Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni vágyó anyukák! fórum

Fogyni vágyó anyukák! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
557. sziszi0528 (válaszként erre: 548. - Icu-s)
ma 12:57

Igen,nagyon durva! Két kanállal többet szedsz az ebédből vagy megeszel pluszban egy joghurtot és vége is a napnak...

Csak az eleje macerás,utána megy minden magától! Meg sok kaját megcsináltak úgy,hogy lebontották szeletre/darabra így nem kell mindent mérni.

Annyira figyelek oda,hogy kenyeret,tésztát,rizst,cukros dolgokat nem eszem,krumpli az mehet nálam köretnek (persze nem sülve,héjában vagy tepsi alján), és délután és este túlnyomóan fehérjét eszem. Nagyjából így:

Reggeli: 3 abonett,vaj,felvágott,sok zöldség,kefír

Tízórai: zabkása (ez nem mindig,valamikor kimarad)

Ebéd: amit főztem

Uzsi: vmi gyümölcs vagy fehérjeshake (edzés után)

Vacsi: ha kitolódott az uzsi,akkor kihagyom,de lehet tojásrántotta mozzarellával,olívabogyóval vagy virsli csak mustárral vagy light joghurt

Kajákat próbálom jól csinálni,de pl múltkor kitaláltam egy jó receptet,rakott kelbimbót,volt benne burgonya,kelbimbó,sonka,tejföl és füstölt sajt (sima sajtot nem is szeretem,olyan semmilyen íze van). És felvittem az össz mennyiséget,amiből megcsináltam ezt a tepsire való kaját,de láttam,hogy 20 dekánál nem ehetek belőle többet (ugye a tejföl meg a sajt megnyomta) és azt is csak ebédre,vacsira már pl kizárt.

556. Jasmine24 (válaszként erre: 554. - sziszi0528)
ma 12:48
Mar azert jobban erzem magma es mar nem bant annyira a tegnapi, de kellett ez nekem.
555. Jasmine24 (válaszként erre: 554. - sziszi0528)
ma 12:48
:))) Akkor mindent bele van matol! :)
554. sziszi0528 (válaszként erre: 547. - Jasmine24)
ma 12:45
Végig mosolyogtam,nehogy ostorozd magad emiatt! Cuki voltál,ahogy bűnbánóan beismerted,de ettől ugyanolyan kemény vagy és haladsz tovább szépen! A gond ott kezdődik,amikor valaki ebből rendszert csinál,egy héten csak egyszer,aztán 2-3x,aztán minden másnap,aztán jó majd hétfőtől,majd jövő hónaptól,de te nem ilyen vagy! Kellenek ezek a kilengések,nem vagyunk mi fából :)
553. sziszi0528 (válaszként erre: 546. - főnix01)
ma 12:41
Hát akkor tényleg nem tudom... Esetleg nem próbálnád meg a ketot? Állítólag kimozdít a nagyon makacs stagnálásból is,én tuti ehhez nyúlok majd,ha szükség lesz rá...
ma 11:55
Koszi csajok! Igen, igazatok van, kicsit tul komolyan vettem a tegnapi elcseszett kajalasom, de ha nem mondok megalljt akkor ez folyatnam akar ma is es holnap es igy tovabb. Aztan minden amiert eddig megdolgoztam szepen uszna el a szemem elott. Muszaj volt ezzel is nyomatekositanom, hogy nektek is leirtam ezt, hogy bizony itt baj lesz, ha igy megy tovabb. A mai napom mar sokkal jobban nez ki, persze meg nincs este, de tudom hogy buszke leszek magamra. :)
ma 11:49

Jasmine, ez mindenkivel megesik és nekem nincs lelkiismeretfurdalásom...nem azért élünk, hogy egyfolytában fogyókúrázzunk. Szóval ez nem bukás. Én legalábbis nem annak látom. Kellenek ilyen napok. De ez én vagyok. Másnap megrázom magam és újult erővel vetem bele magamat a másik életmódba.

A másik, egy diéta szerintem akkor hatásos, ha magunk miatt csináljuk és nem másért. Ha nem egy elvárás miatt akarunk jobban kinézni.

550. **csajszi** (válaszként erre: 547. - Jasmine24)
ma 11:35
Vannak ilyen napok is, en mar reg belenyugodtam, neha egyszeruen nemtudsz mit csinalni, radjon a zabalhatnek. Meg a legszigorubb dietazora is. En tudom nagyon kemenyen nyomni, de vannak ilyen napjaim, nemtudom min mulik, lehet hormon ingadozas, barmi, nem is lenyeg, a fontos tudd, hogy aznap el van kakalva, de masnap vissza KELL allni. Es ne utald magad, az vesse rad az elso kovet aki sosem csinal/t ilyet. A jo az, hogy realizalod, es masnap csinalod tovabb. Emberek vagyunk, nem gepek. Elbukunk es felallunk, ettol szep :)
549. Jasmine24 (válaszként erre: 541. - picurrri)
ma 10:47
Gratulalok! Nagyon jol nyomod! :)
548. Icu-s (válaszként erre: 544. - sziszi0528)
ma 10:44

Erre valóban nem is gondoltam,mert annyira kevésnek tünik amiket megeszek...van,hogy néha nem is eszek(tudom az sem jó).

Nagyon durva,hogy milyen apróságokon múlik.

Neki is esek a kalóriatáblázatnak. :)

Csak félek macerásnak fogom találni ismét..na,de azért megpróbálom,mert valamit kell tennem! :)

Neked pedig gratulálok,hogy ilyen szépen haladsz :)

És te most miféle ételek eszel így,hogy számolgatsz?Vagy ebben a formában az igazából mindegy vajon?

ma 10:42

Sziasztok! Eloszor is szeretnek elnezest kerni, ha ezzel a bejegyzessel megzavarnam barki nyugalmat! Masodszor pedig...igen, tudom, hogy ez nem a 'Hogyan hizzunk meg 150 kg-ra 1 het alatt' forum.

Akkor vallok. Ez a tegnapi napom es kerek virtualis seggberugast, de jo sokat!

Reggeli: feherje turmix kokusztejjel (pedig de jol indult), munkahelyre beerve egy Kellogs breakfast bar majd kisvartatva egy fel feherje szelet. (Mi van???)

Ebed: Egy pupusra megpakolt sonkas-gombas-tejszines teszta. Ezutan 1 kave 2 azaz 2 darab teasutemennyel. Meg ehes voltam, ugy csipegettem volna, igy meg 2db csokis keksz.

Munka utan hazaerve farkas ehesen (mert egesz nap alig ettem) kinyitottam a hutot es bepusziltam egy csurig cukros joghurtot (undorito), majd 2 db joghurtos bevonatos pufirizst. Ja, ezutan kiderult van Magnum a melyhutoben (draga ferjem olyan gondosko egyem a kis szivet), igy gyorsan magameva tettem egyet, mielott valaki mas teszi meg.

Meg minidg ugy ereztem, hogy nekem semi nincs a gyomromban. Nekialltunk sutogetni kint az udvaron, fincsi grillhusit. Elotte meg egy falat banan es egy hot-dog buci befigyelt. Husi kesz lett, 1 szelet egy adag tesztaval (az a gombas-sonkas fajta)hopp eltunt a gyomromban. Meg egy buci becsuszott ennek oromere. Aztan eljott a pillanat, amikor kezdtem magamba szallni, de addig parszor mar arra is gondoltam, hogy lehet terhes vagyok, mert ez nem normalis. Szoval a lenyeg, hogy magamba szalltam es eldondottem, hogy ez a tegnapi eletem egyik legsotetebb napjanak nevezem ki a valaha megelt dietazasom torteneteben. Igy ezt az egeszet lezartam egy egesz table csokival. Es most lehet kovezni. Tudom, hogy ez szar vagyok. Legalabbis tegnap az emberi szanalom legallja voltam, de tudjatok mit? Nem erdekel, mert ebbol is felallok. Matol uj alapokra helyezem ezt az egeszet es meg nagyobb elszantsaggal fogom folytatni. Hibaztam, elbuktam de nagyon, sajnaltam magma egy kicsit egy table csoki tarsasagaban, de ez a mult es matol uj nap virradt es cask elore nezek. Koszi ha elolvastatok, kicsit hosszu lettem.

546. főnix01 (válaszként erre: 537. - sziszi0528)
ma 10:23

A ch 120 g. 1200-1300 kcal eszek ès jòkat (zöldsègek, fehèrjeturmix, couscous, csirke...stb).

Elkezdem ezt a futò edzèstervet, elvileg 5 km-t 6 hèt utàn le tudom futni, de igazàbòl nem az izgat, hanem hogy mozogjak. Ha 1 hònap utàn semennyit nem fogyok, akkor elmegyek vèrvètelre, hàtha a pajzsmirigyem szòrakozik. Szülès utàn megborulhat, de valamikor magàtòl is visszaàllhat egy èv utàn. Nem tudok annyit vàrni, rosszul vagyok magamtòl :/

545. Icu-s (válaszként erre: 541. - picurrri)
ma 10:23
Nagy gratula Neked!Szép eredmény csak így tovább! :)
544. sziszi0528 (válaszként erre: 542. - Icu-s)
ma 10:18
Azért írtam a kaját,mert mikor elkezdtem a fogyit,ugye elkezdtem normálisan enni és sportolni. Le is szaladt 71,5 kg-ról 68,5-69,5 kg-ra. És itt ingáztam,inkább a 69-hez közel. Hetekig. Ment a torna,futás,negyediken lakunk gyerekekkel,szatyrokkal lépcsőzök egy nap többször is... Kenyeret,tésztát,rizst,édességet,cukrot nem eszem,este már csak 0,1%-os túró,tojás,light mozzarella és mégsem fogytam. Hiábavalónak éreztem az egész kínlódást. Mire tanácsként kaptam,hogy használjam újra a kb-t. És kiderült,hogy igenám egészségesen eszem én csak nem 1200-1300 kcal-át,amennyit kellene,hanem van az 1800 kcal is! Így nem tűnik soknak egy csésze zabkása meg egy pohár kefír pluszban,de pont elég ahhoz,hogy stagnáljak és ne fogyjak! Két hete szerdán kezdtem 69,5 kg-mal,ma 67,2 kg vagyok úgy,hogy ma megjött,tehát ettől még kevesebb is vagyok már,majd piros napok végére kiderül mennyi. Csak azért írtam a saját példámat,hogy hiába jól kajáltam,rengeteget számít 3-400 többletkalória is,amit szemre meg sem tudsz mondani...
543. sziszi0528 (válaszként erre: 541. - picurrri)
ma 10:07
Nagyon-nagyon ügyes vagy,gratulálok! Pont a minap voltál eszembe,hogy mi lehet veled... Csak így tovább,el fogod érni a célod és bármit amit akarsz!
542. Icu-s (válaszként erre: 536. - sziszi0528)
ma 09:55

Szia!

Köszönöm a választ. :)

...és a tanácsodat is.Hasznomra fog válni :)

Az étkezésem feljebb írtam róla ,hogy hogy zajlik,így úgy gondolom azzal nagy baj nem lehet...mármint az egészséges részével.A mennyiség valóban lehet akadály. Néha többet néha kevesebbet eszem. :/ A kalóriabázist próbáltam már egyszer akkor nem igazán vált be vagyis inkább lehet,hogy használni nem tudtam :D ,de akkor megpróbálom ismét hátha...

Most próbálkozom a szénhidrát csökkentett/mentes étkezéssel,de hát nem egyszerű összeválogatni ahhoz sem az ételeket úgy,hogy minden téren jó legyen.

ma 09:54

Sziasztok csajok :)!

Az elso 4 het eredmenyr -3,8 kg. Az elmult honapban 11-szer voltam kocogni es 6-szor bicikliztem, a kaloriabazist is vezetem. :)

A kisfiamat en is a ferjemre hagyom, amig elmegyek mozogni kicsit.

Koszonom nektek a sok biztatast :).

Hogy megy nektek a mai nap? :)

540. Icu-s
ma 09:47

*Csajszi- Abszolút megértem,hogy nincs időd futni járni,én is mindig azért hagyom abba.Ezért vettem a futópadot hátha így nem lesz kifogás az idő és már csak a kedvemen kell javítani. :)

Köszönöm a tanácsaid.

Konkrétan kb 2éve nem vagy nagyon ritkán eszem kenyeret és társait.A diétám óta pedig még kevesebbet,inkább a pufi meg a zöldség.Nagy a valószínűsége,hogy be is állt a szervezetem és ezért is nem indult be a fogyásom az idei évben eddig semmivel....pedig 3 féle diétát is próbáltam. :(

Nem mondanám,hogy nagyon sok a felesleg rajtam(bár természetesen minden számítás szerint már kóros),de egy 10-12kg van amit le kellene dobnom ,hogy jól érezzem magam és sajnos nem mellékesen visszeresek a lábaim...,emiatt a sport is nehézkes mondjuk,de valamit kell kezdenem magammal.

Hogy sikerült legegyszerűbben összeállítanod a napi étkezésed,hogy meglegyen a max kalória és ne lépd túl?

Egyébként 162cm magas vagyok és jelenleg 72kg.Sok.....de olyan 62kgval már kiegyeznék minden téren. :)

Sok kitartást neked is a diétához! :)

539. sziszi0528 (válaszként erre: 535. - kofarago82)
ma 09:47
Hűha, nekem 95-ös csípő a cél! Akkor Te nagyon csini és formás lehetsz így látatlanban is! Mert mikor nekem volt annyi én baromira jól éreztem magam akkor a bőrömben, pedig magammal szemben nagyon is kritikus vagyok. A legszélesebb ponton méred vagy egy kicsit feljebb?
538. sziszi0528 (válaszként erre: 534. - **csajszi**)
ma 09:45
Mensi előtt 1,5-2 kg többlet is normális a vízvisszatartással együtt, ne aggódj! Kicsit sem megoldható a sport? Dolgozol?
537. sziszi0528 (válaszként erre: 533. - főnix01)
ma 09:42

Nem tudom mi lehet a stagnálásod oka, makrók hogy állnak?

A kicsi nem marad nagyon el az apukájával? Én is apára bízom a lányokat, nekem elvannak, mondjuk ha hiszti van, akkor mindegy ki van itthon, olyankor az apjuk is a haját tépi és kérdezgeti, hogy hogy bírom én ezt egész nap :)))? És csak fél órára van rábízva :D.

536. sziszi0528 (válaszként erre: 532. - Icu-s)
ma 09:40

Szia!

Örülök, hogy jöttél! A futópad nagyon jó, de szerintem kezdd először gyaloglással, majd növeld a tempót, utána kocogás... Én mikor 24 kg súlytöbblettel elkezdtem futni az első kislányom után, nyilalt a térdembe úgy fájt, nem foglalkoztam vele, de csak a szerencsén múlott, hogy nem lett komolyabb baj belőle. Most a második lányom után kevesebb súlyfelesleggel indultam, de már óvatosabb voltam, sokat gyalogoltam mire eljutottam a futásig. És képzeld, mérem egy alkalmazással a távot, km-t, elégetett kcal-át és ez utóbbi tekintetében nincs jelentős különbség a tempós gyaloglás és a laza futás között :)

60-70%-ban a kajcsin múlik a dolog, itt többen a kalóriabázist használjuk, nekem személy szerint ez a mentőövem! Kontroll alatt tart, hogy miből mennyit ehetek és tényleg nagyon működik. Mert az ember sokszor tisztában sincs az elfogyasztott étel kcal-tartalmával, de itt konkrétan látod is! Én már vittem fel saját receptet is, pontosan beleírtam azt a mennyiséget, amit az adott kajához használtam és kiadja szépen, hogy ha abból megeszel x-dekát, akkor az mennyi. Szupi!

ma 09:30

Egy futópad az álmom.:-) Használd egészséggel.:-)

Munka mellett a sport...annyiszor at godoltam, hogy lehetetlen, de nem az. Pedig én majd mindennap fél 7 körül érek haza a fiúkkal (versenyszerűen kosaraznak). Édesapa meg a megállás nélkül dolgozunk fajta, szóval rá sem lehet számítani.

Jasmine, igen sokan szentírásnak veszik...pl: 90-60-90 a legjobb példa. Pedig én magasnak számítok, de soha nem szeretnék 60-as derekat. A csípőm 95 centi, és lassan azt gondolom tökéletes.

ma 08:40

Jo reggelt.

Olyan jo nektek csajok akik eltudtok jarni futni, en is ugy mennek, de nincs idom :( Nem akarok tul sok reszletet irni, hiszen egy nyilt forum, de tenyleg nem megoldhato. Itthon szoktam kisebb tornakat nyomni, de leginkabb a derekam nyujtasara, ha nem nyujtom nagyon tud fajni.

Na mindegy, lehet majd ez is alakul.

Icu - szia. A futogep egy jo dolog, meg minden ami mozgasra osztonoz, de.. ha nagy a tulsuly inkabb gyalogolni erdemes rajta eleinte, nehogy a porcokban kart tegyel. Plusz minden sikeres dieta 70%-ban az etkezesen mulik, azt kell eloszor rendbe tenni, vagy nem eloszor de hiaba tornazik az ember napi egy orat, ha utana megeszi a ket dupla szelet kenyeret vajjal meg teliszalamival - nem mondom, hogy ezt eszed, csak szemlelteteskeppen. Szoval hajra a geppel, de tuzz ki celul egy 1200-1600 kcal hatart naponta es azon belul egyel - szerintem :) huszon x ev dietazas tapasztala mondja - sajnos :/

En tele vagyok vizzel, nemtudom miert nem pisilek, illetve vszinu a 2 napja megevett kb 2000gr szenhidrat fogja a vizet meg mindig, hatha ma azert mar elindul a sulyom lefele.

Jo sok munkam lesz, igy nem lesz idom kajan kattogni kb delutan 4ig, ami nagyon jo :) szep napot mindenkinek :)

ma 07:01

Jò reggelt!

Sziszi nagyon ügyes vagy! Meg mindenki! :) sok motìvàciòt adtok!

Nàlam mèg mindig semmi eľőrelèpès. Stabilan 77,2 kg. Tegnap vettem rövidnadràgot. Futni cdak dèöutàn 4-5 között van lehetősègem elmenni, kivève hètvègèn, dehàt muszàj elkezdeni valahol. Belecsapok az első 5 km-em edzèstervbe. Ùgy gondoltam, hogy heti 4x edzek (vagy 5x), abbòl mèg meglàtom mennyi lesz a futàs, 2 vagy 3 alkalom. A màsik kèt-hàrom napon pedig Zòna lesz. Örülni fogok, ha ezt is meg lehet oldani, hogy kisfiam sz apjàval marad itthon egy 45 percet.

532. Icu-s
ma 06:23

Jó reggelt mindenkinek! :)

Csatlakoznék hozzátok hátha köztetek megtalálom a megfelelő "módszert" és motiválást! :)

Két gyermekes édesanya vagyok,igaz nekem nagyok már a gyerkőcök,de sajnos a formám nehezen változik velük ellentétben.

Tavaly ilyenkorra nagyon jól sikerült egy diéta által ledobnom néhány kgt és formálódnom,de közben megváltozott a munkahelyem és ülő munkám lett így hamar visszacsusszant egy 10es ami nem akar megindulni lefelé hiába a sok próbálkozás. :( Nagyon elkeserít.Feladtam...

Most viszont vettem egy futópadot így már nem lehet kifogás,hogy este már nincs kedvem elindulni mozogni. :) Esetleg véleménye valakinek?Kezdésnek ez megteszi?Mit javasoltok még mellé ami valóban segítene rajtam?

Köszönöm előre a hozzászólásokat! :)

Csodás napot mindenkinek! :)

ma 05:50

Tegnap voltam futni,jó párás volt az idő eső után (halálom,inkább fújna a szél,vagy esne de a párában megfulladok), és nem is voltam olyan jó passzban,úgy indultam,mint akinek a fogát húzzák,erre beletettem 5 km-t a cipőmbe :). Pedig 4 volt eddig a lélektani határom,de az első 2 km-es kört lecseréltem 3-ra :). Továbbra is 67,2 kg,de ma jött meg,szóval sztem tuti lesz összehasonlító fotó mire vége :). Bár pont tegnap nézegettem húsvéti képeket,meg most vasárnapit (kirándultunk a gyerekekkel és férjem szokott lőni rólam is pár képet hátulról,oldalról), szóval nézegettem és ehyértelműen látszik a változás,pedig szűk 2 hónap eltérés van a fotók között :).

Mostanában kicsit kimerült vagyok,a sport tölt vissza,ennek oka pedig az,hogy a háztartás és gyerekek mellett elhatároztam,hogy fejlesztem magam: angolozok (gimi másodikban letettem a középfokút és nem használtam,mert nem volt rá szükségem,viszont ha vissza kell mennem dolgozni kicsit ciki csak annyit tudni,hogy my name is...némi túlzással), olvasok minden nap (nem sokat,de 30 oldalnak "meg kell lennie"), akkor ott van ugye az edzés,lomtalanítok minden nap 15 percet, 30 percet horgolok (imádom,és csak így van rá módom), viszem a csajokat minden nap,a kicsit babakocsiban sétálni,utána felhozom,aztán a naggyal játszó... Néha hulla vagyok,de muszáj,mert ha dolgozni fogok ennyi időm sem lesz,és akkor is meg kell oldani valahogy...

530. sziszi0528 (válaszként erre: 528. - **csajszi**)
ma 05:37
Ügyi vagy,csak ilyen kitartóan tovább! Meglesz az eredménye,minden befektetett munka előbb-utóbb megtérül és élvezhetjük a gyümölcsét!
529. Jasmine24 (válaszként erre: 528. - **csajszi**)
tegnap 19:09
Szuper! Ügyes voltál!!!
tegnap 18:37

En nem merem megmerni a combom korfogatat 😥 majd ha elerem a 75-80 kilot, esetleg akkor. Mondjuk nekem nem is celom vekonynak lenni, ha mar egeszsegesnek nezek ki es erzem magam az eleg lesz. Sosem voltam vekony, lany koromban sem, realisnak kell maradni az elvarasokkal 😉

Vege a napnak kaja ugyileg, vegul ettem a zoldseges wok-al egy kis csirkehust, meg egy kis joghurtot desszertnek vacsorara (mindketto). Tegnap nem volt itthon joghurt sztem azert ettem ossze sok cart, ha lett volna, kielegitette volna az edesseg utalni sovargasom. Mindegy vegulis, lenyeg, h sikerult visszaallni.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook