Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mindent egybevetve érdekelne a véleményeket, hogy melyik minden idők legjelentősebb magyar együttese? fórum

Mindent egybevetve érdekelne a véleményeket, hogy melyik minden idők legjelentősebb magyar együttese? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
171. pzm3
2019. nov. 2. 17:56
Számomra a Vad fruttik ad meg mindent zeneileg,szövegileg, koncert élményben, érzelmileg ami alapján számomra a legjobb magyar zenekar. Közel a 40hez teljesen eufória állapotba tudok kerülni a koncertjein. Még mielőtt valaki rosszra gondolna mindezt józanul, mert nem iszom alkoholt.😁
170. dd41cc22f1 (válaszként erre: 169. - Grassi)
2019. okt. 24. 18:25

Egy korábbi hozzászólásomban meg is említettem, hogy 1970 óta egyetlen tagcsere tagcsere történt a zenekarban. Szőllősy Katalin vette át a helyét Mihály Tamásnak.


Pontosan, hogy kirúgták-e vagy ő lépett ki nem lehet tudni. Egy biztos nem egyeztek a nézeteik.

169. grassi (válaszként erre: 167. - Dd41cc22f1)
2019. okt. 24. 17:43
azt észrevetted, hogy Mihály Tamás helyett egy csaj basszusgitározott? Merthogy M. T-t pár éve kirúgták.
168. Springtime (válaszként erre: 166. - Ab61752c45)
2019. okt. 24. 17:36

Hát igen, az élet gyakran ismétli önmagát. :D


Klaus Meine-től nagyon szimpatikus dolog volt ez a birkózás a magyar nyelvvel, az angol jobban passzolt a hangfekvéséhez, ez így nekem az ő előadásában kicsit muris volt, de mindenképpen nagy teljesítmény.


Azért ehhez némi megszállottság is kell hogy a közönség ilyen körülmények között se megy haza. Persze az együttesnek muszáj volt, mivel utoljára a kapitány hagyhatja el a süllyedő hajót, de arcizmuk sem rándult. És Benkő kis selyem pizsamája is szabadon szárnyalt a szélben. :)


Ja igen, ez borzasztó, de valóban, hogy lehetek ilyen szenilis, szóval a Népstadion valóban sosem volt fedett hely, és valóban összekevertem. Azért, mert mindig a Sportcsarnokbéli koncertekre jártam, a Népstadionban csak II. János Pál látogatásakor voltam.

167. dd41cc22f1 (válaszként erre: 165. - Springtime)
2019. okt. 24. 09:06

A Népstadion sosem volt fedett, szerintem összekevered a Budapest Sportcsarnokkal, vagy ahogy most hívják Papp László Sportarénával.

A színpad egy része fedett volt, de mint általában az összes viharnál itt is fújt erősen a szél. A zenészek is ugyanúgy áztak, mint mi.

Emlékszem Tunyogi Orsi és Tunyogi Bernadett voltak a vokalisták. Ők mesélték egy újságban, hogy álltak bokáig az esővízben az arcukról, pedig folyt le a smink.


[link]


Itt lehet látni mekkora eső esett és nem egyszer hallani a mennydörgést is. Ez a számot nagyjából a koncert 50. percében játszhatták. Utána aztán csillapodott az eső, a második óra már teljes száraz körülmények között zajlott.

Az együttes erről a koncertről kiadott egy dupla albumot. Az egyik lemeznek a címe: Vizes blokk, a másiknak pedig, hogy: Száraz blokk.


Az eső mellett a másik legemlékezetesebb momentum az volt, mikor a Scorpions együttes két tagja Klaus Meine és Rudolf Schenker meghívottként színpadra lépett.


[link]


[link]



Idén nyáron egy Komárom megyei kisvárosban ismét részem lehetett egy esős Omega koncertben,ami előhozta a 25 évvel ezelőtti emlékeket, többek közt, hogy szintén majdnem teljes ruházatom elázott. :))

166. ab61752c45 (válaszként erre: 161. - Birebora)
2019. okt. 24. 09:03
165. Springtime (válaszként erre: 164. - Dd41cc22f1)
2019. okt. 24. 07:10

Szegényke, nem ezt érdemelte a kitartásáért. Dehát a vasutas az egy kategória, tudjuk, milyen. :D


A színpad úgy láttam, fedett volt, oda nem ment be az eső? A drága felszereléseket csak nem áztatták el?

De hogy történhetett ez? Én vidéki vagyok, de párszor voltam a Népstadionban, és mindig fedett volt. Persze a szezonális szokásokat nem ismerem, meleg időben nem volt tető?

164. dd41cc22f1 (válaszként erre: 158. - Springtime)
2019. okt. 23. 21:00

Ezen az esős koncerten ott voltam, 1994-ben a Népstadionban. Az előzenekar a Love együttes volt, Erdélyi András volt az énekesük, később a Black II Black együttesben is játszott.

Simán lement a koncert, majd mielőtt az Omega színpadra lépett volna elkezdett szakadni az eső, valamint villámlott és dörgött az ég. Nagyjából ez a vihar 1 órán át tartott. Úgy eláztunk, hogy egy száraz ruhadarab nem maradt rajtunk. Másnap utaztunk vonattal haza, és emlékszem a kalauz megbüntette a barátomat, mert úgy szétázott a diákigazolványa, hogy nem volt alkalmas arra, hogy igazolja, hogy a barátom valóban iskolába jár.

163. Piroska52 (válaszként erre: 158. - Springtime)
2019. okt. 23. 20:25
Köszönjük az összesítést.
162. Piroska52 (válaszként erre: 158. - Springtime)
2019. okt. 23. 20:24

Emlékszem erre a koncertre,hatalmas vihar volt,de senki nem mozdult.

Hiába ez az Omega,a legnagyobb.

161. birebora (válaszként erre: 157. - Dd41cc22f1)
2019. okt. 23. 19:36
Húú, Demjén tényleg!!:)
160. birebora (válaszként erre: 158. - Springtime)
2019. okt. 23. 19:35
Köszönjük az összesítést!:)
159. Bless the child (válaszként erre: 158. - Springtime)
2019. okt. 23. 19:30
Leander kimaradt😁
2019. okt. 23. 18:22

Sziasztok!

Ma végre volt egy kis időm, ezért megcsináltam az összesítést, ami számomra örömteli eredményt hozott, mert ebben bíztam. Az előadókat, és a csak egyszer kétszer említett együtteseket most nem írnám ide, ha nem gond, mert nem őket kerestük. Valamint mindenkinek név szerint csak egyszer vettem érvényesnek a szavazatát, ha ugyanazt az együttest többször is említette. Ha valaki kételkedik, számoljon utána nyugodtan.


Tehát a sorrend:


Omega- 10 szavazat +2 videó, a videók nem tudom, szavazatot jelentettek e, vagy nem, ezért nem számoltam bele.


EDDA, PIRAMIS, LGT: holtverseny, 6-6 szavazattal


Hungária, P-mobil, Hobo Blues Band: holtversen, 5-5 szavazattal


ILLÉS: 4 szavazattal


Metro, Karthago, Neoton Familia, V- Motorock: holtverseny 3-3 szavazattal


Kárpátia, Tankcsapda, Bikini, Dolly-Roll, Kowalsky, Republic, Quimby, Expressz, Fonográf. holtversen 2-2 szavazattal.


Játsztak még 1-1 szavazattal: Halott pénz, Korál (ez többet érdemelne), KFT, R-Go, Apostol, 100 tagú cigányzenekar, Tátrai Band, Balkán Fanatik, Dinamit, Ossian, Ámokfutók, Beatrice (ennyire nem volt jelentős? )

Vad Fruttik, Kispál és a borz.


Hát én plusz egy szavazatot adnék az Omegának, de mondtam, hogy nem szavazok, mert az pofátlanság lenne, de azt gondolom, hogy a leírt paraméterek, amiket a 91-es hozzászólásomnál megfogalmaztam, róluk szólnak, legalábbis igyekeztem róluk beszélni.

Mint írtam korábban, nem a kedvenc együttesem, de őket tartom a legnagyobbaknak, az elmúlt ötven évre visszatekintve.

Az egyetlen 50 éve működő együttes Magyarországon, az egyetlen, aki Kossuth és Liszt díjat kapott, jelentős külföldi munkásságuk is volt, sok korosztályhoz, és sokféle emberhez szólnak. Professzionális, monumentális hangzású zenét játszanak, szerintem igazán nagyon alkotni csak rock kategóriában lehet. Képzettek és igényesek, komoly dalokkal, komoly szövegekkel, és mindezt többnyire maguk írják. Ja, és a színpadon alázatosan és konszolidáltan viselkednek. Nyugodtan elmehettek, mint ahogyan el is mentek nemzetközi színpadokra, mert nem hoztak ránk szégyent, az hiszem. Ja, és mindenki tudja, ki az a Kóbor János, Benkő László, és néhányan talán azt is, hogy ki Molnár György és Debreczeni Ferenc.

Örülök, hogy ez a végeredmény született, reméltem, hogy így fog történni.

Ha képesek vagytok rá, három óriási zenéjüket betenném, ha időtök engedi, hallgassátok meg az általam elmondottak alátámasztására. Köszi a részvételt mindenkinek.

A Gammapolisz egy esőben tartott koncert felvétele, és érdekes módon senki sem mozdul, az eső meg zuhog. :D


[link]


[link]


[link]

2019. okt. 23. 16:19
A V'Moto-Rock együttest vagy Demjén Ferencet említette valaki. Mert szerintem az ő munkásságuk is érdemelne pár mondatot.
156. jooeva
2019. okt. 22. 18:28

Ha a "régieket", az én álláspontom szerint Edda, Bikini, Republic, Pál Utcai Fiúk, ha messzebbre nézünk, Omega, Piramis....Karthago....

Nekem tinikoromban a Bonanza Banzai volt az Isten! Ott van szöveg, van mondanivaló. Ákos is jó a maga nemében.

Utána következett a egy kis stílusváltás.....a mai napig hatalmas Kozmix rajongó vagyok, ők is 24 éve nyomják. Feldolgozásaik nekik is vannak, a Gyöngyhajú lány, a Dédapám, pár Bonanza szám...

155. Piroska52 (válaszként erre: 147. - New(l))
2019. okt. 22. 18:27

én szeretem,mikor megjelent a tehetségkutatón,felirtam egy papirra,ez a lány fogja megnyerni,

és megnyerte,

2019. okt. 22. 18:24

Groovehouse

Ákos

Tankcsapda

Neoton

Hungária

2019. okt. 22. 18:03
Kárpátia és az Ismerős arcok nálam a befutók.
152. dd41cc22f1 (válaszként erre: 151. - New(l))
2019. okt. 22. 13:58
Sajnos általában az összes feldolgozás olyan. Egyedül nekem a Féltelek az ami jobbnak tűnik Auth Csilla és Szolnoki Péter előadásában, mint ahogy a Color énekelte.
151. New(l) (válaszként erre: 149. - Dd41cc22f1)
2019. okt. 22. 13:52
Űr isten, az a feldolgozás egy gyalázat.
150. dd41cc22f1 (válaszként erre: 148. - New(l))
2019. okt. 22. 13:51

Itt van pl ez a dal. Még maga a zenekar sem tudta megmondani miről szól.


[link]


Adva van egy fülbemászó dallam, egy csinos babaarcú, mellben dinamikus hölgyike ( aki egyébként elvitathatatlanul értelmes), aminél több nem is kell. Arra még vigyáztak, hogy olyan szavakat keressenek, ami rímel valamennyire. Jelenleg ez elég a fiataloknak, hogy jól érezzék magukat.

149. dd41cc22f1 (válaszként erre: 148. - New(l))
2019. okt. 22. 13:43

Az a baj nem is nagyon jut el a fiatalokhoz. Talán egyedül a Retro rádió az, ahol 70-es vagy 80-as évek zenéit lehet hallgatni.

Sok fiatal szerintem nem is tudja, hogy a Darabokra törted szível című szám eredetileg a Bergendytől származik, nem pedig a Halott pénztől.

148. New(l) (válaszként erre: 145. - Dd41cc22f1)
2019. okt. 22. 13:39

Ebben egyetértek, szánalmas "produkciók" garmadái jelennek meg, de ez igazi kb. mindenre. A minőség az élet sok területén hiányzik.

Szerintem senki nem tudja a nosztalgiáját levedleni, ezért nehéz objektíven szemlélni fiatalkorunk zenéit. Amiket ti legendásnak láttok, egy mai tini már nem biztos.

147. New(l) (válaszként erre: 144. - Piroska52)
2019. okt. 22. 13:34

Igen, Rúzsa Magdit lehet szeretni vagy sem, de rá sokáig emlékezni fognak.

A Queen-t imádom, Freddie pedig zseni, ő egy igazi legenda.

146. dd41cc22f1 (válaszként erre: 144. - Piroska52)
2019. okt. 22. 13:19
Rúzsa Magdi hangjától én is. Főleg mikor azt énekli, hogy szaralam, szaralam, szaralam...
145. dd41cc22f1 (válaszként erre: 140. - New(l))
2019. okt. 22. 12:22

Igen valóban volt tíz, de az minőségi zenét csinált . Bár viszket a bőröm Szikora Róberttől, de az R-Go zenekar is hallgathatóbb számomra, mint a sok tehetségkutatón kinevelt sztárocska.


Most is bármelyik régi zenekar koncertjére szívesebben mennék, mint a maiakra. Ma már mindenki zenekart csinálhat, és elég, ha a tagok ismernek két akkordot a hangszeren. A szövegnél pedig arra figyelnek, hogy valahogy rímeljen. Az, hogy úgy egészében nem ad ki értelmes szöveget, teljesen letojják. A buliban egy bizonyos alkoholfok mindegy miről énekelnek.

144. Piroska52 (válaszként erre: 140. - New(l))
2019. okt. 22. 11:59

teljesen igazad van,nem nagyon tudnak újat irni,ami jó a nagyok már megirták,

persze van kivétel,

de ha meghallod az Omegát, Queen-t,John Lennon-t,Elvis-t,

tutira beleborzongsz,mert annyira jók,

persze nem mondom hogy most nincs,de attól nem borzongok meg,

talán Rúzsa Magdi hangjától,

143. New(l) (válaszként erre: 141. - Ab61752c45)
2019. okt. 22. 10:53
Én is így érzem.
142. ab61752c45 (válaszként erre: 139. - Dd41cc22f1)
2019. okt. 22. 10:53
hát ez sem kerül be a zenetörténet örökbecsű alkotásai közé.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook