Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


372. somogyi márton (válaszként erre: 367. - Channa*)
2016. aug. 30. 18:39
Te egy hős vagy. Én ennyire nem veszem sarkosra a dolgot. Nem számolom a kalóriát ennyire pontosan. De más a tét. Nekem van 10 kiló feleslegem, amit nem akarok cipelni. Belegondoltam, hogy mikor gyógyfürdőn sulyfürdőn vagyunk, és 3-3 kg-ot akasztanak a lábamra, vagy derekamra, az csak 6 kg. és 20 percig kell viselni,-- az mekkora teher ! Ha lemegy a tiz kiló, nem küzdök tovább. Beletőrödtem, hogy mindig nagy darab nő leszek. A bátyám 190 cm. körül van, és 135 kg. Hozzáteszem, egyáltalán nem kövér, csak van egy kis hasa. Ezek a gének.
371. Channa* (válaszként erre: 369. - Globus)
2016. aug. 30. 18:30

Már év eleje óta stagnálok, ezért a keményítés.

Igen, szedem a meckformint, mert nekem ez már életem végéig kell....

Sőt! most az utóbbi 3-4 hétben híztam 2 kg-ot, mert szabin volt az edző, keveset bicajoztunk és ráadásul több édességet is ettem.


Nem tudom mennyit kellene még fogynom, mert ugye a lánykori súlyom már kevés, azzal anorexiásnak nézek ki (56-60 kg), utoljára a 63 kg jó volt, de most nem tudom. Jelenleg 68 kg vagyok, azaz 5 kg minimum.

370. Channa* (válaszként erre: 364. - Gribedli***)
2016. aug. 30. 18:26

"Pl sokan mondják, hogy 1500kalória, de azért nem hinném, hogy a 150cm-es és a 180cm-es nőnek ugyanaz lenne a szükséglete, meglehet, hogy neked 1500 az túl kevés, de másnak meg sok, érted, egyikőtök se jár jól. Nem lehet általánosítani ennyire."


Na igen....

Nekem elég az 1200 is, de Somogyi Márton 180 cm magas és 100 kg felett van, így neki mindenképp több kell, hiszen én szinte fele annyi vagyok mint ő.

Aztán, ahogy megy le a súlya, akkor lehet lejjebb venni a kalóriát is.


Ezért lenne jó, ha regisztrálna a kalóriabázisra, mert ott meg tudná nézni, hogy mennyi kalória és mennyi más tápanyag szükséges ahhoz, hogy fogyjon....

369. globus (válaszként erre: 367. - Channa*)
2016. aug. 30. 18:21
Metformin mellett fogyásban vagy? Esetleg stagnálsz, van még súlyleadási terved?
368. Channa* (válaszként erre: 363. - Gribedli***)
2016. aug. 30. 18:20

Én is így gondolom.

Az edzőnk 54 éves nő, és olyan szépek az izmai, pedig pont változókorban van. Néhány kilót felszedett, mostanra már leadta, de a karjai és a vállai olyan szépek. Nem lóg sem a karja, sem más.

Ilyet szeretnék én is:D


Mondjuk a 72, 67, 65 éves nénikéimnek sem lóg a karjuk....

367. Channa* (válaszként erre: 358. - Somogyi márton)
2016. aug. 30. 18:17

Én a helyedben vennék tk. tésztát és azt is csak ritkán.


CH: 120-160 között, több nem kell.


Én ma bekeményítettem:D


Nincs habosított tej a kávéba, mert az menne naponta 6 dl, ami sok kalóriában, hanem csak egy löttyintésnyit tettem bele. Mindenből kevesebbet ettem, így jelenleg 767 kalóriánál és 97 gr CH-nál tartok. Azt hiszem még eszek egy kis gyümölcs levest és még kéne valami, mert még mindig 1000 kalória alatt vagyok és ch-ban is 120 alatt....

366. somogyi márton (válaszként erre: 364. - Gribedli***)
2016. aug. 30. 17:31
Akkor nem vagyok teljesen tájékozatlan, ami kaját leirta magamtól ugye? Nem követek el hibát, hisz már 3 hete elmult, hogy csinálom. Hagyományos ételekkel is müködik a dolog, nem kell mükajákra átállni? A leirt egy napi kajám nem az ördögtől való? A könyvet megkeresem.
2016. aug. 30. 17:23
Mi is azt ettük...nem a könyvet:DDD
364. gribedli*** (válaszként erre: 358. - Somogyi márton)
2016. aug. 30. 17:22

Ha ajánlhatok egy irományt, volt régen egy piros diétáskönyv (anyám folyton diétázott, és mikor gyerek voltam, sokszor forgott az a könyv, mi is azt ettük, praktikusságból, hogy ne főzzön többfelé), ennek megjelent már sokadik újradolgozott kiadása, nekem megvan az 1999-es (:D), és ha nem is értek már egyet mindennel (pl az állati fehérje vagy a tejfogyasztás reklámozása), mindent összevetve jó könyvnek tartom.


Biztos van sok hasonló, ez nem "izmus", hanem a különböző betegségek (magasvèrnyomás, elhízás, cukorbetegség, köszvény, vesebetegség, vérszegénység stb) különféle diétás elveit tartalmazza sok-sok étrendmintával, az alapoktól tényleg, összetevők, kalóriák, minden van.


Az általános magyar konyha receptjeit diétásan, mindenhez oda van írva a kalória, ch, zsír, fehérje, és a könyv végén táblázatok. Így nem kell mindent a neten keresgélni. Nagyjából olyan menüket tartalmaz, és olyan irányelveket, amelyeket a kórházakban is szoktak használni, szóval semmi extra, hanem konkrét menük, házikoszt jellegű, a többségnek elfogadható rendszer.


Az a neve, hogy Diétáskönyv. Így, ennyi:) Dr Zajkás Gábor és Gaálné Póda Bernadette írták.


Ha megtalálod, nagyon sok tanácsot találsz ahhoz is, hogy miből mennyi kell neked (mennyi szénhidrát pontosan és hogy oszd el) és hogy állítsd össze. Pl sokan mondják, hogy 1500kalória, de azért nem hinném, hogy a 150cm-es és a 180cm-es nőnek ugyanaz lenne a szükséglete, meglehet, hogy neked 1500 az túl kevés, de másnak meg sok, érted, egyikőtök se jár jól. Nem lehet általánosítani ennyire.

363. gribedli*** (válaszként erre: 357. - Channa*)
2016. aug. 30. 17:07
Az biztos, hogy nem vész el csak úgy az erőfeszítés, lesz látszatja, a tapasztalat ezt mutatja.
362. gribedli*** (válaszként erre: 353. - Ironizáló)
2016. aug. 30. 17:04
Remélem! De ha mégsem így lenne, addigra már elintézem annyival, hogy így jártam, de végülis szórakoztató volt sportolni, ennyi:)))
361. gribedli*** (válaszként erre: 355. - Somogyi márton)
2016. aug. 30. 17:02
Így már értelek:)
2016. aug. 30. 16:55
Ja ! Elfelejtettem, hogy most sertés vese pörköltet főzök. Tisztitás után 40 dkg tiszta hus, kb 2 kanál kókusz zsir, egy nagy fej hagyma. ez a mennyiség nekem /Férjem nem szereti / 4 adag lesz, valami lájtos körettel. Na ilyesmire gondoltam. A kalória kb 500. / 4 adag. Attól, hogy nem trendi, még csökkentem a kalóriát nem? Ma husleves volt 3 db sárgarépával. Kb 20 dekás natur halszelet vagy 5 db kovi ubival. Reggel 3 db zöldpaprikát pároltam a mikróban, majd átsütöttem 1 kanál vénusz omegás olajon, és ráütöttem 3 tojást. Ehhez volt 1 szelet /2 dkg / wellnes kenyér. Bejártuk a várost, elfáradtunk. Mozgás ennyi volt. Bocs, hogy terhellek a magánéletemmel.
359. Csigavére (válaszként erre: 358. - Somogyi márton)
2016. aug. 30. 16:54
Próbáld ki a rizstésztát vagy üvegtésztát.
358. somogyi márton (válaszként erre: 354. - Ironizáló)
2016. aug. 30. 16:48
Mit értesz erősités alatt? A sulyzónak hány kilónak kellene lenni? És hány perc lenne az emelgetése? /nincs sulyzóm jelenleg / . Délelőtt voltam a belvárosban, és beszereztem bulgurt, kukumát, kókusz zsirt, a NoCarb tésztát, mikor megláttam röhögő görcsöt kaptam. Hát az minden, csak nem étel. Azért itt még nem tartok. Vizben uszó meduza, és az eladó szerint olyan rágós, hogy az nem az én uj protkómra van szabva. Ugy szeretném tartani az 1500 kalóriát, hogy azért a megszokott izeket megtartom. A szénhidrát mennyiségével megint meginogtam, mert 150 g-tól 300 g.-ig, és még 70-et olvastam cikkeket, és hozzászólásokat. Most akkor az mennyi az ideális?
357. Channa* (válaszként erre: 355. - Somogyi márton)
2016. aug. 30. 16:05
Én szoktam emelgetni a súlyzóimat, mert azt képzelem, hogy ezzel kitolom az elkerülhetetlent....
356. Channa* (válaszként erre: 351. - Gribedli***)
2016. aug. 30. 16:03

Én is a jó génekben bízok:D

Ha nem hízok el, akkor remélhetőleg nem fog lógni szinte semmim. Szerencsére a cicim sem túl nagy, így nem tud majd derékig lelógni:DDD

Remélem ráncokat is pont annyit örököltem a rokonaimtól, amennyi betegséget, így azzal nem lesz gondom.

És igen, én is fel fogok venni ujjatlant, legyen bármi:DDD

355. somogyi márton (válaszként erre: 351. - Gribedli***)
2016. aug. 30. 15:18
Nagyon aranyos vagy. Kimondottan engem sem zavar, mert akkor nem tudnék rajta IRONIZÁLNI. Nekem lazák a kötőszöveteim. Már 30 éves koromban karfiolos volt a combom, pedig nem voltam kövér. Anyám szerint nagyanyámtól örököltem, hagyhatott volna rám valami hasznosabbat is. Ha 30 éve elviselem , akkor most már le van sajnálva....
354. ironizáló (válaszként erre: 350. - Somogyi márton)
2016. aug. 30. 14:15
Nem rábeszélni akarlak, de nem lenne kedved hetente kétszer valamilyen erősítő edzéshez? Tényleg nem csak esztétikai okokból javaslom.
353. ironizáló (válaszként erre: 351. - Gribedli***)
2016. aug. 30. 13:55
Nagyon jól fogsz kinézni unokázás közben. Aki ennyit beletesz az ki is tud venni. Én is ebben reménykedem :)
352. andika751 (válaszként erre: 347. - Gribedli***)
2016. aug. 30. 10:23
köszi, igen edzés után 6 körül már vacsizok, utána nem eszek, ezzel így elvagyok.
351. gribedli*** (válaszként erre: 350. - Somogyi márton)
2016. aug. 30. 08:58

Létezik erre lifting, ha emiatt nem mersz felvenni ujjatlant. Ha idős koromra a sport ellenére meg akár egy folyamatosan tartott súly ellenére a karom ráncos lesz és lógni fog a tricepszem, hát én bizony fel fogom venni az ujjatlant csakazértis, engem akkor már nem fog érdekelni, egy bizonyos korban a nőknek legyen már megengedett, hogy úgy nézzenek ki, ahogy a természetes öregedés megváltoztatta őket.


Akit nagyon zavar, megműttetheti, de mondjuk 60-70 éves koromban más lesz nálam a prioritás (pl unokáim lesznek, ha lesznek), úgyhogy rövid ujjú, sőt, ujjatlan és akinek nem tetszik, nem néz oda.


Elnézve apukámat, jó kötőszövetem van nekem is, mert tőle örököltem a testalkatomat egy az egyben, de ha mégis valami megereszkedne (és idővel tuti) hát nem fog érdekelni, téged se zavarjon, ha meleg van, meleg van, nem?:)

350. somogyi márton (válaszként erre: 349. - Gribedli***)
2016. aug. 30. 07:28
Hát nekem sajnos leng mint a zászló a felkarom. Ráncos is. Soha nem gondoltam, hogy valaha ilyen lesz. Sajnos, ez már visszafordithatatlan, mert még legalább tiz kilónak le kell mennie, és én már nem fogok izmot épiteni. Egy dolgot tehetek az ügy érdekében, nem veszek fel többet ujjatlan felsőt, oszt jónapot ! Ti még gyurjatok, mig szépek vagytok.
349. gribedli*** (válaszként erre: 348. - Channa*)
2016. aug. 29. 23:28
Nem, nem gondoltam, hogy olyan sokat fogytál, hogy olyan legyen, mert ez nagyobb túlsúlynál fordul elő, csak azért írtam, ha valaki olvassa és inge, akkor hátha hasznos neki az is.
348. Channa* (válaszként erre: 344. - Gribedli***)
2016. aug. 29. 23:19

Nekem sem igazán tetszik, ha egy nő túl izmos, túl vastag a karja, így nem is nagyon szeretnék túlzásba esni.

Még nincs integető izmom, de nem is nagyon szeretném, ha lenne. Olyan sokat nem fogytam, hogy lógjon a bőröm. Szerencsére időben feleszméltem:D


Köszi!

347. gribedli*** (válaszként erre: 346. - Andika751)
2016. aug. 29. 23:08

Ez attól függ. A reggeli, éhgyomorra edzés pl jobb a zsírégetéshez (de reggel éhgyomorra kardiót szokás pont ezért, mert egy súlyzóst nem nagyon lehetne végigcsinálni).


Ha napközben edzel és erősítő edzés, akkor legyen legalább 1,5 órával főétkezés után és az nem baj, ha eltelt több óra is, de attól függ, hogy milyen edzés. Ha intenzív, és vannak benne erősítő gyakorlatok is, akkor ehetsz előtte egy müzliszeletet (mert az erősítő gyakorlatok szénhidrátot igényelnek). Ha egy laza aerob inkább, akkor nem kell előtte semmi.


Aki szed kiegészítőket, az szokott azért éhgyomorra is Bcaa aminosavakat szedni edzés előtt mert ez edzés közben segít megőrizni az izmokat, de szerintem egy női torna vagy átlagos mozgásforma nem az a kategória, hogy erre okvetlenül szükség legyen :) aki nagyon sokat sportol, annál érdemes szedni.


Edzés után meg gondolom, korán vacsorázol, úgyhogy ha abban van fehérje, akkor oké.

2016. aug. 29. 20:23
gribedli még azt szeretném kérdezni, hogy mikor érdemes edzeni, étkezés után hány órával, én pl. délben ebédelek, 4-kor érek haza, akkor utána rögtön tudok tornázni, de előtte így kb. 3,5 órája nem ettem, ennek van jelentősége? köszi
345. somogyi márton (válaszként erre: 342. - 388b941089)
2016. aug. 29. 17:48
Köszönöm. Egyszerüen visszadobta a regisztrációt. Valami nem stimmelt az e-mail cimmel....
344. gribedli*** (válaszként erre: 343. - Channa*)
2016. aug. 29. 16:56

Hát igen, az "integető izomra" a tricepszezést szokták ajánlani, pl azt, amikor egy székre támaszkodsz hátul és leereszkedsz, majd fel. Ez egy tricepszre való gyakorlat, de mint írtam, a mell, váll elülső része és a tricepsz együtt dolgoznak mindig, ha az egyik dolgozik, a másik kettő is besegít mert egy helyen erednek, szóval ha akarod, te tricepszezhetsz pluszban de hidd el, hogy a fekvőtámasz alatt is már tricepszeztél, úgyhogy hacsak nem akarsz valami nagyon erős tricepszet, nem kell rá külön.


Sok videón szerepel mindkettő, ilyenkor mi van? Amit mondtam, esetleg azt következteti ki valaki, hogy akkor ott, ahol mindkettőt csináltatják, túl sok, vagy túl nagy lesz a tricepsze? Nem, nem hiszem, mert ezeken a videókon esetleg kevesebbet csinálnak mindkettőből, direkt úgy van összeállítva, hogy összesen ér a kettő annyit. Mindenesetre a fekvőtámasz a fontosabb, ha választani kell, és aki rendszeresen csinálja, képtelenség, hogy ne legyen szép tricepsze is:) Egy nőn, ha adottság, hogy olyan karja van, hogy zsírtalan és izmos, az még szép, de őszintén szólva nem értem, hogy egy nőnek minek óriási tricepsz vagy bicepsz. Ha fekvőtámasztól lett olyan, mindig jól bele fog illeszkedni az összképbe mert a mellizom, vállizom mindig nagyobb lesz, és ez így szép, de hülyeségnek tartom csak úgy tricepszezni, hogy legyen, nagyobb legyen. Pláne úgy tricepszezni, hogy a mellizomra meg nincs semmi. Mi funkciója lenne? Erőemelőversenyre készül az a nő? Akkor oké, ha nem, akkor minek?


Ha sok fogyás miatt alakult ki, hogy ott a karon kicsit lóg a bőr, az meg végülis nem az izomtól van, mert akik nagyon sokat fogytak, ott eleve a bőr problémája ez, az edzéstől független.

343. Channa* (válaszként erre: 338. - Gribedli***)
2016. aug. 29. 16:37

Köszi!


Azt írom amit nem szeretnék:D


Nem szeretném, hogy a korom miatt integető izmom legyen, illetve azt sem, hogy nagyon megereszkedjen valamim.


Járok hetente 2x tornázni, de kevés és gondoltam, hogy itthon is csinálok valamit, ha nem találok még 1 alkalmat hasonlót.


Akkor ezek szerint azok jók, amit csinálok. Húzódzkodni nem szoktam, mert nincs itthon eszközöm. Fekvőtámasz, plank, hátgyakorlatok mennek, illetve kitörések, guggolások, stb., illetve szoktam emelgetni a súlyzókat.


Még egyszer köszönöm!


Maradok a megszokottnál:D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook