Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai fórum

Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
1442. Kolli1987
2012. febr. 3. 15:53

Sziasztok Többiek!


Hogy vagytok? Nagyon elcsitult a fórum. Gyerköcök szépen növekednek? Sokat játszanak?

Földlakó olvatam, hogy Ákosodnak talán kezd kialakulni a napirendje?

Hegpet és Edo megygyógyultatok? Remélem a nátha és a fül fájás is elmúlt.

Mi jól vagyunk Csenge nagyon eleven. Már nagyon sokszor áll önállóan most már arra vagyok kiváncsi mikor fog elindulni.

Edo Norbi hogy indult el miután már önállóan állt?

1441. Kolli1987
2012. febr. 3. 15:49

Szia Kiskörte!


Illetve kiegészíteném Földlakót annyiban, hogy kerülni kell a nyers husokat és a nyers tojásos ételeket.

Gratulállok neked, és nagyon jó baba várást kívánok. :)

1440. Kiskörte_80 (válaszként erre: 1439. - Adbefc7882)
2012. febr. 3. 10:21
Köszönöm szépen!!! :-)
2012. febr. 3. 09:36

Szia!

Én szinte egyedül csak a májról tudom, hogy azzal vigyázni kell... Első trimben vigyázz még a fahéjjal és a tonikkal...

Füstölt kolbászt ehetsz, ha nincs savad.

Lényegében akkor kell nagyon vigyázni az étkezésre, ha sok savad van.. :)

2012. febr. 3. 09:25

Sziasztok!


A napokban teszteltem pozitívat és lenne egy kérdésem... Mik azok az ételek, amikor nem lehet enni kismamáknak? Kicsit tanácstalan vagyok. Hallottam a nyers füstölt kolbászról. Meg a májról.

Ezen kívül? Van ahol olvastam, hogy a mézzel is vigyázni kell... Ugye tejt, sajtot, tojást lehet enni? Ezek hozzátartoztak eddig is a reggelimhez...

Köszi előre is a válaszokat!!! :-)

1437. Kolli1987
2012. jan. 31. 16:48

Sziasztok!


Nem tüntem el teljesen csak Csenge nagyon próbálkozik az egyedül menéssel és muszály mellette lennem.

Edo jobbulást nektek remélem har túl lesztek rjta . Mi is már túl vagyunk egy fül fájáson. HÁt azt az éjszkát senkinek.

Hegpet ti jól vagytok? én amikor fájt a füle Cseninekakkor meleg só borogatást szoktam csinálni ezt mind a kettőtöknek ajánlom a náthára is akkor egy kicst az arcüregek köré kell tenni a fülfájánál meg rá kell feküdni a fájos oldallal és ez enykűhíti is a fájdalmat.


Földlakó olvatam milyen sokat nőtt a őici fiad.::) nagyon ügyes. Halgass csak az anyai szivedre.

1436. Edo13 (válaszként erre: 1435. - HegPet)
2012. jan. 31. 12:39

Hello!


Köszi,már jobban van.Kicsit ráhúzódott a nátha a fülére,de nem olyan nagy a baj.Már sokkal jobb!

1435. HegPet (válaszként erre: 1434. - Edo13)
2012. jan. 31. 12:13
én ettől félek a legjobban ... :( JOBBULÁST NEKI!
1434. Edo13 (válaszként erre: 1432. - HegPet)
2012. jan. 29. 21:03

Jobban?!Pff...Holnap visszük dokihoz,mert valószínűleg fülgyulladása van.:( Ma este,fürdésnél fájlalta,mikor mostam neki.A tegnap éjszakát meg jóformán végigsírta.:S

...Legalább hasmenése nincs...:)

1433. Edo13 (válaszként erre: 1431. - HegPet)
2012. jan. 29. 21:00

Sziasztok!


Sajnálom szegény Joat.Egy felnőtt is nehezen viseli ezt a náthát...hát még egy gyerek?Orvosnál voltál vele amúgy?

1432. HegPet (válaszként erre: 1428. - Edo13)
2012. jan. 28. 09:07

És Norbi jobban van már? Jajj, de nem szeretem ezt az időszakot, amikor mindenki beteg ...


Remélem nem ment a hasa!

1431. HegPet (válaszként erre: 1424. - Edo13)
2012. jan. 28. 09:05

szia,


Joának még mindig hőemelkedése van, kedvetlen, nem kakil és sokat alszik. Nem adtam neki kúpot, inkább picit hidegebb vízben fürdetem, igyekszem adni neki enni, de nem is nagyon szopizik. Mostanában amúgy is kevesebbet eszik.

Szóval most így vagyunk. Persze még mindig taknyos szegény, szívom az orrát rendesen és lassan már csak vizes lesz.


Fájdalomcsillapító a kezelésekre kell, de allergiás lettem mindkettőre és így le kellett mondani a kezeléseket. Elmentem dokihoz és beutalt másik fajta kezelésre valami uh és interferencia kezelésre. Jah, egyik most január utolsó napján, a köv. február utolsó napján lesz. Szóval, lehet addigra meg is gyógyulok. Ilyen az egészségügy. És 10 kezelésre kell járnom.


Biztosan jó lenne a gyógymasszázs, de az nincs ingyen, nekünk meg most is a fizumig 1000 Ft-unk van. Szóval Párom masszírozza a hátamat.

1430. Edo13 (válaszként erre: 1429. - Kolli1987)
2012. jan. 26. 12:46
köszi:)
1429. Kolli1987
2012. jan. 25. 17:49

Sziasztok!


Vagyok ám, csak a tegnap előtti esténk nagyon rossz volt. Csenge alig aludt.

Nagyon jó volt a lovaglás részleteket már le is írtam a naplóba. Őszinte leszek veletek vasárnap óta alig birok menni az izomláztól. :D :D

Majd lesznek fent képek is csak még a barátnőmtől kell elkérni.

Földlakó a köményes teával vigyázz, mert Csengénél pont az okozott hasfájást.

Hogyan telt a pai napotok?

Edo sajnálom a kicsi fiadat. Gyógyulást kívánok neki.


Hegpet ti jól vagytok?

1428. Edo13 (válaszként erre: 1427. - Adbefc7882)
2012. jan. 24. 20:51

Sajnálom,h így álltok!

Köszi megvagyunk.Norbi kicsit taknyis meg néha köhög,de örülök,h legalább nem megy a hasa,mert most az a divat a bölcsibe.:S

2012. jan. 24. 14:48

Sziasztok!

Edo! Anyósról már nem is írok, nem éri meg...1ik dolog megoldódik, jön a másik...

Ákos egyszer ébred továbbra is, de tegnap óta horror, ami nálunk van, órákon át az ördítás és üvöltés.. Akármit csinálok, a decibel nem csökken..

Ti jól vagytok?


Hegpet, mi újság?

Kolli, milyen volt a lovaglás? Csenge jól van?

1426. Edo13 (válaszként erre: 1415. - Adbefc7882)
2012. jan. 24. 09:49

Hó?Áh,sehol semmi!Csóri gyerekek azt sem fogják tudni milyen egy jót szánkózni!:S


Nagyon ügyesen alszik Ákos is!

Anyósoddal megoldódtak már a gondok?

1425. Edo13 (válaszként erre: 1423. - Bóbi83)
2012. jan. 24. 09:45
Nagyon ügyesen alszik a picikéd!
1424. Edo13 (válaszként erre: 1421. - HegPet)
2012. jan. 24. 09:44

Sziasztok!


Sajnálom,h "rosszul vagy".Muszály fájd.csillapítót szedned?

Csontkovács vagy vmi gyógymasszázs nem javítana az állapotodon?


A hőemelkedés nem láz!38 fok alatt nem szabad lázat csillapítani,mert különben nem fog megtanulni dolgozni az immunrendszere!Biztos elindult már nála is a fogzás,ilyenkor előfordulhat,hogy picit megemelkedik a teshője!

Amúgy jobban van már Joa?

1423. Bóbi83
2012. jan. 22. 21:43

Napközben betartom a 3 órákat +/- fél óra, mert sokszor annyira alszik hogy nem bírom felébreszteni.

Éjszaka pedig későn megetetem éjfél vagy 1-2 körül, aztán reggelig nyomja a szundit. És 7-kor kel.

1422. HegPet (válaszként erre: 1420. - Bóbi83)
2012. jan. 22. 21:10

nekünk csak a fekve szoptatás vált be, mivel nekem a varratok miatt nem ment máshogyan.

olyan fotelt mi is vettünk volna, de amikor kipróbáltam, nem volt kényelmes ...

igény szerint eteted vagy azért betartod a időket?

1421. HegPet (válaszként erre: 1415. - Adbefc7882)
2012. jan. 22. 21:05

Szijjjasztok!


Majd csak belejöttök mind a ketten! Ákosod hogy van? Én is hallottam erről a borostyánláncról ... remélem beválik nálatok! :)


Ez a hajnali 3 nagyon jó! :-) Mi a mai napi hajnali 4-5 között ébredünk először! Jó az! :)


És pihensz azért rendesen? Eszel is eleget? Voltatok valamerre a hétvégén?


Nálunk most annyi van, hogy Joa 1 hete taknyos, hőemelkedése van reggel óta, ezért elég nyűgös is volt egész nap. Kapott fél kúpot, most alszik, de még fürdetni visszük, aztán kap megint egy felet, nehogy lázas legyen nekem az éjjel. Nem tudtam mit csináljak, 37,6 volt a hője, de azért elég meleg volt mindene. Doki nem volt elérhető, hívtam a védőnőt, meg az ügyeletet, mert 3 óra múlva sem ment le a hőemelkedése kúppal. Kap C vitamint is, sóoldatos cseppet kap az orrába, szívom is neki minden etetésnél, szóval bízom benne, nem lesz rosszabb. Most a fürdővizét fogjuk levinni 2 fokkal, hátha az is segít majd neki.

Mostanában sokat kommunikál velem, még szopizásnál is, ami elég nagy gond, mert nem szopik rendesen. Mindig mondom neki, ne most kezdje el, de hiába! A kórházban is inkább jobban érdekelte minden más, mint a szopizás. Úgy látom, ezt a szokását nem felejtette el!

A héten elkísért dokikhoz is, mert amikor elmentünk a Budai Gyerekkórházba uh-ra, akko elromlott a lift és a babakocsit valahogy fel kellett vinnem az emeletre. Na most az 5-én volt és lassan azt vettem észre, hogy egyre nehezebben mozgok. A héten voltam házidokinál és beutalt a reumatológiára. Elküldtek röntgenre is, ahol nem láttak semmit. De idegbecsípődésem van több helyen is és elég kötöttek az izmaim. Fizikóterápiára küldtek, 2 napig tudtak kezelni, mert a 2 fájdalomcsillapító, amit a kezelésekre adtak, allergiát okoztak. Holnap megyek vissza a reumatológushoz megmondani, hogy ez a kezelés nem jó nekem. Röviden ennyi.

1420. Bóbi83
2012. jan. 22. 20:59

Pelenkázás nem mindig van etetés előtt, mert az alatt annyira fel tudja húzni magát, hogy képtelenség megnyugtatni. Külön szobája van, ott van a pelenkázás is és a szoptatás is. Vettünk az IKEA-ban Poang fotelt és abban próbáltam először, mert meg tudtam támasztani a karomat. De úgy vettük észre, hogy ez nem volt kényelmes neki és egy másik széket bevittünk a szobájába, ebben majdnem derékszögben tudok ülni, igaz nincs kartámasz, úgyhogy erősödik a karom. A lábamat pedig felteszem a poangra.

Zene nem megy általában csend van, egy kis sólámpa világít éjszaka, este pedig még mellette egy IKEA-s rizslámpa. Próbáltuk már egyedül és úgy is, hogy Apa is a szobában van, vagy segít nekem elhelyezni a picit vagy tartja a kis fejét. Annyira sokat forgatja és hátradobja, hogy sokszor váratlanul ér. Fekve is próbáltuk már a hálószobánkban, de az sem hozott sikert.

Megpróbálok másképpen ülni, hátha szerencsét hoz. De örömmel fogadok ötleteket :) köszi előre is

1419. HegPet (válaszként erre: 1412. - Bóbi83)
2012. jan. 22. 20:47
Leírhatnád, hogyan zajlik nálatok az etetés: pelenkázol és utána hova mentek szopizni, megy-e zene közben, fel van kapcsolva a villany, nyugodt-e, amikor szopizni viszed? Csak ti ketten vagytok? Szóval ilyenek ...
1418. HegPet (válaszként erre: 1412. - Bóbi83)
2012. jan. 22. 20:43

szia,


mi is hasonló gondokkal küzdöttünk, sokáig nem tudtuk miért nem tudtam mellre rakni, míg végül rájöttünk, hogy lapos a mell udvara és ezt mellszívóval ki tudtam emelni és addig szórakoztam a pici szájával, amíg ki nem nyitotta nagyra és akkor beraktam neki a bimbómat. Próbálkoztam bimbóvédővel, de annál meg nem tudott akkorát szívni.

Sajnos nálunk is kellett tápszerrel pótolni az anyatejet és a mai napig is azt csinálom, pedig már lassan 4 hónapos lesz a fiam. Érdekes, mert Joa a mai napig úgy cicizik, ahogy az elején is, de persze sokkal könnyebb cumisüvegből innia, mint megküzdeni a tejcsiért. Meg fárasztó is neki szívni, sokszor azért nem is kér pótlást szopizás után, mert elfáradt.

Joa nem felejtette el, hogyan kell ciciznie! :-D

Válts pozíciót, ha addig a fallal szemben szoptattál, akkor fordulj meg ... sok tényező is zavarhatja: falon minták, képkeret, lámpabura, kapcsoló mittudomén ...

1417. Bóbi83 (válaszként erre: 1415. - Adbefc7882)
2012. jan. 22. 16:59
Már többféleképpen is kipróbáltuk, egyik sem vált be.
2012. jan. 22. 15:11
Picianya, Veled mizujs???
2012. jan. 22. 15:10

Sziasztok!

Bocsánat, de lefoglal a babázás :)

Jól vagyunk, alakul a napi rutin, tegnap csak 1szer kelt fel hajnal 3kor enni :)

Kicsit pocakfájós, de a masszázs és a tornáztatás infacollal együtt eddig jó. Olvastam, hogy a borostyánlánc pocakfájásnál is beválik, feltettem a nyakába..



Bóbi! Sajnos nem tudok segíteni, Ákossal nincs ilyen probléma... Próbáltál már szoptatási pózt váltani?


Mi újság a többiekkel, ki hogy van?


Kolli? Csenge jól van?


Hegpet? Mi újság Joával??


Edo! Megmaradt a hó? Voltatok Norbival szánkózni?

1414. Bóbi83 (válaszként erre: 1413. - Edo13)
2012. jan. 22. 10:11
Azt mondta, hogy próbálkozni kell és most ráadásul szabadságon is van. Már azon gondolkoztam hogy inkább kihívok egy szoptatási tanácsadót, aki csak ezzel foglalkozik. Hátha tud segíteni.
1413. Edo13 (válaszként erre: 1412. - Bóbi83)
2012. jan. 21. 22:46

Szia!


Először is gratulálok a kislányodhoz!

Nem hiszem hogy elfelejtené hogyan kell cicizni,inkább talán az lehet,hogy rájött,kényelmesebb neki a cumi,mert azt nem kell annyira nagy erőve szívni.

Igazából fogalmam sincs,hogy lehet e kezdeni ezzel vmit.A védőnőd nem tud segíteni?

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook