Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


312. Channa* (válaszként erre: 310. - Andika751)
2016. aug. 28. 14:06

Szerintem erre inkább Gribedli válaszoljon:D


Azt gondolom, hogy a has fogyasztásához nem elég az aerob mozgás, kell az erősítés is.

311. andika751 (válaszként erre: 40. - Sziszi0528)
2016. aug. 28. 14:03
sziszi, ez az étrend, amit leírtál nekem is tartható, itt látom, hogy a vacsora már szénhidrát mentes, gyümölcsöt egyáltalán nem eszel?
310. andika751 (válaszként erre: 307. - Channa*)
2016. aug. 28. 13:58

igen Channa olyan nagy gond nincs vele, csak még van egy ki úszógumi, ami zavar és ha behúzom a hasam, akkor már pont olyan, mint ami jó lenne, lehet, hogy akkor egy ideig a szénhidrátokat kellene jobban csökkentenem, és többet edzeni, mármint hasra.


Sokszor olvasom, hogy az aerob jellegű mozgások a zsírégetőek, tehát, ha mondjuk egy Capoierás dvd-nek az első felét megcsinálom, ami izzaszt vagy táncolok egy órát, akkor az megfelelő?


Ami még nálam gond, szerintem nem vagyok egyedül, hogy, ha sokszor nagyon éhes vagyok, ha nagyon kevés szénhidrátot eszek, ez elmúlik? Pl. tojással meg zöldséggel is jól lehet lakni?


Meg mennyi az szénhidrát, amit ehetnék a zsírégetéshez? Szóval özön kérdésem van.

309. andika751 (válaszként erre: 305. - Ironizáló)
2016. aug. 28. 13:47

köszönöm szépen a tippeket!


én egy idősek otthonában dolgozom és a városban van egy gondozási központ, aminek van egy központi konyhája, ők főznek az összes szociális otthonokra, plusz még az iskolák, óvodákra is, tavaly óta egy nagy változáson mentek keresztül, és bevezették az ún. minta menza étkezést, tehát sokkal több a zöldség, sokszor a rizs/krumpli fele adag és hozzá van zöldköret, ritkán van rántott étel, zsíros pörköltek nincsenek és beitattak újabb gabonákat pl. bulgur vagy a rizs helyett zabpelyellyel dúsitanak, így alapvetően elég jó az ebéd. Mivel ezt mi kapjuk, de haza nem hozhatod, így próbálom figyelni, hogy miből egyek és miből nem, gondolom a legideálisabb a saját készítés lenne, de meg sokat könnyít a munka utáni főzésben.

308. Csigavére (válaszként erre: 291. - Sziszi0528)
2016. aug. 28. 13:38

Érdekes. Sok paleo étrednet folytató emberrel beszéltem amióta át álltam, sőt mint kiderült, egyik barátnőm is az. Ő például két éve nem fogyasztott ilyen szénhidrátot, és köszöni szépen irul virul.Nagyon sokat fogyott.Zöldséget és húst eszik.


Én sem kívánom, értem, hogy más kívánja , de én nem.És nem fogok ennyi ilyesmit, mert fölösleges.És egyáltalán nem kell az én normál testi-szellemi működéshez a kenyér és a cukormentes natúr műzli.

És az, hogy soha soha nem fogok keményebb tornára váltani és le fogok gyengülni és nem fogom birni, azt nem igazán tudom másnak nevezni, mint rossz indulatnak.Minden ember más, és mindenkinek más a tűrőképessége. Butaság ezt így tudatlanul kijelenteni.

307. Channa* (válaszként erre: 302. - Andika751)
2016. aug. 28. 13:37

Szerintem nem lehet nagy gond a hasaddal:D

A hasat csak diétával lehet eltüntetni, azaz jobban oda kell figyelni a kajára. Rizs helyett basmat rizs vagy bulgur, krumpli nagyon kevés és inkább sima főtt. A zöldségeket nem írom, mert én azokat nem nagyon szeretem, max. annyira, hogy az árpát úgy készítem el, mint a rizi-bizit.

Csirkemell, tojás, azaz több fehérje, és rengeteg erősítő gyakorlat, hogy izmosodj, mert akkor a súlyod nem csökken, csak változik az izom-zsír arány.

Nekem sosem volt lapos a hasam és, hogy őszinte legyek, nekem nem is tetszik. Van egy kis zsír is a hasamon, de így is látszik, hogy izmos.

306. somogyi márton (válaszként erre: 304. - Sziszi0528)
2016. aug. 28. 12:58
Sosem felejtem el, hogy vagy husz éve vettem egy Abflex /lehet, hogy nem jól irtam / hasizom erősitőt. Olyan szépen lement a hasam tőle, hogy most hogy már 20 kg-al több vagyok, mint akkor, a gyomromon még mindig látszik, hogy megformásodott. Komolyan mondom, nekem bejött. Ha meglenne, még mindig használnám a hasamra. Ugy nézett ki, mint egy ufó, és állandóan elszakadt a gumija. Aztán ki lett dobva, mert nem lehetett a gumit pótolni.
305. ironizáló (válaszként erre: 303. - Andika751)
2016. aug. 28. 11:53

Ez a makacs zsír :) nehéz tőle megszabadulni, mert egy nőnek a zsírja a termékenység záloga, tehát ragaszkodik hozzá a szervezetünk. Még zsírdepónak szoktuk hívni. Ha nincs zsír, nincs szaporulat. Ez most kicsit pongyola, de így működünk. Helyi fogyás nincs sajnos. Ha meg akarsz tőle szabadulni, akkor még jobban vissza kell venni az étkezést, a mozgásba meg beépíteni keményebb részeket, persze edzettségtől függően.


"uzsonna-vacsora: némi gyümölcs, vagy tejtermék, kefír, saláta, vagy 6 dkg kenyérből

szendvics" itt a gyümölcsöt kivenni, betenni reggelre, délelőttre és inkább fehérjét fogyasztani a salátával. Ebéd az jó lehet, de tényleg nagyon kevés legyen a burgonya, rizs. Esetleg az édesburgonya lehet egy jó alternatíva.

Tojást nem látok, pedig reggelire kenyér helyett, sok zöldséggel egy jó választás és tartalmasabb is.

Egyébként mit jelent, hogy egészségesen főznek rátok? Mert ez sem biztos, csak lehet úgy tűnik. Hirtelen ennyi. Később visszanézek, remélem jön Grib és kiegészít, javasol.

2016. aug. 28. 11:10

Szia andika!


Amit én javasolnék, hogy délután-este már ne fogyassz szénhidrátot, sem gyümit. Hús, tojás, kefír, zsírszegény túró, joghurt, sali mehet. A lapos has elsődleges feltétele a jó kaja. Plusz még egy tanács, bár tudom, hogy helyi fogyás nem létezik, de javíthat a helyzeten, ha torna előtt befolpakkozod a hasad, intenzívebben fogsz izzadni arról a területről. Ez csak egy tipp, érdemes kipróbálni.

2016. aug. 28. 10:50

ami nekem tartható volt étkezés azt leírnám, és esetleg, ha valaki tud segíteni, hogy ezt tartsam-e tovább edzéssel, vagy más táplálkozást kellene folytatnom a hasi fogyáshoz az segítsen:


reggeli: általában 6 dkg magvas-tönkölyös kenyér (nem én sütöm, hanem veszem, ez nem 100 % t.k.-ű), ezt általában megpirítom, vagy összenyomós szendvicset csinálok, vagy melegszendvicset vagy csak simán eszem, ehhez egy kis sonkás felvágott vagy vékony szalámi/kolbász,(ez 1-1,5 dkg nem sok) sajt egy kevés, zöldségek és reggelire 1 dl tejes kávé, ennyi amit kávézok egész nap.


tízórai: mindig egy gyümölcs


ebéd: itt mikor mi, mert kapunk a munkahelyem ebédet, így ha olyan, akkor abból eszek pl. ha sült csirkecomb+ párolt zöldség + fél adag rizs, akkor megeszem, de ha kelt tészta azt kihagyom, plusz a levesből eszek még (elég egészségesen főznek ránk) ha itthon vagyok, én készítek ebédet általában csirkemellet sok zöldséggel, salátával, néha egy kis burgonya, vagy rizs


uzsonna-vacsora: némi gyümölcs, vagy tejtermék, kefír, saláta, vagy 6 dkg kenyérből szendvics


az édességeket és a fehér kenyeret hagytam el, néha belefért egy-egy süti, amit én csinálok, bár most, hogy már lefogytam egy pár hete nem csinálom, ennyire drasztikusan, nagyjából tartom, és figyelem a súlyomat, ha egyik nap többet vagy olyat sikerül ennem, akkor másnap kompenzálom kevesebbel, és a mozgást azt tartom.

Vissza nem híztam így semmit.


Viszont ezzel a táplálkozással lehet, hogy nem lesz lapos hasam, ahhoz lehet még speciálisabb diéta és edzés kellene, de ehhez nem értek.

302. andika751 (válaszként erre: 49. - Channa*)
2016. aug. 28. 10:38

sziasztok!


Channa hozzászólására reagálnék, de egyben kérdeznék is tőletek: én nem voltam nagyon elhízva, de már határeset volt és nem éreztem jól magam tőle, 166 cm 67 kg, szinte úgy étkeztem, ahogyan Channa leírta és elkezdtem otthon tornázni (Capoieira, Béres A., néha Réka), plusz táncra járok, bár az nyáron nincs. Ennek hatására fogytam 6 kg-ot, most 61 kg vagyok. Amit még elmondanék, hogy eleinte többféle módszerrel próbálkoztam, nálunk a munkahelyen most nagyon divat a regenoros zsírdiéta, azt is kipróbáltam, de regenor nélkül, én azt nem bírtam, azután Béres A. súlykontroll diétájában megcsináltam az első szakaszt 9 napig tart, attól már pár kiló lement, nyilván sok volt a víz, utána a második szakaszt próbáltam tartani, majd átálltam egy 1300-1500 kalóriás diétára, próbáltam mindent enni mértékkel, és pár dolgot elhagyni vagy csak ritkán, keveset.

Végül is most oké a súlyom (40 éves vagyok), viszont a hasammal nem vagyok kibékülve, még mindig sok rajta a zsír, a combom, fenekem, csípőm, vállam oké, az szerintem jó, abból nem is akarnék nagyon már lefaragni, de a has, az még nem jó. Hozzáteszem, hogy ha hízok, akkor a hasi elhízás csoportba tartozom, a családom nagy része ilyen, tehát 55 kg-osan is volt hasam, Nem akarok én kockahasat, csak laposabbat, és az úszógumikat eltüntetni, már sokat javult.


Így tanácstalan vagyok, hogy ezt hogyan tudnám elérni? Mert szerintem a súlyom oké, tehát, ha nem fogyok már az sem baj, milyen étrendet kövessek, milyen mozgást hozzá?

301. Channa* (válaszként erre: 299. - Sziszi0528)
2016. aug. 28. 09:57

Na, erről beszéltem!

Igen, az én esetem is hasonló.

A barátnőm és köztem 4-5 kg különbség van az én javamra, ami azért ennyi mert én izmosabb is vagyok, azaz a csontom kicsit vaskosabb mint az ő csontja (vastagabb a csuklóm) és karcsúbb is vagyok, mert izmosabb vagyok.

2016. aug. 28. 09:30
Az erős csontozat egy mítosz :)
2016. aug. 28. 09:27

Ez az erős csontozat jó magyarázat a súlytöbbletre.


[link]


Tessék, ugyanolyan a csontozata, mint egy átlagembernek. Erről ennyit. Olyan lehet, hogy valakinek magasabb a csontsűrűsége, nálam ez igaz, mert 12 évesen kezdtem karatézni, versenyszerűen űztem mondhatni a kezdetektől, intenzív edzéseim voltak és fejlődő szervezet révén sűrűbb a csontozatom, ezt onnan is tudom, hogy egy velem egy magas nőnek (158 cm-ről beszélünk) elég az 50-53 kg, nekem kell az 55-56 kg. De ez csak pár kg eltérés, nem 10-20 kilók...

298. Channa* (válaszként erre: 294. - 1abbb5d144)
2016. aug. 28. 09:22
Lehet, hogy van egy kevés eltérés, de az nem 10-30 kg.
297. Channa* (válaszként erre: 292. - Qwertasd)
2016. aug. 28. 09:21

Ez így igaz.

Nincs olyan, hogy nehezebb csont. Az emberi csontváz kb. egyforma súlyú, ami rajta az eltérő, épp ezért érdekes megnézni, hogy pont az a kicsi csontváz körül mekkora hústömeg van...

296. qwertasd (válaszként erre: 294. - 1abbb5d144)
2016. aug. 28. 09:17
Jelentős eltérés nincs. Esetleg 1-2 kg pluszt jelent, ha erősebb a csontozat. Tehát, ha valakinek van 10-20 kg feleslege, az nem az erős csontozat miatt van. :D
295. 388b941089 (válaszként erre: 293. - 388b941089)
2016. aug. 28. 09:00
*ahogy akarja,
294. 1abbb5d144 (válaszként erre: 292. - Qwertasd)
2016. aug. 28. 09:00
Most akkor van vagy nincs? :)
293. 388b941089 (válaszként erre: 291. - Sziszi0528)
2016. aug. 28. 08:59
Mindenki egy g*cinek tart életmódváltás terén, de nem szoktam semmit rosszindulatból írni, ezek tények, a puszta valóság. Dehát mindenki úgy csinálja, ahogy az én "módszerem" a rossz. ;)
292. qwertasd (válaszként erre: 283. - Somogyi márton)
2016. aug. 28. 08:23
Ezt az erős csontozatú dolgot jól belénk nevelték. :D Nekem is mindig ezt mondták és én sokáig el is hittem, pedig nincs ilyen. Ha valaki erősebb csontozatú az is csak 1-2 kg pluszt jelent nem többet. Nálam ennél azért sokkal több plusz van. :D
2016. aug. 28. 06:45

somogyi márton, ugye hogy jobb a centi? Az nem hazudik, a számok nem ingadoznak, míg a súlynál ezt ezerféle dolog befolyásolhatja (mit és mennyit ettél aznap, voltál-e wc-n, mennyire köti a vizet a szervezet, menses előtt vagy-e, milyen ruha van rajtad - bár érdemes ugye csupin mérni, stb, stb).


Nekem most volt kilengésem, voltunk kemény egy napot nyaralni :), mert nem tudtam hogy lesz el idegen helyen a kicsim (most 8 hós), strandoltunk és ettem lángost meg egy jégkrémet. Másnap annyit csaltam, hogy több tk. kenyeret ettem, mint szoktam, kicsit elszaladt velem a ló... Tegnapig olyan rossz kedvem volt ettől, egyrészt, hogy megszegtem, másrészt hogy mostanában nem eszem ilyeneket. Aluszékony, fáradt és szó szerint boldogtalan voltam, aztán bevillant a rólam készített kép a strandon és felhúztam a nyúlcipőt, sőt még rá is tettem egy plusz kört. Feltöltve, pozitívan, boldogan tértem haza :). És eszembe jutott Vanessza, hogy nem rosszindulatból írta, amikor azt mondta Neked Csigavére, hogy úgyis fogod kívánni a szénhidrátot, mert ez így van. Lehet egy hét, lehet egy hónap múlva, de bizony kell a normál testi-szellemi működéshez és ha "jó" szénhidrátokat választasz, semmi bajod nem lesz tőle (zabpehely, ebből liszt, teljes kiőrlésű kenyér, cukormentes natúr műzli, stb.). Én is kívántam, megettem, jólesett és folytatom tovább, egy hónapban 2x nyugodtan belefér egy csaló étkezés...

290. 388b941089 (válaszként erre: 283. - Somogyi márton)
2016. aug. 27. 19:29
nincs :)
289. somogyi márton (válaszként erre: 288. - Csigavére)
2016. aug. 27. 18:33
Megpróbáltam képet küldeni a lapomra, de béna vagyok. Egyenlőre az a tiz menjen le, ami alattomosan feljött az uj környezet nyugalmában, a nyugdijas első évben. Nem vagyok tul derülátó.
288. Csigavére (válaszként erre: 286. - Somogyi márton)
2016. aug. 27. 18:23

Ez nem érv amelett, hogy többet fogyjál! Ha újra megkérdeznék, akkor büszkén felelhetnél, hogy inkább egyre egészségesebb vagy!

Nagyon sokat számit!

287. somogyi márton (válaszként erre: 284. - Csigavére)
2016. aug. 27. 18:23
Tényleg nem olyan stresszes a centi, mint a mérleg. Ez akár minden nap mehet. Nekem a Férjem csinálja, mert nem hiszi el.....
286. somogyi márton (válaszként erre: 285. - Csigavére)
2016. aug. 27. 18:21
Egyszer mikor laktózoztam 5 hónapig / nem tudta senki mi bajom, csak nem maradt meg bennem semmi/ akkor voltam egy rövid ideig 110 kg. Még dolgoztam. Mindenki megkérdezte, hogy beteg vagyok-e, meg hogy sulyos?
285. Csigavére (válaszként erre: 283. - Somogyi márton)
2016. aug. 27. 18:16
Hajrá, menni fog több is, ne elégedj meg ennyivel!!
284. Csigavére (válaszként erre: 275. - Somogyi márton)
2016. aug. 27. 18:15

Hát ez igazán remek! El kell kezdjek énis centizni.

Eddig egy nem rég kapott rövid nadrágon teszteltem magam. Érezhető már a különbség, még mindig feszül, de már nem annyira. Nagyon jó érzés.

2016. aug. 27. 18:11
Én a 13-al boldog lennék, kb. az a cél. Akkor is dagadt lennék, de azt már megszoktam én, a szervezetem és a környezetem is. 110 kilóval jól érzem magam.40 éves koromig voltam 105 kg. Utána jött fel még 5, és azt tartottam eddig. Most meg puff neki még tiz. Ennek a fele már lement. 185 magas vagyok, és nagyon erős csontu, már ha van ilyen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook