Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


432. somogyi márton (válaszként erre: 431. - Gribedli***)
2016. szept. 2. 09:00
Nagyon köszönöm. Tegnap a kalóriabázis szerint is csak a zsirt haladtam meg 3 g-al. Pedig tényleg csak a reggeli tojás alatt volt egy pötty kókusz zsir, az ebédnél a vese alatt, amin megsült egy hagyma, este megint egy pötty a tojás alá. És csak a kókusz 3-szor. Borzasztó kevés 35 g. De ráállok a problémára. És a ch maradt a 160? Abból a táblázat szerint még maradt estére egy csomó, de nem fogyasztottam el, kivéve a borocskámat.
431. gribedli*** (válaszként erre: 430. - Somogyi márton)
2016. szept. 2. 08:49
Írtam, lejjebb. Fehérje 120-130g de a legesleg minimum 80g (ez idôsebb korban szinte túl kevés mert a te korodban a fehérjeszintézis elég rossz, nem tudja annyira hasznosítani, ezért többet kell bevinni). És írtam, zsír 35g. Bár eleinte belônék 50-et, azt könnyebb teljesíteni és aztán megpróbálni lemenni 35-ig. Nem megy ez így azonnal, ha nem vagy hozzászokva, fokozatosan megtanulod, hogy hogyan ehetsz zsírszegényen, ami növényi zsír legyen.
430. somogyi márton (válaszként erre: 429. - Gribedli***)
2016. szept. 2. 08:23
Könyörgöm ! Akkor irjon már valaki egy nem sok, nem kevés értéket a ch-ra, és a zsirra, fehérjére. Egy biztos pontom van, a kalória 1500. Hálás lennék ! Gribedli köszönöm. A kalóriabázis az én értékemet mutatja? A sulyom, korom alapján???
429. gribedli*** (válaszként erre: 428. - Somogyi márton)
2016. szept. 2. 08:18
70g zsír az elég sok, 70g fehérje pedig kevés egy magadfajta nônek. A fehérje is stimolálja az anyagcserét ezért abból több kell, zsírból kevesebb, de bele fogsz jönni hamar, még csak az elsô nap, hogy ezeket nézed, sokat fog alakulni.
2016. szept. 1. 20:29

Ez ment. a sávokon a 89/71

81/261

77/63 ezek a számok akkor a fehérje ch és zsir????A második szám ami jó lenne? Egész más számokat beszéltünk meg. 160 ch, 70 zsir, 70 fehérje.

427. Channa* (válaszként erre: 426. - Somogyi márton)
2016. szept. 1. 20:17

Azért írtam le:D

Fent van az eszközök menü, ráállsz és kiválasztod a cél beállítását és rákattintasz. Itt megadhatod az adataidat.

Számolás gombra nyomás, majd utána mentés.

426. somogyi márton (válaszként erre: 425. - Channa*)
2016. szept. 1. 19:54
Köszi. Sajnos számitógép kezelési hiányosságok is vannak.
425. Channa* (válaszként erre: 423. - Somogyi márton)
2016. szept. 1. 19:02

Az Eszközök/Cél beállításnál lehet elvégezni.

Be kell írni a magasságot, testsúlyt, születési évet, az életmódot, stb.

És akkor lesz reális!

2016. szept. 1. 19:01

Jaj, nem zártam le a napomat, igy mindjárt már az értékelésem. Oldalt azok a skálák ezek szerint nem az én eredményemet irták, mert igy nekem mikor lezártam a következőket irták ki.


Szépen teljesitettél. 714 kalóriával többet égettél el, mint amit bevittél. 1285 kalória bevitel mellett. Picit tul is teljesitetted, még ehettél volna. Na jó, de még mindig nem tudom a ch-t és a fehérjét.

423. somogyi márton (válaszként erre: 421. - Channa*)
2016. szept. 1. 18:45

fehérje kell még egy g. 98 százalék, mérges arc

szénhidrát 53/311 mosolygós arc

zsir 79/75 tullépted. mérges arc. Szerintem ez nem létezik, lehet, hogy be kellett volna állitani valamit? Olyan alacsonyak az értékek azon a kerek grafikonon, hogy nem értem. Hogy kell ezt érteni? Felül meg az van, hogy ma még ehetsz 900 kalóriát.Kb 1500 meg volt.

2016. szept. 1. 18:36
Ahol a tápanyag javaslat van? ahol a vonal megy? Asszerint rosszul állok, de azt irja, hogy beállitás.
421. Channa* (válaszként erre: 414. - Somogyi márton)
2016. szept. 1. 18:25
Jobb oldalon látod a tápanyag megoszlást.
420. ironizáló (válaszként erre: 417. - Gribedli***)
2016. szept. 1. 17:54
Jó, hogy írod. Elég gyakran járunk, onnan van a mostani is, de ez a 3-as elkerülte a figyelmemet :)
419. Fisica
2016. szept. 1. 17:06
A leggyengébbel kezd, eleinte azzal is nehéz lesz. :)
2016. szept. 1. 17:01
A Fogarasi tesco közel van. holnapra meg van a program. Nekem szerencsém van, mert nekem már nem kell dolgozni menni..... Ti még fiatalok vagytok.
2016. szept. 1. 16:57
A decathlonban is van ilyen 3 színû és 3 féle erôsségû
416. ironizáló (válaszként erre: 413. - Somogyi márton)
2016. szept. 1. 16:45
Amit Sziszi írt. A teszkós. Három db-os és van benne kezdő. Szerintem azt nézd meg. Azért nehéz ezt így megmondani, mert minden gyártónál más erősséget jeleznek a színek. Teljesen változó.
415. gribedli*** (válaszként erre: 413. - Somogyi márton)
2016. szept. 1. 16:42
A videó alatt (vagy oldalt) kiad még hasonlókat, ahol azt látod, hogy szerepel a "beginner" szó, azok könnyebbek, ha esetleg ezt nehéznek találod. Mondjuk a nehézségen változtatni is lehet a szalag erôsségével, de nem nehéz, mindenre épp hogy van 1-1 gyakorlat.
2016. szept. 1. 16:35
Végre sikerült a kalóriabázis-ra regisztrálnom. Ma már be is irtam a reggelit, az ebédet, az egy óra sétát, jól állok. De itt nem találok, csak kalória értéket. Itt nincs fehérje, és ch. zsir. vagy csak nem találom. Utána néztem a gumiszalagnak. Állitólag a tescóban van, de nem tudom, hogy melyik kell. Az oriás méretem alapján erős, vagy kezdő gyenge, vagy közepes?
413. somogyi márton (válaszként erre: 412. - Gribedli***)
2016. szept. 1. 16:20
Köszönöm, és a videót is !
2016. szept. 1. 15:48

Gumiszalagos edzés:


[link]

411. gribedli*** (válaszként erre: 408. - Somogyi márton)
2016. szept. 1. 15:46

Gratulálok, nagyon ügyes vagy!:)


Persze egyelőre elég, ha nagyjából a szénhidrátokkal képben vagy és a zsírt már azzal lecsökkented, hogy kizárod a rántott izéket, a zsíros sajtokat és zsírosabb húst, a zöldségeket pedig párolva, gőzölve, nyersen eszed.


Ha regisztrálsz egy kalóriaszámolós oldalra, ott kiszàmolja neked a rendszer is, ha beírod, hogy miket ettél aznap, kiírja, hogy ebből mennyi volt a ch, zsír, fehérje.


Később, meglátod, minden összeáll. Nekem van egy fitbit karkötőm, ez egy lépésszámoló és van hozzá egy ilyen online adatbázis, ahol írja, hogy mennyi kalóriát használtam el, ha beírom a kaját, akkor azt is ellenőrzi, hogy a makróim milyen arányban oszlanak el, sőt, aludni is fent hagyom, azt is regisztrálja, hogy hányszor ébredtem fel. Még jó, hogy azt nem írja, hogy hányszor mentem pisilni:))))


Eleinte jó volt mankónak, hogy ténylegesen milyen az anyagcserém, mennyit mozgok, ne csak az edzést számoljuk bele!

2016. szept. 1. 14:50
Már nem tudom, hogy ki ajánlotta a kuszkuszt, és a bulgurt. Na tegnap vettem, és ma kuszkusz volt a vese pörimhez. Hát teljesen beleestem. Nagyon jó volt, jol laktam tőle, és izlett is. Egy kávéspohárral csináltam meg, a felét ettem meg, talán 3 dkg volt nyersen. Örülök neki. Lecsóba, szaftos dolgokhoz, mindenhez jó. Jobb mint a tarhonya. És akár lehet édesen is, diabetikus lekvárral gondolom.... Bárki is ajánlotta, köszönöm !
409. ironizáló (válaszként erre: 408. - Somogyi márton)
2016. szept. 1. 14:24
Nagyon jó hírek ezek, ügyes vagy :) És ez csak az eleje. Gumiszalag? Azzal elkezdhetsz heti 2-3x edzeni és még jobban mennek le a centik meglátod.
2016. szept. 1. 10:18
Ja ! és ugy-e még ott a tea, amit iszom. Jó kis anyagcsere gyorsitó. Már a második dobozt kezdtem meg, napi 2x iszom, reggeli és ebéd után. Érdekesen alakul a testem, mondhatni vicces. Már nincs az a nagy kiálló hasam, kicsit köténykés lett. Felette a gyomrom, ami egy vonalban volt a hasammal, egy lyuk lett - horpadás. A mellem is kisebb, nem vág be körbe a melltartó. Mérlegre állni nem merek a tanácsotok szerint, de a centik szépen mennek le naponta szinte. Boldogság.
407. somogyi márton (válaszként erre: 406. - Gribedli***)
2016. szept. 1. 09:46
Köszönöm a választ. Én ugy érzem, hogy akkor kb. benne vagyok a cal, és ch értékben, a zsirt nem számolom, és a fehérjét sem, mert meghaladja a képességeimet. Reggelim szinte mindig ugyanaz.Saláta ágyon 3 tojás rántotta. Ebéd leves, mert az nagyon hiányozna, persze tészta stb nélkül. Hus, főzelék, vagy zöldség,savanyuság. Már van kuszkuszom,bulgurom,kókuszzsirom,tk.lisztem, chmentes kenyerem /de nem nagyon eszem/. Néha egy barack. Este egy szelet sajt volt 5 db paradicsommal. Ennyi. 7 cm. derékból
406. gribedli*** (válaszként erre: 397. - Somogyi márton)
2016. aug. 31. 20:42

Általában úgy szokták számolni, hogy ideális testsúlyre számolva a szénhidrát lehet testsúlykilogrammonként 2/3 g. Most a te esetedben véletlenül pont egybeesik a 160-al (ha 2g-ot számolok), mint amit Fisica írt, de tényleg nagyon különböző alkatúak vagytok ezért a te szükségleted valahol 165-240g között van. Meg kell találnod a helyes mennyiséget, amivel még fogysz, de nem lassul be az anyagcseréd, mert a ch arra is kell ugye, hogy pörögjön az anyagcserénk, ha nagyon szorítod elsőre, utána hamar elkezdesz stagnálni és onnan már nem nagyon tudsz csökkenteni.


A fehérje pedig lehet 1,5g ideális súlyra számolva, így neked 120-130g körül (de minimum napi 80g)


A maradék pedig a zsír, attól függően, hogy mennyi a megengedett kalória, de úgy saccperkábé a kalóriáid 15-20%a


Teszem azt, ha abból indulok ki, hogy a fehérje+szénhidrát, amit megadtam, képviseli a 80%át az egésznek, abban az esetben a zsír 35g lesz, vagyis szalonna meg ilyenek nem nagyon férnek bele, de párolva, gőzölve enni a zöldséget, a fehérjéidet is kevés olajon sütni.

405. Channa* (válaszként erre: 400. - Somogyi márton)
2016. aug. 31. 20:12

Lehet kapni tk. tésztát.

Én azt szoktam venni. 400 gr 300-400 Ft között van. Én kb egyszerre 130 gr-ot főzök ki és nem tudom megenni mindet.

Nem érezni rajta semmi mellék ízt.

404. somogyi márton (válaszként erre: 403. - Fisica)
2016. aug. 31. 18:59
Találok olyat pl. Spár Wellnes-ben nincs laktóz. Nem megy nekem a kenyérsütés. Meg aztán akkor sem sütöttem, mikor ipari mennyiséget fogyasztottam belőle. Akkor most álljak neki, mikor csak csipegethetek belőle? Megveszek egy kenyeret és lefagyasztom. Férjem rendes félbarnát eszik. Ő 68 éves, magas, és 105 kilót tartja. Állandóan mozog, dolgozik, még munkahelye is van....
403. Fisica (válaszként erre: 401. - Somogyi márton)
2016. aug. 31. 18:32
Ohh, kár. És ha esetleg vennél olyan lisztet, amiből otthon sütnéd a kenyeret?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook