Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elveink, no meg a tetteink... Érdekelne minél több vélemény fórum

Elveink, no meg a tetteink... Érdekelne minél több vélemény (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
20. 190124133c (válaszként erre: 19. - 8285925b39)
2010. nov. 23. 16:17
Dehogynem,csak nem mindegy,hogy ez az alapérték melyik kategóriát képviseli.Gondolok az erkölcsi értékrendre,mert szerintem abból borzasztó nehéz leadni,eladni.Nem leszek senki cselédje,-nem tudhatod,hogy mit hoz az élet,lehet,hogy az életben maradásod függ az elved feladásától.Nehéz gondolatok....
19. 8285925b39 (válaszként erre: 1. - 06bfdda89d)
2010. nov. 23. 16:07
Van egy alapérték minden (hm a legtöbb) emberben, attól ideig-óráig képes eltérni, de hosszútávon szerintem nem. :)
18. 190124133c (válaszként erre: 15. - 06bfdda89d)
2010. nov. 23. 16:06
Persze hogyne,természetesen ezek a hátrányok időnként megmérgezték a baráti,munkahelyi kapcsolatokat is .Ne érts félre nem vagyok sárkány.Nem voltam hajlandó csúsztatni,falazni...A párkapcsolatban ahol feladtam az elveimet,ott tulajdonképpen tutyi-mutyivá váltam,döntésképtelenné,a végén már a gyerekem mondta,hogy ez így nem jó anya...,Persze kiléptem ebből a házasságból,de nagyon nehéz visszatalálni magamhoz az elveimhez....
17. Incó (válaszként erre: 11. - 06bfdda89d)
2010. nov. 23. 16:03
Szerintem az elveket is a szülői háztól hozzuk. Mélyebb erkölcsi elveket ezért nagyon nehéz feladni...
16. 83e25137af (válaszként erre: 11. - 06bfdda89d)
2010. nov. 23. 16:00

Igen. ez valami olyan megfoghatatlan dolog. számomra olyan mint a lelkiismeret. van ki/be kapcsoló gomb.. :) tudni kell azonban kezelni.


Nem tudsz minden helyzetben az elvárásaid és elveid szerint élni, működni. Az lehetetlen. ha valaki azt mondja hogy DE ő soha egy cselekedetében sem hazudtolta meg az elveit annak ideje elgondolkozni. mert biztos volt olyan csak megeshet hogy nem tudatosan az elvektől vezérelve hanem a helyzethez mérten ösztönösen cselekedett.

Viszont nagyon nagyon emberfüggő is szerintem!


Az meg hogy mióta "tartod" az elveid megeshet hogy befolyásol. és az is hogy te magad mennyi idős vagy, vagy az hogy mennyi mindent tapasztaltál meg. szerintem baromi sokminden befolyásolja ezt az egészet.

15. 06bfdda89d (válaszként erre: 14. - 190124133c)
2010. nov. 23. 15:59
Származott már valaha hátrányod abból,hogy ragaszkodtál bizonyos elvekhez?
2010. nov. 23. 15:56
Nagyon nehéz válaszolni,mert nagyon sok mindenben alkut kellett kötnöm,nagyon sok mindenben viszont nem vagyok hajlandó feladni az elveimet.Ezek az elvek csupán erkölcsi értékűek,tudom akár a hátsómat is kitörölhetem velük,de én így érzem jónak magam, és ez számomra fontos.
13. alfoldi13 (válaszként erre: 2. - Kevian)
2010. nov. 23. 15:55
hát még ha kamasz lesz..én is sajnos feladni kényszerülök mindent elveim nagy részét ...nem azért mert ma másként éreznék hanem ert nem megy... az élet sokkalta komplikáltabb...
12. 06bfdda89d (válaszként erre: 7. - 474687f420)
2010. nov. 23. 15:55
Az elveink feladása akkor egyenlő a kompromisszummal,az alkalmazkodással vajjon?Vagy csak egy része lenne?Vagy hol része,hol nem?Én adtam fel már olyan (méghozzá súlyos)elvet pusztán azért,mert nekem az úgy volt jó.Ez nem alkalmazkodás mégsem...
11. 06bfdda89d (válaszként erre: 6. - 83e25137af)
2010. nov. 23. 15:53
Az elvek szerinted a személyiségünk mélyebb részei?Fel tudjuk adni,de csak egy időre?Érdekes megközelítés.Így lenne?Vagy ez attól függ,hogy mennyi idősek bennünk,vagy mitől?
10. Incó
2010. nov. 23. 15:52
Bárhol fel lehet adni az elveket, akár a szerelemben is... gyereknevelésben tuti, hogy máshogy alakul a helyzet mint ahogy terveztük.
9. 06bfdda89d (válaszként erre: 2. - Kevian)
2010. nov. 23. 15:51
:) Akkor ti elég jó szülők lehettek szerintem.Sokan "megerőszakolják" a kicsit.Hallottam egyszer valakitől,hogy ők úgy nevelnek,hogy együttnevelődnek...:D
2010. nov. 23. 15:51

Nekem mindig az volt az elvem, hogy a tartásom minden helyzetben megmaradjon, annak ellenére, hogy sajnos túlságosan szókimondó vagyok. De soha sem szerettem lesűllyedni mások színvonalára. Az elvem, hogy soha semmit se bánjak meg, amit teszek, azért meg vállaljam a felelősségeket, és a következményeket.

Persze vannak élethelyzetek, amikor én is felrúgom ezeket az elveket, nem is olyan régen sajnos nekem is le kellet sűllyednem egy szánalmas véglény színvonalára. De akkor is tudtam, hogy mit teszek, volt vele célom.

A feszültségeket is mindig jól, intelligensen kezeltem, élvezem, ha a másik fél "kitér a hitéből", általában direkt szoktam felhúzni a kedélyeket.

2010. nov. 23. 15:38
Ezt én is teljesen így érzem.Én soha nem rugtam fel az elveimet, mióta megszületett a kisfiam, nos elég sokat.
2010. nov. 23. 15:37

Munkahely keresés.. Nálam az elv az hogy emberszámba vegyenek és emberként bánjanak velem.


Mostanra ott tartok hogy a büszkeségemmel együtt a fiókba kell tennem ezt is és befogni a szám, tenni a dolgom..

Fontos! mert az. de ha muszáj az ember ha kis időre is de félreteszi őket.. viszont idővel kibukik a dolog. bármiről is legyen szó..

5. Nikice (válaszként erre: 3. - Árnyjáték)
2010. nov. 23. 15:37
De kíváncsivá tettél!
4. Nikice (válaszként erre: 2. - Kevian)
2010. nov. 23. 15:37
Az előregyártottaknak sokszor igen, de amiket közben megtapasztalsz és keresed a legjobbat mindkettőtök számára, azokat ne add fel. Abban légy következetes! A te magabiztosságod a gyermekednek is biztonságot nyújt. Szerintem. Nem okoskodásnak írtam, csak egyből az jutott eszembe, amit te írtál. Talán itt a legnehezebb ragaszkodni az elveinkhez, de még nehezebb "kiválasztani" azokat az elveket, amikhez érdemes ragaszkodni.
3. árnyjáték (válaszként erre: 2. - Kevian)
2010. nov. 23. 15:36

A gyereknevelésben én is és szerintem mindenki feladja az elveit egy idő után.

Nekem egy elvem van,eddig nem kellett vele foglalkozni,remélem ezután sem:)

2010. nov. 23. 15:34

A gyereknevelésben! :S

Azt hittem ez egy könnyed móka, de a kisfiam még csak 22 hós lesz és már most érzem nem az. Kudarc, kudarc hátán és az elveink feladásának legjobb tanítója.

2010. nov. 23. 15:31
Arra lennék kíváncsi,hogy ki miben ment,vagy megy éppen szembe valamelyik elvével,meggyőződésével,az ebből adódó feszt hogyan kezelitek?Vagy az elvek: azok nem is olyan fontosak?:O Vagy épp:mindenáron keresztül viendők?Érdekelne minél több vélemény.No és ami a legfontosabb: ne szóljuk le egymást.Ez egyike annak,amiben nagyon nagyon sokfélék és nagyon nagyon különbözőek vagyunk...;)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook