Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Alternatív gyógymódok minden testi, lelki bajra. Akit érdekelnek a hasonló dolgok jöjjenek beszéljünk erről... fórum

Alternatív gyógymódok minden testi, lelki bajra. Akit érdekelnek a hasonló dolgok jöjjenek beszéljünk erről... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
178. lolita2112 (válaszként erre: 177. - 55Judit)
jan. 12. 06:46
elhiszem,de lehet mas is beleolvas ide a kerdesekbe es orommel elolvassa amit irunk.hisz ez nem olyan tema tudod ami elavult volna igazabol!
177. 55Judit (válaszként erre: 176. - Lolita2112)
dec. 27. 13:31
Neki is ajánlhatsz bármit, másfél éve járt itt utoljára. :)
176. lolita2112 (válaszként erre: 173. - Andita1)
dec. 26. 03:43
meg ennel is egyszerubb dolgot ajanlok ra csak persze akkor ha az illeto nem cukorbeteg.1-2 evokanal mezet vizben elkeverve.
175. 55Judit
dec. 25. 18:30
Engem érdekel a téma, folyton ezt bújom. Sajnos itt 5 évenként születik 1 bejegyzés, inkább gyógyszer pártiak az emberek.
174. janszi (válaszként erre: 173. - Andita1)
dec. 25. 18:15
Grizus Őstermelő,tudja...
173. andita1 (válaszként erre: 172. - Grizus)
2019. ápr. 11. 22:00
Remélem/gondolom már nem aktuális a probléma, de amúgy a macskagyökér a legjobb alvási zavarokra.
172. grizus
2013. ápr. 19. 02:14
Mit tudtok arra, ha valaki másfél óránként felébred? Már nagyon zavar a dolog, meg vagyok ijedve.
171. Bugs02
2012. nov. 19. 17:12
2012. okt. 16. 19:50
Nekem "hobbym" a természetgyógyászat. Masszázsterápiák, csontkovácsolás, akupunktúra, gyógynövények, jóga, stb. Minden a maga helyén, amire való. Nekem nem kell tudományos bizonyíték, működik-e,"szkeptikus" vagyok, avagy a hitem alapja a megtapasztalás.A gyógyszerreklámok nem hatnak rám.Nem fáj a fejem, jó a vérnyomásom, jól alszom (ha van rá idő). Ha valami nem az igazi, tudom, mi segít.
169. mafalda (válaszként erre: 168. - Pista55)
2012. okt. 16. 17:54
Jól esett????
168. pista55 (válaszként erre: 164. - Mafalda)
2012. okt. 16. 17:08
Te sem a témához szóltál hozzá!
167. Bugs02
2012. okt. 16. 17:05
Életemben nem szedtem semmi féle gyógyszert nem is fogok, ha majd öreg leszek, akkor is találok majd valmi jó kis gyógymódot, persze remélhetőleg, akkorra már egész jól fogok érteni a homeopátiához.)
166. Bugs02 (válaszként erre: 163. - 26092879c1)
2012. okt. 16. 17:04
Ki mit tapasztalt...én ezt pozitívan megtapasztaltam, talán te eddig nem tapasztaltad, mert nem volt semmi féle egészségügyi panaszod.
165. Bugs02 (válaszként erre: 164. - Mafalda)
2012. okt. 16. 16:59

Figyelj, minden ember hisz valamiben, ez nem hit, amikor az embernek problémái vannak...egy idő után megtalálja azt a gyógymódot ami neki használ, a többi nem számít.

Fogorvoshoz jártam homeopátiával nagyon szépen kiegészítettem a kezeléseket,nem volt vérzésem, sem gyulladás engem meggyőzött ez a fajta gyógymód, és nap mint nap egyre jobban megtapasztalom, hogy mennyire jó dolog ez a fajta gyógymód, nem kell szintetikus gyógyszer...ettől nem leszek függő...és árában sem drága és gyors a hatása...ez a jövő...majd rá jön mindenki egyszer...a lábamat műtötték gyakran fájt..ARNICA gélt használom...és szinte azonnal hat, más vackokkal szemben, tehát nem csak mondom a szöveget, én valóban tapasztaltam a hatást. és csak, azért merem ajánlani másnak is, mert valóban jó...

164. mafalda (válaszként erre: 1. - Bugs02)
2012. okt. 16. 15:53

Látom,hiába nyitottad ezt a fórumot.Most végig olvastam.Csak azok írnak,akik nem hisznek csak a nyugati orvoslásban.Lehet,hogy abban sem.De minek írnak egyáltalán?Nem nekik hirdetted."Akit érdekelnek a hasonló dolgok..."--azokat vártad.Őket nem érdeklik,csak kötözködni tudnak.Más szerintem meg sem mert szólalni,nehogy kapjon a fejére.Miért nem lehet békén hagyni az embereket?Ha valakit a szerintük"kuruzslás"érdekel,akkor beszéljen a kuruzslásról.Miért fáj az nekik?

Ha én a krimiről akarok fórumot nyitni,akkor majd beleszólnak,hogy az micsoda egy szemét és miért nem inkább Shakespear-t olvasok?

163. 26092879c1 (válaszként erre: 162. - Bugs02)
2012. okt. 15. 20:42
Nem vagyunk egyformák, de ebben a kérdésben csak egy igazság van.
162. Bugs02 (válaszként erre: 161. - 130454e42d)
2012. okt. 15. 20:39

Én hatásosságot olvastam, mindegy:)

Nem vagyunk egyformák, nekem ez, neked az, másnak más..ettől kerek a világ.)

161. 130454e42d (válaszként erre: 160. - Bugs02)
2012. okt. 15. 20:18
Nem boszorkányság, hatástalan. Idézem Alfát: A homeopátia hatástalansága ma már úgy általánosságban elég jól alá van támasztva klinikai vizsgálatokkal.
160. Bugs02 (válaszként erre: 159. - 26092879c1)
2012. okt. 15. 20:08
Igen tudom, ezért nem értem, hogy sokan miért állnak úgy ehhez a témához,mintha valami boszorkányságról volna szó....
159. 26092879c1 (válaszként erre: 156. - Bugs02)
2012. okt. 15. 18:32

A homeopátia hatástalansága ma már úgy általánosságban elég jól alá van támasztva klinikai vizsgálatokkal.

Ha nem is mindegyik szer, de a legnépszerűbbek mint pl. az Oscillococcinum mindenképpen, ahogy ez a Cochrane elemzés mutatja:


[link]

158. Bugs02
2012. okt. 15. 18:27

[link]


A fenti linken olvashattok a homeopátia történetéről.

157. 26092879c1 (válaszként erre: 146. - Annie1130)
2012. okt. 15. 18:27

Jó példa!

Ma miért nem gondoljuk ezt?

Honnan tudjuk hogy nem lapos?

156. Bugs02
2012. okt. 15. 18:18

Sziasztok:)

Látom megy a téma, ti kicsit össze keveritek a dolgokat, én sem hiszek a kuruzslókban, lsd a tv-be betelefonálók, akik, abban hisznek, hogy távolról valaki meggyógyítja őket, ezen én is csak nevetni tudok.

Miért kell elítélni a homeopátiát?

A gyógyszerek sem használnak mindenkinek, pl nekem...tettem fel egy kis infot, olvassátok...hátha megértitek a lényegét, ennek a témának.

155. Bugs02
2012. okt. 15. 18:16

Meghűlés, nátha, influenza és természetesen a láz. Mindezek sajnos együtt járnak az ősszel. A homeopátia sokat segíthet, akár önállóan, akár a hagyományos kezelés kiegészítőjeként.

Amit tudni kell a homepátiás szerekről?


A homeopátiás szer alkalmazásának kezdetén a tünetek átmenetileg, jellemző módon, enyhén felerősödhetnek!

Amennyiben heveny megbetegedés esetében a homeopátiás szer hat adag után vagy két napon belül nem enyhíti a tüneteket, akkor viszont másik szerre van szükség!

Fontos, hogy a szokásos gyógyszeres kezelést senki ne hagyja abba a homeopátiás szer szedése alatt!

Mentolos, erős aromájú készítményeket, fogkrémet, kámforos kenőcsöt ne használjon a homeopátiás szer szedésének ideje alatt, és ne tárolja mellettük a készítményeket, mert ezek csökkentik, illetve megszüntethetik a szer hatását!

A homeopátiás szerek gyorsítják a gyógyulást és csökkentik a szövődmények kialakulásának kockázatát!

A homeopátiás szerek hatásmechanizmusa különbözik az allopátiás gyógyszerekétől, így a kölcsönhatás kockázata nélkül alkalmazhatók egyidejűleg.

Szedhetik gyermekek és csecsemők a homeopátiás gyógyszereket?

Igen, csecsemők és gyermekek is szedhetik a homeopátiás szereket, minden kockázat nélkül!

Fontos, hogy az esetlegesen szükséges antibiotikumos vagy más gyógyszeres kezelés mellett is adhatók a homeopátiás szerek!

Üvegpohárban, pici vízben oldva adható be a csecsemőknek a kiválasztott szer!

Hogyan kell a homeopátiás szert szedni?


A homeopátiás golyócskákat nyelv alatt kell elszopogatni, és utána nem szabad 15–30 percig enni és inni.

A száj legyen tiszta a szer bevétele előtt!

Amikor sürgősségi helyzet van, például sérülés, vagy magas láz, és nem lehet erre odafigyelni, akkor a legfontosabb, hogy az előírásnak megfelelő gyakorisággal kapja meg a szert a beteg!

Egyszeri adag 5 golyócska!

A golyócskákat nyelv alatt kell elszopogatni, de adható üvegpohárban, pici vízben feloldva, például csecsemőknek, felnőtt vagy gyermek betegnél sérülés esetén!

Az echinacea - miben különbözik a homeopátiás szer a gyógynövénytől?


Gyógykezelés gyógynövényi anyagokkal

Echinacea angustifolia, keskenylevelű kasvirág,

E. pallida, halvány kasvirág

E. purpurea, bíbor kasvirág


A legtöbb tabletta porrá zúzott gyökeret tartalmaz.

folyadékkészítmények vagy frissen préselt levet tartalmaznak, vagy alkoholtartalmú oldatok.

A növénynek nem specifikus immunmoduláns és gyulladáscsökkentő hatása van.

Segíti a kötőszövetek regenerálódását.

Fertőzések esetén alkalmazható megelőzésre és kezelésre, a fertőzések okozta megbetegedés lefutásának enyhítésére, szövődmények kialakulásának csökkentésére, a betegség időtartamának és súlyosságának csökkentésére (pl. herpesz, afta, influenza, gyomor és emésztőrendszer vírusos fertőzése, légúti és húgyúti fertőzések, mandula-, középfül- és arcüreggyulladás, bőrsérülés, hörghurut, torokfájás).

Leggyakoribb használata a nátha és az influenza megelőzése és kezelése.

Külsőleg alkalmazható: égési és fagyási sérülések, elfertőződött sebek, ekcéma esetében.


Homeotátiás terápia

Homeopátiás gyógyszer alapanyagaként az Echinacea angustifoliát használják fel elsősorban.


A növény nem specifikus immunmoduláns hatása homeopátiás formában is megjelenik, ebben a formában az alkalmazása biztonságosabb, hatása sokoldalúbb.


A homeopátiás Echinacea hatásai:

fertőzések kezelése és megelőzése (pl. influenza, afták, légúti fertőzések),

nyirokcsomó-duzzanat és -gyulladás,

elfertőződött sebek, gennyesedések,

lázzal járó fertőzések, magas láz,

állati mérgek hatásai, csípés, harapás után jelentkező seb,

műtétek utáni gyógyulás,

gyermekágyi láz.


Homeopátiás formában, ellentétben a fitoterápiás készítményekkel, már újszülöttkortól adható!

Homeopátiás gyógyszer formájában nem hajlamosít allergiára, ilyenkor általában C5 vagy C9 potenciában adható!

Influenza - a terápia menete


Felkészítés, immunerősítés

OSCILLOCOCCINUMŸ

tubus hetente, októbertől márciusig

+ ECHINACEA 5 CH

5 golyócska reggel és este, októbertől márciusig

Influenza kitörésekor

OSCILLOCOCCINUMŸ

1 tubus 6 óránként az első napon, aztán 1 tubus naponta 2 alkalommal, a tünetek enyhüléséig

+ ECHINACEA

5 golyócska alacsony potenciában (5 CH, C5) óránként mindkettőből az első hat órában, majd 5 golyócska 4 alkalommal naponta, a tünetek enyhüléséig

+ BELLADONNA,

GELSEMIUM,

EUPATORIUM

5 golyócska közepes potenciában (15 CH, C15) 4 alkalommal naponta, a tünetek enyhüléséig

Lábadozáskor

CHINA 15 CH

+ KALIUM PHOSPHORICUM 15 CH

5 golyócska mindkettőből közepes potenciában (15 CH, C15) reggel és este 15 napig

Meghűlés, nátha - a terápia menete


Minden esetben a tünetek megjelenésekor

CORYZALIAŸ 1 tabletta óránként

+ ECHINACEA

5 golyócska alacsony potenciában (5 CH, C5) 20–30 percenként, az első három órában, majd 5 golyócska naponta 3-5 alkalommal naponta, a tünetek enyhüléséig

A tüneteknek megfelelően

Ha az orr bedugult Ha az orrfolyás híg

Ha az orrfolyás

sűrű

Ha az orrfolyás híg és égető

NUX VOMICA,

STICTA PULMONARIA,

SAMBUCUS NIGRA

ALLIUM CEPA,

KALIUM IODATUM

HYDRASTIS,

KALIUM BICHROMICUM,

MERCURIUS SOLUBILIS

ARSENICUM ALBUM

5 golyócska felváltva, közepes potenciában (9 CH, C9) minden órában, majd 5 golyócska naponta 3–5 alkalommal, a tünetek enyhüléséig.

5 golyócska felváltva, közepes potenciában (9 CH, C9) minden órában, majd 5 golyócska naponta 3–5 alkalommal, a tünetek enyhüléséig

5 golyócska felváltva, közepes potenciában (9 CH, C9) minden órában, majd 5 golyócska naponta 3–5 alkalommal, a tünetek enyhüléséig.

5 golyócska közepes potenciában (15 CH, C15) minden órában, majd 5 golyócska naponta 3–5 alkalommal, a tünetek enyhüléséig.


Láz - a terápia menete


A láz hirtelen szalad fel 38,5 °C fölé

Az izzadás megjelenése előtt Az izzadás megjelenése után

ACONITUM

1 adag, 5 golyócska, közepes potenciában (30 CH, C30) majd 3 alkalommal az utána következő 6 órában.

BELLADONNA

5 golyócska, közepes potenciában (15 CH, C15 vagy 30 CH, C30) minden órában, javulásig.

A láz fokozatosan fejlődik, de alacsonyabb, mint 38,5 °C

FERRUM PHOSPHORICUM 15 CH

5 golyócska, közepes potenciában (15 CH, C 15) minden órában.

154. Annie1130 (válaszként erre: 153. - Pista55)
2012. okt. 14. 21:39

1...2...3...és küldöm az energiát!:)


(Rendben, megmosolyogjuk őket, de azért nagyon komoly, hogy valami istenségnek képzelik ezek az emberek magukat.)

153. pista55 (válaszként erre: 152. - Annie1130)
2012. okt. 14. 21:22
Próbálná azt mondani, hogy nem dobta el. Kap olyan leb...ást, hogy csak no.:)))
152. Annie1130 (válaszként erre: 151. - Pista55)
2012. okt. 14. 21:20
Én ezt megmosolygom, de ha a betelefonáló néni tényleg ettől dobja el a botját és kezd el szaladni, akkor áldásom rá!:)
151. pista55 (válaszként erre: 150. - Annie1130)
2012. okt. 14. 20:50
Gyógyítanak tévé képernyőn keresztül is. Van aki azt mondja, hogy jobb lett. Legalábbis akkor azt mondta mikor beszélt a gyógyítóval.
150. Annie1130 (válaszként erre: 149. - Pista55)
2012. okt. 14. 20:37
Tőlem, személy szerint távol állnak, de sok ismerősöm számolt be pozitív változásokról a hatásukra. Egyébként HISZEK abban, hogy a hit hegyeket mozgat meg.:)
149. pista55 (válaszként erre: 148. - Annie1130)
2012. okt. 14. 20:23
Csak a kavicsokban kell hinni.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook