Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


402. Fisica (válaszként erre: 400. - Somogyi márton)
2016. aug. 31. 18:31

Szívesen! Azt nem tudom ebben van-e laktóz!

A lidl-ben is kapható valami fitt&well kenyér, nekem az nem ízlett de sokan szeretik, jó értékei vannak. Összetevőket nem tudom.


A finomlisztes és cukros dolgok kiiktatása már kezdésnek nagyon jó, ahogy olvastam ezeket már megtetted.


Sajnos a csökkentett termékek nem olyan olcsók. Gyermelyi szénhidrát csökkentett tésztáját is kóstoltam, az nagyon rossz, akkor viszont ehető ha valami jó szaftos, vagy szószos ételhez esszük, mert annyira nem érezni a tészta rossz ízét.

401. somogyi márton (válaszként erre: 400. - Somogyi márton)
2016. aug. 31. 18:27
Sajnos az ajánlott kenyérke tejet tartalmaz... ez nálam kizáró ok, a mentő vinne el.... De majd biztos találok olyat, amiben nincsen. Mert igy tényleg belefér egy-egy szeletke, már a tudat miatt is.
400. somogyi márton (válaszként erre: 398. - Fisica)
2016. aug. 31. 18:08
Na végre van egy konkrét számom. 160 !!! Majd megnézem a ceres kenyeret, hogy nem-e tartalmaz laktózt. most valaki ajánlotta az Aldis fittnes-kenyeret, azt megvettem /marha drága / de erre most nem figyelek. És ha nagyon kivánom, eszem egy szeletkét. Ez nem szeletes, a Férjem felszeletelte nekem nagyon vékonyra, és néha reggelihez eszem belőle. De csak lelkiismeret furdalással, mert nem tudtam, meddig mehetek el. Ebben a 10 dekában kb 250 kalória van, a ch.-t elfelejtettem, és leesett róla a papir. Állitólag a Spárban, és a CBA-ban is van valami 35 dekás Wellness, szintén alacsony értékekkel. Egyedül a NoCarb tésztát nem tudnám megenni, pedig azt is megnéztem, lehet kapni a Bosnyákon a Bio boltban. Hát azt a kategóriát nem nekem találták ki. 160 de jó ! Végre egy megfogható tétel. Köszi.
399. Fisica (válaszként erre: 396. - Icuska538)
2016. aug. 31. 17:57
Nem kell túlzásba vinni a zsíros dolgokat, de egy kis szalonnától oldalastól nem kell félni.
398. Fisica (válaszként erre: 395. - Somogyi márton)
2016. aug. 31. 17:56

Köszönöm.


A "6 után nem eszek" dolog szerintem akkor működik ha mondjuk 8 órakor már alszunk. De ha csak 10 óra körül fekszel le, akkor ott még simán be lehetne építeni valami étkezést. Valamilyen hús-zöldség kombináció vagy tojás, vagy túrós dolgot, natúr joghurt ilyesmi.


Amikor én elkezdtem akkor a 160g-os diétánál kezdtem, amit terhességi cukorbetegségnél is szoktak alkalmazni, mivel nekem az orvos nem mondta mennyit ehetek. Majd két hétig számoltam és rájöttem, odafigyelés mellett ennyit nem tudok összehozni, és onnantól kezdve nem számolom.

Szerintem a kezdés neked is lehet a 160 gramm. Sok dolog belefér és nem kell éhezni, többféle szénhidrát csökkentett kenyér is van a boltokba, egy szelet reggelire simán mehet. Én a Ceres Sütő Slimmm Vollkorn toast kenyérrel kezdtem, ez volt az egyetlen amit megtudtam enni, a többinek nagyon rossz íze volt számomra, Tescoban kapható.

397. somogyi márton (válaszként erre: 394. - Fisica)
2016. aug. 31. 17:38
És szerinted nekem mennyi szénhidrát lenne a fogyáshoz a megfelelő? Közel 60 éves nő, nem mozog sokat, /ma is sétáltam de. egy órát / 185 cm. 120 kg.
396. Icuska538 (válaszként erre: 394. - Fisica)
2016. aug. 31. 17:38
A zsirtól nem hizunk....nem tudom , sokan ezt mondják, én úgy gondolom ha nem is hizunk_bár kétlem- káros az érrendszerre , pláne idősebben, túlsúlyosan....a nagyon zsiros dolgok sem egészségesek.....
395. somogyi márton (válaszként erre: 394. - Fisica)
2016. aug. 31. 17:33
Ez igen gratulálok ! Én évek óta nem eszem 6 után, és mégis ez lett látod.
394. Fisica (válaszként erre: 393. - Somogyi márton)
2016. aug. 31. 17:29

Attól a bőrös malac császártól nem kell félni, a zsírtól nem hízunk, nem lesz testzsír belőle.

Bármilyen húst lehet enni, a húsban nincsen szénhidrát(elenyésző), kalória persze van, és ha azt számoljuk könnyen kiszaladhatunk a napi limitből.

Szerintem bőven elég a szénhidrátot számolni. Ha jól össze van válogatva az étel, nem kell csökkenteni a mennyiséget sem és rendes adaggal jól lehet lakni az étkezés végére, és megy a fogyás is mellette. Viszont ha kevés a szénhidrát lehet el se indul a fogyás, vagy megreked egy idő után.


Én vacsorára is többet szoktam enni mint amit te tervezel mára. Általában 3 tükörtojás, két marék brokkoli és 6 db mini kijev (vagy sülthús/sültkolbász) a menüm estére, úgy 9-10 óra között. 157/54 vagyok jelenleg. 62 -ről indultam.

393. somogyi márton (válaszként erre: 392. - Ironizáló)
2016. aug. 31. 15:05
Én is ezen a véleményen vagyok. 4.-én lesz egy hónapos a történet. Valószinü az első 4-5 kilónál megálltam, de jól érzem magam, nem gondolkodom a feladásról. Próbálom tartani az 1500 kalóriát, de nem görcsösen, mert nem irom, csak kb. De nagy eltérések nem lehetnek, mert az biztos, hogy nem eszem kenyeret, tésztát, sem semmi kemény ch-t. Ez már nagy változás az előző életemhez képest. Már ott tartottam. hogy 2-3 körbe szelet nagykenyér játszott a bőséges reggelihez, vastagon megvajazva / lm. vaj /. Volt felvágott, olajos hal, tojások bő szalonna zsirban, sült szalonna stb. ahogy kell. Most maradt reggelire a 2-3 tojás - saláta ágyon, kenyér nem. Ebéd ma pl. Karfiol leves, sárgarépa,fehér répa,zellerzöld, karfiol. 2 kanál kókusz olajon egy kanál tg. liszt a rántás. Kicsit hignak találtam, és belecsurgattam betétnek egy tojást. Ez kb 4 tányér lett. Férjemnek bőrös malac császárt sütöttem, e mellé dobtam egy negyed csirkemellet, /ami jól kiszárad sajna /. Férjem petrusos krumplijából ettem 4-5 kis kockát, és egy kávés pohár barnarizst sok petrezselyemmel. Megettünk hozzá egy hatalmas fej fejes salátát, édesitős lében. Délelőtt l db őszibarack. Este már elővettem 2 db virsli sütve lesz egy tojással, saláta. Ezt számoltam kb 1500 kalóriára. Régen ugyanez ugy nézett volna ki, hogy én is a malac hust ettem volna jó sok krumplival, rizzsel, párolt káposztával stb. Utána fagyi, lm. csoki, gesztenyepüré lm. habbal. Be vagyok tárazva rendesen laktózmentes cuccokból. Van 3 nagy tábla csokim, tejszinem, habom, tejfölöm stb. Most ezeket csak nézegetem. Majd elajándékozom, pedig milyen nehéz pl. csokit venni. / müller /.
392. ironizáló (válaszként erre: 391. - Somogyi márton)
2016. aug. 31. 14:10
Nincsen. És ami gyors sikert ígér az hazugság. Persze lehet fogyni heti 3 kg-ot is, ami nem zsírvesztés lesz, hanem víz és izom. Arra jó, hogy az anyagcsere lelassuljon és szarul érezze magát az ember :) Úgyhogy ne a gyors fogyás legyen a cél, hanem a tartós, ami kb. úgy néz ki, hogy heti 0.5-1 kg. Ennél többet nem kellene. Mozgással kombinálva centikben is mérhető a változás, ami azért nem rossz és elég látványos tud lenni. Szerintem ez az ideális megoldás.
391. somogyi márton (válaszként erre: 390. - Andika751)
2016. aug. 31. 13:20
Miért van gyors fogyás is éhezés nélkül?
390. andika751 (válaszként erre: 366. - Somogyi márton)
2016. aug. 31. 11:57
biztosan működik hagyományos ételekkel is, én először 2005-ben akkor próbáltam ki, mikor a szülés után maradt rajtam egy jó pár kiló és már régen túl voltam a szoptatáson, és én szépen lefogytam, azt hozzáteszem, hogy lassú fogyás ez
389. andika751 (válaszként erre: 364. - Gribedli***)
2016. aug. 31. 11:55
ez a könyv nekem is megvan (diétás könyv szív és érrendszeri betegeknek 2005-ös kiadás) én is azért vettem meg mert nagyon sok információt találtam benne, tele táblázatokkal, én ezt használom alapnak, már rongyosra olvastam azóta, én ebből állítottam be az 1500 cal, mert egy átlag méretű, csontozatú vagyok és nekem ez bevált, valamikor még kevesebbel is beérem. Úgyhogy én is ajánlom mindenkinek!
388. somogyi márton (válaszként erre: 386. - Sziszi0528)
2016. aug. 31. 09:56
Köszönöm, megnézem.
387. ironizáló (válaszként erre: 386. - Sziszi0528)
2016. aug. 31. 09:19
Ez remek tipp. Érdemes megnézni.
2016. aug. 31. 08:20
somogyi márton, nem reklámnak szánom, de és a Tescoban vettem, nagyon jutányos áron, 3 darab is van benne: gyengébb (ami kezdőknek pont elég erős), közepes és nagyon edzetteknek való is. Érdemes ott is megnézni.
385. somogyi márton (válaszként erre: 384. - Ironizáló)
2016. aug. 31. 07:01
Na eddig ez a szalag dolog fogott meg, rákutatok. Ölellek benneteket.
384. ironizáló (válaszként erre: 383. - Gribedli***)
2016. aug. 30. 22:23
Mert a szalag jó :) Kezdőknek, haladóknak, sérülteknek stb...Képzeld vettünk TRX-et. Én jártam régen, aztán abbamaradt. Most meg csak beakasztom az ajtóba és indulhat az edzés.
383. gribedli*** (válaszként erre: 380. - Ironizáló)
2016. aug. 30. 22:06
Ja, most látom, te is írtad a szalagot!:D
382. gribedli*** (válaszként erre: 372. - Somogyi márton)
2016. aug. 30. 22:04

Na látod, ez a súlyfürdő jó dolog, mert eleve a víz sűrűbb is, mint a levegő, haég súlyzó is van, ezzel növeled az izomtömeget, ami majd segít a fogyásban mert a több izom megemeli az anyagcserédet:)))


Ez pl egy példa erősítésre. Minden olyan mozgás, amikor ellenállás van (gumiszalag, súlyzó, saját testsúly, stb) ezek mind erősítő jellegűek, izmosabb leszel tőlük és több zsírt égetsz hosszútávon.

381. somogyi márton (válaszként erre: 380. - Ironizáló)
2016. aug. 30. 20:09
Nagyon köszönöm.
380. ironizáló (válaszként erre: 375. - Somogyi márton)
2016. aug. 30. 20:05
Ez nagyon pozitív, hogy a nem éhgyomri cukrod 6.1. Szuper. Az erősítő edzést egyelőre csinálhatod saját súllyal. Kezdetnek tökéletes. Pl: könnyített fekvőtámaszok térdelőtámaszban, falnál, tricepsz nyújtások székre támaszkodva, lábemelések stb... Youtube-on vannak videok. Egyébkénr meg sùlyzóból minimum a 2 kg-os kellene, de ez nagyon az alja :)ami még nagyon jó eszköz az a gumiszalag. Arra is vannak videok. Innen nehéz gyakorlatokat mondani :)
379. Channa* (válaszként erre: 378. - Globus)
2016. aug. 30. 19:07

:D

Köszi!

Persze, azért annyira nem veszem komolyan az egészet, de nagyon kell figyelnem, mert néhány kihagyott torna, kicsit több süti, és már jönnek is a kilók, ezért időnként szigorítok.

Természetesen, ha ettől nem megy le még néhány kiló, akkor sem fogok a kardomba dőlni, mert elégedett vagyok magammal.:D

378. globus (válaszként erre: 371. - Channa*)
2016. aug. 30. 19:01
Szerintem hagyd fenébe a mérleget. Optikailag csinos vagy, ez a lényeg. Ha visszahízásra ügyelni tudsz, márpedig ez nagy szó, akkor teljesen oké.
377. somogyi márton (válaszként erre: 376. - Channa*)
2016. aug. 30. 19:00
Én öregasszony vagyok. 30 éve 115 kg. Ennél jól éreztem magam. Azért 110 az már álom.
376. Channa* (válaszként erre: 374. - Somogyi márton)
2016. aug. 30. 18:57

Szerintem ez még sok lesz, de persze te tudod:D

A férjem ilyen magas, mint te és a 97 kg is sok neki, a fiam 192 cm magas és neki is sok a 97 kg.

2016. aug. 30. 18:52
Ma, hogy bementem a városba egészséges cuccokat venni, egy patikában megmérettem a cukromat, és a koleszterinemet, amivel mindig baj volt, és a 8 felé közeledett. A 3 hét fogyi hozománya, hogy a cukor 3 tojásos reggeli után 6,1 volt, a koleszterin 5,6. Boldogság volt. És az állandóan dagadó bokám /elmult egy-két hónapban kezdődött / is nyugton van. Néha picit dagad, mikor a gyürüm is dagad az ujjamon. Szerintem ez már a táplálkozás változás lehet. Ja és ma a 17 éves lányunokám is észrevette, hogy lapos a gyomrom. Mérlegelni még mindig nem merek, a cm. udvarol.
374. somogyi márton (válaszként erre: 370. - Channa*)
2016. aug. 30. 18:44
185 cm vagyok, és a 110 kg a cél.
373. somogyi márton (válaszként erre: 367. - Channa*)
2016. aug. 30. 18:41
Nekem felhivták az elején a figyelmemet, hogy ne menjek 1500 kalória alá, mert az már kárositja a szervezetet, hiánybetegségek alakulhatnak ki. De sajnos nekem az 1500 is nagyon kevésnek tünik. Gondolom még akkora lehet a gyomrom, mint egy lófej. Nem vigyáztam rá, magamra zabáltam ezt a sulyt. Magamnak köszönhetem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook