Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetés)
Mármint nem azt találtam a BME portálján, hogy nincs alapozás. Ott a link, látszik, hogy alaposan vázra fűzik fel.
De maga a programozás nem olyan, amit egy-egy előadás, gyakorlat alatt el lehet sajátítani. Ahhoz napi több órát kell vele foglalkozni, ha haladni akar valaki. Kicsit olyan, mint a nyelvtanulás.
A BME portálján nem azt találtam. Lehet, hogy egy kicsit önállótlanabb a kelleténél, azt várja, hogy ott is mindent letegyenek elé, neki "csak" tanulnia kelljen. Az egyetem már nem erről szól, a BME-n biztosan nem.
Hogy mi is ez a mérnökinformatikus? Nekem kicsit olyan átmenet, összekötő az informatikus és a villamosmérnöki tudományok között. A mérnöki rész a matek, fizika, mérnöki alapismeretek, fogalmak, módszertani ismeretek stb., amik kellenek a különféle informatikai rendszerek megértéséhez, megtervezéséhez. Egyébként érdekes, ha valak fel tudja venni a fonalat, akkor nagyon élvezhető, "menő" dolog :)
Egyébként a mérnök infóban a mérnök az mit jelent pontosan?
Elvileg van, de gyakorlatilag nincs. Gyakorlatilag csak követelmények vannak. (Szerinte.) Emelt matek (5-ös) és emelt infó érettségivel ment, szóval annyira nem lehet hülye.
Hogy miért mennek oda? Egyrészt a BME neve miatt, másrészt a mérnöki tanulmányok miatt mennek.
Közben rákerestem és azt kell mondjam, hogy van ott alapozás is és nem is rossz. [link]
Szóval, az is lehet, hogy neki ami ott folyik túl nagyléptékű vagy túl sok egyszerre ahhoz, hogy önállóan fel tudja dolgozni. Ami nem jelenti azt, hogy nem tudná megtanulni és később akár megszeretni, csak az elején kell neki segítség. Amikor más segítséget mondtam, akkor olyanokra gondoltam, akiktől órát vehet. Nem ő az egyetlen a BME-n, aki nem boldogul a programozással.
Miért mennek oda valójában szerinted?
Igen, fiam is ezt javasolta neki, hogy próbáljon valakivel együtt tanulni, de covid meg egyebek miatt nem nagyon tudott megismerkedni ott senkivel.
Egyébként, ha ennyire nyomasztja a hely, akkor lehet, hogy tényleg kár erőltetni. Azt neki kell eldönteni, hogy mi a fontos számára, mit is akar ebből az egészből a végén kihozni.
Az biztos, hogy azok, akik programozni akarnak megtanulni, nem mennek a BME - vagyis oda nem ezért mennek.
Próbálta már más segítségével tanulni? Lehet, hogy ennyi elég lenne, hogy átlendítse a krízisen és utána minden könnyebben menne neki.
Ebben ő a naprakészebb. Biztosan nem csak számonkérés van. Mit mond, mit csinálnak?
Tudtommal elég sok matekot, fizikát és persze informatikát tanítanak - utóbbinak csak egy kis szeglete a programozás.
Én enm értek hozzá, ő így döntött.
De különben nekem is sokkal inkább az ELTE az egyetem, történelmi okokból. Saját gyereket is inkább oda irányítanék. :-)
Egy mérnök informatikusnak nem kell minőségi kódolónak lennie. A kereteket adja az egyetem, az alapokat kell ismernie, hogy el tudjon igazodni.
Nulláról indulós szájbarágós programozás max. középsuliban van. Illetve egyetem előtt "szokás" elsajátítani az alapokat. Nem túlzok. Ez van. Ezzel együtt az Óbudainak ezen a téren jobb a híre ("gyerekbarátibb" a a hozzáállásuk).
Ha mégis szeretne programozásból jó eredményt elérni és még BMEs diplomát is, akkor azt javaslom, keressen külső segítséget! Pl.: [link]
Ami még nagyon fontos, kapcsolódjon be projektekbe még az egyetemi évek alatt, mert informatikában a tapasztalat sokkal többet számít, mint a BME az önéletrajzon!
Érdekes, ismerős pont azért ment pszi Károlira, mert gyakorlatorientáltabb, mint az ELTE. Simán besétált volna oda is a pontjaival, most ötödéses már.
Hajléktalanokkal foglalkozik önkéntesként gimis kora óta, csak szülői tanácsra ment pszire és nem szoc. munkásnak. Hogy utána még mindig mehet ilyen területre, de több lehetősége lesz, ha rájön, mégsem a szoc. munka a hivatása.
Az infós állásoknál nemigen számít, hogy melyik egyetem. Sőt, az sem mindig, hogy van-e diploma. Állásinterjún feladatot kap időkorláttal, ha jól megcsinálja, övé a meló. Ez egészen magas bérezésű poziknál is így van. Ha még valami számít, az az, hogy mely cég(ek)nél volt gyakornok, ill.később hogy hol dolgozott már. Ez a terület így működik, sok rokon-ismerős- kolléga tapasztalatából ezt szűrtem le.
A BME nem infós területen presztízscég.
Nem ismerünk senkit, aki máshová járna ilyen szakra, mármint ő sem meg mi sem. Valószínűleg el tudja végezni itt is, hiszen valameddig már eljutott, csak tömény kínlódás az egész. Kérdés, megéri-e. Másik haverok se kapnak jobb jegyeket, de ők sokkal lazábban veszik, csak ez a barát ilyen érzékeny lélek. Akik meg már a pólyában a programoztak, azok persze vígan vannak. :)
Senki nem ismer óbudais diákot? Lehetőleg infóst.
Á!Dehogy! Nincs.
De más egyetemnél is kellene tenni érte, ez pedig (még?) nem érzékelhető.:)
Bocsi! Teljesen igazad van!
Mentségemre, született büdipesti vagyok.
További ajánlott fórumok:
- Kérdések és félelmek a felnőttkori érettségivel kapcsolatban
- Középiskolai továbbtanulás NEM gimibe készülőknek
- A 2010-es felvételi pontszámításban megmarad e az érettségi pontok duplázása? Valakit érint?
- 2013-ban érettségizők továbbtanulása
- Diakonia érettségi előnyt jelenthet a továbbtanulás szempontjából?
- Érettségi pontok!