Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Expocakos Anyukák fórum

Expocakos Anyukák (beszélgetős fórum)


128. Csenge anyukája (válaszként erre: 125. - Fe1fe85329)
2007. ápr. 27. 09:29
Igen igen igen!!!! :D :D :D :D :D
127. mandy (válaszként erre: 126. - Fe1fe85329)
2007. ápr. 27. 09:29

Köszi :)

DM-ben lehet kapni? Vagy hol?

126. fe1fe85329 (válaszként erre: 124. - Mandy)
2007. ápr. 27. 09:25
Szia! Naturlandos körömvirág babakrém ....és huss szárazság!!!
125. fe1fe85329 (válaszként erre: 121. - Csenge anyukája)
2007. ápr. 27. 09:24
éS O A vége???
124. mandy
2007. ápr. 27. 09:23

Ancsi a dm-es kuponoknál a tea nem kedvezményes hanem ingyenes! Ahogy egy cumi is ajándék. :)

Én a hippes teából kettőt iszok és nem ízesítem. Elég rossz az íze, úgyhogy én nem is veszek többet, de nem akarom ízesíteni, mert állítólag ízesítés nélkül jobban hat :-/


Ja és Bálint azóta se kakilt. Majd ma biztosan én is jól megkapom ;-)


Lányok, segítség! Bálintnak elmúltak a pattanásai, de most a változatosság kedvéért iszonyúan száraz lett a kis arcbőre :( Mivel kenjem szerintetek? Neogranormon?

123. Csenge anyukája (válaszként erre: 122. - Vandancsi)
2007. ápr. 27. 09:23
Szerintem egész jó! Ami nem biztos, hogy jó, Kamilla kivonatot tartalmaz :-(
122. vandancsi (válaszként erre: 121. - Csenge anyukája)
2007. ápr. 27. 09:20

ja, nem, tényleg, még azt is kiakarom. :)

Az jó?

121. Csenge anyukája (válaszként erre: 119. - Vandancsi)
2007. ápr. 27. 09:16

Igen, L !!!

a Neogranormont próbáltad? (Bocs, ezt nem tudtam körbeírni)

2007. ápr. 27. 09:15

Boo!


Nagyon jól áll az kalap a csajszinak. Mi is azt néztük ki , de nem volt méret. :-)

2007. ápr. 27. 09:15

én is nézegettem, hogy formára dettó úgy néznek ki. Akkor ki is próbálom, mert nekünk a nyuszis (L.-ugye??) vált be eddig. Viszont a dm-es törlőkendő nem jött be. Már mindenfélét kipróbáltam, még a Níveát akarom.


hűha Lányok, nem győzöm a priviket olvasni!!! :)

118. Csenge anyukája (válaszként erre: 117. - Vandancsi)
2007. ápr. 27. 09:11
dm bónuszokat mi is hasznosítjuk rendesen, csak ugye van olyan is, ami már nem kell, sajnos. De a pelusok nagyon jók. Már kipróbáltuk a dm-eset is, és jó!!!!! Ugyanolyan, mint aminek Nyuszi van a mintájában. (Így jó?) :D
2007. ápr. 27. 08:43

Sziasztok!


ez olyan érdekes, hogy a dokik, meg általában a védőnénik mind ezt mondják, hogy azonnal ugorj, elsőre és szoptass mindig, ahányszor csak megmoccan. Lehet, hogy egy könyvből tanultak? :)


Boo! Nálunk is így van, hogy Szabi reggel, fél 6-6 óra felé már nagyon éberen alszik, és izeg-mozog- Eddig erre hittem azt, hogy a hasa fáj, de nem. Ha megciciztetem, nincs semmi baj. De most már várni fogok türelmesen, hogy magától végleg felébredjen.


Tegnap Mandyvel aggódtunk a kakis pelusokon, hogy kinek hány (nem) volt aznap. Aztán megkaptam délután. Éreztem, hogy Szabi bűzölög, kicsomagolom, csak pisi. Na, mondom, igen erős pukikat nyomhat. erre már folyt is ki belőle a cucc. Ne mondjam, minden olyan lett, én meg először nem is tudtam, hogy a gyereket emeljem ki belőle (a lábait folyton kiszabadította és persze sikeresen beletapicskolt), vagy a szőnyeget itassam fel, hogy ne szívódjon bele, meg gondoltam ez annyira durva, hogy le is kéne nektek fényképezni... De végül Szabi nyert, aztán a szőnyeg, a fénykép meg most kimaradt... De azért vettünk apával délután egy hatos lottót!!! :)))

Remélhetőleg ma kicsit szelídebb pelenkacserék lesznek!!!


Tergnap megkaptam a dm baba-bónusz csomagocskát és tök jó az a kis kuponfüzet, egész jó áron hozzá lehet jutni pelenkához, teához, törlőkendőhöz.


Ja, aki issza a Hipp-es teát. Ti mennyit isztok belőle naponta? És mivel izesítetitek?


Na, lépek, majd még jövök.

Csáó

116. fe1fe85329 (válaszként erre: 113. - Mandy)
2007. ápr. 27. 08:41

Sziasztok,ha nyöszizik én is felveszem ám, csak ha mocorgás van akkor nem!!! ÚÚÚ adr. néni ha tudná hány dolgot nem csinálok úgy ahogy mondja.. és szegénynek hány receptje landolt a kukában..DD.

de hát amiről nem tud az ugye....nem fáj...

Úgy vagyok vele is mint a Spock könyvvel amit jónak vélek kipróbálom ami eleve baromság azt ellapozom.

2007. ápr. 27. 08:37
Ancsi írtam!!!!
114. mandy (válaszként erre: 112. - Csenge anyukája)
2007. ápr. 27. 08:32
Ja és vizet én se adnék neki.
113. mandy
2007. ápr. 27. 08:31

Sziasztok!

Jaj de jó, hogy előjött ez a téma, épp tegnap este gondolkodtam, hogy vajon jól csinálom-e. Mert én bizony nem várom meg éjjel, hogy ordítson, hanem a nyöszörgésre felveszem, hogy ne ébressze fel a nővérét. Klau ugyanis az első héten majdnem elaludt a suliban, és akkor megfogadtam, hogy az ő éjszakai nyugalmás - amennyire lehet - megóvom. Ezért a nyöszizésnél fogom Bálintot és átmegyünk a nappaliba szopizni. De nekem is eszembe jutott már, hogy talán a sírásig el se jutna, hanem visszaaludna. De azt hiszem nem kísérletezek, majd a nyári szünet alatt, amikor Klaunak nem kell másnap suliba mennie már.

112. Csenge anyukája (válaszként erre: 111. - Benvik)
2007. ápr. 27. 08:25

Sziasztok!


A mi VOLT doknénink is azt mondta, hogy túletetem a babát. Adjak Neki vizet. Őszinte leszek, kipróbáltam, 1 hétig, lett az én nyugodt, jó kislányomból egy sírós, ideges "stresszes"baba+! :@ Akkor eldőlt a dokinéni sorsa. Bár én volta a hülye, minek hallgatok az ORVOSRA! :-(

111. benvik (válaszként erre: 110. - Bubbaboo)
2007. ápr. 27. 08:17

Szia Bubba!

Hát akkor lassan Ti is elérkeztetek az átalvós éjszakákhoz.:-)))

Az ébresztést rá bízom, nálunk is ez a helyzet. Megvárom, amíg teljesen felébred. Ha pedig még nincs itt az ideje kap egy cumit, és visszaalszik. Ha az első nyösszre adsz neki, akkor ezt mindig csinálni fogja, mert megéri. Ha dolgozni kell a hamiért, akkor nem éri meg egy idő után, amikor nem éhes, csak jó cicin lenni. Én ezt a módszert választottam, mert amit a doki előírt 6 hetes korában, azt iszonyú brutálisnak tartottam, így meg szépen lassan kialakult. Igaz, hogy később, mint 6 hét, de nekem megérte felkelni, és nem kínozni a gyereket, mert szerinte csak vizet kaphat éjszaka a gyerek. A mai napig azt hiszi, hogy ezt be is tartottam.

2007. ápr. 26. 23:18

Maja 200 grammal dundult 1 hét alatt :-)) És én még izgultam, hogy a pocifájás miatt vacakul eszik!

Szerencsére eddig semmi következénye az oltásnak, ici-picit bágyadtabb volt és bújci-igényesebb, mint máskor.

Az éjszakával úgy állunk, hogy tegnap kimaradt egy evés, fél 9-kor vacsi, de Apa is korán lefeküdt, úgyhogy én is feladtam, gondoltam, nem virrasztok fél 1-ig, hanem 11-kor lefeküdtem, lesz,ami lesz... és fél 5-kor evett a babóca, majd fél 10-kor. Mondjuk nemigen tudtam aludni, mert folyton azt lestem, mikor éhezik meg!?


Ti mikor adtok nekik/ébresztitek őket enni?

Mert az én kislányom órákon keresztül, csukott szemmel "működik", nyüszög, félálomban van, visszaalszik... amíg felébred és már cuppog a kezén. Én általában megvárom ezt, egyrészt mert tiszta kóma vagyok, másrészt, mert teljesen rá akarom bízni, hogy éjjel mikor eszik.

Vagy adjak neki első nyösszre?


A D - vitamin az a Vigantol? Mert azzal nem csinálok nagy felhajtást, egyszerűen belecseppentem a szájába, ahogy sikerül, 1-et, 2-őt. Asszem Pitypang írta, hogy neki a doki 2-őt írt elő naponta, míg nekünk egyet, úgyhogy szerintem szinte mindegy, csak kapjon.


Az orrszívót nagyon sokat használtuk az elmúlt 2 hétben, eleinte volt, hogy naponta 4szer, 5ször is muszáj volt, annyira föltelt az orrocskája és féltünk, nehogy arcüreggyulladás legyen a vége...Érdekes, amit írtál Viki, erről még nem is hallottam, hogy a szopi megoldás, és hogy kikakilja!? A tengervizes orrspray-t fújtuk be először, hogy föllazítsa, aztán orrszívás, végül orrcsepp.

De azt sürgősen abbahagytuk, mikor már rózsaszínes, véres volt a cucc, azért a nyálkahártyája ne vágódjon már teljesen haza egy mezei nátha miatt!? És ha belegondolok, hogy a doktornő meg milyen gyilok-szerszámmal szívta le szegénykém nóziját...De még mindig jobb, mint a rettegett felszúrás!?

109. 737f507a35 (válaszként erre: 108. - Mandy)
2007. ápr. 26. 17:09

És hidd el, hogy nemsokára elérkezik az az idő is.

Virág is 40-50 grammal kezdte, most meg már...

Néha úgy eszik, mint aki kb életében nem evett, cuppogtat, nyög, nyel nagyokat...olyan édes olyankor is. :)))

108. mandy (válaszként erre: 107. - 737f507a35)
2007. ápr. 26. 16:46

200? Hát akkor én is elalélok, az tuti :)

Nálunk ennek a fele szokás egyelőre.

Most sem evett sokkal többet. Csak többször, így jött ki a nagyobb mennyiség.

107. 737f507a35 (válaszként erre: 106. - Mandy)
2007. ápr. 26. 16:43

:)))És még hány ilyen lesz!!!

Amikor gyönyörű először evett 200 grammot, akkor majd elaléltam a boldogságtól. Most meg esténként sztem 250-280 gramm között eszik így nem is csodálkozom, hogy nem kel fel reggel fél 8-ig.:)

106. mandy
2007. ápr. 26. 15:50
Hú, csajok ezt nevezem fejlődési ugrásnak! Bálint eddig annyit evett (grammra), mint máskor egész nap!
2007. ápr. 26. 15:36
Na, oltás megvolt, kapásból lázcsillapító lefújva, mert ez már állítólag sokkal "lightosabb" koktél, mint amit mi kaptunk anno, jó esély van rá, hogy be se lázasodjon. Hát nagyon remélem...kicsit nyügi, most is itt van a karomban , máshol nem alszik el. Minden és mindenki érdekel különben, ha valami csoda folytán le tudom tenni ma, még jövök regényt írni :-))
104. benvik (válaszként erre: 101. - Mandy)
2007. ápr. 26. 13:03
Ja, és folyamatosan ment a párologtató. Jó kis panel száraz levegővel nem igazán tesz jót a légutaknak.
103. benvik (válaszként erre: 100. - A900f63755)
2007. ápr. 26. 13:01

Szia Vandy!

Nem túl száraz vagy párás a levegő? Nincs valami állat a közelében amire allergiás lehet?

102. mandy (válaszként erre: 100. - A900f63755)
2007. ápr. 26. 12:59

Szia Vandy!

Ebben a topikban csak 1-2-3 hónapos babák vannak leginkább. Szerintem próbálj szerencsét a '2006 szeptemberében szültem' topikban!

101. mandy (válaszként erre: 99. - Benvik)
2007. ápr. 26. 12:58

Tehát akkor nem az arcára ment, meg nem a fülére, hanem lenyelte, majd kikakilta? Hát ez így nem lenne rossz nálunk se. Csak én féltem, hgoy nem a pelusba megy, hanem a másik két helyre.

De majd megkérdezem a gyerekorvosunkat, mert tényleg nem szadiznám szegénykét, ha nem muszáj. Illetve ha a tele orrától nem szenved.....

A kajálást illetően én is csak a k betűseket hanyagolom!

2007. ápr. 26. 12:55

Sziasztok!

Nem olvastam végig, amiket eddig írtatok, mert rengeteg.A következő a problémám:

A kisfiam most lesz egy pár nap múlva fél éves.3 hónapos kora óta küzd a fogával, de az első ténylegesen 04.03-án bújt ki neki.Kb. 3 és fél hónapos kora óta viszont egy állandó hörgés és szörcsögés jelent meg nála, ami hol erősebb, hol néha azt mondanám, hogy szünetel.Voltunk természetesen dokinál és ő eleinte azt mondta, hogy a foga miatt sok a nyála és valószínűleg az okozhatja ezt a jelenséget.Most utóbb viszont már azt mondta, hogy lehetséges ,hogy hajlamos lesz az asztmára, de sajnos még kicsi és nem tudja kivizsgálásra küldeni.Ha nem szűnik meg 1 éves koráig, akkor el tud indítani valamerre, de igazi asztma kivizsgálásra csak 3-4 éves kora körül lehet elküldeni.Röntgenre sem küldi, mert a tüdejével nincs baj, nincs tüdőgyulladása.

Van valakinek hasonló tapasztalata?

Azt mondta ha nagyon hörög, szörcsög, akkor szívjam az orrát és adjak neki hörgőtágító kúpot.Ha nem lázas, akkor nem gyulladás ( pl. torok, mandula, fül ) okozza.

Azért bízom benne, hogy elmúlnak ezek a tünetek és nem lesz asztmás akisfiú.A családban, visszamenőleg apai-anyai ágon nincs asztmás.Nem tudom ez is miért alakulhat ki.

Köszi a tanácsokat, válaszokat előre is.

99. benvik
2007. ápr. 26. 12:44

A pellusba. Egy kicsit nyálkásabb volt a kakija, de két nap alatt meggyógyult így is. Csak reggel spriccetem az orrába szopi előtt, mert akkor tényleg tele volt.

Lehet, hogy elég maradi felfogású vagyok, de nem kedvelem a gyóyszereket, én pl szinte soha nem szedek. A k betűsök kivételével mindent eszek, ami nincs tele tartósítóval. Jó nyílván nem kolbászt szalonnával, de azt amúgy sem szeretem. De minden gyümölcsöt, és nem volt gond belőle. Amikor elkezdtem betartani, akkor is fáj Kriszti pocija. Régen is felnőttek a gyerekek, amikor még nem volt ennyi tiltás, és sokkal erősebbek voltak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook