Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Expocakos Anyukák fórum

Expocakos Anyukák (beszélgetős fórum)


2007. ápr. 25. 09:46

Hát anyukák mi most elhúzunk egy laza másfél órára tízóraizni! :s


Mandy: Sajnos én nem tudok neked segíteni. Nálunk akadozott a tejci!

37. mandy
2007. ápr. 25. 09:13

Sziasztok lányok - itt is :))

Bálintom csak háton hajlandó aludni, sőt napközben is kitör a hiszti, ha hasra merem tenni, pedig próbálkozom.

Képzeljétek kb egy hete a fiam is hallatja a hangját. Persze túlzás még beszélgetésnek hívni, csak egy-egy eöööö-t vagy eoooo-t mond, főleg ha örül valaminek/valakinek. Az apja tegnap elolvadt, mikor egy mosollyal és egy eooo-val üdvözölte este :)


Ja és pár napja láthatóan rövidebb idő után kér enni újra, nappal nem igazán bírja ki a három órát. Holnap leszünk 6 hetesek, lehet hogy ez az a bizonyos hathetes fejlődési ugrás - vagy mi -, amiről olvastam, hogy több tejcsire van szüksége, ezért átmenetileg több szopit kér? Volt valakinél ilyen?


puszi

36. Csenge anyukája (válaszként erre: 35. - Zazuka)
2007. ápr. 25. 09:04

Forgattuk kiságyon belül, kiságyastól, azóta már átkerült a saját szobájába is. Sokáig akkor is balra fordulva aludt. Napközben nem volt baj. Letakartuk a rácsvédőt, a díszcsíkot a falon. Nem baj, akkor is arra fordult. Már elalszik jobboldalon is.

Ha már mindent az apjától örökölt, ezt "legalább" tőlem. Anyja konoksága. De jó. :s

35. zazuka
2007. ápr. 25. 08:56

Fejdeformálás: egyszerűen fordítsatok meg mindent 180 fokkal. Ha falnál van az ágya, másik irányba kell altatni, fürdetést másik oldalról, stb-stb.

Nálam bevált. Dani baba az ágyunk jobb oldalához volt rakva, ahol én aludtam, helyet cseréltünk a férjemmel és a kicsi ágya jött velem. Át is szokott a baba a másik oldalra, mert nem talált azon az oldalon, ahol addig voltam :)

34. Csenge anyukája (válaszként erre: 30. - Fe1fe85329)
2007. ápr. 25. 08:43
Nálunk ez esténként van így! :-)
33. Csenge anyukája (válaszként erre: 28. - Benvik)
2007. ápr. 25. 08:43

Helló!


Krisztinek ugyanolyan "felsője" van, mint Csengének! :-) Neki is nagyon jól áll!

Vigyázz a kisfejére! Nekem azt mondták, hogy "érdektelenítsem el azt az oldalt, amit annyira szeret. A túéoldalra meg rakjak valami nagyon erős pirosat! Pólót, zsepit, stb. Másfél hónapja bohóckodunk, kezd kialakulni!

32. benvik
2007. ápr. 25. 08:42
Ittragadtam, és elkésünk. Jó társaságban repül az idő:-)))
31. benvik (válaszként erre: 30. - Fe1fe85329)
2007. ápr. 25. 08:41
Örülök, hogy nem csak nálunk van közelharc a gépért:-))))
2007. ápr. 25. 08:39
Sziasztok énis énis. csak apa elhajtott a géptől........ de jövök!!!!!!
29. vandancsi (válaszként erre: 17. - 2a5bff1a1e)
2007. ápr. 25. 08:39

:)))))))))))


Azért ez jó, hogy másnak is "átjön", megnyugodtam!!!!!


Jól vagytok? Néha bele-bele kukkantok a pocis fórumba, de 10 oldalanként olvasgatok pár hozzászólást. Akkor éppen nagyon el voltál tűnve.

tyűha, a Te pocid is belehúzott ám. Július? Bakker, az is mindjárt úgy itt lesz, hogy csak na. Hogy bírod a meleget? Kint Nálatok is ennyire nyárias a tavasz?


Pusza

28. benvik
2007. ápr. 25. 08:37

Sziasztok Anyucik!

Én is itt vagyok, ha szabad. Mindjárt indulunk bökire, és nagyon félek. Lehet, hogy én vagyok a hülye, de inkább nekem egy nyitott szívműtét, mint Krisztinek böki.

Alvás nálunk csak hason, de ha ébren van, akkor csak háton, vagy kézben. Na meg az ágy széle barikádozva van, mert ő is elmászik. A fejdeformálással megijesztettetek, mert Kriszti csak az egyik oldalon tartja a fejét, amikor alszik. Ha lerakom a másik oldalra, akkor is elfordítja, amint otthagyom.

2007. ápr. 25. 08:35
entett=mentett! bocsi
2007. ápr. 25. 08:35

Gondolhatod! :-)

Engem egyszer az entett meg még anyatejcis korszakból, hogy magas a pelenkázó. Lazán átkakilt a fejem fölött, amíg leguggoltam az alsó fiókhoz! :s

25. zazuka (válaszként erre: 24. - Csenge anyukája)
2007. ápr. 25. 08:31
Uh, és gondolom letüdőzte szegény :)))
24. Csenge anyukája (válaszként erre: 21. - Zazuka)
2007. ápr. 25. 08:22

:d :d :d :d

Ez édes! :d :d :d


Egyszer sikerült apának benyelnie egy puki telibe, éppen pusziz adott a popsijára! :-)

Kemény amit ki tudnak küldeni! :-)

23. Csenge anyukája (válaszként erre: 22. - Zazuka)
2007. ápr. 25. 08:19
Hát én azt hallottam, hogy Ők sokkal érzékenyebbek a frontokra. Hajlamos vagyok, hogy elhiggyem, mert Csenge is nagyon flegma volt tegfnap, ma a reggeli után meg még mindíg nem aludt vissza, pedig szokott! :s
22. zazuka (válaszként erre: 20. - Csenge anyukája)
2007. ápr. 25. 08:12
Dani baba tegnap pokoli műsort rendezett, vajon ő is a frontot érezte meg? Mondjuk az én fejem is fájt, lehet, hogy neki is. Szörnyű volt, az egész családban én vagyok az egyetlen, aki bármikor meg tudja nyugtatni, most nem ment. Úgy sajnáltam szegény kiskrapekot.
21. zazuka
2007. ápr. 25. 08:09

Sziasztok, jöttem én is :)

Dani baba 2. napja csinálja, hogy az éjszakai evés után leteszem az ágyába normál pózba és reggelre merőlegesben ébred.

Ilyenkor a feneke a fejemhez kerül, mivel közvetlen mellettem van a kiságya. Mondanom se kell, hogy ébredéskor első dolga az orrom alá büdösíteni. Arra kelek, hogy pvvvfff, trotty, brutty, és bűűűz :)

20. Csenge anyukája (válaszként erre: 19. - Bubbaboo)
2007. ápr. 25. 08:04

Szia Boo!


Na igen, a karom még soha ilyen erős (vastag :-( ) nem volt!

Amíg nem volt ilyen erős, én is az oldalára fektettem Csengét, de aztán rájött, hogy lehet elfúrni magát a szopipárnától, és már fúrta is bele az orrát! Na ettől keményen frászt kaptam!

Védőnő?? Hát az úgy volt..... a lényeg, hogy összesen 4 volt, mert költöztünk, ők cserélődtek, stb. Aki igazán jó volt, Ő a terhességem alatt volt. Aki most van, még csak egyszer találkoztunk, akkor is csak körülnézett a lakásban, és elment. De a dokinéninket lecseréltük, és Ő egy tündér. Azóta vagyok egy kicsit okosabb. :-s


Lehet, hogy Maja is front érzékeny? Csenge szörnyen. Már a pocakban is meccset játszott, ha szél volt.

2007. ápr. 24. 23:43

Na, megjöttem én is! Szia "drága" Ancsi, ;-))))), Csenge anyukája! Perfi, jó, hogy lejelentkeztél :-)) és szia Egérke!!! Csupa-csupa jófej, laza anyuci lesz itt!


Fogjuk föl a le/föl cipekedést, mint testedzést, hűű, de jó, milyen kemények vagyunk, napról napra erősebbek, hogy azért mégiscsak fényezzem kicsit magunkat! :-))


Tényleg irtó érdekes, vajon mitől függhet, hogy melyik pici hogy alszik, milyen pózban érzi jól magát!?

Maját evés, büfi után közvetlen és éjjel mindig az oldalára teszem le, a szopispárna támasztja, de teljesen hanyatt is szokott aludni, a fejecskéjét oldalra fordítja...Nekem már az elején szólt a védőnő, hogy cserélgessem az oldalakat, nehogy eldeformálódjon a búrája, fura, hogy neked nem szólt, Anita!? Amúgy milyen, van egyáltalán, lehet rá számítani? A miénk még túlbuzgó is néha, de nagyon kedves.

Ha hasrafektetem, küszködik, hogy tartsa a fejét, hamar elunja és bömbi.


Ő a hajnali szopi után kisebb megszakításokkal "nyom", tekergőzik a kiságyban, sokszor reggelre teljesen keresztbe fordul.


Nem tudom miért, de napok óta nagyon vacakul eszik, pár percet csak, aztán nekiáll keservesen sírni, és nem eszik többet, csak a cumi nyugtatja meg! Mi a frász baja lehet, ma már nagyon nekikeseredtem...

18. Csenge anyukája (válaszként erre: 16. - Vandancsi)
2007. ápr. 24. 22:46

Az nagyon szép súly! :-) Még egy emelet? Húúú...Bár az már meg sem kottyan! Nem? Saját tároló? Óhhh szép vágyak.

Hát igen. Korán kijön a saját akaratuk. :-)

Igen, mivel mindíg csak a bal felén aludt, így egy kicsit eldeformálódott. Már szépen visszaáll. Amíg a kutacs nyitva van, addíg formálódik. Nekem nem mondta senki, nem tudom Te hogy vagy vele: FORGASD SZABIT! Ne engedd, hogy csak az egyik oldalán aludjon! Csenge már 4 hónapos, 1,5 hónapja küzdünk, hogya jobboldal is érdekes legyen. :-(

Csenge napközben fordul keresztbe, éjjel nem. (szerintem ez a rácshoz vonulás olyyan fiús dolog lehet, van egy kisfiú, akinek az anyukája is mondta, hogy attól fél, szétrúgja a pici az ágyát! Ő 5 hónapos! Készülj!!! :-) A hátán fektetem le, és ott is kel reggel! Na de napközben, átrendezi az ágyát! :-) Ezért vannak csak puha dolgok mellette. :-)


Szép álmokat! És jó étvágyat éjjel!

2007. ápr. 24. 22:20

Szia Vandancsi!!


Rám majd júliustól számíthatsz! : )))

Nagyon tudom, hogy miről írsz! Szoktam odaát is olvasgatni! : ))))

16. vandancsi (válaszként erre: 12. - Csenge anyukája)
2007. ápr. 24. 21:43

jaaaa. :)

Igen, sikerült megoldani. Háát, sokszor nem egyszerű, de lefele még csak-csak, inkább flfelé szar. Mert akkora már csomagom is van mindig, a gyereken kívül. Ráadásul ugye zárjuk a kocsit egy csőhöz(kész röhej). és hát ja, a harmadikon lakunk mi is, Szabi is nőddögél (5650 gramm már). ráadásul ha minden jól megy, a nyár elején elköltözünk (végre-végre!!!!), és az új lakás egy emelettel még feljebb lesz. De ott legalább már lesz saját tároló, nem kell zárni a kocsit, meg hagyhatok benne dolgokat.


milyen kis egyéniségek ezek a babák. A Tiéd hason nem hajlandó aludni, az enyém meg háton. Addig kalimpál a kezeivel, hogy felébred tőle!

Az mit jelent, hogy eldeformálódott a koponyája? Doki mondott rá valamit?


Kivettem minden játékot az ágyából, mert valamelyik nap vett egy 180 fokot az ágyában, úgy találtam rá...

Csenge is odapaszírozza magát az ágya széléhez, úgy alszik?

jaj, lassan mennem kéne aludni kicsit, mert Szabi egy körül kel és addig még tudok 3 órát aludni...:)

Jó éjt, szép álmokat!

remélem holnap is találkozunk itt! :)))

15. perfi
2007. ápr. 24. 21:21
Ancsi, Csenge mami, köszönöm a bókokat! :)
14. perfi (válaszként erre: 11. - Vandancsi)
2007. ápr. 24. 21:20

Nem, nem titkolom, eszemben sincs. Olyan jó érzés, hogy növekszik benned egy új élet. De hiszen ezt nem is kell mondanom! ;)


Nem dolgozom az 5.héttől, már majdnem 3 hónapja. Magamtól sem dolgoznék, hisz az eü elég veszélyes hely. Szerencsémre ezt az orvosom sem támogatta. Olyan jó itthon lenni. Nem kell idegeskedni a munka miatt sem. Nyudalomban várom a bébikét! :)


Ha lesz időd, akkor teszel fel Szabikáról új képet?! Annyira szép baba! :)))

13. Csenge anyukája (válaszként erre: 10. - Perfi)
2007. ápr. 24. 21:19

Szia Perfi!


Nagyon helyes pocakod van!

Ez a legszebb időszaka a terhességnek! :-)

Igaz Vandancsi?

12. Csenge anyukája (válaszként erre: 9. - Vandancsi)
2007. ápr. 24. 21:14

Anno az ujdonsültek között, szó volt arról, hogy egyedül nekiindulni: baba, táska, kulcs, lépcső, stb. Írtam, hogy a 3.-ról indulunk neki minden nap. Már 7110 gramm! Nincs rám tekintettel. :-)


Hát nálunk a hasrafektetés = ordítással. (nem sírással :s) Most már van, hogy nem csinál úgy mintha nyúznák, de nem alszik el úgy. Sajnos. Oldalán aludt egy darabig, de hamar elfordult!

Ja és ennek köszönhetően eldeformálódott a koponyája! :-( Úgyhogy most le van tiltva a baloldalról! Nem könnyű!

Mostanában Csenge is magára forgatja a pelust. Próbáld meg, hogy körberakod a rács körül plüss játékokkal! Nálunk bevált. A játékot rángatja, de az nem baj. :-)

11. vandancsi (válaszként erre: 10. - Perfi)
2007. ápr. 24. 21:08

hihi, tényleg nem kicsi már most sem a pocid!!! :)) Már ha akarnád, sem tudnád nagyon eltitkolni, nem? persze ki akarja eltitkolni...

dolgozol még? Ugye nem???

10. perfi (válaszként erre: 3. - Vandancsi)
2007. ápr. 24. 21:02

Köszönön szépen nálunk minden rendben van. A közérzetem remek, rosszullétek már ezer éve nincsenek. A párom szerint napról-napra nagyobb a pocakom! :)

Hétfőn megvolt az AFP vérvétel, hamarosan meglesz a genetikai uh is. Reméljük, hogy az is kifog derülni, hogy kisfiút vagy kislányt várunk!


Puszi

9. vandancsi (válaszként erre: 8. - Csenge anyukája)
2007. ápr. 24. 21:00

Séta egyedül? öööö, hova is? bocsi, tiszta zizi vagyok és elfelejtek mindent. (tegnap pl. apukám névnapját...)


Nem szoktátok hason altatni Csengét? Mert akkor az sem baj, ha kibukja, nem nyeli le, kifolyik. Szabi is bukik pár napja, nem tudom, mitől lehet. Ő nem marad meg háton, így ha kijön valami, hát kijön.

Nálatok Csenge elviseli a feje alatt a pelust alváskor? Mert nem tudok mit kitalálni, Szabi folyton kioperálja maga alól. Így meg naponta lehet a lepedőt cserélni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook