Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sport méheltávolítás után fórum

Sport méheltávolítás után (beszélgetős fórum)


15. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 14. - Bea11)
2018. márc. 12. 08:56
Nagyon sajnálom,hogy nincs érdeklödés én nagyon örülnék neki ha tudnánk egymásnak segiteni
14. Bea11
2016. nov. 18. 09:28

Sziasztok! Örülök, hogy beindult a fórum! :)

Noémi! Szerintem biciklizni nyugodtan lehet, az nem okoz olyan rázkódást, mint pl. a futás!

A legjobb, ha konzultálsz a dokiddal, az a biztos. Én magamon kísérletezek, ez nem biztos, hogy jó! (Mit bírok - mit nem, mi esik jól - mi nem stb.)

13. Idhikai (válaszként erre: 11. - Noemi751)
2016. nov. 18. 08:45
kb. 3 hónap.
12. Idhikai (válaszként erre: 10. - Noemi751)
2016. nov. 18. 08:39
... jelenleg thor-ra járok, funkcionális edzés... van benn minden, súlyok, pörgetés..
2016. nov. 17. 20:18
Kb műtét után mennyi idő telt el a sportig?
10. noemi751 (válaszként erre: 9. - Idhikai)
2016. nov. 17. 20:16
Megkérdezhetem hogy mit sportolsz?
2016. nov. 17. 19:45
12 éve vették ki a méhem, sportolok hetente többször. 50 éves vagyok. Se vizelettartási probléma, se semmi. :)
2016. nov. 17. 19:27
Remélem sikerül mert érdekelne a téma!
2016. okt. 2. 20:31

Sziasztok!

Hátha fel lehet éleszteni ezt a fórumot. :)

Nekem 2015 júliusában volt méheltávolításom, laparoszkóposan, vagyis viszonylag gyorsabban gyógyulósan. Nagyon sokat sportolok jelenleg is, biciklizek, úszom, futok (kb. 7-8 km-eket), és ami a legfontosabb, lábemeléseket végzek függő testhelyzetben. Ez utóbbi az, amit én sem tudok, hogy esetleg nem ártalmas-e. Szívesen beszélgetnék olyanokkal, akik intenzíven sportolnak méheltávolítás után! (Tudom, hogy van egy aktív fórum a témában, de ott főleg a viszonylag frissen műtöttek és a műtét előtt állók beszélgetnek, ez a téma kicsit már más jellegű.) Nagyon örülnék, ha írna valaki! Én egyébként a műtét után kb. 3-4 hónappal kezdtem újra aktívan sportolni, akkor otthoni kondival (rubintréka :) kezdtem.

2014. márc. 31. 10:52

Sziasztok!


Műtét előtt állok.

Azt olvastam a neten, hogy műtét után a gát megereszkedik, és egy idő után vizelettartási gondok lesznek.

Ez valóban igaz?

2014. febr. 15. 20:13
Köszönöm a hozzászólásokat, lehet elmegyek egy próbaedzésre és aztán meglátom. :-)
4. Hmv. (válaszként erre: 1. - Jojócska)
2014. febr. 15. 18:46

Szerintem is bátran sportolhatsz, de a helyedben megválogatnám, hogy mit?

A súlyokkal vigyázni kell.

Igen, 5 kg-nál nagyobbat nem ajánlanak az orvosok emelni, de nem mondták nekem sem, hogy mennyi ideig?

Sajnos nem igazán tudtam betartani a műtét után sem, akkor volt egy éves az unokám, sokszor vigyáztam rá és kénytelen voltam emelni.

Akkor és azóta is érzem, hogy fáj a hasam egy ponton, ha nagyobbat emelek.

11 éve volt a műtét.

3. bnedora (válaszként erre: 1. - Jojócska)
2014. febr. 15. 12:12
3 év után már mindent sportolhatsz. Ott már minden begyógyult.
2. mirianna045 (válaszként erre: 1. - Jojócska)
2014. febr. 15. 10:55
Szia jojócska!Bátor csaj vagy!Nekem sajnos még fogalmam sincs,hogy mit lehet sportolni, de nagyon hálás vagyok a fórumindításért.Nekem még csak 4 hete vették ki, de már erősen gondolkodom, hogy mit lehet majd sportolni így műtét után.Rengetegen vannak akiknek kivették, gondolom, ők majd írogatnak.Amit én is örömmel fogok majd olvasgatni!
2014. febr. 15. 10:39

Sziasztok!


Három éve vették ki a méhemet.Ez év januárban elkezdtem intenzívebben sportolni. Jelenleg heti három alkalommal konditerembe járok. Szeretnék heti kettő alkalommal kettlebel edzésre is járni,viszont nem tudom tehetem-e. Ott kb 6kg súlyt kellene emelnem és kinyomnom. Aggódom,idővel nem tennék-e kárt magammal,pl.nem ereszkedne-e meg a hüvelyem. Tudna valaki tanácsot adni ezügyben? :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook