennek a módszernek az az előnye, hogy a családoknak nem kell magunknak a pályázattal foglalkozni, iratokat beszerezni, hanem az egyesület intézi ezeket és igazolja is egyben, hogy valóban nagycsaládos az igénylő.


A pályázható összeg mosógépre 60. 000 Ft, hűtőgépre 70. 000 Ft, ami akár lehet a teljes vételár, de ha a család drágábbat akar venni, akkor ez ennek csak egy része lesz (persze ha olcsóbbat vesznek, akkor csak annak összegét kapják meg). Közzétettek egy listát a minisztérium honlapján, ebből is lehet választani háztartási gépet, de ezen kívül is lehet vásárolni.

Az új gépért cserébe pedig le kell adni a régit, amelynek még működőképesnek kell lennie.

A pályázatok határideje 2010. 10. 30, de ez a végső határidő, amíg az egyesületeknek le kell adni a pályázatot, tehát a magánszemélyeknek ennél hamarabb kell jelentkeznie.


Izzócsere

A feltételek nagyon hasonlóak az elsőhöz, annyi, hogy maximum 40. 000 Ft-ért pályázhat egy háztartás, ennyiért cserélhetik le a hagyományos izzókat energiatakarékosra.


A részletes pályázati feltételeket a minisztérium honlapjáról lehet letölteni.

2010. ápr. 6. 20:58
Holnap nálunk is megkezdődik a suli,ovi!Rövid volt nagyon most,nem nagyon tudták élvezni,hisz még az idő sem volt jó:((
1494. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 1490. - Sz.erzsebet)
2010. ápr. 6. 20:57

Szia!

Örülök,hogy ilyen jó helyre kerültek:))

Már Bence is csinált a mi malackáinknak az udvaron kis kertet,szombaton ki is rakta őket,de azóta nem volt jó idő,hogy újra kivihesse őket:((


Nagyon furcsa még nekünk,hogy csak 3-an maradtak,alig fogy most a mag,répa..!

2010. ápr. 6. 17:18

Nálunk nincs az oviban tavaszi szünet, de Lilien előző ovijában Újpesten volt. Úgy látszik ezt az óvodák döntik el.

Mi vasárnap a szüleimnél voltunk, és mi is nagyon jól éreztük magunkat:)

1492. Gavrilo1
2010. ápr. 6. 16:56

Sziasztok!


Mi vasárnap csk hármasban a kicsi lánnyal vidéken voltunk a férjem szülőfalujában. Sajna a családból már senki nem él ott, de sok ismerőséve, barátjával találkoztunk és mi is ebédeltünkegy jót egy helyi halétteremben.

A gyerekeknek egész héten szünet van. Ők nagyon örülnek és kevésbé.

2010. ápr. 6. 15:16

Sziasztok lányok.Remélem jól telt az ünnep.Nekünk nagyon jó volt,vasárnap a kígyósi kastélyhoz mentünk el,utána beültünk kajálni egy étterembe,anyuékkal voltunk.

Majd rakok képeket a naplómba.

Nálatok mikor van vége a tavaszi szünetnek?Mi holnap már megyünk suliba.

1490. sz.erzsebet (válaszként erre: 1488. - 1fb0dcbfc6)
2010. ápr. 6. 13:39

Szia!


A mi közös malackáink nagyon jól vannak, és már nagyon megszerettük őket. Naponta egyszer, estefelé kiengedem őket, hogy a lányok megsimogathassák a kis kedvenceiket, és nagyon kezesek, eddig még senkit nem haraptak meg és el sem szaladtak. Mikor jó meleg volt már a kertben is voltak és nagyon élvezték, mondtam a páromnak úgy látom idén nem kell nyírni a füvet:)

2010. ápr. 6. 13:33

Sziasztok!


Nálunk mindenki jól van, bár a lányok náthásak, de ilyen időben nem is csodálom. Csak azért szomorkodnak, hogy a nagyapjukon és édesapjukon kívül senki sem locsolta meg őket, úgy látszik ez erre felé már nem szokás. De a nyuszi ide is eljött és hozott nekik sok-sok finomságot:)

2010. ápr. 2. 22:24

Látom,azért szép lassan mindenki beköszön:))


Örülök,hogy még "megvagytok":)))


Remélem,mindenkinél jól vannak a gyerekek!



És a malackák is:))

2010. ápr. 2. 22:12
Én is kellemes húsvétot kívánok mindenkinek!
2010. ápr. 2. 22:07
Kellemes húsvéti ünnepeket!
1485. Gavrilo1
2010. ápr. 2. 21:32
Mindenkinek kellemes húsvétot kívánok!!!
2010. ápr. 2. 21:24

Sziasztok!Nagyon elcsendesedett ez a fórum:(((



Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!

1483. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 1482. - Gavrilo1)
2010. márc. 25. 08:40
Szia!Ez ismerős,Borka is átjön éjszaka és sokszor alig van helyem,takaróm:((
1482. Gavrilo1
2010. márc. 25. 07:35
Itt még most is vacak az idő, nap sehol. Férjem tegnap reggel elutazott és csak szombaton valamikor jön haza. A kicsi fiam beköltözött a helyére az ágyba. Az egész gyerek csak 130 cm, de kétszer annyi helyet foglalt mint az apja. Szinte keresztbe aludt, vagy teljesen rám mászott. Hát nem volt valami jó éjszakám.
2010. márc. 24. 22:12

Sziasztok!Ma nálunk is csodaszép idő volt:))

Remélem,marad is!!

2010. márc. 24. 11:27
Nálunk ragyog a napocska,jó meleg van,azon gondolkozom,hogy a fiamért,meg később a lányomért rövid ujjúba megyek.
1479. Gavrilo1
2010. márc. 24. 11:13

Sziaszok!


Kivel mi történt az elmúlt napokban??

Itt siralmas az idő sajna. Hideg nincs, de aááalndóan lóg az eső lába és minden szürke. Nem szeretem. Valami jó kedvre hangolót írjatok! :-)))

1478. viki021
2010. márc. 23. 07:34

Szép napot mindenkinek!


Hú de régen voltam nálatok.Azért bele-bele olvastam abba amiket írtatok.

Szép idő van így sokat vagyunk lent meg van mit csinálni egész nap.

A gyerekek jól vannak már várják a tavaszi szünetet:)

Remélem a kis betegek gyógyulgatnak.

1477. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 1476. - Mariann7533)
2010. márc. 22. 10:35
Itt már esik,a ruhákat is be kellett hoznom:((
1476. Mariann7533 (válaszként erre: 1475. - 1fb0dcbfc6)
2010. márc. 22. 09:02
Nálunk még ragyog a nap.Remélem így is marad.
2010. márc. 22. 08:50
Mi is tavaszi kabátban mentünk,nincs hideg,bár borús az idő!Remélem,nem lesz nagy eső!!
1474. Mariann7533 (válaszként erre: 1473. - 1fb0dcbfc6)
2010. márc. 22. 06:31
Jó reggelt.Hát a ruhával én is bajban vagyok,hogy hogyan is öltöztessem őket,mert tegnap is pl. voltunk vízfesztiválon.Nagykabátban voltak,és bizony jól beleizzadtak.Ráadásul a suliban azt csinálták a tanítók amikor jó idő volt,hogy megengedték,hogy levegyék a kabátot,és a sapkát.Hát az sem a legjobb megoldás szerintem.Na de ma már előkerült az átmeneti kabát,plussz pulcsi.
1473. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 1472. - Mariann7533)
2010. márc. 21. 20:34

Szia!Jól belekeveredtetek:((


Örülök,hogy azért már jobban vagytok!!!

Mi(lekopogom),jól vagyunk.Bence még köhög kicsit,meg lányok is néha,de ez a legrosszabb idő,amikor ha beöltözik,akkor kiizzad,azért fázik meg,ha meg kevés rajta a ruha,azért:((

1472. Mariann7533 (válaszként erre: 1470. - 1fb0dcbfc6)
2010. márc. 21. 13:01
Köszi,mostmár gyógyulnak.Kamillának hörghurut,Kristófnak,és Dinának torokgyulladás.De hála istennek Dia és Kristóf már mehetnek holnap suliba,oviba.Kamillának időnként még kell befujnom puffot.De már ő is jól van.Nálatok?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook