Életmódváltással a cél heti fél-1 kg mínusz. Tarts velem! (beszélgetés)
Ehetsz. Én is nagyon sok gyümölcsöt eszek pl.
De attól még az alacsony ch, vagy éppen teljesen ch mentes étrend, egy nagyon is működő rendszer.
És van aki nem bírja a sok gyümölcsöt. A fruktóz intolerancia egy létező dolog.
Azért az alacsony ch-s résszel nem tudok egyetérteni. Ha mindig éhes voltál, akkor valamit nagyon nem jól csináltál.
Van akinek az nagyon is jó. Csak nem mindegy mikor és milyen ch-t visz be utána.
Hozzátéve, hogy én is tapasztalatból írok :D
Ahhoz képest mindenki az én ralatasommal ért egyet :-)
Én sem kotekedni akartam, néha bosszant a hülyeség. Nem írtam ellentmondást. Bármit eszel, minden hizlal. De tartósan a felesleges ch alakul át zsirra.
Itt szerintem sokan túl vagyunk már pár sikertelen fogyokuran. Ezért tudjuk TAPASZTALATBÓL azt írni, hogy nincs igazad sok dologban, de sok okos dolgot is irtal.
Ês valóban mindenkinek más válik be, de van, ami hosszútávon mindenkinek rossz. Pl az alacsony ch diéta. Én csináltam, sokat fogytam is tőle. De mindig éhes voltam, ahogy picit többet ettem , rögtön hiztam, stb.
Nagyon jól írtad. Annyit ettek amennyi kellett. És mellett kemény fizikai munkát végeztek.
Ez a kettő már önmagában is egy jó módszer.
szerintem minden egyes életmódváltás, diéta, fogyókúra hatásos. ha betartod, biztos fogysz Tőle. Ha abbahagyod,és visszatérsz egy átlagos ember táplálkozásához, hízol valamennyit. Egy életen át lehet tartani őket? Bizos, én alkalmatlan lennék rá. nem tartom egészségesnek a sok adalékanyagot tartalmazó élelmiszereket.
Az én nagyszüleim mindent ettek. Friss kenyeret, lekvárosbuktát amiben a lekvár répacukorral volt eltéve, szalonnát lepénnyel, rántotthusit...nem voltak kövérek. Szerintem azért, mert nem ettek többet annál, mint amennyi energiára szükségük volt. Azétel korlátozott mennyiségben állt rendelkezésre, be kellett osztani mindent. ez a 60-70-es években megszűnt. Eltűntek a klasszikus értelemben vett éhezők. Az evés már nem csak azt a célt szolgálta, ami nagyszüleinknél. Több étel, nagyobb választék az iparilag finomított élelmiszerekből és kevesebb mozgás...nekem is lenne egy kérdésem. szerintetek ha az ember mindent eszik, de a napi kalóriamennyiséget nem lépi túl, ami az életfenntartáshoz szükséges, fogy? Tartható egy életen át? Könnyebben korrigálhatók a kilengések?
Én sem raklapszám ettem/eszem.
30 g-ből zabkása:)
Jelentem én mint "divatirányzatot" képviselő :D lefogytam 25 kg-t. És tartom is több mint egy éve, könnyedén. De ami sokkal fontosabb meg is gyógyultam :D És élem világom :DDD
Most még akár meg is lehet nézni, hogy hogy nézek ki :D
Jah, nálam a "divat" már három és fél éve tart. És nem is óhajtok változtatni rajta.
De tőlem --tényleg! ----olyan módszert választ amilyet szeretne, és beválik neki :D csak ne két hét után adja már fel, hogy na...ez is sz@r, nekem nem válik be :D mert úgy egy módszer sem lesz jó :D
És igen...az a jó módszer, amivel simán tartani is tudod a súlyt. Mert leadni bármivel le lehet.
Magam részéről csak örülök, ha minél több, a témához értő ember fordul meg itt, mert az általad is emlegetett divatirányzatok pont a tudatlanság kihasználása miatt jöhettek létre. Kíváncsian várom a te véleményedet is az örök fogyási témáról: vajon valóban vannak bizonyos táplálék-kombinációk, amelyek jók a fogyás szempontjából (zsírszegény diéta, szénhidrátszegény diéta, alacsony glikémiás indexű rostos ennivalók, stb.), vagy csak elég, ha mindenből kevesebbet eszünk, és nem kell változtatni civilizációnk hozta káros étkezési szokásainkon és káros ételeinken (színezőanyagok, állagjavítók és tartósítószerek, transzzsírsavak, magas feldolgozottságú-finomított élelmiszerek, panírozás, túlsózás és fűszerezés)?
Azzal is egyetértek, hogy egészséges ember számára nem méreg a cukor, bár nyilván nem répacukor formájában, hiszen azt normálisan ebben a formájában eddigi történelmünk folyamán a büdöséletbe nem ettük, így emésztőrendszerünk sem alkalmazkodhatott hozzá, de méz, gyümölcscukor nyilván nem árthat. Egy dolgot nem szabad elfelejteni: egy ülőmunkát végző túlsúlyos ember nem számítható egészségesnek (csak a rendszeres testmozgást végző átlag testalkatú ember)! Tehát a túlsúlyosakra nem is érvényesek azok a szabályok (például az ideális zsír-szénhidrát-fehérjebevitel), amelyek az átlagos emberekre megfogalmazhatók.
"Olyan jó lenne, ha nem mennénk el egy "csapkodós irányba""
Abszolút egyetértek! Normálisan beszélgettünk is egészen addig, amíg Flórácska be nem hisztizett, hogy ő márpedig ide nem jön, mert itt nem értenek vele egyet.
Gondolom, ezt a hozzászólásodat is igazából neki akartad címezni.
Ha ennyire népszerű az zabpehely, találtam egy szupernek tűnő receptet:
Nem reklámozni akarom az oldalt, csak hogy a változatosságot erősítsük. :)
Általában mindenkinek megvan a tutijó bevált módszere és arra esküszik... Meg kell értenünk, hogy mindenki más, és mindeki másképp működik.
Nekem pl. 5 éve teljesen bevált egy diéta, most is próbáltam alkalmazni, és immár nem ér semmit. Új ötlet kell. Ha valaki úgy érzi, neki jó a zabpehely, egye, ha valaki úgy érzi, neki nem, az ne egye. Ennyi.
"Pont az ilyen hozzászólások miatt szoktam elhagyni az ilyen fórumokat."
Pont az ilyenekkel vannak tele a fogyisfórumok, akik szerint mindenki más elmeroggyant, csak ő a helikopter:)
Ezeket az önellentmondásokat meg csak érleld magadban:
"Erre csak azt tudom mondani, hogy minden hizlal, amit megeszel."
"De miért is rossz a zsír? Nem abból lesz a háj, az a szénhidrátból lesz."
Pont az ilyen hozzászólások miatt szoktam elhagyni az ilyen fórumokat.
A zabpehelynek valóban nagy része szénhidrát, de milyen szénhidrát? Rost! Ami elengedhetetlen a tartós fogyáshoz. Én is rendszeresen eszem a zabpelyhet, az anyagcserém totál rendbe hozta. Szénhidrátból is van jó, és rossz is. Ha kevés szénhidrátot eszel, egy darabig biztos fogyni fogsz. De nem tartósan, és egy idő után nem is fogsz tovább fogyni. A súlyodnak a kétszeresét minimum meg kell enned szénhidrátból, hogy egyáltalán rendesen működjön az agyad, ne legyél fáradékony, ne legyél folyton éhes. Ami egy 60 kilós embernél 120 gramm legalább. De én 57-58 kilósan ezt keveslem magamnak, bár ezt mindenki lője be saját magának.
Cukrot én sem eszem, fehér lisztet is ritkán. De cukormentes édességeket, zabpelyhet, rizst, krumplit stb napi rendszerességgel.
"az édes gyümölcsök is hizlalnak": Erre csak azt tudom mondani, hogy minden hizlal, amit megeszel. A gyümölcs gyors szénhidrát, vacsorára nem ajánlott. De elengedhetetlen vitaminforrás.
A zsírral meg nem tudom mi a baj, és amúgy is: vagy a szénhidrátra figyelsz, vagy a zsírra. Mindkettőre elég nehéz. Nem lehetetlen, de ahhoz pénztárca is kell. Én a szénhidrátra figyelek jobban, a zsír emiatt van, amikor a napi 100 g-ot is meghaladja. De miért is rossz a zsír? Nem abból lesz a háj, az a szénhidrátból lesz.
Honnan tudod hogy tartós? ;)
Bocsi, nem akarlak piszkálni, de tartósságról majd évek múlva...
Egyébként hajrá!
Én is remélem, hogy egy év múlva nagy gratulációval üdvözölhetünk:) Bár eredményesnek a fogyást valójában csak 2-3 év múlva lehet nyilvánítani. De addig még sokat kell tanulni a témáról, hogy például megértsd a glikémiás index vagy az édességről való leszokás jelentőségét, vagy a párhuzamot a dohányzással. Közismert ugyanis, hogy arról se lehet leszokni úgy, hogy csak 4-5 szálat szívunk 2 doboz helyett, hanem csak ha teljesen eldobjuk, és ez minden más addikcióra is igaz. Sajnos nincs ez másképp a finomított cukrokkal sem:( Most még meg tudsz állni kisebb mennyiségeknél, mert tart a lelkesedés, a szervezet viszont csak késve reagál a változtatásokra. Na de akkor majd annál durvábban visszaüt, és sírva könyörögsz magadnak a második meg harmadik kocka csokiért.. mindezt a harcot minden egyes év minden hetének minden napján, minden órában megvívva ám.. és nem a csatát kell megnyerni, hanem a háborút! Rengeteg sok lefogyást láttam ismerőseim körében, de sokat mondok, ha 2-3 százalékuk meg tudta az eredményeit évekkel később is tartani. Nem utolsósorban mert mindezeket nem hitte el:(
De az esetedben más lesz! El kell hinned, mert csak így érdemes belevágni. És olvass a témában minél többet, ne magadtól akard megtalálni a helyes utat, mert a szervezet nem úgy működik, ahogy az asztalnál mi, laikusok kitaláljuk magunknak, hanem ahogy azt orvosok, tudósok sok-sok kutatással megállapították. Márpedig azt megállapították, hogy az étellel kapcsolatos függőségek nagy részét el kell hagyni, különben visszaesünk, és hogy az életmódváltás tényleg váltás, nemcsak mennyiségek csökkentése!
Nagyon sok sikert kívánok hozzá!:) És ehhez nem kell külön konyhát vezetni! Elég, ha nem eszünk folyton a gyerek csokijából, és míg eszik a rántott húst, levesszük mienkről a panírt, és mindannyiunknak zöldségköretet csinálunk rizs helyett. Ilyen dolgokra kell gondolni, amúgy az egészséges táplálkozásra nemcsak annak jó áttérni, akin túlsúly van. Ha a családod nem tart veled, és előtted zabálja a csülköt lúdlábtortával, amíg te senyvedsz a brokkolin, nem is fog sikerülni:( Vidd őket is magaddal:)