Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Adenomiózis miatt méheltávolítás fórum

Adenomiózis miatt méheltávolítás (beszélgetős fórum)


2021. febr. 3. 10:20
Van még itt valaki, aki esetleg szintén érintett?
2019. okt. 28. 10:55

Gaab, ez a Visanne nálam kalap sz.rt se ér, még rosszabb a helyzet. Ne is fogadj el ilyet. Semmi hormon. Most csütörtökön megyek dokihoz, megmondom neki hogy ebből több nem kell.

A méheltávolítás nekem is "korai" még, ugyanis nincs gyerekem, de így már nem is lehet. Valószínűleg eddig is emiatt nem jött össze. Sőt 47 évesen még a lombikolásból is kiestem, bár nem is vállalnék annyi idegeskeskedést amiatt hogy még ha sikerülne is teherbe esni, bármikor gond lehetne.

9. gaab2 (válaszként erre: 7. - Cattyika)
2019. okt. 25. 14:22
Cattyka, én nem kaptam még Visanne-t, de már nem megyek bele ilyesmikbe. Szedtem fogamzásgátlót, le is állították a ciklust vele, szünet nélkül szedtem. Ugyanúgy görcsöltem, nem segített. Nekem azt mondták hogy a spirál lenne a megoldás, de azt sem kérek köszönöm. A méheltávolítást meg 10-ből 8 doki elutasította, mert még korai......
8. gaab2 (válaszként erre: 3. - Zsani84)
2019. okt. 25. 13:51
Hogy vagy Zsani, mi lett veled, kiveszik a méhedet? Esetleg már túl is vagy rajta?
2019. okt. 16. 10:08

Sziasztok!

Nekem menstruációs panaszaim voltak, nagyon erős, darabos, kínzó görcsökkel. Egyik hónapról a másikra lett ilyen, egy éve.

Dokim ultrahangon miómának látta, ami 3 hónap alatt nőtt is. Kilátásba helyezte a műtétet, előtte küretre kellett menni, hogy meglegyen a szövettan. Abból derült ki hogy adenomiózis, és a küret is megbolygathatott valamit mert már az ultrahangon sem volt egy konkrét csomó, hanem elmosódott paca szinte a fele méhemen.

Doki Visanne tablettát írt, szedem aug.elejétől, de aug.30 óta egyfolytában vérzek, random módon görcsölök, és a menzesz rendes idejében erősebb a vérzés és a görcs. Arról ndm is beszélve, hogy megőrjít ez a felpuffadt has, mintha mindig tele lenne a hólyagom, közben meg nem is kell pisilnem.

Szóval a gyógyszer nem jó, vagy maradnak a görcsök vagy kiveszik ezt a semmire se jó vackot belőlem, ami pályafutása során csak problémát okozott.

Valakinek bevált egyáltalán a Visanne?

Azt írják a betegtájékoztatóban hogy adenomiózisnál felerősítheti a tüneteket. Hát nekem ez bejött.

2019. szept. 30. 11:38
Sziasztok. Nekem még megvan a méhem, sok-sok orvosnál jártam kb. fele-fele arányban javasolták vagy ellenezték a méheltávolítást. Nekem nem a menses a legnagyobb problémám, hanem a vissza-visszatérő, kismedence fájdalom. Mensestől függetlenül jön, hónapokig kínoz, aztán lassan elmúlik, de újra visszatér. Semmit nem találtak, csak az adenomyosist. Kaptam rá fogamzásgátlót, de nem bírom szedni. Dr. Bokor Attilánál is jártam már evvel, ő spirált javasolt, de elutasítottam. Most várakozó állásponton vagyok, mert épp nem fáj.......
5. Cattyika (válaszként erre: 3. - Zsani84)
2019. szept. 24. 12:23

Szia! Te hogyan jutottál el a méheltávolításig?

Értem úgy, hogy milyen tünetekkel, mennyi idő alatt, gyógyszert szedtél-e?

2019. szept. 10. 06:43
Nekem tegnap az orvos azt mondta,h Chrobak műtét után még mensizhetek,de nem lesz olyan vészes mint most.A legjobb az lenne,ha már sehogy se véreznék,vérszegény, s vashiányos vagyok.Most a vasat tolom,h ne legyek a műtétre vérszegény.
2019. szept. 9. 12:29
Sziasztok! Adenomiózisos méhem van...pénteken megyek a méheltávoltító műtétet megbeszélni az 9rvossal. A méhnyakat meghagyják. Ki, h van,h viseli?
2. whiteswan (válaszként erre: 1. - Gaab2)
2019. aug. 16. 13:23
A II. sz. Női Klinikán nagyon jó orvosok vannak és ott sok ilyen műtétet végeznek.
2019. aug. 16. 12:18
jár valaki ebben a cipőben? Tudtok orvost ajánlani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook