Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai fórum

Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1562. Kolli1987
2012. ápr. 16. 18:04

Sziasztok!


Jelentem vagyok. Csak másfél hétig otthon voltunk és hát nem volt időm írni. Bár igyekeztem olvani titeket, de ez em mindig jött össze.

Csenge ma kicsit nyűgösebb de szerencsére velünk van Ádám és segít nekem. :)

1561. abarta (válaszként erre: 1557. - C1be9e6e0c)
2012. ápr. 13. 09:02
Szia Moncsy81, Az én tapasztalatom: Ha kis súlyúnak vagy méretűnek mérik az uhn érdemes akár kevés 56os ruhába is fektetni. Bodyt elsősorban inkább átlapolósat keress, orvosnál stb nagyon jól jön ha gyorsan tudod öltöztetni. Kertésznagdrág pl jól véd hideg időben és gyorsan is feladható. Pulcsi is inkább cipzáros ne bebújós legyen, zokni pedig nem gumírozott. Ha téli baba lesz overallból érdemes nagyobb méretet venni. Üdv, Adrienn
2012. ápr. 13. 08:52

Sziasztok!!

Remélem, mindenki jól van :)

HegPet, Edo, Kolli, picianya! Nagyon eltűntetek!! Tessék írni, mert hiányoztok :))

Lenne egy kérdésem: Némónak eddig egy 8 db-ból álló csörgőkészlete van, egy játszószőnyege és a kompról levehető zenélő békája. Nem is akartunk több játékot venni, mert tök felesleges volt eddig. Anyós meg anyu vette egy csomó plüsst, amitől a hideg kiráz, de ez van.

Szóval: szeretnék Neki most venni 1-2 játékot, de mindenképpen olyat, ami értelmes, és fejleszti. .

Mit ajánlatok ?? És mi a véleményetek a játszóhídról? Mert a szőnyeget már hamarosan, heteken belül kinövi. Köszi a tippeket :)


Babák hogy vannak?

Kolli, gratula, nagyon ügyes Csenge, hogy már egyedül megy :)) Ez igen :)


Na, megyek....Puszik

1559. Kolli1987 (válaszként erre: 1558. - C1be9e6e0c)
2012. ápr. 5. 06:28

Szia!


Mikor fog születni a babád? Mert azért ez nem mindegy.

2012. ápr. 4. 22:49
Elnézést mindenkitől majd máshonnan tájékozódom ilyen ügyben.
2012. ápr. 4. 21:28
ruházat: újszülött és pár hónapos korig hogyan öltöztessem miket vásároljak neki? Bocsánat ha hülye kérdés nekem még nem volt gyerekem most vagyok várandós és nincs semmi tapasztalatom. Két kis bodyt már vettem de gondolom arra kell még adni valamit.Ha hideg lesz mit adjak rá?:P
1556. Edo13 (válaszként erre: 1554. - Kolli1987)
2012. ápr. 3. 13:47

Sziasztok!


Gratulálok!Nagy öröm ez,én aztán tudom!:)


Valószínűleg jövőhét végére már teljesen átköltözünk.

Igazából nem tudom mitől fél Norbi.Mindig elmondom neki,hogy uzsi után jövök érte(vagy a mama).Ma már nem volt olyan vészes,éppen csak egy pillanatra nyafogott egy picit,úgyhogy szerintem hamarosan visszazökken a régi kerékvágásba.

2012. márc. 31. 17:20

Gratula itt is Kolli, nagyon szép eredmény, bár én is kezdenék ott tartani, bár nem panaszkodom.

2 hete nem eszek cukrot, fehérlisztet és 6 után csak folyadék, így eddig 2kilótól szabadultam meg, de tornázni nem merek, mert mikor izomlázam volt, Némóm alig akart szopizni...

Jól vagyunk, Babó 6340gr :)

Megkapta csüt.ön a 3 hós oltást, jól viselte...


Többiek mizujs? Ki hogy van??

1554. Kolli1987
2012. márc. 31. 15:53

Sziasztok!


Edo mikor költöztök? Szegény Norbi. Még mindik az ovónőtől fél?

Reméelm is, hogy hamar szaladni fog. :) Olyan aranyos ahogy felemeli a kics kezét és lépeget. Nem is mondtuk meg a családnak ez lesz a húsvéti meglepetés pláne ha addigra egyedül dog menni. :)

Hegpet Földlakó ti jól vagytok? Pici fiúk szépen fejlődnek?

Lányok remélem nem gond, hogy ide is leírom képzeljétek lement rólam 3.5 kg. :) Annyira örülök

1553. Edo13 (válaszként erre: 1552. - Kolli1987)
2012. márc. 31. 14:28

Szia!


Nah,örülök,h Csenge kezd belejönni a járásba!Figyeld meg napokon belül szaladni fog!

Elvagyunk.Sajna Norbi még mindig sír reggelente a bölcsibe.:(

Hamarosan kezdjük a lakásfelújítást,aztán költözés!

1552. Kolli1987
2012. márc. 30. 17:55

Sziasztok!


Hegpet, hogy vagytok? Döntöttetek, hogy kimentek e?

Többiek hogy vagytok? Gyerköcök szépen növögetnek?

Földlakó Edo?

Képzeljétek Csenge ma gyakorolta egyedül menést. :D :D Egész délelött és délután és a kis megfázás sem szabott gátat neki. :)

1551. HegPet (válaszként erre: 1550. - Adbefc7882)
2012. márc. 27. 15:01
szia, én benne vagyok, ha Párom is jobban akarná, de ma megtudtuk a részleteket ... Ő előre kimegy fél évre, aztán mehetünk mi. De tudni kell,nem biztos, hogy kap vízumot és persze 5 éves szerződést kell aláírnia. Első hónapban nincs fizetés és ugye itt meg fizetni kell a hitelt is a rezsik mellett. Most még nem tudom mennyi gyedet kapok, de kevesebbet, mint tgyást, az biztos. Tehát Amerikában 1 havi kereset 4000 Dollár, ebből autókölcsönzés 1000 Dollár, a lakás bérlése első hónapra kaucióval kb. 2500 Dollár. És ebben nincs benne a kaja...Szóval, ha nyerünk a lottón, megyünk ... :-D
2012. márc. 27. 07:34

HegPet! Szerintem nagyon jó, hogy indianapolisban kapott a férjed munkát! AZ első idők iszonyat nehezek lesznek, de egy jobb/boldogabb/gondtalanabb élet reményében én bevállalnám :)


Vagy Ti nagyon ódzkodtok ellene?

1549. Kolli1987
2012. márc. 26. 10:28

Sziasztok!


Tegnap meglátogattuk a Dédit és fel is köszöntöttük mert szombaton volt a szülinapja. :)

Jól telt szombaton Cseni az Apjával volt apja lánya napot tartotak. :) Én meg lovagolni voltam. Klasz volt kár, hogy vége. Most lesz egy nagyon nehéz hetem mert Ádám sajnos a héten nem lesz szabad. :( csak 3-dikán. Jajj olyan messze van még.

Hegpet tudom a muszály nagyúr. Szerencsére nekünk nincsen hitelünk.

1548. HegPet
2012. márc. 25. 20:33
Ez az itthon dolog azért van, mert párom kapott lehetőséget a mostani cégének anyavállalatánál dolgozni Indianapolis-ban ... ez kicsit messze van.;-)
1547. HegPet (válaszként erre: 1545. - Kolli1987)
2012. márc. 25. 20:31

szia Kolli, köszi, igyekszünk kitalálni valami hasznosat, mert eddig is sikerült megoldanunk hasonló problémát... csak most 3an vagyunk és 1 hitellel több van.

Eladó voltam vagy vagyok egy nagy cégnél. Persze nem szeretnék ilyen hamar visszamenni dolgozni, de a szükség nagy Úr! Sajnos még semmi nincs, de reméljük lesz jobb is... :-)ó lenne azért inkább itt vállalni munkát, persze semmitől nem riadunk meg, de jobb lenne mégiscsak itthon.


Veletek mi újság, jól telt a hétvége? Csenge nagylány milyen volt ma?

Ma Joa nagyon nyűgös volt, eddig nem volt ilyen nehéz napunk, mint ma ... lehet időátállás és front meg szél. Szóval, hulla vagyok.

1546. Edo13 (válaszként erre: 1543. - HegPet)
2012. márc. 22. 11:00

Halihó!


Sajnálom,h a párodnak megyszűnt a munkahelye!:(


Tavaly olvastam egy cikket a naptejekről...A lényege,h nem a leégés miatt alakul ki a bőrrák,hanem a napozószerektől.

A picikéket azért könnyebb megóvni,míg babakocsisok.Lehet őket árnyékolni.

1545. Kolli1987
2012. márc. 21. 15:54

Hegpet! Jó rólad is hallani. Sajnálom azt, hogy joha ennyire küzd a kakival és azt is ami a Párod munkahelyével történik. :(

De fel a fejjel valahogy csak lesz valahogy.

Hegpet te mivel is foglakoztál terhesség előtt?

1544. HegPet (válaszként erre: 1543. - HegPet)
2012. márc. 20. 22:06
Vagyis én megyek dolgozni és Párom gyed-re? Na ezt így akartam írni utolsó sorba ...
1543. HegPet (válaszként erre: 1538. - Adbefc7882)
2012. márc. 20. 22:05

majd eljön az az idő, amikor megtalálja az ujját, akkor örülhetsz ... :-D Én meg az istenért nem tudom rászoktatni a cumira, mert hidd el, néha olyan hisztit levág, hogy nehezen nyugszik meg és ilyenkor bizony elkelne a cumi ... nem erőltettük neki soha a cumit, és ő sem hajtott rá. Nekem meg ez a bajom néha.


Örülök, hogy a pocakja helyrejött, és azért vigyázz a napfürdözéssel pici Ákosnál, mert még árnyékban is leéghet ... használsz valamilyen napozót rá?


Nálunk szokásos, nem megy a kaki, gasztros emberkét holnap hívom, hogy mi történt eddig velünk a 2 hét alatt ... mondjuk semmi változást nem láttam Joánál.


Most meg szar helyzetbe kerültünk, Párom munkahelye bezár, nem sikerült megmenteni és májustól "szabad, mint a madár". :-( Lehet, én megyek gyed-re?

1542. Kolli1987 (válaszként erre: 1540. - Edo13)
2012. márc. 20. 17:16

Szia Edo!


Hát mászna. Ha nem lenne olyan hely amibe kapaszkodhatna. Akkor oda elmászik és feláll. Na olyankor már van olyan, hogy kicsit rafinált vagyok mert elkezdem hívni magamhoz és akkor egy kicsit hátréb lépek. Olyankor szokott 2-3 lépést megtenni. Még nem izgulok de nem szeretnék gyógytornára járni vele. Mot ami nagy újdonság, hogy az ágyra mászik fel.

1541. Edo13 (válaszként erre: 1536. - HegPet)
2012. márc. 20. 13:19
Köszi,nagyjából meggyógyultunk.Kicsit köhögök még,de Norbi jól van.Még kapja az antibiotikumot,de már bölcsizik.Igazi kis csibész!Egyre szebben és többet beszél!
1540. Edo13 (válaszként erre: 1522. - Kolli1987)
2012. márc. 20. 13:14

Sziasztok!


Szegénykémnek még nincs biztonság érzete.Majd kialakul,aztán futhatsz utána!:)

Ha csak úgy lettennéd a "puszta" közepére,akkor mit csinálna?Csak mászna,vagy megpróbálna felállni és menni?

1539. Kolli1987
2012. márc. 20. 07:51

Sziasztok!


Hegpet! Szerencsére nem volt beteg. Igaziból ha egyszer megkérdezik oké na de amikor egy nap vagy 20x kérdezik meg akkor már kiakadok. :) Lovagolni a hétvégén készülök elmenni ebben a hidegben nem voltam. Mert nem az a cél, hogy lebetegedjek, hanem az egészséges életmód bevezetése.


Földlakó ajánlom neked R.R. baba mama tornáját. Cseni nagyon szerette amikor arra tornáztunk. Nem megeröltető és 20 perc össz visz. Ha gondolod jelntkezz a másik naplómba ott van 1-2 diétás recept ami átment a párom követelményein is. :) Hátha ezzel need is könnyebb lenne. :)

2012. márc. 20. 07:43

Heyho!

Ákosom jól van múlóban a poccfájás, végre megtanulta, hogyan kell kakilni, így elhagytuk a szélcsövet, teli szájjal vigyorog és bugyborékolva gagyog :)

Imádjuk a napsütést, tegnap 10-től 4ig kinn voltunk, én veteményeztem, Némó napfürdőzött.

1 bajom van: az a kicseszett cumi.

Le kéne szoktatnom róla, mert akárhányszor napközben kiköpi, már sír is és emiatt gyakorlatilag csak néhány perceket alszik....


Ti hogy vagytok? Minden oké? Joa?


Kolli! Én akkor voltam ilyen ideges, mikor állandóan mindenki érdeklődött, hogy mikor szülök már? :D

1537. HegPet
2012. márc. 19. 22:26

Földlakóm,



te meg mit tevékenykedsz megint? Nem unatkozol,látom ... benevezhetnél a nyughatatlan anyukák versenyébe ...;-) Ákosod hogy van? Mert azt írtad, hogy minden oké, na de mégis?

1536. HegPet
2012. márc. 19. 20:55
Edo, ti hogy vagytok? Meggyógyultál? Remélem Norbi nem kapta el, amúgy ő kigyógyult a náthából? Ha jól emlékszem sokáig volt beteg ...
1535. HegPet (válaszként erre: 1534. - Kolli1987)
2012. márc. 19. 20:54

Kolli, akkor nem kérdezem meg, mert ideges leszel tőlem ... de szerintem Csenge előbb-utóbb beindul aztán nem lesz megállás. Hétről-hétre változnak a kicsik minden téren, ezeket követni is követhetetlen ...;-) Azért minden oké? Remélem senki nem beteg nálatok? Nagyon szép idő volt ma is, gondolom voltatok valamerre a hosszú hétvégén is...

És a lovaflással mi van? Kilógtál valamikor megint?

1534. Kolli1987
2012. márc. 19. 15:39

Sziasztok!


Én Réka kismama tornájára mozogtam amikor terhes lettem.


Földlakó én magamtól tök türelemes lennék de mindenki azt kérdezi, hogy már jár Csenge? Én meg ettől kezdek falra mászni. :S

De tudom, hogy ő tudná csak valami miatt nem akar elindulni. Bár klasz lenne ha húsvétra már menne egyedül.

1533. Szuszi79
2012. márc. 19. 14:43
megvetted vagy letöltötted?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook