Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai fórum

Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1472. Kolli1987
2012. febr. 21. 08:47

Sziasztok!


Hogy vagytok?

Gyerkőcök?

Mi nagyoin sokat küzdünk a fogakkal már szerintem 2 átt is törte bár nem engedi, hogy megnézzem. Érzékeny neki és nagyon félti.

1471. Edo13 (válaszként erre: 1468. - Adbefc7882)
2012. febr. 19. 17:45
Hamarosan megbánod ezt a kijelentést!:)
1470. Edo13 (válaszként erre: 1467. - Kolli1987)
2012. febr. 19. 17:44

Sziasztok!


Sajnos mindenkivel előfordul,hogy elszakad a cérna...

Ezek a kis porontyok meg folyamatosan tesztelnek,h meddig lehet elmenni.

1469. Kolli1987
2012. febr. 17. 18:27

Ne is mond Földlakó! Egész nap szét szakad a fejem annyira fáj. Lehet, hogy Csengének is ez volt a baja.

Nagyon édes lehet Némó amikor dumcsizik. Csenge is non stop beszél. Nem lehet nem figyelni rá.

Hétvégén kinek mi a program?

2012. febr. 17. 13:34

Némó faszán van, mióta megtalálta a hangját egyfolytában cincog és nyöszörgős hangokat ad még vigyorgás közben is :DD

Kis Egó-s :D


Kolli! Sajnálom a rossz éjszakát, remélhetőleg minden oké lesz már ma, de azért tegnap-tegnap előtt cefet szél és front volt, lehet, az zavarta be Csenge Kisasszonyt :)))


Heg! Mizujs, hogy van a Kis Joa? Jobban van már, minden oké??


Edo! Én alig várom, hogy Némó olyan égedelem rossz legyen, mint Regős Bendegúz az indul a bakterházból :DDD


Picianya, Dagimanó, mi újság, hogy vagytok???

1467. Kolli1987
2012. febr. 17. 10:54

Sziasztok!


Mai éjszakánk sokkal jobb volt. Bár egyre jobban úgy gondolom, hogy az időjárás zavarta meg kicsi lányomat. Edo ne is mond tudom, az éjjel türelmetlen voltam Csengével amire nem vagyok büszke. De eleve jobban nyúzott mint szokott. :S

Rmélem ma is gfog tudni alidni.

1466. Edo13
2012. febr. 16. 20:57

Földlakó!

Én is köszi,h az olvasód maradhattam,mégha nem is vagyok olyan aktív!

Megyek is megnézem,mi van Némóval...:P

1465. Edo13 (válaszként erre: 1459. - Dagimanó)
2012. febr. 16. 20:55

Tényleg nem vagytok lemaradva semmivel!

Azt szokták mondani,hogy 2 és fél-3 évesen érnek meg rá.Addig nem igazán tudják visszatartani a dolgokat...vagy megérteni ezt az egészet.

Mi is próbálkozutnk tavasszal,nyáron a bilvel,és volt siker élmény is.Ha már láttam,hogy torzul az arca,ugrottam a bilivel.Nameg Norbi ált-ban ebéd után kakkantott.Így kaja után mindíg ráültettem a bilire és "együtt" nyomtunk.:)A pisire annyira nem voltunk ráálva.

Azóta nem bilizünk mióta bölcsisek lettünk,mert ott úgy vannak vele,hogy nem akarják még ezzel is traktálni a gyerekeket,elég nekik megszokni az új környezetet.

Azért bízom benne,hogy hamar rá tudják őket szoktatni a szobatisztaságra.

1464. Edo13 (válaszként erre: 1463. - Kolli1987)
2012. febr. 16. 20:43

Sajnálom!:(

Nagyon rossz,hogy nem tudja az ember,mi lehet a baj.Már alig várom,hogy Norbi is eljusson arra a szintre,h elmondja mi a kínja.Hiába rengeteget beszél,de azt nem tudja elmagyarázni,h éppen miért nem alszik vagy miért hisztizk...


Különben mióta itthon van teljesen meg van huzatva.Szerintem bölcsi-elvonási tünetei vannak.:)

Iszonyat hisztis és szófogadatlan!Mindemellett egy zabálnivaló kis csibész!


Na jól elkanyarodtam a témától...Kívánom,hogy ma éjjel jól kipihend magad!Én aztán tudom milyen fáradtnak lenni...és az a legrosszabb,hogy ha nem kipihent az ember,az türelmetlenséghez vezet.:(

1463. Kolli1987
2012. febr. 16. 15:51

Sziasztok!


Köszönöm Földlakó, hogy visza engettél. :)

Mi egy nagyon pocsék éjszakán vagyunk túl. Csenge 11 től hajnal 2ig egy szemet nem aludt és nem tudom miért. Kicseréltem a pelusát, mert nagyon piszkálta megszoptattam nem is egyszer, Apja is rázta de egyszerűen nem akart aludni. Én az időjárásra gondoltam, de lehet, hogy a foga is fájhatott kapott fájdalom csíllapítót is bár nem tudom, hogy attól nyugodott e meg. Kicsit az éjjel össze is kaptam Párommal mert abszolúlt nem segítet. Bár ez a fáradság szólt belőlem.

1462. Edo13
2012. febr. 16. 15:31

Norbi megint itthon volt a héten,mert belázasodott és nagyon köhögött.Már sokkal jobban van,elvileg hétfőn megy bölcsibe.

Velem minden ok,dolgozom,és babázok...

1461. Edo13 (válaszként erre: 1460. - Adbefc7882)
2012. febr. 16. 15:12

Sziasztok!


Hogy te miket észre nem veszel?!Én nem is nézem,hogy hány ember kedvence vagyok...:P Igazából le is tojom.A naplót első sorban magunknak írom!


Bevallom őszintén nekem is van pár kedvenc naplóm,de sajnos mostanság nincs időm olvasni őket.Nem azért,mert nem vagyok rájuk kíváncsi,hanem egyszerűen örülök,h luk van a seggemen!(Sőt,ha ez bárkit is megnyugtat a saját naplómba is sokkal ritkábban írok.)

Szóval én szeretném,ha nem tennél ki (és más sem)!

De nyílván a te döntésed,és tiszteletben tartom...

2012. febr. 16. 10:04

Sziasztok Kedvenceim :)))))


Nem akarok senkit megbántani, de ma kiteszek mindenkit a naplómból és arra kérlek Titeket, csak azok jöjjenek, akik tényleg olvasnak. . . Kivagyok attól, hogy állandóan más a kedvencnek jelölésem száma, , Nem az zavar, hogy nem vagyok kedvenc, hanem nyilván, akik pipát tesznek, azok aránylag sűrűn olvasnak. . . Akiknek nem vagyok bejelölve, azok ritkán, vagy sosem. . És honnan gondolom ezt? Mert én is így vagyok vele. . Volt 1-2 napló, ami nem volt nekem bejelölve és csak most vettem észre, hogy azt is olvasnám elvileg. . .

Szóval mindenkit szeretettel látok továbbra is!


Gyertek bátran! :)


Ki hogy van? Gyerekek, Anyukák, Babák???? Nem vagytok betegek? Vigyázzatok, ismét itt az influenza szezon :(((


Puszik ezerrel!

1459. Dagimanó (válaszként erre: 1458. - Kolli1987)
2012. febr. 11. 22:39

Sziasztok!

Köszi Kolli Te is nagyon aranyos vagy:-)

Képzeljétek pár napja próbálkozunk a bilivel:-) Hát azt hiszem ezt a részt jobb lenne átugrani:-)

Először a fejébe húzta, aztán bele állt, tegnap meg a szőnyegre kakilt:-)

Azt hiszem, hogy az elmúlt 1,5 évben most nézek a legnagyobb kihívás elé. Szerintem esze ágában nincs bele pipilni a bilibe, erőltetni nem akarom, de azért óvatosan próbálkozni fogok, nem vagyunk elkésve:-)

Ti hogy vagytok? Remélem mindenki jól van.

1458. Kolli1987 (válaszként erre: 1454. - Dagimanó)
2012. febr. 10. 19:24

Sziasztok!


Dagimnaó Csenge sem most született Már 15 hónapos nagy lány. Szerintem simán beférsz közénk. Legalább jókat elbeszélgetünk.

Hogy vagytok?

Csenge már alszik a mamiék nagyon nagyon lefárasztják. Én is nagyon levagyok fáradva. Nem is csoda, hiszen ma sokat készültünk a vendégeskedésre.

Hegpet sajnálom a pici fiadat. Sajnálom, hogy nem tud kakilni. Remélem a hozzátáplálás begoldja. Nem is gondoltam, ogy ennyire komoly a helyzet.

Edo ti jól vagytok?

Földlakó? Ákosod jól van?

1457. Dagimanó (válaszként erre: 1456. - Adbefc7882)
2012. febr. 10. 14:53

Köszi, kedvesek vagytok:-)

Nekem szerencsém van, mert nagyon jóban vagyok anyóssal és felnevelt 4 gyereket, úgyhogy nem is kell féltenem tőle Márkot:-)

1456. adbefc7882 (válaszként erre: 1454. - Dagimanó)
2012. febr. 9. 19:08
És tessék jönni, amikor van egy pici időd :) Ez nem egy zárt klub, bármikor hozzászólhatsz, vagy írhatsz, örülünk neki :)))
1455. adbefc7882 (válaszként erre: 1454. - Dagimanó)
2012. febr. 9. 19:07

Jó is az, legalább picit van időd magadra.. :)


Én anyósnak csak akkor engedem meg, hogy vigyázzon Némóra, ha a kiságyban van és 10ezer méter mélyen alszik... Így is hiába alszik Ákosom, mert akárhányszor meglesi, mindig elkezd hangosan beszélni mellette, hogy milyen széééép és gyönyörű és elkezdi simogatni...


Na, mindegy, inkább csendben maradok,:DDD

1454. Dagimanó
2012. febr. 9. 18:45

Köszi, nagyon aranyosak vagytok:-)

Folyamatosan olvastalak Titeket,úgyhogy nem igazán vagyok lemaradva:-)

Köszönjük, mi jól vagyunk, Márk 1 hét múlva lesz 1,5 éves:-) Hát azt hiszem egyre elevenebb, minden apró helyzetből hatalmas veszélyt csinál:-(

Most anyós vigyáz rá egy kicsit, úgyhogy van egy szabad órám:-)

1453. HegPet
2012. febr. 9. 18:20
ugye kedden voltunk dokinál szurin is, és elkezdjük a hozzátáplálást, mert a kakiügyet nem sikerült még megoldanunk és nagyon nem szeretnék a sebészetre menni vele emiatt. Sok rostot kéne bevinni a szervezetébe ezért is javasolta a hozzátáplálást. Amúgy nem kezdeném el, de Joának is könnyebb lesz, ha majd megindul a kaki neki. Amúgy pukizik rendesen, nyomni nyom, csak nem jön ki neki a kaki
1452. Edo13
2012. febr. 9. 10:23

Halihóóó!


Sajnálom Ákos babát!Nem könnyű időszak ez (se!),de úgy repül az idő,hogy pikk-pakk eljön a 3.hónapja.Már lassan 2.:)

Amúgy nem hallottam erről az Aloe akármiről...


Kolli!

Norbi is viszonylag későn indult el,majdnem 16 hósan.:S Viszont hamar kitökéletesedett a dolog!Mondjuk a mai napig lusta arra,h sétáljon,sokszor cipeltetné magát.


Dagimanó!

Ne butáskodj!Itt mindenkinek helye van,aki babázik vagy fog.:)


HegPet!

Jól elhúzódik nálatok ez a nátha.Lehet,hogy Joánál is a fogzás okoz ilyen tüneteket?Norbinál is mindíg társult valami nyavaja a fogzás mellé...

1451. adbefc7882 (válaszként erre: 1449. - Dagimanó)
2012. febr. 9. 10:12

Miért ne tudnál beilleszkedni hozzánk???? :O

Gyere bármikor, itt szívesen látunk Téged! Ezen ne aggódj :)

Az összeszokott csapatba Te is beletartozol :)

Hogy vagytok?

Tegnap vettem gw-t, de egyelőre a lactiv baby 7napos kúrát csináljuk, max. ha az nem válik be, akkor adom neki a gw-t :)


HegPet! Igen, jól eltűntél:(

Bár értjük, miért :)

Jaaj, még mindig beteg a Kis Joa? Szedtek valami gyógyit a c-vitaminon kivül? Lázas is?

1450. HegPet
2012. febr. 9. 05:45

jaja mi mindig eltűnünk egy időre ... :-D de azért olvaslak titeket, csak nem vagyok már annyit gép előtt, mint régebben. Joa még mindig taknyos, köhög, szíppantom az orrát, adok neki minden nap C vitamint, szellőztetem a lakást egyfolytában és sokat sétálunk a még nem túl hidegben. Habár tegnap nem voltunk levegőn, mert takarítottam egész nap.

3 hete keveseket eszik, de a súlygyarapodása így is rendben zajlik, most 6860 gr és már 68 cm. Járunk hétfőnként babamasszázsra, szomszédolunk 1 héten 2-3-szor, akkor összejön a 4 szomszéd icipici babája.:-D

Joa még mindig nem tudja kitolni magától a kakit, ha pedig hagyom, akkor meg nem eszik, mert annyira fáj a hasa. Mostanában nem jó neki, ha az ölemben eszik, mindig nyomni akar, meg gondolom nem szeret nagyon félig fekve enni. Most már kevesebb a tejem is, érzem is és Joa fél órán belül éhes is lesz. De egyfolytában levigyorog, amikor szopi van és így nehéz vele nagyon. Csomó időt elvagyok vele úgy, hogy játszik a cicimmel. Kap pótlást és sokszor 5(!) óra múlva sem éhes. Nem értem őt.

1449. Dagimanó (válaszként erre: 1447. - Adbefc7882)
2012. febr. 8. 22:30

Szia!

Nem felejtettelek ám el, olvaslak Titeket, csak nem írok, mert már úgysem tudok csatlakozni ilyen összeszokott csapatba.Mikor Ákos megszületett írtam is Neked:-)

Remélem jól vagytok, bár olvasom, hogy hasfájós, ne keseredjetek el még max.1 hónap és elmúlik.Próbáltad már a Grippe Watert? Nekünk még az vált be a legjobban.

Továbbra is szeretném nyomon követni, hogy mi van Veletek:-)

1448. Kolli1987
2012. febr. 7. 11:11

Sziasztok!


Szegény Földlakó!

Kitartást el fog múlni ez csak idő kell. Tudom könnyű ezt mondani, de ha betöltitek a 3-dik hónapotokat akkor szokott lenni egy változás. Azt mondják az okosok, hogy akkor szokott elmúlni ez a nagy pocak fájós időszak.


Edo nagyon érdekes az amit írtál. Csenge most ezerrel áll és nem nagyon akar elindulni. Nem sietettem csak már alig várom, hogy elinduljon.

Norbi mikkor indult el?


Hegpet ti hogy vagytok?

Nagyon eltüntél.

2012. febr. 7. 09:17

Hahó

Borzalmas, üvöltős, sírós éjszakán vagyunk túl, így még nem fájt Nyekergőm hasa :((

Hajnalban már együtt bőgtünk...

Úgy döntöttem, rendelek ALoe activatort, azt hallottam, az nagyon jó pocakfájásra, eddig csak pozis véleémyenek olvastam róla.

Ti hallottatok már róla?

Ki hogy van?

1446. Edo13 (válaszként erre: 1442. - Kolli1987)
2012. febr. 6. 22:05

Halihó!


Köszönöm kérdésed,Norbi jól van.Ma kezdte a bölcsit,haza sem lehetett rángatni.Nekem és a páromnak már jópár napja fáj a torkunk,de semmi más jelenség nincs.


Norbi mikor elindult,akkor tanult csak meg önállóan felállni.Én is csodálkoztam...de hát mikor elesett nem volt más választása,minthogy megerőltesse magát.

1445. Kolli1987
2012. febr. 5. 19:55

Sziasztok!


Hogy telt a hétvége?

Edó Hegpet meggyógyultak a fiúk?

Földlakó milyen volt a vendégesskedés?

Nyitottem egy új titkos naplót. Ebben lesz szó a diétámról recepteket írok le amit én kipróbáltam és ízlett a családomnak. Ha lesz gép akkor képekkel szeretném majd illusztrálni.

Lesznek benne diétásak, sütemények, nem diétásak, vagy a megszokott ételeimet, hogyan csinálom meg, hogy én is ehessem, de ne legyen túl drága stb. Lesz szó mozgásról. Egyszóval tényleg minden, hogy az alakomat rendbe tudjam tenni.

1444. Kolli1987
2012. febr. 3. 17:44
Földlakó egyetértek. De ha gondolod tavasszal és nyáron ha Pesten jársz akkor össze is futhatnánk. :) Kicsi sétálás erejéjig. :)
2012. febr. 3. 17:13

Szia :)

Igen, kialakult és legjobban a suttogó c. könyvben olvasható rendszerhez hasonlíthatnám :)

Bár ma egy elefántnyi mennyiségű fosi bezavart a alvásba, mert elalvás után 20perccel jött egy überbrutál puki, aminek elég bőséges következménye volt... Le is kellett fürdessem...Most még alszik, én meg édes-savanyú csirkemellet csináltam, még majd rizst kell kifőznöm és betettem gyors egy adag ruhát is.

Ha Párom hazajön és lefoglalja ApróTalpat, akkor még kivasalom a ruháit :)


Kicsit kivagyok ettől a monotonitástól, meg úgy általában, kicsit rámtört a depi, de ez csal ma van így... Jó lenne valami kis változatosság a mindennapjainkba..

De majd ha jó idő lesz :))))


Hogy vagytok Mindenki? :)

Babócák, anyukák, mindenkivel minden rendben? Hogy bírjátok a hideget ? :)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook