Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Élet a méheltávolítás után fórum

Élet a méheltávolítás után (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Élet a méheltávolítás után

1 2 3 4 5
2017. febr. 16. 16:32
Kedves sorstársaim! Az én kis történetem dióhéjban. Nekem január 04-én vették ki a méhemet a petefészkekkel együtt, igaz én már 55 éves vagyok. Volt miómám, cisztám, polipom, meg volt vastagodva a méhnyálkahártya. Mondhatom, hogy a változókor körül szedtem össze ezeket a baromságokat, mindig jártam szűrővizsgálatokra, kontroll vizsgálatokra, figyeltük, hogy alakulnak odabent a dolgok, de a vége ez lett. Mindenkinek azt ajánlom, ne húzza az időt, mert van olyan, amit csak a műtét után lát a doki. Bízzatok az orvosotokban és ne féljetek belevágni. Nekem nagy hasi műtétem volt, de már dolgozom. Azt hiszem nagyon hálás lehetek az orvosomnak, ha lehet ilyet mondani jó kezekben voltam.
60. Inci7771 (válaszként erre: 57. - Mónika45)
2016. nov. 19. 21:29
Szia Móni! Nekem szept. 27.-én vették ki a méhem. Valószínű, hogy már te is túl vagy a műtéten. Érdeklődnék, hogy te hogy vagy?
59. Inci7771 (válaszként erre: 58. - Ngkrisz)
2016. nov. 12. 15:22
Szia! Én is 39 éves vagyok. Nekem is 8.-án volt 6 hete a műtétem. Eltávolítottak a méhem mert volt rajta egy csecsemőfej nagyságú myoma.szerintem is kevés az a 6 hét, hogy újra munkába álljon az ember. Én jelenleg munkanélküli vagyok,ezért várok még egy pár hetet, amíg munkát vállalok. A háziorvos talán 1 hetet még ki tud írni. Próbáld meg. Mielőbbi gyógyulást kívánok neked!
2016. nov. 8. 06:08

Sziasztok!


39 éves vagyok,6 hete távolították el a méhemet. Ezen a héten kell visszamennem az orvoshoz kontroll vizsgálatra. Még nem nagyon érzem magam erősnek, hogy visszamenjek dolgozni, hosszútávon nem bírok még menni és 40 percet buszozni. Azt szeretném kérdezni,hogy szerintetek lehetek még itthon. Ki mennyi ideig volt otthon a műtéte után?

2016. szept. 13. 12:00

Sziasztok! Móni vagyok 45 éves, 3 gyermekes anyuka és sajnos méhkivétel előtt állok. Elvileg a petefészkeimet nem veszik ki. Miómám van, ami miatt nagyon erősek a vérzéseim. Hóközi pecsételésem is mindig van, és elhúzódó, akár 8-10 napig is vérzek. A nőgyógyász ki akarja venni a méhet, de én nagyon tartok tőle.

Nem is a műtéttől, hanem a következményektől. Hízás, depresszió, stb. Osztanátok meg velem tapasztalatokat? Aki már túl van rajta, meséljen mi vár rám. Hálás köszönet.

2016. szept. 11. 18:55
Sziasztok! Icu vagyok, 36 éves, 15 éves fiú anyukája. Hasonló problémával küzdök jelenleg mint Ti akik már túl vannak rajta.Röviden kálváriám: 1,5 éve kezdtek inkontinencia zavarok lenni nálam, hirtelen, sürgető, szinte azonnali pisilés jött rám és sokszor ciki nem ciki kiskapuig bírtam haza fele :( Amellett ,hogy kezdtem el hagyni az ivást, 40 fokba is max 1l-rt ittam ha úton voltam. Természetesen kivizsgálás hegyek urológián (mindent rendben találtak) jött a nőgyógyászat (szintén semmi változás) minden felől tükrözés,urodinamikai vizsgálat,labor hegyek, semmit nem találtak, míg el nem küldtek belgyógyászatra, persze semmit nem találtak itt sem, végül el küldtek júliusba Mr vizsgálatra, ott találtak nálam myómát ami nyomja a hugyhólyagom. Na ezt már komolyan vették, amellett hogy szinte folyamatos bal oldali fájdalmam van, menstruációm az akkor van meg gyógyszer mellett amikor ő akarja, nem amikor kellene. Következő UH.ám 29.én lesz, 30.án már dokihoz vissza eredménnyel és beszélgetünk a műtétről, amitől nagyon félek. azt tudni kell génjeimbe benne van jobban a hajlam mint másnak anyukám, nagymamám is ezzel küzdöttek és ki pakolták őket 50+-osan.. Én jelenleg ezt úgy élem meg,hogy hol örülnék neki hol sírhatnékom van emiatt hogy ki pakolnak. Most mondták a Vénusz női cseppeket amivel volt akinek a myómája műtét előtt 2 héttel elmúlt tőle. Félek ki próbálni, félek a csalódástól hogy műtét lesz még is a vége, de attól is tartok hogy mi van ha 5 év múlva vissza jön stb.. Vagy hagynom kellene hogy jöjjön aminek jönnie kell, nem tudom mit csináljak :/ Szerencsére párom mindenbe mellettem van, gyereket már nem akarunk. Remélem tud valaki valami véleményt írni mit csinálna helyembe, vagy el tudja mondani milyen volt neki utána (hízás, lelkileg).Köszönöm előre is.
55. Kistörpe (válaszként erre: 54. - Judith01)
2016. ápr. 9. 19:06
Köszi a választ :) Viszont kívánol gyors felèpülèst :)
54. judith01 (válaszként erre: 53. - Kistörpe)
2016. ápr. 9. 08:02
Szia! Én szintén 42 éves,2 gyermekes édesanya vagyok. 3 hete estem át a méheltávolításon,megpróbálták laporoszkópiával de sajnos túl nagy volt a mióma igy műtét közben vágtak rendesen. Nekem azt mondta a dokim hogy 6-8 hétig tilos emelni és erőlködni,utána is csak lassan,fokozatosan. Bár laporoszkópos műtétnél rövidebb a felépülési idő. Viszont te hatalmas súlyokat cipelsz a munkahelyeden,azt most egy ideig biztos nem szabad. Hogy mikor tisztul ki a szervezet nem tudom de én még most sem vagyok 100% jól. A lelkem abszoludt rendben van és az élet megy tovább méh nélkül is,ugyanúgy ahogy eddig. Csak a fizikai tüneteknek kell még elmúlnia,de azon is hamar túl leszünk ;) A lényeg jó sok ideig ne emelgess még. Mielöbbi gyors felépülést kivánok!
2016. ápr. 8. 07:35
Sziasztok ! Előszőr is bemutatkoznèk ! 42èves kèt gyermekes anyuka vagyok! 4 èvnyi küszködès után 3 hete estem át laparoszkópos mèheltávolításon. Lelkileg talán nem viselt meg, bár mostanában egyre többet gondolkozom azon, hogy lesz ez után. Az èrdekelne, mennyi idő a felèpülès, ès mikorra tisztul ki a szervezet. Mivel fizikai munkát vègzek, ami napi 20 km gyaloglással ès sokszor 25-30 kilónyi cipekedèssel jár kicsit fèlek. Az orvos szerint mem szabad emelni ès cipeledni. A munkahelyemen viszont már kèrdezik, mikor szándèkozom munkába állni :(
52. Lerzsi (válaszként erre: 51. - Márti Márti)
2016. febr. 17. 20:18
Igen, 8-án, ma pedig már a varratszedés is :-) Minden rendben van, habár a műtétnek náthával és magas vérnyomással mentem neki. A körülményekhez képest jól érzem magam, de a kímélő életmód kell ezt érzem.
51. Márti Márti (válaszként erre: 50. - Lerzsi)
2016. febr. 17. 09:46
Szia! Lerzsi megvolt már a műtéted?
50. Lerzsi
2016. jan. 24. 18:27
Örülök, hogy elolvashattam - többször is - a hozzászólásokat ez segít, hogy nem kenődjek el annyira. Hamarosan nálam is műtét lesz a myoma, ill. a tünetek (erős vérzés, fájdalom) miatt. Melyik kórházban műtöttek Benneteket? Péterfyről tud valaki valamit?
2016. jan. 7. 11:41
Nagyon örülök , hogy rátaláltam erre a forumra. Sajnos,méhsüllyedés miatt, én is méhkivétel előtt állok, nem fiatalon. Szeretném megkérdezni, hogy volt e valaki, akinek gerincérzéstelenítéssel csinálták a műtétet? Hüvelyi uton, azt mondta az orvosom. Mennyi ideig tart egy ilyen jellegű méhkivétel. Műtét előtt, most intimtornát kell csinálnom, hogy erősebb legyen a gátizom, bár biztos nem sokat használ, de azért csinálom.
2015. nov. 25. 10:49
Sziasztok először is bemutatkoznek engem Ritanak hívnak és nekem is eltávolították amehem szóval eléggé ki vagyok bukva ettől az egésztol hogy már nem lehet még egy gyerekem szóval azt szeretném meg tudni hogy nem e az en hibambol történt ez az egész .Elmesélem a tortenetem en egy 26. éves lány vagyok aki véletlenül esett teherbe de amikor megtudtam nagyon örültem a babucinak szóval semmi bajom nem volt egész terhesség alatt leszámítva azt hogy nem bírtam a szagokat de egyszer se hanytam.Egyszer csak a 30.hétbe be fektettek a kórházba ott fekudtem a 39.hetig majproblemaval mert elkezdtem mindenutt viszkedni.Máj dietat kaptam meg ggyenge gyogyszereket kaptam majra,szivritmusra,meg ugye mikor belazasodtam antibiotikumot amit ugye 5 napig szedtem ez 3x történt meg.Utana már mhuvely gomba,labgomba,borgomba alakult ki a combom között szóval volt eleg bajom.mivel hogy uj helyre kerultem 1 hetig allig aludtam a 39. Hetbe pedi egyszer csak ram jöttek a fajasok nem birtam enni,aludni csak eppen h hogy mivel hogy.ezeket persze joslo fajasoknak mondtak 2 napig hagytak szenvedni végül 2.nap megindult a szülés persze hagy ne mondjam nem mutatta ki az nst a vizsgalatot meg en kértem az egyik fiatal nőgyógyásztol. Aztan k omplikacio adódott a babanak a nyakara tekeredett a koldokzsinor es folyott meg a magzatviz sminek már nem kellett volna folynia és igy betoltak a mutobe csaszarra ott meg a gerincbe nem tudták beadni az erzestelenitot 5x megszurtak de en már annyira ki voltam merulve hogy a szurasokat meg se éreztem végül rájöttek nem tudják beadni mert gerinc ferdulesem volt és ogy altattak. Aztan kiszedtek a babát nekem meg kivettek a mehemet.aztan azt mondták hogy ki kellett venni mert beletaposta a mehembe a baba mehlepenyt és hogy elvereztem volna vért is kaptam.megmondták nekem kell megoldanom a felkelést az ágyból.szóval nem sokat segitettek.nagyon sokat szenvedtem mert meg szülés előtt elkaptam a szobatarsamtol a megfazast plusz a nyelocsovemet megsértették altatasnal és kohogtem nagyon rossz volt igy friss varrattal.szoval az lenne a kérdésem hogy ti szedtel magzat védő vitamint es mit? És hogy ettel e zoldsegeket?lehet ez lenne az en hibám hogy mem ettem zöldségeket?vagy ilyen kismama vitamint szedtem?vagy hogy sokat hiztam?
47. Diel (válaszként erre: 46. - Icus)
2015. okt. 10. 19:28
Kedves Icus!Ne félj!Nincs mitől. Én most okt 1-én estem át a műtéten. 7 éve húztam. Akkor 4 cm-es miómám nagy gyermekfej nagyságú lett és még egy 10 cm-es is volt mellette.Nagyon sok bajt okoztak. Vérszegénység ( Rendszeres vénás vas)Nagyon erős kegyetlen hasi görcsök. Nagyon erős és már állandó derék, hát és láb fájás. Bíztam a csodába. 3 hónapig szedtem Esmyát aminek a rossz mellékhatásain kívül semmi haszna nem volt. Egy nagyon erős görcs után szept.17. döntöttem. Nem szeretném így élni az életem.( Bár hamarabb tettem volna)Elmentem a dokihoz és kértem minél hamarabb essünk túl rajta. Nagyon jól döntöttem. Ma vagyok 8 napos és nagyon jól vagyok.És nagyon nőnek érzem magam!!! Előtte már nem nagyon volt bennem vágy. Hasi műtétem volt és altatásban.Reggel 3/4 9-kor vittek be a műtőbe és 1/4 11-kor már kihoztak.Amannyire féltem a műtéttől annyira jól felkészített az altató orvo.( reggel 6 -kor 2 Frontin, műtét előtt fél órával egy Dormicum szuri) Jó hangulatba mentem be és még a műtőben poénkodtunk is. Utána felébresztettek. Mindenre emlékszek.Nem voltam kába, nem volt elviselhetetlen fájdalmam.Hányingerem sem volt. Nagyon boldog voltam és büszke magamra, hogy végre tul vagyok rajta. Megszüntetek a fájdalmaim amit a mióma okozott. Csütörtökön műtöttek és szombat de haza mentem. Most kedden varrat szedés ( nem fájt)Egy vékony csík látszik. Már nagyon energikus és jó kedvű vagyok. Úgy hogy NE FÉLJ!!!! Hidd el utána sokkal jobb lesz minden. Nagyon jó egészséget és kitartást neked.
46. Icus
2015. máj. 28. 09:28
Sziasztok! Én is méh és petefészek eltávolítása előtt állok, és már évek óta halasztgatok, és kipróbálunk a dokival mindent, csak elkerüljem . Érdekes, hogy amikor megkérdezik miért nem akarom ezt a műtétet, vagy meghallják, hogy nem akarom, automatikusan "a nőiesség megszűnésére" fogják. Hogy ne féljek tőle, mert ettől én még nő vagyok. Nem is attól félek, hogy nem leszek nő!!! Egyszerűen, magától a műtéti beavatkozástól félek, az esetleges komplikációktól, de legjobban a szexuális életem megváltozásától. 28 éves házasok vagyunk és nekünk nagyon jó a szexuális életünk. Mi az Urammal nem csak húsvét és karácsony másnapján találkozunk. Valószínűleg azért, mert azért egyforma a "libidónk" és mind a kettőnknek nagyon jó. Én a vágy illetve az orgaznus és élvezetek megszűnésétől félek. Persze, lehet e nélkül élni, hiszen sokan élnek így, de.... mégis...
45. Rózsa37 (válaszként erre: 43. - D0d8909694)
2015. márc. 8. 20:19
Szia! Annak szerintem sincs köze hozzá.Legalábbis azt olvastam,hogy a méh nem termel hormont.Inkább arra gyanakszom,hogy előtte 3 hónapig szedettek velem egy gyógyszert.Azt remélve,hogy összemegy a mioma.De ez nem történt meg.Szóval műtét közben döntöttek így mert túl nagy volt(gyerekfej nagyságú)a mioma.
2014. dec. 14. 16:53

Sziasztok!

39 éves 3 gerekes anyuka vagyok. sajnos sok problémám van,és januárba ha visszamegyek az orvoshoz,valószínű hogy ki kell venni a méhemet.

Egy barátnőm aki szintén a csoport tagja ő ajánlotta a csoportot,mert szerinte segít "feldolgozni" ,a lehetetlent, enyhíteni a fájdalmat. Tudom hogy nem halogathatom tovább a műtétet,de félek....

43. d0d8909694 (válaszként erre: 42. - Rózsa37)
2014. nov. 29. 21:56

Szerintem a méh hiányának semmi köze a szőrösödéshez. Ha a petefészkek megvannak, a hormonháztartás nem borul fel (bár nem vagyok orvos).

Miért kellett eltávolítani a méhedet?

2014. nov. 26. 19:52

Sziasztok! Letelt a 6 -hét a méheltávolító műtét óta...A dokim azt mondta bármit csinálhatok. :-/

Nem egyszerű ez az egész.

Lehet,hogy rá vagyok feszülve erre a dologra,de azt vettem észre mintha "szőrösödnék" :-/ valaki tapasztalt ilyet?A petefészkek megvannak...lehet,hogy megborult a hormon??

41. d0d8909694 (válaszként erre: 37. - Eb2870e056)
2014. nov. 20. 23:19
Köszönöm a választ,remélem túlesek a dolgon és lelkileg is fel tudom majd dolgozni. Nem is hittem volna, hogy ez ilyen nehéz, pedig már nem szándékoztam szülni.
40. Leszmégjobbis (válaszként erre: 39. - Eb2870e056)
2014. nov. 20. 14:01
Én sem megyek már idén vissza, legközelebb februárban kell mennem újabb felülvizsgálatra, addig nem piszkálnak. Utána meglátjuk. Még nem tudom, mit akarok, nehéz lenne hirtelen visszamenni a munkahelyemre.
39. eb2870e056 (válaszként erre: 38. - Leszmégjobbis)
2014. nov. 20. 12:41
Nekem meg szept 10-én... Jelenleg még táppénzen vagyok itthon. Idén még szeretnék itthon maradni, feldolgozni minden fájdalmamat..
2014. nov. 19. 12:48
Nekem szeptember 11-én szedték ki a méhem. Idén ez volt az 5. műtétem. Gyógyulgatok... de nem tudom, fel lehet-e ezt dolgozni. Talán egyszer. :-(
37. eb2870e056 (válaszként erre: 36. - D0d8909694)
2014. nov. 19. 12:12
Szia! Köszönöm bíztató szavaidat. Nos, én két hétig voltam kórházban, de nekem ugye más volt a problémám, az életveszély miatt is, valamint a rengeteg vérveszteség miatt és az azt követő súlyos vérszegénység miatt. Én egy fillért nem adtam az orvosomnak!!! A baba elvesztése után minimum az volt hogy megmentse az életem. Én még nagyon gátlásos vagyok szex téren.. De minden egyes alkalommal egy-egy fokkal jobb.
36. d0d8909694 (válaszként erre: 35. - Eb2870e056)
2014. nov. 14. 09:06

Nagyon nagyon sajnálom, ami veled történt, de később az idő begyógyítja a sebeidet és talán örökbe tudtok fogadni egy édes pici babát, akit ugyanúgy lehet szeretni, mint a sajátot.

Most én is méh eltávolítás előtt állok és kíváncsian várom azok véleményét, akik már átestek rajta. Pl. mennyi ideig kell bent maradni a kórházban, mennyit lehet/kell adni az orvosnai ilyen esetben, stb. Már régen voltam nőgyógyászati műtéten, így nem ismerem a szokásokat, tarifákat.

Ja, és nem utolsó sorban, milyen utána a szex?--- Mert ugye ez sem utolsó szempont..

Előre is köszi a válaszokat.

2014. okt. 5. 18:03

Sziasztok. Sajnos én is hasonló cipőben járok. Röviden a történetem (egyébként fórumot is írtam róla ha esetleg valaki elolvasná): 26 éves vagyok. Első babánkat vártuk. A terhességem problémamentes volt. a 36. hétig... Csökkent magzatmozgásra lettem figyelmes. Bementem a kórházba, Ultrahang, nem volt életjelenség. :'( Holott négy nappal azelőtt voltam a 35. heti UH-on minden rendben volt még :( Beindították a szülést, de a vajúdás alatt vérezni kezdtem. Toltak a császárosba, doki kiemelte a babámat és mondta, hogy köldökzsinórcsavarodás történt ( nyakán, mellkasán, valamint azon egy valódi csomó). Összevartak. De a vérzés nem állt el. Nagyon sok vért kaptam, vérplazmát is. Az orvosok kétségbe voltak esve. Már a hozzátartozóknak is szóltak jöjjenek baj van. Doki közölte velem, el kell távolítani a méhem, nem áll el a vérzés. Beleegyeztem. Mit mondhattam volna?! Egy hét intenzív osztály, még egy hét kórház.

Megtörtént a műtét. Én két dolgot vesztettem el.. A kisfiunkat és a lehetőséget, hogy valaha legyen közös gyermekünk... Mindennek 3 hete, frissek még a dolgok. Nehéz.. nagyon nehéz! :(

2014. febr. 12. 12:35

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki meg tudná mondani, hogy méh eltávolítás után mennyi hálapénzt kell adni az orvosnak?

33. matyi78 (válaszként erre: 32. - Modoslany)
2014. jan. 31. 18:58
Ugyanígy jàrtam...csak nàlam a hólyagra is rànőtt :-( nem egyszerű...sajnálom,hogy nàlad az első utàn...
32. modoslany (válaszként erre: 31. - Matyi78)
2014. jan. 30. 12:28

nekem a méhlepény annyira belenőtt a méhizomzatába, hogy nem tudták máshogy kiszedni, csak a méhemmel együtt.

Nekem meghagyták a méhnyakat..

most már 20 hónapos lesz a lánykám, de még most is sokszor vannak olyan napok, amikor a szívem szakad meg, hogy nem lehet kistesó... :(

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook