Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltással a cél heti fél-1 kg mínusz. Tarts velem! fórum

Életmódváltással a cél heti fél-1 kg mínusz. Tarts velem! (beszélgetős fórum)


107. Hunny (válaszként erre: 106. - Zonne)
2014. okt. 8. 15:56
Valószínűleg azért, mert a zsír izommá alakul, ami szerintem nem probléma:)
106. Zonne (válaszként erre: 102. - Hunny)
2014. okt. 8. 15:46
Én is centiben mérek most már, azzal valahogy van eredmény, a mérlegen nem sok...
105. Hunny (válaszként erre: 82. - Zséka198)
2014. okt. 8. 15:45

Sajnos abban nem reménykedem, hogy pikpak leadom, mert eléggé könnyen feladom a dolgokat. Ezértis most veszem kicsit lazábbra (nem határoztam meg, hogy mikorra menjen le, hanem folyamatosan csinálom, és majd lesz eredmény).

Valóban véget ér a kalória számlálás egyszer (bele is őrülnék, ha mindig csinálnom kellene), ezért igyekszem a ch-t kiiktatni az étrendemből és helyükre értékes tápanyagokat beiktatni.

104. dittiritti (válaszként erre: 103. - Zséka198)
2014. okt. 8. 15:44

Én úgy értettem az előző hozzászólásodból, hogy ezeket kerülni kell, kidobni, mert az lehetetlen, hogy ezeket mértékkel együk. Akkor félreértettem.


Mindenkinek joga van úgy enni, ahogy akar, ezen nem szabad magadat felhergelni. Ő ha így boldog és teljesnek érzi életét, akkor neki ez az útja. Lehet, hogy a te táplálkozásod nekik ilyen "idegörlő"...ezt enni-azt enni-ezt nem enni-azt nem enni...


Legyél biztos saját utadban és ne foglalkozz másokkal. :-)

103. Zséka198 (válaszként erre: 95. - Dittiritti)
2014. okt. 8. 15:40

Szó sincs a szénhidrátokról való lemondásról! A szénhidrát-függőségről való lemondásról van!

Mi a különbség?

A szénhidrátfüggő mézes és agyoncukrozott müzlit vagy cornflakest eszik reggelire, vastagon cukros frapuccsínót islerrel tízóraira, sütit az ebédhez desszertnek, uzsonnára csokit, vacsorára pedig pizzát, mindezt folyamatosan kíséri kólával. A nemfüggő pedig kedden eszik rétest az ebédhez, pénteken meg szilvásgombócot. Ahogy nagymamáink idejében általánosan szokás volt.

Kollégáim óránként falkában vonulnak büfézni, kis isler, kis balatonszelet, kis kókuszgombóc, kis falatka lóf.szocska, mindenhez természetesen kávét tejszínnel, komplettával, vastagon cukrozva. Egyszerűen nem bírnak megülni a seggükön úgy, hogy ne rágcsálnának-nyalogatnának valami kis nasisat-édeset, mint a kalitkás hörcsög. És a boltban nem lisztet, húst és tejet vesznek a családnak, hanem ilyen csokiszeletet, olyan müzliszeletet, mazsoláscsokit, gumicukrot és wafellinit, fánkot és 7dayst papának és gyereknek. A pénztár futószalagján már nem étel-alapanyagok vannak, hanem kicsi színes zacskócskák ezrei, tele cukikákkal, műanyag állatocskákkal, kész"ételekkel" meg nyereményekkel. Ez már nem rossz szokás, hanem civilizációs ártalom, sőt katasztrófa. Betegség, kór.

Aztán a jajongás, a felkúszó párnácskák miatt.

Lehet, hogy a világ így normális, de akkor örülök, hogy én nem vagyok az:-(

102. Hunny (válaszként erre: 81. - F3000dc5ef)
2014. okt. 8. 15:38

Köszönöm!:)

Eddig is bicajoztam, mert jó időben én azzal közlekedem mindenhova, így nem lesz gond:) mondjuk elkeserítő, hogy májusban voltam 64kg is, és azóta az egész nyarat végig bicajoztam, mégis feljött most pár kg. Ezt annak tudom be, hogy lett egy jó kis nyugis állásom:) Télen majd úszni szeretnék, szóval elő kell kapnom a centit!

101. Zonne (válaszként erre: 100. - ChrisTai)
2014. okt. 8. 15:36
Gondolom teljesen más a felfogás és eleve a metabolizmus is... Pl a napokban egyik színesbőrű kollégámmal beszélgettem, ő a halra és a paradicsomszószra esküszik (ezt így együtt), és elmondása csinálhat bármit, akkor is nagy és kerek hátsója lesz... :-)
100. ChrisTai (válaszként erre: 93. - Zséka198)
2014. okt. 8. 15:33

Egyre több kövér van, és minden nagyon édes... nincs semmilyen étel, amiben ne lenne cukor, és teljesen más a felfogásuk az egészséges táplálkozásról... Pl. Nekünk a rizs hizlal, ők ezt nem látják be, mármint az én uram nem. Más a biológiájuk... Ma pl. Azzal sokkolt az uram, hogy nem egészséges a saláta. :-)

Egyébként félreértetted, amit írtam, pl. csinálja amit jónak láton azt értettem, hogy van aki kcalt számol, más paleozik...van aki a mennyiséget nézi. Csak telóról nem volt sok kedvem lepötyögni :-) Én mennyiség és köret elhagyó vagyok.

99. dittiritti (válaszként erre: 97. - F3000dc5ef)
2014. okt. 8. 15:32
Miért pont gabonát nem?
98. f3000dc5ef (válaszként erre: 96. - Zséka198)
2014. okt. 8. 15:30

Pláne, hogy én jó nagy mennyiségeket eszek :DD

Furcsán szoktak rám nézni, mert én hat tojás alatt nem kezdek neki a rántottának...és alatta van a szalonna meg a kolbász...és persze a hagyma :DDD

97. f3000dc5ef (válaszként erre: 95. - Dittiritti)
2014. okt. 8. 15:29

Én is szoktam pl. csokit enni.

Még fagyit is.



Nem kellene, de néha azért belefér. Ettől még lefogytam, és tartom is.

De van amit már soha nem ennék. Ilyen pl. a gabona, és minden ami abból készül.

96. Zséka198 (válaszként erre: 92. - F3000dc5ef)
2014. okt. 8. 15:28
Nagyon egyetértek! Ezért mondom, hogy nem az étel mennyiségével kell elsősorban foglalkozni, hanem az összetételével! Válogatni kell, nem csak kevesebbet enni.
95. dittiritti (válaszként erre: 80. - Zséka198)
2014. okt. 8. 15:26
Én nagyon becsülöm azokat, akik egy életre le tudnak mondani a civilizációnk mai korában itt hazánkban klasszikusnak nevezhető szénhidrátokról úgy, ahogy te mondod. Száműzni, eldobni ezeket örökre. Nálam szerintem inkább kivitelezhető, az egy kicsit eszek belőle, mint az, hogy soha többet most már semennyit, mert mint a drog, újra mértéktelenül tolom majd magamba. No az én életmódváltásomnak a célja a fogyáson túl az, hogy megtanuljam leküzdeni a falást és akárcsak anyukám vagy a férjem vagy más közeli ismerőseim, meg tudjam állni, hogy egy kicsit eszek és lesz holnapi nap és akkor is ehetek egy kicsit, nem kell túlélőként befalni mindent...nagyon nagy grat, hogy te erre képes vagy! Én most 40 vagyok, hogy még legalább ennyi ideig meg tudjam állni, hogy soha többet egy gombóc fagyi, egy szelet süti,egy törés kakaóscsiga, 1kocka csoki...nekem ehhez nem lenne erőm. Előbb megtanulom a csökkentett mennyiséget megtartani, mint valamit tiltólistára tenni. Mindannyian másképp működünk...
94. honeywald (válaszként erre: 6. - Pondri)
2014. okt. 8. 15:25
köszi az ötletet :) Igyekszem jól összeválogatni hogy mit eszek :)
93. Zséka198 (válaszként erre: 84. - ChrisTai)
2014. okt. 8. 15:24

"Szerintem mindenki csinálja, amit jónak lát"

Úgy érted, másoktól tanulni fölösleges? Hát 600 ezer év óta te vagy az első az emberiség történelmében, aki ezt mondja:) És azért csak 600 ezer év óta, mert ekkor tanultunk meg beszélni.. Iskola, könyvek, mások tapasztalatai tényleg mind feleslegesek lennének? Nemtom, bár elfogadom, hogy neked ez a véleményed.


Szerintem pedig nem baj, ha azért pár orvosra-táplálkozástudósra is hallgatunk:) Több szem többet lát.

Tajvanon egyébként hogy állnak az édes, cukros dolgokkal? Ott is sokat esznek, és ott is sok a túlsúlyos ember?

92. f3000dc5ef (válaszként erre: 86. - Zséka198)
2014. okt. 8. 15:23

Mert ami izokalóriás, az nem izometabolikus :DDD


Szeretem ezt a mondást idézgetni. Mert nagyon igaz :D Egy szelet szalonna = fogyás.

Egy szelet süti = hízás :D

Holott kalóriában jó eséllyel majd ugyanaz :D csak éppen másképpen viselkednek miután leküldett őket gyomorba. Mert a test az nem egy kályha, hiába szeretik azt hinni. Sokkal bonyolultabb annál.

91. nicole64 (válaszként erre: 3. - Floracska)
2014. okt. 8. 15:22
le a kalappal:) hogy csináltad?
90. f3000dc5ef (válaszként erre: 84. - ChrisTai)
2014. okt. 8. 15:21
Szia :D örülök neked :D
89. f3000dc5ef (válaszként erre: 85. - Zséka198)
2014. okt. 8. 15:20
Így ahogy mondod. Ha hirtelen vonod meg a kaját, akkor az eleve tartalékoláshoz vezet, de viszonylag gyorsan túl tud rajta lépni a szervezet, csak lesz pár vacak napod. Ha mindehhez azt érzi, hogy tényleg vészhelyzet van, vagyis menekülsz (mozogsz :D intenzívebben mint addig) akkor egy jó kis tartós tartalékolás lesz belőle, amiből már elég nehéz lesz kirángatni.
88. f3000dc5ef (válaszként erre: 82. - Zséka198)
2014. okt. 8. 15:17

A fogyás 90%-a kaja. Tetszik nem tetszik ez van.


Lásd pl. PaDöDö. de tényleg. iszonyat sokat mozogtak évtizedekig---próbák koncertek haknik.....és nem fogytak ám le.....kicsit sem.

Mellesleg szeretem ám őket :D


az SM pedig jópár vélemény szerint jó szorossan összefügg a metabolikus szindrómával...ami meg ugye az elhízással, meg a viszcerális zsírral....szóval...valahol ez elején kell megfogni minden folyamatot.

87. Zonne (válaszként erre: 84. - ChrisTai)
2014. okt. 8. 15:17
:-))) Végre egy külföldi sorstárs.
86. Zséka198 (válaszként erre: 83. - F3000dc5ef)
2014. okt. 8. 15:16
A kalóriaszámlálók pont ugyanide jutnak. Sokkal többet mond, hogy mit eszel és milyen kombinációban, mint hogy hány kalóriát. Ha szénhidrátmentesen eszel, sokkal több kalóriától is fogysz, míg süteménnyel-tésztával 1800-tól is hízol.
85. Zséka198 (válaszként erre: 81. - F3000dc5ef)
2014. okt. 8. 15:13

Ezt pontosan hogy érted?

Testmozgás nélkül az aljas kis szervezetünk hamar rááll a hipertakarékos üzemmódra, és még egy falat kajából is kiszed annyit, amennyi elég a súlytartáshoz. Ha nem mozogtam, döbbenetes kajamegvonás se vezetett semmire. Csak a fizika törvényeit nem képes a szervezet felülírni, mozgáshoz energia kell, punktum. De nyugalomban annyira kevésből képes elketyegni, hogy miután kiment az a pár kiló víz, teljesen le tud a fogyás állni:(

2014. okt. 8. 15:12

Látom pörgött a fórum míg én urammal a kórházban dekkoltam. :-)

Szerintem mindenki csinálja, amit jónak lát, aztán kiderül, jó volt e.... Tanácsokat persze szerintem mindenki bölcsen fogadjon,de mindenki más. Nekem pl. mindig csak az használt, ha nem eszem tele magam... Ebédre ma pl. Cézár salátát ettem, vacsira pedig sushit... De én is a mennyiségre figyelek inkább, sajnos nagyon zabagép tudok lenni... Én is abba a csoportba tartozom, akik ezzel vigasztalódnak. Meg a "mégis minek"? Sokszor hagyja el a szám... De azért sose adom fel. :-D Hátha egyszer meglátom az értelmét. :-p

Egyébként szerintem itt már ismertek páran, Menyussal pl. Három éve együtt kezdtük, de én nem jutottam sehova. ;-D Tajvanon élek, ezért a tipikus magyaros fogyóskaják nem játszanak nálam, nincs túró, sajt aranyárban, nincsenek egészséges boltok, bio cuccok... Plusz egy hisztis férj, aki kiakad ha nem akarom azt enni amit ő. Szóval onnan veszek el, ahonnan tudok..

83. f3000dc5ef (válaszként erre: 82. - Zséka198)
2014. okt. 8. 15:10
Én kérem rengeteg sok kalóriát eszek :D nem ezen múlik :D egy ideig követtem (najó...három napig :DDD ) de mindig 3000 fölött volt :DDDD utána már nem volt vicces nézni.....
82. Zséka198 (válaszként erre: 79. - Hunny)
2014. okt. 8. 15:09
Ha ezentúl csupán következetes, rendszeres mozgást fogsz végezni, az a tízes akkor is könnyen le fog menni:) A kalóriaszámlálás is jó, csak előbb-utóbb úgyis mindenki abbahagyja.
81. f3000dc5ef (válaszként erre: 79. - Hunny)
2014. okt. 8. 15:06

Grt a jogsihoz!! :D


EGy észrevétel, ha eddig is bicajoztál, és edzettél, akkor semmi gond. De ha a fogyókúrával egy időben akarod elkezdeni, annak katasztrófa lesz a vége, mégpedig hízás formájában.

80. Zséka198 (válaszként erre: 72. - Dittiritti)
2014. okt. 8. 15:06

Ez abszolút így van. Ezért hízik vissza a lefogyottak 98 %-a. A sok üres zsírsejt ottvan a nyakunkon, és csámcsogva követeli a jussát. Pont ezért kell életmódot váltani, mert egy idő után nem vagyunk képesek ellenállni a késztetésnek, ha nem csinálunk mindent gyökeresen máshogy. Emiatt nem működik, hogy együnk mindent ugyanúgy, csak kevesebbet. Mert egy idő után egyszerűen nem tudjuk megállni, hogy megálljunk.

Higgyétek el, hosszútávon nem elég egy szelettel kevesebb tortát, kakaóscsigát, kenyeret vagy rétest enni. El kell dobni őket.

79. Hunny
2014. okt. 8. 15:04

Sziasztok!:)


Szeretnék csatlakozni hozzátok! Jelenleg 68kg vagyok, és ezt szeretném egy tízessel lefaragni. nem mondanám magam kifejezetten kövérnek, de nagyon érzem, hogy nem vagyok önmagam barátja.

Én a kalória számolást választottam, és ez mellet azért igyekszem figyelni, hogy mit eszem. Pl a sütiket, csokikat, üdítőket igyekszem kerülni, de akkor se mászok a falra, ha valami becsúszik (pl ma, mert meglett a jogsim:) Igyekszem napi 1200Kcal-t fogyasztani, e mellett minden nap 40 percet bicajozom, és igyekszem a Pilatest is beiktatni. Én is remélem, hogy ettől jobbra fordul az egészségi állapotom, és testileg-lelkileg jobban fogom érezni magam a bőrömben:)


Üdv,


Hunny

78. f3000dc5ef (válaszként erre: 77. - Dittiritti)
2014. okt. 8. 15:01
Élnek azok addig is. Természetesen. És szerintem le is lehet adni a súlyt úgy, hogy utána ne akar mindig visszahízni :D de ez megint ch kérdés szerintem. Iszonyat nagy függést tud kialakítani.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook