Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltással a cél heti fél-1 kg mínusz. Tarts velem! fórum

Életmódváltással a cél heti fél-1 kg mínusz. Tarts velem! (beszélgetős fórum)


47. f3000dc5ef (válaszként erre: 45. - Floracska)
2014. okt. 8. 14:04

Ehetsz. Én is nagyon sok gyümölcsöt eszek pl.


De attól még az alacsony ch, vagy éppen teljesen ch mentes étrend, egy nagyon is működő rendszer.



És van aki nem bírja a sok gyümölcsöt. A fruktóz intolerancia egy létező dolog.

2014. okt. 8. 14:04
Jó CH-n a lassan felszívódót értitek? Rosszon pedig, ami gyorsan emeli a vércukorszintet? Írnátok rá példákat? Olyat, ami a természetben is megtalálható!
45. floracska (válaszként erre: 44. - F3000dc5ef)
2014. okt. 8. 14:00
Ês jó ch-bol miért ne ehetnenk sokat? :-)
44. f3000dc5ef (válaszként erre: 43. - Floracska)
2014. okt. 8. 13:58

Azért az alacsony ch-s résszel nem tudok egyetérteni. Ha mindig éhes voltál, akkor valamit nagyon nem jól csináltál.

Van akinek az nagyon is jó. Csak nem mindegy mikor és milyen ch-t visz be utána.


Hozzátéve, hogy én is tapasztalatból írok :D

43. floracska (válaszként erre: 35. - Zséka198)
2014. okt. 8. 13:55

Ahhoz képest mindenki az én ralatasommal ért egyet :-)

Én sem kotekedni akartam, néha bosszant a hülyeség. Nem írtam ellentmondást. Bármit eszel, minden hizlal. De tartósan a felesleges ch alakul át zsirra.


Itt szerintem sokan túl vagyunk már pár sikertelen fogyokuran. Ezért tudjuk TAPASZTALATBÓL azt írni, hogy nincs igazad sok dologban, de sok okos dolgot is irtal.

Ês valóban mindenkinek más válik be, de van, ami hosszútávon mindenkinek rossz. Pl az alacsony ch diéta. Én csináltam, sokat fogytam is tőle. De mindig éhes voltam, ahogy picit többet ettem , rögtön hiztam, stb.

42. f3000dc5ef (válaszként erre: 40. - Dittiritti)
2014. okt. 8. 13:49

Nagyon jól írtad. Annyit ettek amennyi kellett. És mellett kemény fizikai munkát végeztek.


Ez a kettő már önmagában is egy jó módszer.

2014. okt. 8. 13:43
Nagyon kiváncsi vagyok, hogy ki milyen módszerrel váltott életmódot, és ez mit takar? Ki mennyit szeretne fogyni, ha már fogyott, milyen módszerrel és mennyit? Írjatok magatokról, ismerjük meg egymást, hogy valóban inspiráló és segítő közösség legyen ebben a fórumban.
2014. okt. 8. 13:38

szerintem minden egyes életmódváltás, diéta, fogyókúra hatásos. ha betartod, biztos fogysz Tőle. Ha abbahagyod,és visszatérsz egy átlagos ember táplálkozásához, hízol valamennyit. Egy életen át lehet tartani őket? Bizos, én alkalmatlan lennék rá. nem tartom egészségesnek a sok adalékanyagot tartalmazó élelmiszereket.

Az én nagyszüleim mindent ettek. Friss kenyeret, lekvárosbuktát amiben a lekvár répacukorral volt eltéve, szalonnát lepénnyel, rántotthusit...nem voltak kövérek. Szerintem azért, mert nem ettek többet annál, mint amennyi energiára szükségük volt. Azétel korlátozott mennyiségben állt rendelkezésre, be kellett osztani mindent. ez a 60-70-es években megszűnt. Eltűntek a klasszikus értelemben vett éhezők. Az evés már nem csak azt a célt szolgálta, ami nagyszüleinknél. Több étel, nagyobb választék az iparilag finomított élelmiszerekből és kevesebb mozgás...nekem is lenne egy kérdésem. szerintetek ha az ember mindent eszik, de a napi kalóriamennyiséget nem lépi túl, ami az életfenntartáshoz szükséges, fogy? Tartható egy életen át? Könnyebben korrigálhatók a kilengések?

39. vacsa (válaszként erre: 37. - Zséka198)
2014. okt. 8. 13:18

Én sem raklapszám ettem/eszem.

30 g-ből zabkása:)

2014. okt. 8. 13:17

Jelentem én mint "divatirányzatot" képviselő :D lefogytam 25 kg-t. És tartom is több mint egy éve, könnyedén. De ami sokkal fontosabb meg is gyógyultam :D És élem világom :DDD


Most még akár meg is lehet nézni, hogy hogy nézek ki :D


Jah, nálam a "divat" már három és fél éve tart. És nem is óhajtok változtatni rajta.

De tőlem --tényleg! ----olyan módszert választ amilyet szeretne, és beválik neki :D csak ne két hét után adja már fel, hogy na...ez is sz@r, nekem nem válik be :D mert úgy egy módszer sem lesz jó :D

És igen...az a jó módszer, amivel simán tartani is tudod a súlyt. Mert leadni bármivel le lehet.

37. Zséka198 (válaszként erre: 30. - Vacsa)
2014. okt. 8. 13:03
A zabpehelynek túlnyomórészt jó hatásai vannak, rostokban gazdag (nem a rost a szénhidrát benne, ahogy itt valaki tévesen megállapította!), csak oda kell figyelni a mennyiségére. Hiszen az is csak egyfajta liszt. És ezt tudni kell, így pár kanállal hasznos egy nap, de ne várjon nagy eredményt az, aki müzlit csinál belőle (mazsolával és magokkal, és teleeszi magát vele), vagy liszt helyett azzal süt süteményt. A zabpelyhet (is) sajnos sokan használják rosszul, a csodát várva, pedig önmagában nem csodaszer, csak ha tudjuk, hogy kell alkalmazni. Persze van, akin már az is segít, ha nem finomlisztet eszik (akin pl. csak pár kiló felesleg van, vagy éppen ellenkezőleg, nagyon sok), dehát a túlsúly-problémák rendkívül sokfélék és összetettek, mértéktől és típustól függően.
36. Zséka198 (válaszként erre: 34. - Dittiritti)
2014. okt. 8. 12:56

Magam részéről csak örülök, ha minél több, a témához értő ember fordul meg itt, mert az általad is emlegetett divatirányzatok pont a tudatlanság kihasználása miatt jöhettek létre. Kíváncsian várom a te véleményedet is az örök fogyási témáról: vajon valóban vannak bizonyos táplálék-kombinációk, amelyek jók a fogyás szempontjából (zsírszegény diéta, szénhidrátszegény diéta, alacsony glikémiás indexű rostos ennivalók, stb.), vagy csak elég, ha mindenből kevesebbet eszünk, és nem kell változtatni civilizációnk hozta káros étkezési szokásainkon és káros ételeinken (színezőanyagok, állagjavítók és tartósítószerek, transzzsírsavak, magas feldolgozottságú-finomított élelmiszerek, panírozás, túlsózás és fűszerezés)?

Azzal is egyetértek, hogy egészséges ember számára nem méreg a cukor, bár nyilván nem répacukor formájában, hiszen azt normálisan ebben a formájában eddigi történelmünk folyamán a büdöséletbe nem ettük, így emésztőrendszerünk sem alkalmazkodhatott hozzá, de méz, gyümölcscukor nyilván nem árthat. Egy dolgot nem szabad elfelejteni: egy ülőmunkát végző túlsúlyos ember nem számítható egészségesnek (csak a rendszeres testmozgást végző átlag testalkatú ember)! Tehát a túlsúlyosakra nem is érvényesek azok a szabályok (például az ideális zsír-szénhidrát-fehérjebevitel), amelyek az átlagos emberekre megfogalmazhatók.

35. Zséka198 (válaszként erre: 28. - GiNuS)
2014. okt. 8. 12:44

"Olyan jó lenne, ha nem mennénk el egy "csapkodós irányba""

Abszolút egyetértek! Normálisan beszélgettünk is egészen addig, amíg Flórácska be nem hisztizett, hogy ő márpedig ide nem jön, mert itt nem értenek vele egyet.

Gondolom, ezt a hozzászólásodat is igazából neki akartad címezni.

34. dittiritti (válaszként erre: 22. - Zséka198)
2014. okt. 8. 12:12
kedves Zséka! Élelmiszerminőség-biztosítómérnök vagyok, az egyetemen több évig tanultam táplálkozástudományi ismereteket, szigorlatoztam élelmiszerkémiából, élettanból...Úgy érzem elég sok mindent már a szakmám miatt és jelenlegi munkaköröm miatt is tudok e témában.Én továbbra is úgy gondolom, hogy nagyon sok divat áll az úgynevezett életmódváltások mögött is. Mindegyik eredményes, mert változtatsz valami olyanon, ami a hízásodhoz vezetett. Nekem ez a generalizált szorongás nevű betegség és a terhesség alatt kialakult olyan változás, ami miatt az endorfinszint szabályozás borult fel. Ez okozta azt, hogy generalizált szorongás alakult ki nálam, amit az evés során felaszabaduló hormontermeléssel próbáltam kompenzálni, korrigálni. nekem a megoldás a mérték megtalálása. Szóval a divatokról...14 évesen még Magyarországon épphogy belopozó reformtáplálkozás (Ferencsik, Tamasi) szűk körben szervezett táboraiban vettem részt. semmi hús, az ront meg mindent zászlóval...Sokan fogytak ettől is...Sok mézes-gabonás-gyümölcsös ételt ettem azidőtájt. Én mondjuk nem fogyás miatt vettem benne részt, csak érdekelt, hogy mi is ez...Aztán megéltem a zsírt vjra, majd a vajat margarinra harcokat is. Aztán egy csomó életmódváltásnak nevezett valamilyen megvonáson alapuló életmódváltást is láttam magam körül, tanultam róluk. A bécsi diétától a 90 naposig. Mindegyikkel lehet fogyni, mindegyik valamit megvon tőled a napi étkezéseidben...Aztán jött a jó szénhidrátok mozgalom, mindenki teljes kiőrlésüt evett, barnát, ha kellett mesterséges édeítőst...Aztán jött a mesterséges édesítő rossz, akkor inkább méz, barnacukor...Aztán jött a fehérje kell nem szénhidrát atkins bácsival...Ettől is egy csomóan fogytak, aztán hízták vissza :-)...Aztán volt még egy csomó más irányzat is a makrobiotikától a nyerskoszton át, a szétválasztókon, a testkontroll, aztán az update...Most a paleo, xilittel, olajos magvakkal, egzotikus hozzáűvalókkal...valaki ezt számol, valaki azt...Én az egyetemen híres orvosprofesszortól (aki idős kora ellenére nem volt kövér és sok embert lefogyasztott) azt tanultam, hogy az emberi szervezetnek szüksége van bizonyos mennyiségű energiára, amit a fehérjék-szénhidrátok-zsírok lebontása során állít elő. Egyénileg változó, hogy kinek mennyire, attól függően, hogy súlytartás, fogyás-hízás a cél. nagyon fontos, hogy a szervezetnek bizonyos arányban van szüksége fehérjére.szénhidrátra-zsírra. Ha ezt az egészséghez szükséges arányt felborítjuk, hízunk vagy fogyunk illetve betegek leszünk. Fogyni úgy kell, hogy csökkented a kalóriamennyiséget egy bizonyos szintig (egyéni ez is), de az arányokat a tápanyagok között körülbelül tartani kell, mert akkor nem tartós a fogyás. Én ezt az egész témát nem akarom túltudományoskodni, szerintem mindenkinek magának kell az útját megtalálnia. Én mindenkit csak bíztatni tudok arra itt és máshol is, hogy rendszeresen egyen kevesebbet, figyeljen oda, hogy minél kevésbé konyhakész dolgokat vásároljon, kövesse nyomon saját súlyának-méreteinek alakulását rendszeresen a napi energiaszükségletét(sportttal ez emelhető), semmit ne vonjon el magától, de vigyázzon a túlzásokkal, tanuljon meg okosan és mértékkel és boldogan enni...és leginkább: ne forogjon az étkezés körül az élete: se úgy, hogy jajdejóleszbezabálni, se úgy, hogy haeztmostmegeszemmindennekvége...Én nem tartom méregnek a cukrot...csak mértékkel. A xilitről kiváncsi vagyok mi derül ki 20 év múlva, mert az általunk megfizethető nyírfacukor gyártásakor sem minden fenékig tejfel...Mit tartalmaznak az egzotikus hozzávalok akár a gyümölcs héja alatt, amik most egészségesnek vannak kikiáltva. Emlékszem pár éve a laborunkban nagy port kavart a teljeskiőrlésű gabonákból készült liszt magas toxintartalma...esős idő volt, nőttek a fránya gombák...a héjban szaporodtak el leginkább termelve a gonosz toxint...
33. GiNuS
2014. okt. 8. 12:10

Ha ennyire népszerű az zabpehely, találtam egy szupernek tűnő receptet:

[link]


Nem reklámozni akarom az oldalt, csak hogy a változatosságot erősítsük. :)

32. Pondri (válaszként erre: 26. - Floracska)
2014. okt. 8. 12:02
Örülök, hogy megerősítést kaptam a zabpehellyel kapcsolatban, mert én is úgy gondolom, hogy belefér a helyes táplálkozásba, hiszen nem mindegy, hogy lassan, vagy gyorsan felszívódó szénhidrátot eszünk.
31. GiNuS (válaszként erre: 29. - Zonne)
2014. okt. 8. 12:02
Nekem is ez a gondom, hogy mintha nehezebben működni a "tuti receptem", mint 3 éve :( úgyhogy próbálom frissíteni én is... mindenkinek sok sikert! :)
30. vacsa (válaszként erre: 26. - Floracska)
2014. okt. 8. 11:58
Én már évekkel ezelőtt fogytam le 20 kilót, azóta is tartom a súlyom és a zabpehely (meg a vele készült ételek) a fogyásom alatt mindennapos volt, azóta is hetente többször eszem.
29. Zonne (válaszként erre: 28. - GiNuS)
2014. okt. 8. 11:54

Általában mindenkinek megvan a tutijó bevált módszere és arra esküszik... Meg kell értenünk, hogy mindenki más, és mindeki másképp működik.


Nekem pl. 5 éve teljesen bevált egy diéta, most is próbáltam alkalmazni, és immár nem ér semmit. Új ötlet kell. Ha valaki úgy érzi, neki jó a zabpehely, egye, ha valaki úgy érzi, neki nem, az ne egye. Ennyi.

28. GiNuS (válaszként erre: 27. - Zséka198)
2014. okt. 8. 11:47
Olyan jó lenne, ha nem mennénk el egy "csapkodós irányba" mindenkinek ugyanaz a célja, nyilván nem mindenki gondolkodik egyformán... viszont nem kell a hibákat felnagyítani és a másikat osztani ezért.
27. Zséka198 (válaszként erre: 26. - Floracska)
2014. okt. 8. 11:44

"Pont az ilyen hozzászólások miatt szoktam elhagyni az ilyen fórumokat."

Pont az ilyenekkel vannak tele a fogyisfórumok, akik szerint mindenki más elmeroggyant, csak ő a helikopter:)

Ezeket az önellentmondásokat meg csak érleld magadban:

"Erre csak azt tudom mondani, hogy minden hizlal, amit megeszel."

"De miért is rossz a zsír? Nem abból lesz a háj, az a szénhidrátból lesz."

26. floracska (válaszként erre: 7. - Zséka198)
2014. okt. 8. 11:37

Pont az ilyen hozzászólások miatt szoktam elhagyni az ilyen fórumokat.

A zabpehelynek valóban nagy része szénhidrát, de milyen szénhidrát? Rost! Ami elengedhetetlen a tartós fogyáshoz. Én is rendszeresen eszem a zabpelyhet, az anyagcserém totál rendbe hozta. Szénhidrátból is van jó, és rossz is. Ha kevés szénhidrátot eszel, egy darabig biztos fogyni fogsz. De nem tartósan, és egy idő után nem is fogsz tovább fogyni. A súlyodnak a kétszeresét minimum meg kell enned szénhidrátból, hogy egyáltalán rendesen működjön az agyad, ne legyél fáradékony, ne legyél folyton éhes. Ami egy 60 kilós embernél 120 gramm legalább. De én 57-58 kilósan ezt keveslem magamnak, bár ezt mindenki lője be saját magának.

Cukrot én sem eszem, fehér lisztet is ritkán. De cukormentes édességeket, zabpelyhet, rizst, krumplit stb napi rendszerességgel.

"az édes gyümölcsök is hizlalnak": Erre csak azt tudom mondani, hogy minden hizlal, amit megeszel. A gyümölcs gyors szénhidrát, vacsorára nem ajánlott. De elengedhetetlen vitaminforrás.


A zsírral meg nem tudom mi a baj, és amúgy is: vagy a szénhidrátra figyelsz, vagy a zsírra. Mindkettőre elég nehéz. Nem lehetetlen, de ahhoz pénztárca is kell. Én a szénhidrátra figyelek jobban, a zsír emiatt van, amikor a napi 100 g-ot is meghaladja. De miért is rossz a zsír? Nem abból lesz a háj, az a szénhidrátból lesz.

25. GiNuS (válaszként erre: 20. - Nicole64)
2014. okt. 8. 11:34
Köszi! :)
2014. okt. 8. 11:33
sziasztok, de jó, hogy ilyen sokan lettünk:) délután tudok jönni majd, de jövök, és írok!
23. vacsa (válaszként erre: 11. - Klaudia20)
2014. okt. 8. 11:28

Honnan tudod hogy tartós? ;)


Bocsi, nem akarlak piszkálni, de tartósságról majd évek múlva...


Egyébként hajrá!

22. Zséka198 (válaszként erre: 15. - Dittiritti)
2014. okt. 8. 11:28

Én is remélem, hogy egy év múlva nagy gratulációval üdvözölhetünk:) Bár eredményesnek a fogyást valójában csak 2-3 év múlva lehet nyilvánítani. De addig még sokat kell tanulni a témáról, hogy például megértsd a glikémiás index vagy az édességről való leszokás jelentőségét, vagy a párhuzamot a dohányzással. Közismert ugyanis, hogy arról se lehet leszokni úgy, hogy csak 4-5 szálat szívunk 2 doboz helyett, hanem csak ha teljesen eldobjuk, és ez minden más addikcióra is igaz. Sajnos nincs ez másképp a finomított cukrokkal sem:( Most még meg tudsz állni kisebb mennyiségeknél, mert tart a lelkesedés, a szervezet viszont csak késve reagál a változtatásokra. Na de akkor majd annál durvábban visszaüt, és sírva könyörögsz magadnak a második meg harmadik kocka csokiért.. mindezt a harcot minden egyes év minden hetének minden napján, minden órában megvívva ám.. és nem a csatát kell megnyerni, hanem a háborút! Rengeteg sok lefogyást láttam ismerőseim körében, de sokat mondok, ha 2-3 százalékuk meg tudta az eredményeit évekkel később is tartani. Nem utolsósorban mert mindezeket nem hitte el:(

De az esetedben más lesz! El kell hinned, mert csak így érdemes belevágni. És olvass a témában minél többet, ne magadtól akard megtalálni a helyes utat, mert a szervezet nem úgy működik, ahogy az asztalnál mi, laikusok kitaláljuk magunknak, hanem ahogy azt orvosok, tudósok sok-sok kutatással megállapították. Márpedig azt megállapították, hogy az étellel kapcsolatos függőségek nagy részét el kell hagyni, különben visszaesünk, és hogy az életmódváltás tényleg váltás, nemcsak mennyiségek csökkentése!

Nagyon sok sikert kívánok hozzá!:) És ehhez nem kell külön konyhát vezetni! Elég, ha nem eszünk folyton a gyerek csokijából, és míg eszik a rántott húst, levesszük mienkről a panírt, és mindannyiunknak zöldségköretet csinálunk rizs helyett. Ilyen dolgokra kell gondolni, amúgy az egészséges táplálkozásra nemcsak annak jó áttérni, akin túlsúly van. Ha a családod nem tart veled, és előtted zabálja a csülköt lúdlábtortával, amíg te senyvedsz a brokkolin, nem is fog sikerülni:( Vidd őket is magaddal:)

21. Pondri (válaszként erre: 18. - Dittiritti)
2014. okt. 8. 11:26
Én is a Kalóriabázis segítségével számolok. Ha ezt követed nagy baj nem lehet, mert rögtön szembesülsz minek mennyi a kalóriaértéke,és ha már meg is etted, legközelebb jobban figyelsz.
20. nicole64 (válaszként erre: 2. - GiNuS)
2014. okt. 8. 11:26
szia, küldtem priviben:) Igen, azzal fogytam sokat, aztán most csak reggelire-vacsira vagy csak vacsira használom, nekem sokat segít... és kicsit olyan, mintha desszerteznék este, mert persze csokisat vettem:)
19. Pondri (válaszként erre: 15. - Dittiritti)
2014. okt. 8. 11:19
És majd el felejtettem: BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK!
18. dittiritti (válaszként erre: 17. - Pondri)
2014. okt. 8. 11:19
Én azelmúlt 10 évben, jobban mondva a terhesség alatt híztam el ennyire. 38kg-ot 9 hónap alatt. És volt belőle 2 is.Addig semmi gondom nem volt, 58kg, +/-3kg. Mozogtam, mindent ettem de mértékkel.Ha feljött +3 kg, egy-két hét alatt le is tudtam adni, egy kis odafigyeléssel. akkor is ettem mindent, de maximum 3 gombóc fagyi helyett 1 gombócot. a terhességkor szálltam el nagyon, főleg a mértékekkel szerintem, de sok minden bonyolította a dolgot. Azén életmódváltásom most arról szól, hogy megtanuljak mértékkel enni, bármiből, de annyit, amennyire szüksége van a szervezetemnek, lelkemnek, agyamnak. Persze én is inkább a lightsajot veszem le a polcról, nem egy tábla csokit ezsek meg, ha megkívánom, hanem 1-2-3 kockát, s már meg is tudom állítani a habzsolháp vágyaimat. ez is lehet egy életmódváltás, ugye?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook