Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » ÉN és a sors! fórum

ÉN és a sors! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: ÉN és a sors!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
754. csoppike15 (válaszként erre: 753. - Csoppike15)
2011. aug. 11. 14:45
Én 15 éves vagyok és terhes.nem tudnatok tippet adni hogy hogyan mondjam el anyukámnak? Előre is köszönöm :)
753. csoppike15 (válaszként erre: 752. - 707655fba1)
2011. aug. 11. 14:42
Hát nem semmi 3 gyerekkel egyedül.kitartás.
752. 707655fba1 (válaszként erre: 748. - Wendy87)
2009. szept. 16. 21:52

Úgy emlékszem már máskor, máshol is találkoztunk!:))


Bölcsen, éretten gondolkodsz, minden tiszteletet megérdemelsz!

A hozzáálásod, és az értelmed példaértékű lehet minden tiniként szülőnek!

Sok boldogságot nektek!

2009. szept. 15. 22:52

Soha nem írtam azt hogy mindent a magam erejéből értem el!

Olvasd vissza a 749 üzenetet sehol nem írtam ezt!

750. a0c1361e44 (válaszként erre: 748. - Wendy87)
2009. szept. 13. 14:58

Nem akarok ide írni nagyon...

Én nem ítélem el, ha valaki fiatalon szül, de lám Te bemered vallani, hogy egyedül nem tudnád ezt csinálni, amíg a fórumindító, minden hozzászólásban csak a rosszindulatot látja.


Azt bizonygatja, hogy mindent a maga erejéből ért el, pedig ahogy Te is írod ez lehetetlen szinte.

Na nem ezért írtam ide. Én nem írtam szerintem neki sem rosszat.

Neked is azt kívánom, hogy minden nehézség ellenére legyél boldog a fiaddal! Sok sikert az életedhez:)))

749. Wendy87 (válaszként erre: 748. - Wendy87)
2009. szept. 13. 11:43
Itt az egyetértésem az összegből való megélhetési lehetőségeknek szól, a többi természetesen saját vélemény.
748. Wendy87 (válaszként erre: 739. - Manilu)
2009. szept. 13. 11:42

Egyet kell, hogy értsek. Októberben lesz két éve, hogy (20 évesen) megszültem a fiamat, akit az első perctől egyedül nevelek. És lassan egy éve élünk külön anyukámtól, azóta havi 80-90 ezerből élünk, pedig nem GYES-t kaptam, hanem GYED-et. Egy év alatt sikerült 110 ezres mínuszt felhalmoznom, pedig nem voltak vad költekezések, az utolsó 1-2 hónapban már a hitelkeretemet teljesen kimerítettem, hónap közepén már egy petákom sem volt. Oké, most szeptembertől már kezdünk egyenesbe jönni, mert megkezdtem az egyetemet, kivettem a szabimat, stb., ez nem ide tartozik. De én nem tudom, hogy magamra miért is kéne büszkének lennem. Ha valaki olyan helyzetben szül, hogy nem tud anyagilag felelősséget vállalni magáért és a gyerekéért, akkor nem értem, hol is van az a nagy felelősség, ami sokak szerint abból áll, hogy inkább szülés mint abortusz. Nem különösebben nagy was ist das ha az ember viseli a döntése következményét, ezen nincs mit villogni. Elismerés - az én esetemben is - a támogató szülőknek jár, hiszen ők azok, akik extrát vállaltak, az, hogy unokázzanak, nem az ő döntésük volt, pláne, hogy számukra ez igen nagy anyagi terheket ró. Büszke csak arra vagyok, amire két év alatt eddig a fiamat meg tudtam tanítani, hiszen az valóban az én érdemem (bár ebben sem vagyok biztos, hiszen eleve egy jó képességű gyerek, tehát inkább az lenne a felelőtlenség, ha a képességei kihasználatlanok maradnának, nem az a nagy dolog, hogy ezekbe energiát fektetek), na de az hol érdem, hogy meg is teszem azt, amire vállalkoztam?

