Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai fórum

Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1592. andyfloda (válaszként erre: 1589. - Adbefc7882)
2012. máj. 9. 17:49

Szia! nagyon jó hogy rátaláltam erre a csapatra :D

Tényleg folyton alszom és egyenlőre még nem érzek semmit, se azt hogy lány se azt hogy fiú. Nem érzek semmit a hasamban mert még kicsike. Nagyon várom már hogy kinn legyen és érezzem azt az anyai ösztönt, szeretetet mert most még elég tompa vagyok a sok alvástól és a folytonos rosszullétől! Nagyon szeretném hogy kislányom legyen mert a vőlegényem egy agyontetovált, hosszúhajú és nagyon szelíd rocker és alig várom majd hogy a kis rózsaszín ruhácskába felöltöztessem és odaadjam az apukája ölébe, annyira édesek lennének! Na de a fiúnak ugyan annyira örülnék csak velük más, gondolom én... talán kevesebbet sírnak ;) nemtudom!

1591. HegPet (válaszként erre: 1586. - Andyfloda)
2012. máj. 9. 14:37

szia, én az első 3 hónapot végigaludtam, úgyhogy ez tuti normális. :-D Gratula a picihez és pihenj sokat, amíg lehet!:)

Szülőnek lenni kimondhatatlanul jó minden téren, ha nyűgös a pici, ha visít ezerrel, amikor már mindent megpróbáltál, hogy enyhítsd a sírását, bánatát, unalmát és a mosolyok, amiket odadob neked mindig, ahányszor csak ránézel. :-D Sosem szabad más kisbabákkal összehasonlítani, mert minden baba más. És ezt a nagyszülőknek is tudniuk kell! Ez a pici nem azt fogja csinálni és úgy, ahogy annak idején Te ennyi idősen. Szóval, lesznek nehéz napok és könnyű napok!:) Most azon legyél, hogy kiélvezd terhességed minden percét és pihenj sokat!

1590. adbefc7882 (válaszként erre: 1588. - Manócskaah)
2012. máj. 9. 11:49

szerintem igen :)

de az orvos mit mondott?

1589. adbefc7882 (válaszként erre: 1586. - Andyfloda)
2012. máj. 9. 11:49

Szia-szia :)

Szívből gratulálok Neked, jó egészséget és probléma mentes terhességet kívánok :)

Én az első 16hetemet végighánytam és állva elaludtam volna :D (most is, de ez már egy másik történet:D)

Én dec.24-28-ra voltam kiírva, 30.-án érkezett meg a legújabb Kis Földlakó, Ákos Némó :DDD

Kérdezz bátran, amire tudunk, szívesen válaszolunk. Bár kissé keveset vagyunk itt az utóbbi időben, hisz lekötik a szabadidőt a babácskák, fantasztikus kis csapat van itt :D


Anyának lenni fantasztikus,fárasztó, rengeteg stressz és nehézség, de a legeslegnagyobb, legpozitívabb élmény, ami egy Nőt érhet :)

Szép napot!


ui: Koppány, vagy Blanka? Szépséges nevek :)


Mit érzel, fiú lesz vagy leányka? :)

2012. máj. 9. 10:57

Sziasztok!:)

Egy kérdésem lenne!

Ma voltam ultrahangon,és a babám 6,1mm. 7hetes terhes vagyok. Jó ez az érték szerintetek?

Előre is köszönöm a válaszokat!:)

1587. Kolli1987 (válaszként erre: 1586. - Andyfloda)
2012. máj. 8. 20:17

Szia!


Gratulálok a babádhoz. :)

Nekem ez 12-dik hétig volt majd az utolsó idsőszakban visszajött, de nem volt olyan durva, mit az első trimeszterben

Mire lennél még kíváncsi?

1586. andyfloda
2012. máj. 8. 09:24

Sziasztok!


Örülök hogy rátaláltam erre a fórumra mert most pont erre van szükségem! Visszaolvastam több oldalt és nagyon sok dolgot tanultam már azokból!

25 éves lány vagyok és ha minden jól megy, majd a mikulás hozza a kisbabát :) szval most vagyunk 10 hetesek.

Nekem ez egy nagyon új dolgog az első babáról van szó és helyzetem pikantériája az hogy Svédországban vagyok éppen. Tavaly nyáron jöttünk ki a barátommal egy új élet reményében azóta eldöntöttük hogy leakarunk itt telepedni. Családalaításon is gondolkodtunk már bár nem ilyen gyorsan :D de úgy látszik a baba nagyon gyorsan ittszeretne lenni.

Eddig egyszer hánytam de folyton hányingerem van minden percben még este is... a húst egyáltalán nem kívánom inkább csak a könyebb kajákat. A másik dolgog hogy 2hete olyan vagyok mintha elütött volna egy vonat, minden percben eltudnék aludni és nagyon fáradt vagyok. Ez normális, nállatok is volt ilyen?

Amúgy nagyon várjuk a babát ( Koppányt vagy Blankát) kiváncsiak vagyunk hogy milyen is lehet szülőnek lenni :)

Minden tapasztalatra kíváncsi lennék!

1585. Kolli1987
2012. máj. 7. 17:43

Sziasztok!


Nekem a 20dikanem jó mert Ádámmal megbeszéltük az állatkertet. De ha csak az a nap lenne jó mindenkinek akkor megbeszélném vele, hogy menjünk máskor. Nagyon klasz lenne veletek találkozni. :)

Nekem mind a két hely jó lenne.

2012. máj. 7. 10:11

Hahó!

Nekem a vasárnapok lennének jók, mert csak aznap nem dolgozik Cuki :(

De az bármikor, ha előre megbeszéljük :)

Margit sziget lenne nekünk jó, mert Budajenőhöz az közelebb van. Ha nem gond :)))


Hogy vagytok, mizujs? :)

Gyerekek, Anyukák?

Picianya eltűnt :(


puszik

1583. HegPet
2012. máj. 7. 09:54

Edo, tudom, hogy dolgozol, meg bölcsi is van, nem is jutott eszembe a hétköznap...

Látom, ti is jól vagytok és Norbi is már milyen nagyfiú :-) Milyen jó lehetett tőle hallani, hogy szeret .... :-)))


Május 19 vagy 20.? Kopaszi-gát vagy Margitsziget? Kinek melyik időpont és helyszín lenne jó?


Pusszancs Mindenkinek!

1582. Edo13
2012. máj. 6. 11:59

Szijjjasztok!


Először is gratula és üdvözlet Krry-nek!:)


Jó ötlet a találkozó,bár mi viszonylag rugalmatlanok vagyunk,mert ugye bölcsizünk,dolgozunk stb.,de ha van vmi fix megpróbálunk elmenni.


Köszi Kolli!Nagyon jó volt a kerti parti.Norbi nagyon élvezte a "szabadságot".Haza sem akart jönni.Hááát igen,ilyenkor nagyon hiányzik a kert.:S

Anyák napjára készítettek egy kis virágot.Majd elolvadtam!Mikor az anyák napi versikéket olvasgatom,mindig elképzelem,mikor már egy kicsit nagyobbacska lesz és elém áll elszavalni egy verset,hááát tuti,hogy elbőgöm magam!

Mikor szeretget és mondja nekem,hogy "szeretlek anya"...elmondhatatlan érzés!


Földlakó!

Vannak még homeós szerek is fogzásra,nem tudom azt próblátad e...Az egyik a viburcol kúp,a másik a camomilla.Kitartást!:S

1581. krry
2012. máj. 2. 20:27

Sajnos az első ultrahangon még nem mutatta meg. Majd 18-án szeretnék menni 4d-re.

Recepciós vagyok Budapesten egy tőzsdeügynökségen. Amúgy meg Érdi vagyok.

1580. Kolli1987
2012. máj. 2. 16:10

Sziasztok!


Mivel Pesten lakom nekem ez lenne az ideállis helyszín. :) Pesten belül én nem ismerek távolságot. :) Mivel van bérletem és így úgy gondolom egy óra út az még nem távolság igaziból. Látszik vidéki vagyok. :)

Kinek mikor lenne jó esetleg? Nekem igaziból bármelyik nap. Párom 8-án lesz szabad. De őt is nagyon szívesen vinném, hogy más Apukákkal is tudjon beszélgetni.


Krry megmutatta már a babád, hogy milyen nemű lesz? Emlékszem az én Csenge lányom már az első ultrahangon olyan szépen megmutatta magát. :) Nkm szerencsére minden rendben volt. Egész terhesség alatt aktív voltam és még szülés előtti napon én még édesapámmal jártam a várost. :) Egy pecet nem tudtam nyugton ülni. :) Te mivelé foglakozól?

1579. HegPet (válaszként erre: 1578. - Krry)
2012. máj. 2. 15:15
Gratula Nektek és vigyázzatok magatokra! :) Húúú, én 13 hetesen véreztem rendesen ... onnantól erősen pihi volt, mert nem akartam kórházban lenni.
1578. krry
2012. máj. 2. 13:28
Köszönöm a kedves fogadtatást. Holnap töltöm a 14. Hetet. Nem vagyok rosszul egész jól viselem. Elsö baba.
2012. máj. 2. 10:54

Igen, nyers répát én is adtam neki, de megunta és eldobta. Most rendeltem egy borostyánláncot, majdnem 5000ft, remélem, beválik, mert ha nem, akkor megőrülök. Nagyon nehéz ez az időszak...


Jó lenne talizni, mostanában jó időket is mondanak :)


Mindenki el tudna jönni? Mondjuk Bp-re?

1576. Kolli1987
2012. máj. 2. 09:27

Sziasztok!


HegPet ez egy nagyon remek ötlet. :) Mi benne vagyunk. :) Pont most jutott eszembe ez. :)

Nekünk nagyon klasz volt az elmúlt két nap. :)

Egész nap csvarogtunk. Játszótéren voltunk, Kopaszi gáton, Magit stigeten. :)

Földlakó Cseni sem akart semmit elfogadni igaz ő már evett de adtam neki nyers répát akkorára elvágva, hogy nem tudja lenyelni, de tudta csócsálni és kényelmesen elfért a kis kezébe. Vagy vegyél neki egy baba fogkefét. Ez mind a mai napig nagy sláger mert ő is tudja saját magának masszírozni, és te is áttudod dörzdsölni. Mert most számolom, hogy Ákososd 4 hónapos és még nem kezted el a hozzátáplálást. A fogkefe talán jó megoldás lenne.

Edó jól sikerült a kerti parti? Norbi jól érezte magát a mamánál?

Krry üdv köztünk és gratulállok én is a babádhoz. :) Mennyi idős terhes vagy?

2012. máj. 2. 08:56

ÉN benne vagyok egy taliban :DDDD

Jó lenne, ha egy szép napot eltöltenénk együtt :D

Puszi!

1574. HegPet
2012. máj. 2. 08:50
A babatalin felbuzdulva tök jó lenne Veletek találkozni: Földlakó, Kolli, Edo, Picianya ... a többiekre nem emlékszem, de Titeket tudlak fejből jah meg Dagimanó? Persze családostul ... Én szívesen megszervezném és marhára ki vagyok a gyerkőceiteke éhezve ...;-) bocsi, de olyan jó lenne Veletek találkozni! :-)
1573. HegPet (válaszként erre: 1560. - Adbefc7882)
2012. máj. 2. 08:42

Nekünk is van játszószőnyeg, meg csörgő-zenélő játék, de amióta Joa forog-kúszik és mászik, a játszószőnyeg neki lassan a parketta, mert mindig lesuhan róla ...;')

Ne haragudj, de tényleg jól eltűntem, sokszor fészre megyek, mert az itteni másik hoxás csoport, akikkel naponta beszélek, átkerült a fészre.

Voltunk már babatalin is a Kopaszi-gátnál és nagyon jól sikerült!

Nemrég voltunk a Hegedűs famíliának bemutatni Joát, mindenki el volt ájulva tőle, aztán Apumhoz is vittük Lovasra, megismerte a Dédit is és voltunk Anyumnál is.

Időközben ugye Apának megszűnt a cége, mázlija volt egy hellyel, mert egy kollégája visszamondta és mehetett az ő helyére dolgozni. Ma van az első napja! Izgulunk rendesen! :) Eddig 2 hétig itthon volt Apa és jó volt nagyon az a 2 hét! Csak elfáradtunk a sok utazástól!

Joa nem sokat hízik, ekcémás lett és rettentően rosszul viseli a meleget! Kap nagy ritkán Sinlac-ot, de megfogja a hasát és lassan 1 hete, hogy reggelente KAKIL! :-D Ma viszont még nem kakilt, remélem csak korán ébredt és ezért. Most alszik. 30-án megyünk gasztro-ra kivizsgálásra, remélem csak átmeneti problémája van a kakilással és hamar belejön!

4,5 hónaposan jött ki az alsó 2 kis fogacska, azóta semmi hír a felsőkről, de a nyáladzás és intenzív harapás újból előjött! Jön a fog?

Veletek ellentétben a hűtőrágóka nagyon bevált, legalább nem kell gyógyszert adni, meg olyan kenceficét a szájába rakni. Amúgy sima tiszta vízzel lesuvickolt ujjacskámmal is jó dörzsölni az ínyét!

Joának nincs túl sok játéka, 3 hűtőrágóka, 5 plüss, amitől idegbajt kapok néha, alváshoz bohóca, 3 db-os kocka - forog benne karika, csörög, számok, betűk vannak rajta és figurák és 1 labda.

És rágcsajátékok pár darab és ennyi. Nem kell több. Most jó neki a flakon, telefonra hajt, izgalomba jön a bébiőrtől és a baglyos pénztárcámat is nagyon szereti ...

Evéssel gondok vannak, vízzel itatom és issza rendesen, viszont éjszaka kelünk, mint ma is 1-kor. Valszeg amiatt van ez, hogy nappal nem eszik sokat és azt pótolja éjjel. De az istennek nem tudok többet adni neki, mert nem kell és szájzárat csinál, vagy kiköpi vagy elfordítja a fejét ...

Olvasom a naplódat, néha engem Apa HP-nek hív, ami a nevem kezdőbetűi is, csak már más értelmet is nyert: hisztis picsa! :-)

Ákosod szépen fordulgat, szerintem felesleges a játszóhíd, mert lassan még kúszni fog, ha ilyen szépen mozog már most és lehet, nem az fogja érdekelni. Szerintem az akkor jó, amikor még csak háton vannak a babák, de Te tudod!

Puszi Nektek !<3

1572. HegPet (válaszként erre: 1571. - Adbefc7882)
2012. máj. 2. 08:18
Kár, hogy nem szereti a rágókát! Mi imádjuk és tényleg használ! :) Adj neki akkor bármit, amit szívesen rág, vagy pl. én vettem DM-ben babylove-os 3 db-os olyan fogápolási szettet ...
2012. máj. 2. 07:35

Hahó.

Nálunk gondok vannak, azért nem jelentkeztem. Némó extra nyűgös, jön a foga, már csak egy réteget kell áttörnie és kinn is van. Rengeteget sír, én meg tanácstalan vagyok. Hűtőrágókát nem szereti, dentinoxot használom, most akarnék borostyánláncot venni(másik elszakadt), de nem jutok be keszire :(

Kivagyok...


Kivel mi újság??

Jól teltek az ünnepek? :)



Krry: persze, hogy lehet csatlakozni :) Gratulálok a bébihez :) Hogy vagy?

1570. krry
2012. máj. 1. 20:38
Sziasztok. Lehet csatlakozni? Én október végére várom az első babámat. Krisztának hívnak 28 éves vagyok.
1569. Edo13 (válaszként erre: 1568. - Kolli1987)
2012. ápr. 29. 14:40

Tegnap du-án vendégek voltak gyerekestül,ma Norbi anyulámnál van,úgyhogy pihizünk.Kedden kerti party tesóméknál.Holnapra kéne valami jó kis gyerekes program,de nincs ötletem.:S Állatkert és társai nem jöhetnek szóba,mert Norbit nem kötik le az ilyen dolgok.Valakinek ötlet?


Itt elég nagy szél van egész nap.Lehet h ez zavarja Csengét.Norbi is érzékeny volt ezekre a dolgokra.:S

1568. Kolli1987
2012. ápr. 28. 20:37

Szia Edo!


Hát a holnapi nap még ketten leszünk Ádámmal a többit még nem tudom még nagyon képlékeny a dolg. Csenge gyönyörűen megy. :)

Most egy kicsit nyűgösebb az átlagnál, de szerintem ez miatt a zizi időjárás miatt.

Ti mi jót csináltok ebben a hosszú hétvégén?

1567. Edo13
2012. ápr. 27. 22:01

Sziasztok!


Köszi,mi megvagyunk!

Nah igen,fórumozásra nem nagyon jut idő és energy mostanság...

Nálatok minden okés?

Mit csináltok a hosszú hétvégén?

1566. Kolli1987
2012. ápr. 27. 10:03

Sziasztok!


Nagyon lcsendesült a fórum. Gondolom mindenki nevelgeti az apróságokat. :) Edo, Földlakó, Hegpet jól vagytok?

1565. Kolli1987
2012. ápr. 20. 17:51

Sziasztok!


Földlakó én is könyvet adtam neki oda de én már a "rendeset" is vettem. Tudod amibe csak képek vannak és ha ott voltam vele akkor magyaráztam neki énekeltem mondókáztam neki sokat. :)

Lányok Csenge lányom nagyon megügyesedett. :) Már hozza a játékokat a kis kezében és úgy sétáll. Ki be közlekedik a szobába. Nagyon sokat ügyesedet és okosodott.

Hegpet nagyon eltönté remélem jól vagy.

Edo remélem ti is jól vagytok.

Kinek mi lesz a terve hétvégén? Mi szerintem megyünk csavarogni ha nem lesz eső.

De még nem tudom.

1564. adbefc7882 (válaszként erre: 1563. - Edo13)
2012. ápr. 20. 08:42

Jól viselkedik, egyre jobban :)))

Nincs olyan mesekönyvünk, de beszerzek egyet :P

Az a baj a játszószőnyeggel, hogy nekünk tiny love van és az elég alacsony és nem is lehet állítani a magasságán.

1563. Edo13 (válaszként erre: 1560. - Adbefc7882)
2012. ápr. 19. 21:39

Sziasztok!


Drága vagy!:)

Kicsit zsúfoltak voltak a napjaink...Nemrég költöztünk be,azóta is állandóan van valami munka.Ráadásul anyósom dögrováson van,úgyhogy most minden du-án Norbizok!

Szombaton tartjuk a szülinapi "bulit".


Játék:

Szerintem ebben a korban nem sok "értelmes" játék van.Nem rossz ez a játszóhíd,bár nekünk nem volt,mert Norbi elég sokáig elvolt a játszószőnyegén.

Nincs még Némónak mesekönyve?Tudod az a csipogó-"víz álló"?Norbi azt is nagyon szerette.


Amúgy minden ok?Jól viselkedik a kis drága?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook