Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetés)
* * Első időszak
* *
* * Zöldségek (Első időszak-kivéve a babfélék, mert szeles, és a sütőtök, mert magas a cukortartalma) Kukorica és származékai TILOS (kivéve a lisztérzékeny candidásokat)
* * Gabonák - kásák, teljes kiőrlésű lisztek és belőlük készült élesztő nélküli kenyér és pékáru.
* * Gabona félék és csíráik:
* *
* * barnarizs,
* * búzacsíra,
* * retekcsíra,
* * hagymacsíra,
* * köles,
* * zab
* * rozs
* * hántolt árpa
* * hajdina
* * korpatermékek
* * kusz-k usz
* * bulgur
* * vöröslencse
* * lencse
* * 8226; sárgaborsó
* *
* *
* * Gyümölcs: első időszakban csak a Citrom ehető
* * Olajos és más magvak (a földimogyoró és a pisztácia gyakran penészes, ezért inkább kerülendők).
* * Hüvelyesek: ehető de gázosít, ezért ha puffadást okozhat.
* * Tejtermékek: aludttej, joghurt,
* * Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.
* * Fűszerek.
* * Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.
* * Húsok: halat
* * Kenyér és tészta:
* * durumliszt,
* * rozsliszt,
* * rizsliszt,
* * teljes kiőrlésű magvakból készült dolgok,
* * tönkölybúza,
* * Graham-kenyér v. buci, (természetesen saját készítésű élesztőmentes)
* * durum tészták, fekete kenyér (természetesen saját készítésű élesztőmentes)
* *
* *
* *
* * Második időszak
* *
* * Nem édes gyümölcsök (alma, grapefruit, citrom, avokádó, málna, szeder, ribizli, meggy, ).
* *
* * alma,
* * málna,
* * áfonya,
* * csipkebogyó,
* * eper,
* * szeder,
* * ananász,
* * kivi,
* * citrusfélék,
* * gránátalma,
* * csonthéjasok (pl dió)
* * fenyőfélék
* *
* *
* * Tejtermékek:
* * aludttej
* * natúr joghurt,
* * sovány túró (lehetőleg házi)
* * feta,
* * mozarella,
* * gomolya
* * kecskesajt,
* * juhsajt (brindza),
* * svájci cheddar,
* * rizstej,
* * zabtej,
* * szója tej
* *
* * Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.
* * Fűszerek.
* * Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.
* * Húsok: fehér húsok, hal, tenger gyümölcsei, vad, szárnyasok.
* * Tojás (heti 1-2 alkalommal).
Sziasztok!
Látom nagyon sok tapasztalat és tanács van a candida diétához.
Szeretném megkérdezni, hogy valahol meg lehet találni hogy mit lehet enni és mit nem, vagy milyen béltisztítót ajánlanátok és mennyi ideig kell szedni.?
Előre is köszönöm.
Remélem mindenkinek válszoltam.
Nagyon nagyon fontos, hogy kreatívnak kell lenni a főzés területén. Én a végére már annyira belejöttem, hogy szinte nem volt olyan amit ne tudtam volna a diétának megfelelően átalakítani és elkészíteni.
Csak néhány példa hogy miket lehet enni persze második időszakban nyílik meg a lehetőség.
Pl palacsintába töltött gyros, hortobágyi palacsinta, töltött káposzta. Természetesen a diétának megfelelően elkészítve.
Ezt csak azért írom le, hogy nem szabad csüggedni, egyszerűen kreatívnak kell lenni. És változatosan étkezni.
Sajnos a dokidnak nincs csak részben igaza, a négy fő dolog valóban ez a diétán belül, a fehérliszt, cukor, élesztő, erjesztett dolgok. Viszont gondolom egy A/4 es oldalon kívül nem is tud több segítséget nyújtani, ebben pedig többé kevésbé az általa gondolt ehető és tilos élelmiszerek tartalmazza. Szerintem hidd el, hogy amit mi javaslunk, az jó. Ennek a diétának köszönhetően többen meggyógyultak már. És ha így döntesz, akkor ezt a diétát kövesd. A fórum már levalább 6 éve működik, és rengeteg ember gyógyult meg az itt alkalmazott terápia során. Votl akinek nem lehetet babája a candida miatt (nem eset egyszerűen teherbe), azóta boldog anyuka.
A csoki hiány második időszakban már candidások számára elkészített édességekkel pótolhtó, pl palacsinta, piskóta, túrógombóc stb. Persze a diétának megfelelően elkészítve. Ezek a receptek fent vannak a Mit főztél ma? Recetek candidásoknak oldalon.
Hát pedig kellene szedni a második időszakban, az első időszakban ha rendben csináltad, ugye kiürült a méreganyag, az elhalt gombatelep (béltisztító+gombaölő és a szigorított diéta).
A második időszakban hogy erősödjön a szervezet feltétlen pótolni kell a szervezet számára a vitaminokat, ásványi anyagokat ez a visszavezetett élelmiszerek mellet természetesen tabletta formájában is szükséges. Pl coral calcium, C vitamin, B vitaminok, stb.
Illetve elkezdjük a natur joghurt mellett (ami már az első időszakban megvolt) a probiotium szedését, hogy a bélflóra minél hamarabb regenerálódni tudjon.
utifűmaghéj, colon cleanse.
ugyanaz a hatóanyag és az utifűmaghéj olcsóbb, de kisebb a kiszerelés is.
Cseppegtes közvetlen a garat irányában 4-5 csepp grappe cseppet, és ne egyél igyál utána kb 15-20 percig. Ha van biotron lámpád, kékkel és zölddel ha nagyon fáj még lilával is lámpázzál.
A lent említett dolgokból persze egyet válasz ki és ha nem hatásos néhány nap után akkor célszerű másikat kipróbálni.
Vannak gyógyteák amik jók a torokfájásra:
Gyógyteák: A gyógyteák is segítenek a torokfájás megszüntetésében. Főzzünk teát csalánból, csipkebogyóból, kamillából vagy levendulavirágból! A hagymatea is nagyon hatásos, stevia vagy nyírfacukorral és citrommal ízesítve az íze sem rossz!
Kakukkfűtea
A zsálya mellett a kakukkfű is nagy segítségedre lehet, hogy visszaszerezd a hangod, és megszabadulj a torokkaparástól.
Hozzávalók:
1 friss, leveles kakukkfűág
1 liter víz
1 kávéskanál citromlé
Elkészítés: mosd meg a kakukkfűágat, és rázd le róla a felesleges vizet. Tépd le a leveleket, és aprítsd fel. Tegyél belőle egy kiskanállal egy csészébe, önts rá forró vizet, és hagyd állni legalább 10 percig. Add hozzá a frissen facsart citromlevet. Egy részét használd el gargalizáláshoz, a többit idd meg.
Egyéb természetes gyógymódok:
Két gerezd fokhagymát préseljünk le, majd keverjük össze egy citrom levével és két evőkanál olívaolajjal. Naponta háromszor vegyünk a szánkba a keverékből, kicsit tartsuk benne, majd nyeljük le!
argalizálás:
Keverjünk össze 1-1 evőkanál zsályát, cickafarkot és borsmentát, majd forrázzuk le 2 dl vízzel! Gargalizálás előtt kicsit hűtsük le a folyadékot! Félóránként öblögessük át a torkunkat!
Sós víz: A só elpusztítja a vírusokat, így nagyon hatásos gyógymód. Egy pohár langyos vízben keverjünk el 3-4 teáskanálnyi sót, majd gargalizáljunk!
Nagyon. Hol van a főtt étel, leves, második fogás. A változatos étel fogyasztás.
Olvasgassátok légyszi a kajás fórumot.
Mit főztél ma? Receptek candidásoknak.
Érdemes a körülete lévő hozzászólásokat átnézni, mert még én is raktam fel anno kezdő időszakban nem megfelelő összetevővel receptet, sőt volt aki nem figyelte, hogy milyen fórum és felnyomta az aznapi menűt. De ez mindig kiderül a hozzászólásokból. A vége felé igyekeztünk az időszakokat is hozzáírni. De pl a lista alapján azért látod, hogy mit ehetsz és mit nem, ha valami nem tiszta kérdezni kell.
Szerintem nem a koffein miatt nem javasolt a kávé, hanem azért mert erősen savasítja a szervezetet. ezt most meg nem mondom, hogy a koffein, a csersev vagy pont mi okozza.
A zöld tea iható.
Nem kell elmúlni az első időszakban a panaszaidnak, az jó ha valaki teljes tünetmentes lesz, de sajna a panaszok sokszor még 3 hónap után is megvannak, vagy akár még fél év után is. Ennek két oka lehet, az egyik az, hogy nagyon el vannak szaporodva a gombák, a másik, ha valami nem megfelelő a diétában.
Az első időszak 2-3 hét, a második pedig innen kezdődik panaszoktól függetlenül.
Ha visszavezetsz valamit a második időszakos ételből és erre a szervezet nem jól reagál, akkor valószínű a folyásod fog erősödnim, de lehet puffadni fogsz, a pocid fog fájni, megy a hasad vagy ilyesmi, ha nem érzel más furát a meglévő panaszaid mellett akkor nincs gond azzal amit visszavezettél.
Ezt komolyan kérdezed?
árpamaláta, emugálószer, térfogatnövelő, lisztkezelőszer
Ezek mind Tiltó listás dolgok. Ráadásul a növényi olajnál nem látom a jelzést, hogy hidegen sajtolt olajból lenne.
Egyébként van egy másik keksz, aminek hasonlít a neve, ez ehető. Illetve itt van a sütőtök szezon, szóval a sütőtökös keksz (a Mit főztél ma? receptek candidásoknak oldalon az elején megtalálod a receptjét. Isteni finom, mégha elsőre morbidnak hangzik is a sütőtök.
Tényleg második időszakosok, lehet enni a sütőtököt.
Én már hallottam a vércsoport diétáról, ez is egy formája lehet a diétának. De nem ismerem igazán, egy két recept van otthon a fiókban. Viszont azt tudom neked ajánlani, hogy ezen az oldalon az amit javaslunk egy candida specialista természetgyógyász összeállított szisztémája, kiegészítve a személyes tapasztalatokkal. A legjobb helyre kerültél. Ha követed a diéta menetét, akkor meg fog jönni a gyógyulás is.
Én pl ökonetes grapecseppet használtam, a nyelved ezzel szépen be tudod kenni (fültisztító segítségével). Ez segíteni fog a nyelven lévő lepedék eltávozásában.
Ezüst kolloid: többen használták és jó a tapasztalatuk, viszont ki kell emelnem, hogy fémérzékenység esetén nem használható. Nem tudom erre a természetgyógyász felhívta e a figyelmet, de ha érzékeny vagy a fémekre, akkor allergiát okozhat. Szóval célszerű először kipróbálni.
Ha más utat választol akkor Cancelld Ökonet, vagy ha a háziorvos segítőkész akkor nystatin. Vannak lehetőségek, a lényeg, hogy mielőtt belevágsz, gyűjsd össze az információt, és ha belevágsz jól csináld.
Ezt a cikket korábban a hoxa kérésére írtam, érdemes elolvasni magába foglalja a diéta lényegét.
A cikk kizárólag saját tapasztalataim tartalmazza, melyet a 12 éves fiam candidias betegsége alatt tanultam. Szerencsére több mint fél éve meggyógyult ennek a módszernek köszönhetően. Úgy gondolom, ha ő meg tudta csinálni gyermekfejjel, akkor mi felnőttek sem hátrálhatunk meg, egy egészségesebb élet és a gyógyulás érdekében.
A candida gomba minden emberben megtalálható, a baj csak akkor van, amikor valamilyen hatásra a szervezetben felbomlik az egyensúly és ezek a gombák elszaporodnak. Ilyenkor candidias betegségről beszélünk, amely a legkülönbözőbb tüneteket képes produkálni. Természetesen gyógyítható, de sajnos az a tapasztalat, hogy az ellentétes információk miatt nem mindenki tud kiigazodni, mit is kell ilyenkor tenni.
A cikkben egy általános leírás található, mely segítséget nyújt azoknak, akiknek a candida gomba túlszaporodása okozza tüneteit.
Néhány szó a tünetekről
Nagyon különbözőek lehetnek az eddig olvasott irodalmak alapján legalább ötvenféle tünetet tudnék felsorolni, ezek közül néhány: székrekedés-hasmenés gyakran egymás váltva, haspuffadás, hasfájás, nőgyógyászati tünetek, bőrkiütések, ekcéma, depresszió, hajkorpásodás, hajhullás, kimerültség, álmosság, fáradékonyság, feledékenység, allergiás tünetek és még nagyon sokféle lehet.
Sajnos az a tapasztalat, hogy legtöbbször mire kiderül, hogy a tüneteket a gomba okozza, addig nagyon sok vizsgálaton esik át az illető beteg. Ennek a pozitívum oldala az, hogy a tüneteket más betegség is okozhatja, így ezt feltétlen ki kell zárni, a negatívuma az, hogy sokszor hónapok, vagy évek telnek el, amíg kiderül, hogy mi okozza a panaszokat. Ahhoz, hogy valaki meggyógyuljon, mindenképpen javasolt az orvosi segítség. Ez nagyon sok esetben falakba ütközik, ki tudja miért, de nem minden orvos ért egyet a candidias létezésével.
A módszer
Az a módszer, amit ajánlani szoktunk egy általános esetre érvényes, minden eset más, és ezért minden esetben fontos lenne orvos által egyéni terápiát felállítani. Azoknak próbálunk segíteni, akik nem találják meg ezt a lehetőséget.
A candidiasból meggyógyulni teljes életmódváltással lehet és egy terápia végrehajtásával. Ennek a terápiának az a lényege, hogy van egy felkészülési időszak, amikor beszerezzük a megfelelő élelmiszereket, gombaölőszert, béltisztítót, kiegészítőket. Feltérképezzük, hogy mit hol lehet megkapni, felkészülünk arra, hogy mit hogyan tudunk elkészíteni. A terápiát csak megfelelően felkészülten célszerű elkezdeni.
A javasolt terápia két szakaszra osztható.
Első időszak: gombaölőszer (orvos írja fel) és béltisztító alkalmazása (ezt bioboltban meg lehet venni). Ebben az időszakban mentesítjük a szervezetet, ezzel is segítve a méreganyagok, elhalt gombák ürülését. Természetesen az elhalt gombák sem tétlenkednek, hiszen amíg a szervezetben vannak továbbra is mérget termelnek. Eben az időszakba elsősorban zöldségeket fogyasztunk, a megengedett köreteket, mint pl. barna rizs, köles, hántolt árpa, kuszkusz. Hetente egyszer ehetünk durum tésztát. A burgonya a magas keményítő tartalma miatt nem javasolt, hiszen a keményítőből cukor lesz a szervezetben, a cukor pedig kiváló táplálék a gombák számára.
Zöldségek közül a babféléket nem fogyasztjuk, mert gázosítanak, csak a második időszaktól, a kukorica tilos végig a diéta alatt és a kukoricából készült termékek, mint pl. a kukoricaliszt, kukoricadara. Kivételt képez a lisztérzékeny candidás beteg ebben az esetben. Itt is látszik, hogy ezek általános dolgok, és fontos az egyénre szabott diéta. A sütőtököt is inkább a második időszaktól ajánljuk, mert magas a cukortartalma, de itt megoszlanak a vélemények.
Gyümölcsök közül első időszakban csak a citrom ehető, az összes gyümölcs ki van zárva (ennek a lényege, hogy még a gyümölcsből nyert cukor élvezetét sem adjuk meg a gombáknak).
A citrom viszont nagyon jó, mert lúgosít. Ha a gyomra bírja az embernek, akkor reggel ihat 1-2 dl kifacsart citromlevet és utána erre vagy 3 dl vizet.
Ehető még az élesztőmentes kenyér általában Teljes kiőrlésű lisztből készül, de lehet vegyíteni zabliszttel, rizsliszttel stb. Ebből napi 1-2 szelet lehet enni.
Ehető még teavaj, natúr cukormentes joghurt, zabpehely, natúr müzli (zabpehely, lenmag, napraforgó mag, szezámmag, saját magunk is készíthetjük).
Ehetőek a magvak és a diófélék (vigyázni kell, mert a diófélék könnyen penészednek).
Kiváló nasinak a kölesgolyó (természetesen natúr).
Az első időszakban húst nem fogyasztunk, esetleg halat lehet enni.
Az első időszakban az édesítő használatát is mellőzni célszerű, mert a candidiasban szenvedők általában nagyon kívánják az édességet, és ha édesen fogyasztják az ételeket, akkor még jobban kívánják. Ez egyszerű biológiai folyamat, nem tilos az édesítő használata, de könnyebb a diéta tartása, ha betartjuk. Használható a Stevia és a Nyírfacukor. Ezek természetes édesítők, nem tartalmaznak különböző adalékanyagokat, színezékeket stb. Az első időszakot2-3 hétig, maximum 1 hónapig tartjuk.
Második időszak 3-4 héttől kezdődik: először is abbahagyjuk a gombaölő és a béltisztító szedését, és elkezdjük a probiotikum és a különböző vitaminok ásványi anyagok bevitelét. Nagyon fontos, hogy az első időszak ne tartson tovább, mert teljesen legyengül a szervezet, ezért fontos a bélflóra helyreállítása, a vitaminok ásványi anyagok pótlása. Sokan tévhitben élnek és hónapokig szedik a gombaölőszert és a béltisztítót, és csodálkoznak, hogy nem javulnak. Ez azért van, mert a szervezet teljesen legyengül és nem lesz képes regenerálódni. A probiotikum és a vitaminok, ásványi anyagok szedésének az első időszakban nem sok értelme van, mert a béltisztító alkalmazása mellett nem nagyon van ideje felszívódni, másrészt pedig a szervezetet meg kell tisztítani a méreganyagoktól, ahhoz, hogy a jót képes legyen befogadni.
Ebben az időszakban vezetjük vissza szépen egyesével az engedett élelmiszereket, amiket eddig nem lehetett fogyasztani. Vagyis a savanykás gyümölcsöket, a fehér húsokat, a túrót, a feta és a mozarella sajtot, a tojást stb. Ez nem azt jelenti, hogy egyik napról a másikra elkezdünk mindent enni, hanem szépen fokozatosan 2-3 napig visszavezetve egy-egy dolgot. Én mindig az alma példáját szoktam említeni. Tehát első nap eszünk egy gerezd almát, ha nincs semmilyen panasz (puffadás, kiütés, hasfájás, hasmenés stb.), akkor másnap egy felet és harmadnap egy egészet ehetünk. És jöhet a következő élelmiszer.
Azért fontos, hogy óvatosan és egyesével vezessük vissza, mert így ha panaszt okoz, tudjuk melyik élelmiszer okozott panaszt. Ha mindent összeeszünk, nem tudjuk melyik volt az amelyikre a szervezet még nem készült fel. És a gyomrot sem terhelhetjük meg ennyire, hiszen hetekig nem ehettük ezeket a dolgokat. Természetes, hogy ha egyszerre több dolgot eszünk, akkor hasfájás, hasmenés vagy puffadás okozhatunk saját magunkra.
A terápia elve tulajdonképpen ez, de ez egy általános leírás, mint már említettem, mindenkinél személy szerint más és más. A panaszoktól függően más és más kiegészítőt ajánlhatunk. Pl. a fáradékonyságra Q 10 szedését, de mást ajánlunk egy nőgyógyászati panasz esetén és mást egy bőrprobléma esetén.
A burgonya pehely nem jó sajni.
Ír szódás kenyér candidásoknak
Hozzávalók:
25 dkg tönköly teljes kiőrlésű liszt
15 dkg zabliszt
1 kiskanál nyírfacukor
1 kiskanál só
1, 5 kiskanál sütőpor
1 kiskanál szódabikarbóna
1 kis pohár joghurt
5 dkg liga margarin vagy teavaj
szódavíz (én szénsavas ásványvizet raktam)
Elkészítés: Minden hozzávalót összegyúrunk annyi szódavizet adva hozzá, hogy puha de nem folyós tésztát kapjunk. A tésztát lapított gömbbé formáljuk, lisztben kicsit meghempergetjük, a tetejét kereszt alakban bevágjuk és 200 C fokon kb 40 percig sütjük.
Én nem pihentettem a tésztát, egyből raktam a sütőbe.
Tanácsok: Szóda helyett szénsavas ásványvizet is lehet használni. A vajat én meg szoktam olvasztani, sokkal könnyebb belegyúrni a tésztába.
A szóda kb 1-1,5 dl.
Elkészítési idő: 50 perc
Jó tanács egy edényben lehet kb 2 dl vizet berakni a sütőbe, ez sütés közben párolog és sokkal jobb állagú kenyeret fogsz kapni.
fehérje, vitamin, ásványi anyag stb ezeket különböző élelmiszerekből nyerjük természetes formában. A diéta folyamán sok dolgot megvonunk a szervezetből és kell hogy ezeket visszapótoljuk. Ezért fontos, hogy a második időszakban a felsorolt élelmiszereket vezessük vissza.
Másrészt segít abban is hogy ne legyen egyoldalú a táplálkozás.
Egyébként tejterméket heti egyszer javasolják a diétában, szóval nem azt jelenti, hogy naponta kell enni túrót pl. Hanem azt hogy egyik nap pl eszel túrógombócot (tk grízzel), másik nap használsz pl sajtott (pl paradicsomos durumtésztával második időszakban meg lehet bolondítani egy kis csirkemellből készült pörkölttel is), harmadnap pl tojást eszel és így tovább. Sokkal színesebben tudsz étkezni és jobban is fogod érezni magad.
Én útimagfű héjat vettem, 300 gramm volt 2100 forint körül. Ez egy kúrányi adag.
Nagyon nagy tőle a hasam, és sok székletem van (napi 3szor, 4szer). Én ennyit vettem észre.
Sziasztok!
A béltisztításra nektek mi vált be legjobban, ami azért nem olyan horribilisan drága?
Sziasztok, tudnátok olyan megbírható internetes oldalt ajánlani, ahol poltosan le van írva, hogy mit szabad enni?
Eddig ahány oldal, szinte annyi fél dolgot találtam.
Ja de nem erre értettem, hanem ha "normálisan" tartom az első időszakot. Írod, hogy nem szabad 1 hónapig, mert legyengül az ember. De mitől ha van benne sok zöldség, kenyér, köretek, hal, joghurt?
Vagy mégis ugye kevés szénhidrát kell és az gyengít le? Mert abban még látnék is logikát.
Milyen candida szakértő mondta ezt ??? És mit mondott még ? Most én is összezavarodtam :-/ Mert a neten is azt olvastam több helyen meg az orvosom is azt mondta, hogy semmi probléma ha a IgM érték a határon belül van.
Az IgG érték szintén rejtély számomra. Ha régen volt "fertőzésem" az mitől múlt el ? És miért mutatható még ki ?
További ajánlott fórumok:
- Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait?
- Norbi Update programja - tapasztalatok
- Mellkisebbítés tapasztalatok
- PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei
- Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban?
- Ajakfeltöltés tapasztalatok