Szóval nem értem én az ilyet. Más fórumokon is sokszor olvasom, hogy a 15-17 éves tiniterheseknek úgy gratulálnak az "érett döntésükhöz", mintha kb. egy égő óvodából mentették volna ki a gyerekeket a saját életüket kockáztatva. Teherbe esni nem nagy kunszt, ezek után pedig az elvárható minimum, hogy valaki zokszó nélkül teljesíti a kötelességét (tudom, hogy van aki még erre se képes, de nehogy már a hulladékokhoz mérten kelljen a minimumszintet meghatározni).

747. b01d68081b (válaszként erre: 746. - Weberkitti)
2009. szept. 12. 11:25
nézz utána jobban!!!!
2009. szept. 7. 22:10

51.000,- a családi és 57.000,- a gyes

Nem??:)

2009. aug. 19. 15:42

akkor mindenkinek!


most már támogat az exem,egy bizonyos összeggel,és nézzetek utána,hogy mennyi egyedülállóként a családi meg ikrek után a gyes és számoljatok!


Piros pont annak aki helyesen válaszol!!!:)

2009. aug. 19. 14:35

Szerintem semmi rosszat nem írtam:) 731-es Hsz.

Nem lovagolok a témán, ha elolvasnád tudnád mit írtam.


Hát akkor várd a további hozzászólást, hátha van benne neked is tetsző.


Ha van egy kis időd, akkor leírhatnád, hogyan kell 3 gyerek családipótlékjából, ami ha jól gondolom kb. 40 eFt és a gyesből, ami talán 30 eFt. kifizetni a szülőknek 80-90 ezret, majd még élni belőle. Mert ha jól gondolom, akkor az össz bevételed nem fedezi a szülőknek leadott pénzt.


Ja és ne nekem, mert többet nem írok ide:))

2009. aug. 19. 14:07
ez nem igaz amit írtál,mert rengeteg véleménnyel egyetértek,csak épp ti vagytok ketten akik napok óta itt lovagoltok ezen a dolgon!
2009. aug. 19. 13:43

OK, nem szóltam semmit!

Mindenki úgy él, ahogy akar!

Csak tudnám miért írtad a cikket:)

Milyen véleményeket, hozzászólásokat vársz, ha senkié nem felel meg neked....


Ha gondolod, csinálhatjuk azt, hogy írsz valamit és én megismétlem, vagy valaki, és akkor tuti csak az lesz ide írva, ami neked jó:))))

2009. aug. 18. 21:23
nem azt írtam,hogy annyiból tartom fenn magunk,hanem havonta annyit adok a szüleimnek
2009. aug. 18. 16:18

Igen én is ezt mondom.

Én többet keresek ennél, és ráadásul is férjem is keres, de sokszor nem elég hónap végéig. És csak 1 gyerekünk van.

739. Manilu
2009. aug. 18. 14:54
Bocsi,én tényleg nem szeretnélek támadni,ahogy pár sorral lejebb olvashattad is ,de havi 80-90ből ha fent tudsz tartani egy albérletet,rezsit fizetni,a 3gyermeket etetni,öltöztetni,pelenka,gyógyszer ...stb,akkor tényleg le a kalappal,mert szerintem lehetetlen.
2009. aug. 18. 14:48

NEM TÁMADOK

de havi 80-90 ezerből már albérletet is fent tudnák tartani

737. a0c1361e44 (válaszként erre: 736. - B01d68081b)
2009. aug. 18. 13:41

Nem, nem! Nem bántalak! Nehogy felhúzd magad!

Tudom, hogy mindennek van ára!

Én csak úgy gondolom, és nem csak gondolom, hanem biztos is vagyok benne, hiszen 21 éves korom óta magamat tartom el, hogy gyesből és családiból nem lehet lakást fenntartani és megélni. Én jól keresek és ennek ellenére sokszor kevés a pénzem.

Én személy szerint örülnék, ha lenne, aki támogatna minket.

Lehet, hogy valamennyibe kerül az ott lakásotok, de biztos nem kerül annyiba, mint egy albérlet, vagy saját lakás esetleges hitele.


Ne támadj mindenkit! Engem se, hiszen nem ítéltelek el! Nem mondom, hogy mindent jól csináltál, bár ezt csak Te tudod eldönteni, ha Neked így jó, akkor szuper! Az a lényeg, hogy Te és a gyerekeid boldogok legyenek! Én tényleg szurkolok azért, hogy mindig így érezz!

736. b01d68081b (válaszként erre: 735. - A0c1361e44)
2009. aug. 18. 13:26

Mi számít nagy támogatásnak a szüleimtől?

Az,hogy itt élhetek a gyerekekkel!Na de nem részletezem,hogy havi mennyiért!

2009. aug. 18. 10:21

Szerintem semmi baj nincs a véleményeddel.

Az, hogy nem támogatod a gyerekeknek a szülést nem maradiság. Mi már tudjuk milyen anyának lenni, sőt még a fórum indító is....

Nem az a rossz, hogy szültek és szeretik a gyerekeiket az ilyen fiatalok is, hanem az amiről lemaradtak az a sajnálatos.

Gondolom a fórum indító úgy érzi, hogy felelőtlennek tartod. Sajnos ebben is van egy kis igazság. Hiszen tudjuk, hogy családipótlékból, gyesből nem lehet megélni. Valószínű, hogy a szüleitől nagy támogatást kap. Amiért pedig a szülőknek jár nagy gratuláció!

Remélem sokáig képesek lesznek a támogatásra!


A fórum indítónak még egyszer kitartást kívánok!

734. 707655fba1 (válaszként erre: 733. - 707655fba1)
2009. aug. 17. 21:27

Ja..!

És velem van baj, nem a kritikáimmal, holott engem nem ismer, csak a kritikáimat!!


Érti ezt valaki?

Mert én nem!

733. 707655fba1 (válaszként erre: 732. - A0c1361e44)
2009. aug. 17. 21:21

Kb. én is ezt írtam eddig, csak más megfogalmazásban.

Ha más nem tudja, legalább Te áruld már el, hogy mi a sértő abban, hogy az én véleményem az, hogy ne kövessék a 14-15 évesek ezt a példát!??


Vagy tényleg én vagyok elmaradott, és manapság ez a követendő példa?

2009. aug. 17. 18:26

Na igen, elhangzott itt már minden. Elgondolkodtam én is a helyzeten....

Ha a lányom lennél nem örülnék neki. Így, hogy nem vagy, kitartást kívánok:)

Ekkora ikerbabák!!!!!

Nekem is van 2 ismerősöm, akik a 8. után szinte rögtön szültek. Nem bánták meg. Pedig nekik is jött nem sokkal később a második. És sajnos ők sem a gyermekük apjával élnek.

Lehet, hogy a gondolkodásoddal baj van, de ez már nem számít! A lényeg, hogy neveld fel gyerekeidet becsülettel, és az általad elkövetett esetleges hibáktól óvd meg őket!

A fiam 20 évesen szinte még gyerek.....

Én 22 évesen már anya voltam....

731. b01d68081b (válaszként erre: 730. - 707655fba1)
2009. aug. 17. 09:03

nem a türelmem fogyott el,egyszerűen veled van bajom,nem a kritikákkal!


Na sya

730. 707655fba1 (válaszként erre: 729. - B01d68081b)
2009. aug. 17. 06:58

Ezt a kesztyűt már nem veszem fel!


A gyerekeidhez több türelmet kívánok, mint az esetleges negatív kritikákhoz!

729. b01d68081b (válaszként erre: 728. - 707655fba1)
2009. aug. 16. 21:07

Nézd nem vitatkozom,de míg nem látsz a dolgok mögé jobb ha meg sem szólalsz!

Az a kérdés miből tartom el a gyerekeket,mindig is dolgoztam nyárimunkán,na és ha azt nézzük mindenki,mint én is a gyest és a családit a gyerekekre költöm,alanyi jogon jár,nem számít mennyi idős vagy!Akkor meg ne járjon a szád van egy képem rólad a gondolataimban!Jobb ha megtartom magamnak,mert még megbánom ha leírom!!!!!!!!!!!!!

728. 707655fba1 (válaszként erre: 727. - B01d68081b)
2009. aug. 16. 16:40

Szia Adbest!


Részemről ezt a témát lezártam, még 1 gondolatot engedj meg, pusztán azért, mert megszólítottál!


Az én felfogásom szerint (pedig nem tartom magam maradinak), teljesen mindegy, hogy 14 vagy 15 évesen szülted az első gyermekedet.

Lehetsz magadra büszke, én mégsem tartom követendő példának a történetedet a 14-15 évesek számára!

Biztosan több türelme van egy 15 évesnek a gyerekneveléshez, mint a 20-as éveiben járó anyukának.

Gondod sem volt, hogy miből tartsd el, mert a fizetésed és az abból adódó járulékok biztos jó megélhetést biztosítottak.


Inkább nem folytatom...!

2009. aug. 15. 22:47

Syasztok


hát hol kezdjem a mondandóm!


Emőci neked csak annyit,hogy nem 14 évesen szültem,na de mindedj is nem is ezt szeretném firtatni!


Tudjátok ha körülnézek itt a környezetemben az ikreimmel egyidős gyermekek szülei közt sokszor elgondolkodom!Mert persze mindenkinek szüksége van kikapcsolódásra,de nem annak a rovására,hogy a gyerkőc meg a mamival legyen naphosszakat mert anyuci szórakozik!

Na és nem azért hogy a fiatal anyukákat védjem,de tapasztalataim szerint nekünk sokkal több türelmünk van a gyerekekhez,és teljesen más az életre való látásunk!

Nem fogom a lányomat arra nevelni ahogy az én életem alakult,de nem is fogom magam ellen nevelni!

Sokminden kavarog bennem most de nem szeretnék megbántani senkit!Annyi röviden gondolkozzatok azon,hogy mindennek oka van!


Soha az életben nem fogom megbánni,hogy így alakult,és vállaltam!

Az élet legszebb ajándékai az enyémek,bearanyozzák az életem,értelmet adnak neki akkor is ha csak 20 éves vagyok!Az vesse rám az első követ,aki soha az életben semmiben nem vétkezett!Bár én nem tettem azt azzal,hogy nem fosztottam meg a saját vérem az élettől!



milyen a jó anya?


szerintetek van ilyen?


nincs,én sem vagyok az,de igyekszem,és mindent azért és ugy teszek,hogy a manóimnak jó legyen,mert csakis ők miatt érdemes e földön lennem!

726. 707655fba1 (válaszként erre: 725. - Manilu)
2009. aug. 9. 21:46

Kedves Manilu!


Felháborodtál a stíluson, ugyanakkor a tiéd is hagy kívánnivalót maga után.

Ne feledd, te is leszel még lestrapált 40-es, ha el nem üt a villamos!


Ha nem tűnt volna fel, a fórumnyitó nem a 20-as évei elején járt, hanem 14 éves GYEREK volt, amikor szült.

Persze mindenki azt csinál amit jónak lát, de ha nyilvánosan közzé teszi a történetét, akkor be kell vállalnia a negatív kritikát is.

725. Manilu
2009. aug. 7. 13:07

Adbest!

Csak ma találtam rá erre a fórumra,olvasgattam az első pár oldalt,és felháborítónak tartom,hogy idegen emberek így itélkezzenek feletted!Elképesztőnek tartom,hogy ma,a 21.században csak az lehet jó anya aki elmúlt 35-40éves!!!!Gondoljatok már bele,hogy ezelőtt 20-25évvel mi volt a természetes?!!!Az,ha egy nő a huszas évei elején szült,mert valljuk be egy fiatal ezerszer jobb géneket örökít,mint egy lestrapált 40-es.Na mind1 ,felháborító,ahogy itélkeztek!!!Mindenki forduljon egy kicsit magába,nem hiszem ,hogy itt kivétel nélkül ,mindenki olyan hibátlan,patyolattiszta életet élt volna.Véleményt írni lehet,de nem olyan stillusban ahogy azt itt néhányan tették!!!

Visszatérve a kismamákra!Azért mert valakinek gyereke van már az életbe többet nem kapcsolódhat ki???Héhányan írtátok,hogy fórumozás helyett a gyerekkel kéne lenni,hát akármilyen hihetetlen,de egy jól nevelt gyerek ebéd után lefekszik aludni 2-2,5órát,és az anyukák ilyenkor egy picit fellélegezhetnek!!!De ezentúl akkor majd én is odaülök a kiságya mellé,hátha akkor nem tud szegényke pihenni,mert egy JÓ ANYA ilyen!!????

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook