Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mióma embolizáció - kontra méheltávolítás (személyes tapasztalatok érdekelnek) fórum

Mióma embolizáció - kontra méheltávolítás (személyes tapasztalatok érdekelnek) (beszélgetős fórum)


2018. dec. 22. 07:00
Sziasztok! Nekem 7 éve volt embolizációm. Akkor nagyon sikeresnek tűnt, 2 év múlva teherbe is estem. Viszont ahogy abbahagytam a szopatást újra nőni kezdtek, kezdődött minden előről, az erős vérzés, vashiány, vérszegénység. A mióma nem távozik a méhből csak összesorvad. Most mióma műtétre készülök. Remélem az hosszabb távú megoldást ad majd a problémáimra :)
2018. okt. 30. 16:43

Sziasztok! Eddig úgy tűnik valami elszigetelt világban éltem, mert csak most találtam rá az embolizációra. Teljesen fel is csigázott, mert - legutóbbi számolás szerint - 4 miómám is van és már 4 éve azt mondták ugrik a méhem..... azt meg annyira nem kívánom!

Bejelentkeztem dr. Bérczy Viktorhoz jövő hétre. Kíváncsi leszek, hogy majd mit mond!

16. Kajati (válaszként erre: 15. - Li1975)
2018. aug. 26. 19:06
Ettől félek éni is,hogy valahol elönt a vér.
15. Li1975
2018. aug. 26. 18:57
Sziasztok, Én 43 éves vagyok 2 éve derült ki, hogy néhány hó nap alatt egy 10 centis miomám alakult ki.Rengeteget szenvedtem a hosszadalmas,darabos menstruációtól.Kiprobáltam mindent.Gyogynövényeket,aviva tornát,diétát,esmyát.Nem nőtt tovább,de nem is csökkent.Végül tavaly novemberben elöntött a vér éjszaka.Korházba kerültem és akkor már beláttam,hogy hiába ellenzem a mütétet valamit kezdenem.kell,hogy normálisan tudjak élni.Idén februárban műtöttek.CSak a miomát vették ki nagy hasi mütéttel. Azota jobban vagyok.Normális lett a menstruáciom.
14. Kajati (válaszként erre: 13. - Katrin1973)
2018. aug. 13. 12:25

Gyógyulj meg hamar,pihenj sokat.

Voltam vissza UH-ra és a mióma a méhemben ugyan olyan nagy mint a kezdetekkor.Már két éve szenvedek vele.Nem szeretném ha a méhemet ki kellene venni.

2018. aug. 13. 09:07
sziasztok :) 9 honapig szedtem az esmyat. sajnos nem valt be :( julius 26-an vettek ki a mehemet, petefeszkek maradtak. most gyogyulas van. 45 eves vagyok. van ket lanyom. egy kicsit most ugy erzem depis lettem ( sajnos hajlamos vagyok ra ) nagyon bizom benne, hogy minden jora fordul es a depiböl is ki tudok lepni . olvasom irasaitokat, ki hogyan eli meg. :) jobbulast mindenkinek
12. Kajati (válaszként erre: 1. - Takikitty)
2018. jún. 4. 18:29

Én Esmyát szedtem egy évig.Hol kisebb lett ,hol meg nőtt.Most nem szedem ,de megvan ,és ciszták.

Palástfűteát iszom most.Augusztusban megyek UH_ra

Én sem szeretnék műtétet.49 éves leszek.Abban bíztam,a változókori vérzés elmaradás során elsorvad.

11. kisj (válaszként erre: 9. - Takikitty)
2018. máj. 14. 19:39
Nem sokat, talán 3-4 évet. (2 eü. kürettel tarkítva) A "gyógymód" a vérzéscsillapító és a vastabletta szedése volt.
2018. máj. 14. 17:33
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
9. takikitty (válaszként erre: 8. - Kisj)
2018. máj. 14. 17:32
Én se ragaszkodnék a műtéthez, ha nem muszáj. Semmilyen gyógymódot nem alkalmaztál? Hány évet szenvedtél?
8. kisj (válaszként erre: 1. - Takikitty)
2018. máj. 13. 14:38

Nekem is állandóan műtétet ajánlott a doki. A miómám nagyobb volt, mint a tiéd, a tünetek pedig rosszabbak, de mondtam, hogy köszönöm, nem. Azt mondta, ha szeretek szenvedni, akkor rendben. Nem szerettem, de kitartottam a menopauza végéig és semmi gondom. A mióma is kisebb, semmi gondot nem okoz.

Nem biztos, hogy rögtön neki kell esni egy műtétnek.

2018. máj. 13. 08:09
7 éve volt méheltávolításom. Egyéb egészségügyi ok miatt hasi műtét volt. Petefészkek maradtak, kenem a Women’s Cream-et. Nincsenek klimaxos tüneteim, a műtét óta sokkal felszabadultabban élek.
2018. máj. 13. 07:12
21 éve, 47 évesen volt miomám, méheltávolítás történt hüvelyen keresztül. Petefészkeket meghagyta az orvos, azt mondta lassabban áll le, és enyhébbek lesznek a klimaxos tünetek. Valóban így volt. :-)
2018. máj. 12. 21:05
Kb ilyen idős voltam anno amikor teljes méheltávolitást javasolt a doki. Ez akkor még hasműtét volt . Nem volt könnyű utánna , beállt a klimax petefészket is kivették .Hát a klimaxos tünetek megviseltek . Eltelt 20 év.
4. viva70 (válaszként erre: 1. - Takikitty)
2018. máj. 12. 20:55

Ezt a fórumot is érdemes átolvasni:


[link]

3. bnedora (válaszként erre: 2. - Takikitty)
2018. máj. 12. 20:06

Nem hiszem, hogy ez annyira tabu lenne. Nézz be ebbe a fórumba:


[link]

2018. máj. 12. 19:57
Természetesen privátban is írhattok, ha nem akarjátok ország-világ előtt feltárni a problémáitokat.
2018. máj. 12. 19:53

Sziasztok!


6 cm-es miómától kellene megszabadulnom. Legszívesebben persze természetes úton szeretnék meggyógyulni, de úgy tudom, ennek kevés az esélye.


A problémára úgy derült fény, hogy menstruáció után 1-2 napos pecsételő vérzésem van, menstruáció alatt pedig végig kellemetlen haspuffadássom.


45 éves vagyok, gyereket nem szeretnék.


A nőgyógyász nyilván a saját szakterületén végzendő műtétet ajánlja, én inkább az embolizáció felé hajlok, viszont nehezen tudom elképzelni, hogy az elsorvasztott szövetdarabok maradéktalanul tudnak távozni a méhből.


Milyen érvek, illetve ellenérvek szólnak egyik, illetve másik műtét mellett/ellen?


Milyen nem kívánatos mellékhatások jelentkeztek nálatok az embolizáció, illetve a méheltávolítás után?


Vagy tudtok esetleg egyéb megoldást, amivel a mióma mérete csökkenthető?


Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook