Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetés)
warj! Ezt nem is tudtam ilyen pontosan nagyon köszi ezt a hozzászólást sokat tanultam belőle.
Szandra! Én nem használtam ilyet de hallottam már sokat róla. Pontosabban a víztisztítónkat ezzel is fertőtlenítik úgyhogy akkor ez így pontos :) És hány cseppet teszel a helyi gyógyulásért? Ezzel a diétával ha betartod biztos meggyógyulsz. Én nem ismerek olyat aki végigcsinálta és ne lenne egészséges. És az is tuti hoyg az itt annyiszor felsorolt fokhagyma, grépfruitmagcsepp, akár candidára speciálisan javallott probiotikum beválik.
mindenképpen majd számolj be az eredményről, a diéta ugye ahogy te is irtad, fontos és tartsd.
Azt ugye ellenőrizted hogy nem vagy fémérzékeny?
Köszönöm az orvos címét! Igen a béltisztítót semmiképp nem lehet azt tudom.
Sajnos az a gond, hogy 4 év alatt nem derült ki, hogy mitől lett bélfekélye, pedig folyamatos kivizsgálás alatt állt/áll.Gomba vizsgálatai negatívak voltak az utóbbi időben is, de mivel én ettem a kruisei-re a grapefruit-ot ő is ette velem és valszeg emiatt jött most ki neki a székletében a pozitiv candida. alapból tejcukor allergiás amúgy kiskora óta és vékonyka, felszívődési zavarokkal kűzd.
Azért gondolom, hogy a candida okozhatta esetleg, mert pont 4 éve, mielőtt kijött a bélfekély, előtte volt candida albicans-ja felfázással eggyütt, amit kikezeltek, DE nem diétával. Utána a nőgyógyos tünetek elmúltak, de szerintem mivel nem csinált diétát, ha valaki hallott már ilyenről extrém esetben, hogy a bélre felmehetnek a telepek, arra gondoltam itt ez lehet a gond. Nekem nagyon furcsa véletlen lenne, ha nem a candida okozná.
Ezért is vetettem fel az ötletet, hogy valaki találkozott-e már a belfekély-candida kombóval.
A másik ami furcsa nekem, hogy elmentünk vele cukorszint vizsgálatra, mert hamar leesik a cukra, elkezd szédülni, erre bekapja a cukrot és nem javul. Ez egyértelműen a candida lehet sztem, hiába mondja az orvos hogy kezdődő cukorbetegség. Nem? Valszeg a vérében is lehet már?
Létezik, hogy valakin ennyire elhatalmasodik a szervezetén, hogy a vérében, cukorszintjében, belében, és a nőgyógyi területeken elhatamasodik ez a betegség?
Sziasztok!
Volt olyan, aki úgy próbált meg megszabadulni a candidától, hogy ezüstkolloidot szedett és a hüvelyét is ezzel kezelte? Nagyon kevesen ismerik, pedig nagyon erős gomabölő hatása van. Én ma kezdtem el használni és nagyon reménykedem. Elhiszem, hogy végre 5 év után meggyógyulok! (természetesen emellett odafigyelek az étrendemre is)
A különbség a fehér, illetve a finomított liszt és a teljes őrlésű liszt között az, hogy a finomított liszt nem tartalmazza a gabonaszem héját és csírakezdeményét. Ezáltal a finomított liszt ásványi anyag és nyomelem tartalma – mint ahogy ez az alábbi táblázatból is kiderül - elenyésző a teljes kiőrlésű lisztéhez képest.
Nézzük, mennyivel több értékes anyagot tartalmaz a teljes kiőrlésű liszt - az, amelyben a korpa és a csíra is a lisztben marad(hatott):
vasból 84%-kal többet, mint a fehérliszt
rézből 75%-kal többetmagnéziumból 52%-kal többet
mangánból 71%-kal többet
káliumból 76%-kal többet
kalciumból 50%-kal többet
B1-vitaminból 86%-kal többet
B2-vitaminból 69%-kal többet
B3-vitaminból (niacin) 86%-kal többet
B5-vitaminból (pantoténsav) 54%-kal többet
B6-vitaminból 50%-kal többet
A-vitaminból 100%-kal többet
E-vitaminból 100%-kal többet, azaz a fehérlisztben ez utóbbi kettő nincs
a 100-féle rostanyag csak a teljes kiőrlésű lisztben található meg.
A felsorolt anyagok (ásványi anyagok és vitaminok) élettani hatásairól annyit, hogy a vérképzéstől kezdve az izom- és az idegrendszer működéséig, a látástól a bőrünk állapotáig, az állóképességünktől a méregtelenítő funkciónkig - mindegyik elképzelhetetlen nélkülük.
Az utóbbi évszázadok tendeciái alapján a kutatások azt mutatják, hogy a kevesebb növényi eredetű táplálék és a nagymértékű hús-és sajtfogyasztás rendkívül károsan hat az emésztőrendszerre. Ezeknek a hatásoknak egy részét mi magunk is megtapasztalhatjuk, ha megnézzük a fehér és a teljes kiőrlésű lisztből készült kenyér fogyasztása után:
Fehér kenyér esetében kisebb a teltségérzet, ezért többet fogyasztunk belőle. Ez azért történik, mert a rostban szegény élelmiszerek kisebb nyál-és gyomornedv termelődést okoznak, és a gyomor idő előtt kiürül. Így könnyen túlléphetjük a napi kalóriaszükségletet.
A fehér kenyér hosszabb ideig marad a bélben (kb. 40 órát), mint a teljes kiőrlésű lisztből készült (kb.24 órát), ami kedvezőtlen hatásokkal jár:
megnő a kalóriadús tápanyagok felszívódása (szénhidrátok, zsírok, nitrogéntartalmú vegyületek), amely elősegítheti az elhízást,
megnő a "rossz koleszterin" felszívódása, és megemekedik az anyagcserezavar okozta megbetegedések (koszorúér-elmeszesedés, epebetegség) kialakulásának kockázata,
csökken az epesav lebomlása és felszívódása,
megnő a belső hasi nyomás, amely akadályozza a vénás visszaáramlást a végbél és az alsó végtagok területén.
A legtöbb kenyérfajta nem tartozik az alacsony glikémiás indexű élelmiszerek közé. A legjobb és legalacsonyabb glikémiás indexű kenyér a teljes kiőrlésű, amely szeletenként kb. 2g rostot tartalmaz. Általánosságban elmondható, hogy minél kevésbé tömör, és minél lágyabb egy kenyér tésztája, annál kedvezőtlenebb a vércukor szintjére gyakorolt hatása. Egyre több vizsgálat látszik alátámasztani azt a tényt, hogy az alacsony rosttartalmú, fehérlisztből készült lágy kenyér fogyasztása inzulinrezisztencia, csökkent glukóztolerancia és számos emésztési rendellenesség kialakulásával hozható összefüggésbe.
A finomított fehér lisztből készült kenyér magas glikémiás reakciót idéz elő, sőt akár kiugróan magas vércukor-értéket is eredményezhet.A könnyű tésztájú fehér kenyeret könnyű megrágni és megemészteni ellentétben a sűrű, nehezebben megrágható teljes kiőrlésű kenyérrel.
A panaszok erődödése általában a gombák tiltakozása, a gombaölő és a kajamegvonás ellen. A székletürítésnél nem feltétlen láttod a gombatelepek ürülését, én pl soha nem figyeltem ezt a fiamnál.
Javaslom neked esetleg az ökonetes fogkrémet is. Meg a graepfuit cseppel egy fültisztító pálca segítségével a nyelved töröld át (persze utána ne egyél igyál vagy 10-15 percig.
Kellemes napot mindenkinek!
Olyan kérdéssel fordulnék most hozzátok, hogy ez a diéta minden esetben működik?
Aztért kérdezek ilyen hülyeséget mert még a diétám elején mikor ettem sovány húsokat, sima durum lisztből készült kenyeret, krumplit, tejfölt, felvágottat. Akkor elkezdett elműlni a nyelvemről ez a fehér lepedék szinte a felén már nem is volt. Most hogy ezt a szigorú diétát csinálom. Egyre erősödik ez a lepedék. Pedig béltisztítót és ezüs collaidot akkor még nem szedtem csak grefriut cseppet. Erre most tele van a nyelvem mint amikor még mident ettem.
Ne haragidjatok már a kérdés miatt, csak aggaszt a dolog. 3 hete nem ettem semilyen cukros, élesztős, ecetes kaját. A székletemen se látok ilyen fehéres foltokat hogy ürülne.
Még annyi kérdésem lenne hogy a teljes kiörlésű liszt és a sima lisz között mi a külömbség?
Elvileg csak annyi hogy a sima lisztbe nincs benne a héja mint a teljes kiörlésűbe.
Ha hülyeségeket kérdeznék ne haragudjatok.
Üdv Zoli!
Vica! Én a kenyeret mindig megpirítottam, úgy tuti lehet, a candidás kenyér nekem kb olyan lett mint a beton úgyhogy valamit kellett vele kezdeni. :)
Itt van napi menü:
Reggeli: tonhal, zöldségekkel, magvakkal egy szelet teljes kiőrlésű kenyérrel pirítva
Tízórai: natúr joghurt lenmaggal
Ebéd: brokkolikrémleves, barnarizsből készült rizottó
Uzsonna: zöldalma
Vacsora: fokhagyma-krémleves
Ma megnéztem az általám használt tisztálkodási szerek+ kozmetikumok összetevőit és szinte mindben van valamilyen alkohol.... még a syoss samponomban is van Benzyl Alkohol, baba tüsfürdőben...Syoss hővédő spray...baba testápolóban is van Cetyl Alkohol. Sőt még a folyékony szappanban is ( Benzyl alkohol). Ezek alkalmazása tényleg táplálja a gombákat?????
Én erre nem is gondoltam:(((( most akkor az elmúlt félév diéta hiábavaló volt???? Hozzáteszem, hogy az intim területek tisztításához nem tüsfürdőt használok. DE samponból meg arclemosóból hol találok olyat amiben nincs alkohol?
Általában ez a hozzáállás, és lehet hogy a nőgyogyid is kb így áll majd hozzá.
A nőgyógyászati tüneteket a kúp meg krém stb, csak helyileg kezeli. Általában véve időszakosan jelent tüneti megkönnyebbítést. Ahhoz, hogy igazán megszabadulj a candida túlszaporodástól nagyon sok mindent kell véghez vinni. Mindenképpen meg kell várni az eredményed, mert ha lisztérzékeny vagy, akkor neked a diétát is másképp kell követni, hiszen a diétában vannak olyan termékek (és nem csak a lisztfélék) amit te nem fogyaszthatsz. A candida képes étel allergiát is előidézni, így még az is lehet, hogy a terápia után ez is helyreáll.
Én természetgyógyászt tudok neked ajánlani, viszont ő candida specialista. dr. Ferenczy László, keresd meg a honlapján az elérhetőséget.
Addig is egy általános összefoglalót tudok neked ajánlani, amit ha elolvasod, akkor láthatod mi a terápia lényege, mit lehet enni (ha lisztérzékeny vagy neked tovább kell szűkíteni ezt a kört, itt lenne jó a természetgyógyász segítsége, de volt már itt lisztérzékeny candidás és meggyógyult), illetve kifejezetten a nőgyógyászati panaszok esetére amit összegyűjtöttem.
A candida gomba minden emberben megtalálható, a baj csak akkor van, amikor valamilyen hatásra a szervezetben felbomlik az egyensúly és ezek a gombák elszaporodnak. Ilyenkor candidias betegségről beszélünk, amely a legkülönbözőbb tüneteket képes produkálni. Természetesen gyógyítható, de sajnos az a tapasztalat, hogy az ellentétes információk miatt nem mindenki tud kiigazodni, mit is kell ilyenkor tenni.
A cikkben egy általános leírás található, mely segítséget nyújt azoknak, akiknek a candida gomba túlszaporodása okozza tüneteit.
Néhány szó a tünetekről
Nagyon különbözőek lehetnek az eddig olvasott irodalmak alapján legalább ötvenféle tünetet tudnék felsorolni, ezek közül néhány: székrekedés-hasmenés gyakran egymás váltva, haspuffadás, hasfájás, nőgyógyászati tünetek, bőrkiütések, ekcéma, depresszió, hajkorpásodás, hajhullás, kimerültség, álmosság, fáradékonyság, feledékenység, allergiás tünetek és még nagyon sokféle lehet.
Sajnos az a tapasztalat, hogy legtöbbször mire kiderül, hogy a tüneteket a gomba okozza, addig nagyon sok vizsgálaton esik át az illető beteg. Ennek a pozitívum oldala az, hogy a tüneteket más betegség is okozhatja, így ezt feltétlen ki kell zárni, a negatívuma az, hogy sokszor hónapok, vagy évek telnek el, amíg kiderül, hogy mi okozza a panaszokat. Ahhoz, hogy valaki meggyógyuljon, mindenképpen javasolt az orvosi segítség. Ez nagyon sok esetben falakba ütközik, ki tudja miért, de nem minden orvos ért egyet a candidias létezésével.
A módszer
Az a módszer, amit ajánlani szoktunk egy általános esetre érvényes, minden eset más, és ezért minden esetben fontos lenne orvos által egyéni terápiát felállítani. Azoknak próbálunk segíteni, akik nem találják meg ezt a lehetőséget.
A candidiasból meggyógyulni teljes életmódváltással lehet és egy terápia végrehajtásával. Ennek a terápiának az a lényege, hogy van egy felkészülési időszak, amikor beszerezzük a megfelelő élelmiszereket, gombaölőszert, béltisztítót, kiegészítőket. Feltérképezzük, hogy mit hol lehet megkapni, felkészülünk arra, hogy mit hogyan tudunk elkészíteni. A terápiát csak megfelelően felkészülten célszerű elkezdeni.
A javasolt terápia két szakaszra osztható.
Első időszak: gombaölőszer (orvos írja fel) és béltisztító alkalmazása (ezt bioboltban meg lehet venni). Ebben az időszakban mentesítjük a szervezetet, ezzel is segítve a méreganyagok, elhalt gombák ürülését. Természetesen az elhalt gombák sem tétlenkednek, hiszen amíg a szervezetben vannak továbbra is mérget termelnek. Eben az időszakba elsősorban zöldségeket fogyasztunk, a megengedett köreteket, mint pl. barna rizs, köles, hántolt árpa, kuszkusz. Hetente egyszer ehetünk durum tésztát. A burgonya a magas keményítő tartalma miatt nem javasolt, hiszen a keményítőből cukor lesz a szervezetben, a cukor pedig kiváló táplálék a gombák számára.
Zöldségek közül a babféléket nem fogyasztjuk, mert gázosítanak, csak a második időszaktól, a kukorica tilos végig a diéta alatt és a kukoricából készült termékek, mint pl. a kukoricaliszt, kukoricadara. Kivételt képez a lisztérzékeny candidás beteg ebben az esetben. Itt is látszik, hogy ezek általános dolgok, és fontos az egyénre szabott diéta. A sütőtököt is inkább a második időszaktól ajánljuk, mert magas a cukortartalma, de itt megoszlanak a vélemények.
Gyümölcsök közül első időszakban csak a citrom ehető, az összes gyümölcs ki van zárva (ennek a lényege, hogy még a gyümölcsből nyert cukor élvezetét sem adjuk meg a gombáknak).
A citrom viszont nagyon jó, mert lúgosít. Ha a gyomra bírja az embernek, akkor reggel ihat 1-2 dl kifacsart citromlevet és utána erre vagy 3 dl vizet.
Ehető még az élesztőmentes kenyér általában Teljes kiőrlésű lisztből készül, de lehet vegyíteni zabliszttel, rizsliszttel stb. Ebből napi 1-2 szelet lehet enni.
Ehető még teavaj, natúr cukormentes joghurt, zabpehely, natúr müzli (zabpehely, lenmag, napraforgó mag, szezámmag, saját magunk is készíthetjük).
Ehetőek a magvak és a diófélék (vigyázni kell, mert a diófélék könnyen penészednek).
Kiváló nasinak a kölesgolyó (természetesen natúr).
Az első időszakban húst nem fogyasztunk, esetleg halat lehet enni.
Az első időszakban az édesítő használatát is mellőzni célszerű, mert a candidiasban szenvedők általában nagyon kívánják az édességet, és ha édesen fogyasztják az ételeket, akkor még jobban kívánják. Ez egyszerű biológiai folyamat, nem tilos az édesítő használata, de könnyebb a diéta tartása, ha betartjuk. Használható a Stevia és a Nyírfacukor. Ezek természetes édesítők, nem tartalmaznak különböző adalékanyagokat, színezékeket stb. Az első időszakot2-3 hétig, maximum 1 hónapig tartjuk.
Második időszak 3-4 héttől kezdődik: először is abbahagyjuk a gombaölő és a béltisztító szedését, és elkezdjük a probiotikum és a különböző vitaminok ásványi anyagok bevitelét. Nagyon fontos, hogy az első időszak ne tartson tovább, mert teljesen legyengül a szervezet, ezért fontos a bélflóra helyreállítása, a vitaminok ásványi anyagok pótlása. Sokan tévhitben élnek és hónapokig szedik a gombaölőszert és a béltisztítót, és csodálkoznak, hogy nem javulnak. Ez azért van, mert a szervezet teljesen legyengül és nem lesz képes regenerálódni. A probiotikum és a vitaminok, ásványi anyagok szedésének az első időszakban nem sok értelme van, mert a béltisztító alkalmazása mellett nem nagyon van ideje felszívódni, másrészt pedig a szervezetet meg kell tisztítani a méreganyagoktól, ahhoz, hogy a jót képes legyen befogadni.
Ebben az időszakban vezetjük vissza szépen egyesével az engedett élelmiszereket, amiket eddig nem lehetett fogyasztani. Vagyis a savanykás gyümölcsöket, a fehér húsokat, a túrót, a feta és a mozarella sajtot, a tojást stb. Ez nem azt jelenti, hogy egyik napról a másikra elkezdünk mindent enni, hanem szépen fokozatosan 2-3 napig visszavezetve egy-egy dolgot. Én mindig az alma példáját szoktam említeni. Tehát első nap eszünk egy gerezd almát, ha nincs semmilyen panasz (puffadás, kiütés, hasfájás, hasmenés stb.), akkor másnap egy felet és harmadnap egy egészet ehetünk. És jöhet a következő élelmiszer.
Azért fontos, hogy óvatosan és egyesével vezessük vissza, mert így ha panaszt okoz, tudjuk melyik élelmiszer okozott panaszt. Ha mindent összeeszünk, nem tudjuk melyik volt az amelyikre a szervezet még nem készült fel. És a gyomrot sem terhelhetjük meg ennyire, hiszen hetekig nem ehettük ezeket a dolgokat. Természetes, hogy ha egyszerre több dolgot eszünk, akkor hasfájás, hasmenés vagy puffadás okozhatunk saját magunkra.
A terápia elve tulajdonképpen ez, de ez egy általános leírás, mint már említettem, mindenkinél személy szerint más és más. A panaszoktól függően más és más kiegészítőt ajánlhatunk. Pl. a fáradékonyságra Q 10 szedését, de mást ajánlunk egy nőgyógyászati panasz esetén és mást egy bőrprobléma esetén.
* Első időszak
* *
* * Zöldségek (Első időszak-kivéve a babfélék, mert szeles, és a sütőtök, mert magas a cukortartalma) Kukorica és származékai TILOS (kivéve a lisztérzékeny candidásokat)
* * Gabonák - kásák, teljes kiőrlésű lisztek és belőlük készült élesztő nélküli kenyér és pékáru.
* * Gabona félék és csíráik:
* *
* * barnarizs,
* * búzacsíra,
* * retekcsíra,
* * hagymacsíra,
* * köles,
* * zab
* * rozs
* * hántolt árpa
* * hajdina
* * korpatermékek
* * kusz-k usz
* * bulgur
* * vöröslencse
* * lencse
* * 8226; sárgaborsó
* *
* *
* * Gyümölcs: első időszakban csak a Citrom ehető
* * Olajos és más magvak (a földimogyoró és a pisztácia gyakran penészes, ezért inkább kerülendők).
* * Hüvelyesek: ehető de gázosít, ezért ha puffadást okozhat.
* * Tejtermékek: aludttej, joghurt,
* * Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.
* * Fűszerek.
* * Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.
* * Húsok: halat
* * Kenyér és tészta:
* * durumliszt,
* * rozsliszt,
* * rizsliszt,
* * teljes kiőrlésű magvakból készült dolgok,
* * tönkölybúza,
* * Graham-kenyér v. buci, (természetesen saját készítésű élesztőmentes)
* * durum tészták, fekete kenyér (természetesen saját készítésű élesztőmentes)
* *
* *
* *
* * Második időszak
* *
* * Nem édes gyümölcsök (alma, grapefruit, citrom, avokádó, málna, szeder, ribizli, meggy, ).
* *
* * alma,
* * málna,
* * áfonya,
* * csipkebogyó,
* * eper,
* * szeder,
* * ananász,
* * kivi,
* * citrusfélék,
* * gránátalma,
* * csonthéjasok (pl dió)
* * fenyőfélék
* *
* *
* * Tejtermékek:
* * aludttej
* * natúr joghurt,
* * sovány túró (lehetőleg házi)
* * feta,
* * mozarella,
* * gomolya
* * kecskesajt,
* * juhsajt (brindza),
* * svájci cheddar,
* * rizstej,
* * zabtej,
* * szója tej
* *
* * Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.
* * Fűszerek.
* * Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.
* * Húsok: fehér húsok, hal, tenger gyümölcsei, vad, szárnyasok.
* * Tojás (heti 1-2 alkalommal).
"Nőgyógyászati panaszok esetén
A gomba nagyon szereti a nedves közeget, így nagyon fontos a tisztálkodás ebből a szempontból. Tusolás, fürdés után mindig jó alaposan törüljük szárazra a nemi szerveket. A nőgyógyászati candida elszaporodásának megelőzése céljából strandolás esetén ne hagyjuk magunkon megszáradni a fürdőruhát, egyből vegyünk szárazat és törölközzünk meg. Amennyiben nőgyógyászati problémánk van, akkor ne a szaunát használjuk méregtelenítésre és természetesen ebben az esetben a fürdő használata sem megengedett.
A tünetek enyhítésében segíthet a sós ülőfürdő. Vannak, akik gyógyszertárban kapható tejsavat vásárolnak és ezzel irrigálnak. Van egy tamponos megoldás, mely lényege a következő:
Édes (alkoholmentes) graepfuit cseppet szívass fel tamponra a következőképpen: egy pici pohárba kell tenni 10-15 cseppet, s ebbe nyomkodd bele a tampont, tedd fel éjszakára, majd probiotikummal kevert élőflórás natúr joghurtos tampont tegyél fel következő éjszaka. Ezután érdemes valamilyen tejsavas irrigálást végezni, aztán este megint graepfuitos tampont. Ezt hat napon keresztül váltogasd. Az alsóneműidet külön mosd, s mindig tegyél a mosóvízbe grape cseppet. Citrus alleriga esetén nem használható.
Egy másik irrigálási lehetőség az ezüst kolloidos irrigálást (ebbe lehet rakni grappe cseppet is). Az egyik lány a fórumon ezt próbálta ki és már egy irrigálás után jelentős változást tapasztalt, a folyása tisztává vált. Az ajánlott mennyiség az irrigátor tartályába ami körülbelül 2 dl-es lehet 3 ml ezüstkolloidot és 2 csepp graepfuit cseppet kell tenni, és ezzel irrigálni. Fémallergia esetén nem használható.
Ezek persze csak ötletek, mivel a hüvelyflóra mindenkinél más, ezért a szervezet is különböző képen reagálhat. De mivel azok, akik ilyen panasszal küzdenek, már annyi mindent kipróbáltak, úgy gondolom, hogy egy próbát megér.
Amíg panaszok vannak, addig nem javasolt a sexuális élet. Amikor panaszmentes lesz az illető, akkor az óvszer használata az együttléteknél ajánlatos, további javaslat még graepfuitmag cseppel mindkét félnek a nemi szervét a sexuális együttlét előtt és után külsőleg megtörölni.
Addig, amíg nem teljes a gyógyulás candida szempontjából (és itt nem csak a nőgyógyászati tünetek megszűnéséről van szó) nem szabad gyermeket vállalni, mert a gyerek már a születéskor magával hozhatja a candidiast. Ennek az első megjelenési formája a szájpenész szokott lenni.
A hölgyek számára az anolinos betét használata javasolt, a tampont használatot (kivéve a terápiás kezelés kapcsán) nem javasoljuk.
Az alsónemű szempontjából fontos, hogy csak pamutalsót szabad hordani és a hagyományos fajtát. Ugyanis a tanga alsónemű szinte hidat képez a végbél és a hüvely között a gombák számára.
Fontos az is, hogy sok esetben a férj/partner nem is tud arról, hogy ő maga is candidiasban szenved. A férfiaknál nagyon gyakran előfordul, hogy a nemi szerven nem nincs elváltozás, de ettől még jelen van a candida gomba túlszaporodása. Amellett, hogy a tüneti krémes kezelést javasolt, természetesen ugyanolyan fontos lenne az ő számukra is a terápia/diéta tartása, hiszen később a sexuális együttlét során a gombák visszakerülhetnek a hüvelybe (pin-pong effektus).
Végezetül egy általános megfigyelés, ha valakinek hüvelyi úton candidája van, nagy a valószínűsége, hogy a szervezet más területén is megvan az elszaporodás, ezért nem szokott hatni csak ideig óráig a nőgyógyász által felírt krém, kúp stb., mert csak helyileg van a gomba kezelve, véglegesen csak a teljes terápiával lehet meggyógyulni."
Sziasztok!
Nemrég voltam gasztroenterológián. Mondtam a doktornőnek a tüneteimen kívül a candidát is, hogy pozitív lett a gyorsteszt, amit pár hónapja csináltam, plusz székletvizsgálatból is ki lett mutatva. Erre annyit mondott, ne izgassam magam, hogy ez pozitív, és nőgyógyászhoz küldött, hogy majd ott felírnak kúpot és ennyi. Nos ez nem valami tiszta számomra, a kúptól hogyan fog kitisztulni a szervezetem, rendes gyógyszer és diéta nélkül?? A tüneteim miatt végre elkezdték vizsgálni a lisztérzékenységet, de még nincs meg az eredménye. Most csütörtökön megyek nőgyógyászhoz, remélem ő normálisabban foglalkozik ezzel a candidával. De mindenesetre szeretném megkérdezni, hogy tudna-e valaki ajánlani egy orvost Budapesten, aki rendesen kikezel a candidából és nem magánrendelés? Hátha szükség lesz rá, hogy másik orvost keressek. A magánrendelést szeretném végső esetre hagyni, sajnos arra több 10.000 Ft ugorna.
Mi úgy csináltuk amúgy, hogy két három féle főtt kaja is volt egy nap. hogy ne legyen uncsi és lehetőleg el is fogyjon. Pl ehetsz lecsót is nyugodtan. Leveseket nem kellene elhanyagolni, ezeket is bátran. Pl ha a napi menüdet nézzük, akkor én a levest mindenképpen hiányolom. Pl egy brokkoli krémlevessel már a főétkezések kiválóan meg vannak oldva.
Az étkezések között pedig lehet fogyasztani a magokat (ezt jól is csináltad), de lehet nyugodtan pl nyers zöldséget enni (pl répa), puffasztott barna rizst, kölesgolyót, salátákat. A lényeg hogy minél változatosabb legyen. Szerintem jól csinálod. Nem szabad éhezni.
A kenyér: Én kétnaponta sütöttem egy őzgerincnyit, és ez fogyott el. Szóval a 4 nap szerintem totál normális. Ügyesen ráéreztél már a diétára.
Ja és még azt kérdezném, hogy egy ilyen kenyér: [link]
4 nap alatt fogy el. Ez jó vagy sokat eszek belőle? Mert így nem napi 2 szeletet eszek, hanem 4-et mondjuk 2 étkezésre elosztva olykor. Ja és én nem teszek bele xilitet.
Szerintem nagyon kevés amit ettél..bocsika...
Amúgy meg jó, bár a magokat ha lehet sótlanul edd!
Ja és a gersli kb 7 deka volt szárazon, halból 2 darab filé.
Nasinak pirított magvakat szoktam enni sózva este.
Mit gondoltok a mai étrendemről?
reggeli: 3 szelet saját készítésű kenyér (pici szelet) teavajjal és sok zöldséggel, teával
ebéd: gersli, hal, párolt brokkoli, saláta
vacsora: 10 dkg köles 2 joghurttal és fahéjjal, tea
A legbiztosabb megoldás ha elmész egy candida vizsgálatra egy vérvételre és akkor nincs "lehet"
:)
További ajánlott fórumok:
- Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait?
- Norbi Update programja - tapasztalatok
- Mellkisebbítés tapasztalatok
- PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei
- Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban?
- Ajakfeltöltés tapasztalatok