Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai fórum

Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1532. Szédült Lizy (válaszként erre: 1531. - Szuszi79)
2012. márc. 19. 14:40

Nekem Réka alapból nem szimpi, így őt nem szeretném nézegetni.

Ildikó valóban kissé le van lassulva, de őt még mindig könnyebben elviselem, mint Rékát.

Egyébként a kismami tornája szerintem nagyon jó, mást nem is ismerek tőle, igazán őt sem nagyon.

Én nem vagyok edzett, nem sportoltam, ezért nekem Ildikó egyszerű, és könnyű gyakorlatai jobban bejöttek.

1531. Szuszi79 (válaszként erre: 1530. - Szédült Lizy)
2012. márc. 19. 14:19

Nem ismerem ezt a tornát, de Ildikó kicsit fura nekem. Tv-ben láttam régebben, de mint akit menet közben meg lehetne műteni :-) de a beszéde közben is.

A tornája is ilyen?

Rékáét próbáltad? Melyik tetszett jobban?

2012. márc. 19. 10:58

Sziasztok!


Én tudom ajánlani még Kállai Ildikó kismama tornáját is!

1529. Nikk_1982
2012. márc. 19. 09:56

Sziasztok!


Én pilates-szel szoktam átmozgatni magam, mert Réka tornáját mindig kínzásnak éreztem. Most egy 10 minute solution - Prenatal pilates című dvd-m van, ami nagyon tetszik eddig. Tény hogy angolul van, de nem kell profi tudás ahhoz hogy követni lehessen, és aki kicsit kényelmesebb (mint én is) annak ez jó alternatíva lehet talán.

1528. e2a54831a9 (válaszként erre: 1525. - Adbefc7882)
2012. márc. 19. 09:42
Köszi Földlakó! :)))
2012. márc. 19. 09:40

Réka kismama tornája nagyon jó :)

Én tornáztam rá, csak lustaságból SAJNOS abbahagytam a terhességem közepén :((

1526. Szuszi79 (válaszként erre: 1525. - Adbefc7882)
2012. márc. 19. 09:30
Nekem még nincs gyerekem, valószínűleg majd csak novemberben. Szeretnék tornázni, eddig is tornáztam itthon, de gondolom most azokat a tornákat hanyagolnom kell. Réka kismama tornájára gondoltam, de azt még valahonnan le kellene töltenem. Más ilyen tornát nem ismerek. Ezért is kérdeztem hátha vkinek van más ötlete is.
2012. márc. 19. 09:18

Hey!!

Jó régen nem írtam csajok, de nálunk házalakítás van, meg kertrendezés, így Ákos mellett örülök, ha a takarításra jut elég időm :)


Kolli! Ne izgulj Drága, legyél türelemmel, hamarosan azt veszed majd észre, hogy rohanhatsz Cseni után :D Torna jól megy? Diéta?


Edo! Norbi hogy van? Te meggyógyultál? Nem kapta el a Kis Legény?


Heg!!! Naon rég nem írtál :(

Joa jól van? Elkezdtétek a hozzátáplálást, igaz? Hogy haladtok, holt tartotok?


Bella! Szerintem ne nagyon érj a kutyádhoz, ne Te takarítsd a helyét és a Párod minden alkalommal mosson kezet, bármilyen kontaktusba is kerül a kutyával. Szólj az orvosodnak, kérd i a tanácsát.


Szuszi! AZ én kisfiam 12 hetes lesz pénteken, én Rékára tornázok, de csak lájtosan, hogy a tejcsit nehogy befolyásolja. Emellett egy laza diétát folytatok, muszáj kicsit.

Te tornázol?



Picianya??? Olyan nagyon rég nem járt erre...


Kvarga, pocakos, hogy vagytok? Minden rendben?

1524. Szuszi79
2012. márc. 18. 16:56
Tornáztok? Ha igen, mire?
2012. márc. 18. 16:52
Nem a kutyával van a baj, mert ha az anya szervezete hozzá van szoktatva, akkor nem ártalmas.Hanem a macskának az ürülékében van olyan, ami a magzatra veszélyes. És hát a mi kutyánk (yorki) kedvencei közé tartozik a macskakaki.
1522. Kolli1987 (válaszként erre: 1519. - Edo13)
2012. márc. 18. 15:01
Hogy érted, hogy elengedni? Mert amikor vezetem próbálom rávenni, hogy egy kézzel sétáljon de nem igazán csinálja mindig megáll és kéri a kezem. Vagy padnál álljak meg és ott tegyem le és utána hátha elindul magától?
1521. Kolli1987 (válaszként erre: 1520. - E2a54831a9)
2012. márc. 18. 15:00

Szia!


Ez természetes. De hidd el már te is rendelkezel a kutyus baktérium flórájával már. De mondom talán most jobb ha pórázon sétáltatjátok ameddig meg nem születik a babátok. Mondom nekem is volt két görim amikor terhes voltam. Semmi baj nem lett belőle. Annyi, hogy párod nagyon alaposan mosson kezet miután befejezte a rendbetételét. Gondolom szoba kutyus. Ráadásul édesanyáméknál is volt egy tacsi kutya aki mindig hozzám bújt megsimiztem és utána alaposan kezet mostam.

2012. márc. 18. 12:57

Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat. Megfogadom. Kicsit megnyugodtam. :)

1 éve van meg a kutyus. Végülis ha nem én takarítom , akkor nem lehet gáz igaz? Csak hát belegondolni abba hogy a magzatra veszélyes baktérium a szájában van és véletlenül megnyalja Apát valahol, Apa meg hozzámér... Dolgoznak az ösztönök, védem a picim. :)

1519. Edo13 (válaszként erre: 1517. - Kolli1987)
2012. márc. 18. 12:44

Köszi!


Tudom mit érzel.Én ugyanígy voltam Norbival.

Elszoktad engedni kint a szabadban?

Norbi akkor tökéletesítette a járást,mikor nyaraltunk.Kint volt egész nap a kertben,és ott nem volt kapaszkodó,így kénytelen volt megoldani.:)

1518. Edo13 (válaszként erre: 1515. - E2a54831a9)
2012. márc. 18. 12:41

Szia!

Szerintem nem.

1517. Kolli1987 (válaszként erre: 1514. - Edo13)
2012. márc. 18. 10:41

Szia Edo!


Jobbulást neked. Hát Csenge még nem szalad. De őszinte leszek olyan mintha nem is akarna elindulni sose. :S

Bár valószínűleg csak én vagyok nagyon türelmetlen.

1516. Kolli1987 (válaszként erre: 1515. - E2a54831a9)
2012. márc. 18. 10:40

Szia!


Mióta van meg a kutyus? Szerintem ha már régebb óta akkor nem lesz gond. Majd jelezd az orvosodnak, hogy van állatod, mert akkor lesz majd a vérvételnél 3 vizsgálat a toxoplazmózisra.

Szerintem a sétáltatjátok most legyen pórázon, így sokkal könnyebb kordában tartani. Nekem is voltm állat a terhesség alatt és nincs semmi baja az állatomnak. Természetesen nem én takarítottam a helyét.

2012. márc. 18. 10:04

Sziasztok!

13 hetes babás vagyok. Szeretném ha segítenétek valamiben. Van egy benti kis kutyánk, aki előszeretettel eszi a cicakakit és hempereg benne (sajnos). Emiatt a lakásban csináltunk neki egy külön elkerített helyet. Szerintetek így is veszélyt jelent a picire vagy nem?

Légyszives nyugtassatok meg, mert ezen stresszelek napok óta... :(

Köszönöm!

1514. Edo13
2012. márc. 17. 10:05

Halihó!

Szerencsére Norbi jól van egyenlőre.Most én vagyok dögrováson,influenzás vagyok.:S

Csenge szalad már?

1513. Kolli1987
2012. márc. 15. 19:31

Sziasztok!


Ki hogy van? Régen beszélgettünk. Jól vannak a gyerkőcök?

1512. Edo13 (válaszként erre: 1511. - Pocakos25)
2012. márc. 4. 21:34

Tényleg jó ez a fórum!

Én is a terhességem idején találtam ide.Volt egy "kis" problémám,és nagyon jó volt,hogy megoszthattam másokkal ill. gyűjtöttem az infókat.

Hiába,az "idegeneknek" jobban megnyílik az ember.

Ha valami segítség,tanács kell szívesen látunk,na és persze máskor is!:)

1511. Pocakos25
2012. márc. 3. 10:27

Köszönöm szépen megnyugtatást Kvarga82 és Edo13. Most már talán egy kicsit többet sikerül ennem, de az is csak tejes dolog.. Olyan jó hogy van ez a fórum, nem gondoltam volna, hogy sok egymásnak idegen ember ennyire közel tud kerülni egymáshoz így fórumon keresztül. Eddig a páromon kívül csak ti tudjátok hogy kis pocaklakom van :). Olyan jó hogy tartsátok egymásban a lelket, mint pl. bennem is.

Köszi

1510. Edo13 (válaszként erre: 1509. - Kolli1987)
2012. márc. 2. 21:54

Nah...pihen a drága? :)


Javulgatunk.Kedden jön a dokinő,és remélem mindent rendben talál és végre mehetünk bölcsibe!

1509. Kolli1987
2012. márc. 1. 15:38

Szia Edo!


Most Csenge nem lépked helyette a fotelágyra mászik fel. Olyan kis kreatív. Imádom a probléma megoldó képességét. :)

Ti hogy vagytok!


Tényleg Ákosnak most volt a névnapja. :) Kicsit megkésve de sok sok boldog névnapot kívánok neki.

Földlakó ti hogy vagytoK?


Kismamik és ti?

1508. Edo13
2012. márc. 1. 12:25

Hello kismamik!


Először is Ákosnak,így megkésve,nagyon boldogságos névnapot kívánok!:)


Üdv az új tagoknak és gratula az új kismamiknak!:)


Eszter!

Nem lehetsz könnyű helyzteben...Tényleg neked kell mérlegelned,hogy megkockáztatod -e,hogy esetlegesen egyedül kell felnevelned a csöppséget.Nem árt,ha tudod nagyobb felelősség és "gond" (a hatalmas boldogság és öröm mellett),mint gondolja az ember,és egyedül nagyon nehéz (sokszor még ketten is)!Mind lelkileg,mind anyagilag!Szal csak akkor vágj bele,ha úgyérzed bármiről le tudnád mondani,a gyermeked érdekében!


Csenge és Márk nagyon belehúztak!:)

Hány lépésnél tart a drága?


Joa miket művel?Üléssel próbálkozik?


Pocakos!

Szerintem sem kell aggódni!Vannak ilyen esetek...

Kitartást és minden jót nektek!

1507. Kolli1987
2012. febr. 28. 17:46
Emlékszem bennem meg a gyros. :) Szó szerint csak az. Meg némi tejtermék de addig ameddig az első 3 hónapon túl nem lettem addig csak erőltettem és gyakorlatilag minden nap ettem egy gyrost. Kész anyagi csőd volt. Most meg nem igazán tudok rá nézni sem. :)
1506. kvarga82 (válaszként erre: 1492. - Pocakos25)
2012. febr. 28. 17:10
Sziasztok! Én már régóta olvasom ezt a topicot, az elején még írogattam is, aztán már csak olvastam. Az én kislányom most 4 hónapos. Pocakos25-nek írnám, hogy ne aggódj, nem lesz semmi baja a kisbabádnak. Én a terhességem elején 4 hétig folyamatosan hánytam, semmi sem maradt meg bennem, és a végén 3600g-os kisbabát hoztam a világra. Ők állítólag elszednek mindent tőlünk, amire szükségük van, úgyhogy nekik nem lesz bajuk. És állítólag a rosszullét, hányás az erős terhesség jele, úgyhogy ne aggódj! Mindegy, hogy mit, az a lényeg hogy próbálj meg enni valamit és igyál sokat! Bennem egyébként csak a mc'donald-os kaja maradt meg és a kóla. :(
2012. febr. 28. 16:11

Eszter! Én decemberben ismertem meg a Páromat, márc.-ban jött meg utoljára, gyakorlatilag 4 hónap múlva teherbe estem. Párom mellettem állt(ez a lényeg, semmi más) és okt.-ben házasodtunk, dec.30.-án megszületett a Kisfiunk :)

És boldogok vagyunk és semmit nem bántunk meg :)


Ti tudjátok, vannak pozitív és negatív példák.

Te ismered a párod, Neked kell tudnod, melletted/mellettetek állna-e.

Illetve Ti tudjátok, milyen anyagi helyzetben vagytok, be tudnátok-e vállalni...

1504. HegPet
2012. febr. 28. 16:06
egy babát akkor érdemes bevállalni, ha elég jól ismeritek egymást lakva is és ha mindegyikőtöknek van munkája, különösen anyának legyen annyi munkaviszonya, hogy kapjon kicsit több tgyást vagy gyedet, mert bizony ha van albérlet vagy hitel, azt fizetni kell és sajnos nem elég az egyik fizetés ...
1503. Kolli1987
2012. febr. 28. 15:47
Eszter mi itt neked nem igazán tudunk segítséget adni, hiszen mi nem ismerjük a körülményeiteket. Nem tudjuk, ha egyedül maradnál a babával akkor fel tudnád e neveni. Ha a párod támogat és ti szeretnétek akkor én azt mondanám félve, hogy nem foglalkozzatok a család véleményével. Nektek kell úgy is felnevelnetek.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook