Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Élet a méheltávolítás után fórum

Élet a méheltávolítás után (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Élet a méheltávolítás után

1 2 3 4 5
91. Kiseri (válaszként erre: 90. - Gné Nikolett)
2018. dec. 15. 10:44

Kedves Nikolett!

6 hét az általános szabály, a kontrollon az orvosoddal minden továbbit megbeszélhetsz.De itt is tartani érdemes a fokozatosság elvét, hogy szép legyen a heged, ne alakuljon ki semmilyen fertőzés.

Türelem!

Üdv.: Erika

2018. dec. 13. 16:59
Sziasztok 27 éves 4 gyermekes anyuka vagyok. A 4dik császármetszés közben került sor méheltávolitásra mivel nagyon rossz helyen tapadt meg a placenta és nagyon nagy volt az elvérzés esélye. Ennek 2 hete. De elfelejtettem az orvosomat megkérdezni mikortól lehet ülőfürdőt venni. Petefészek méhnyak maradt. Nektek mi a tapasztalat?
89. Katonca (válaszként erre: 87. - Kiseri)
2018. nov. 29. 20:22
2018. nov. 29. 20:19

Kedves Kiseri!

Tavaly műtöttek, 50 évesen. Ment minden... Hőhullámaim vannak, de a hónapok alatt ritkult a számuk. Nyáron persze a hőség miatt nehezebb elviselni. A nőgyógyászom, aki onkológus, nem javasolta hormon szedését 50 felett.

Nekem most heves izületi fájdalmaim lettek. De nem tudom, hogy a hormon hiány miatt van-e, vagy önálló betegség lesz.

Traumától is lehet, két hete veszítettem el Anyukámat.

Sokat tudunk neked segíteni a tapasztalatainkkal, gyere át hozzánk.

87. Kiseri
2018. nov. 29. 12:45

Kedves Sorstársak!

53 éves vagyok, 2 hónapja méh- és petefészek eltávolításom volt. Talán a testi- lelki felkészülésnek köszönhetően gyorsan gyógyultam,ma már tornázom, szaunázok, a teljes munkaidőt is elég jól viselem.Most jelentkeznek a petefészek eltávolítás utáni tünetek: iszonyatos hőhullámaim vannak, a mellemben időnként apró, néha égető szurkáló jellegű valamit (fájdalomnak nem nevezhető) érzek. Az orvosom azt mondta, nyugodtam szedhetem az ösztrogén tablettát, nem kell tőle félni, túl van parázva az arról terjedő mellrák sztori.Nos Én itt tartok, szívesen veszem, ha megírjátok, hogy hasonló tüneteitek vannak-e, illetve mi segített. Ha az első 2 hónap tapasztalataival tudok segíteni, kérdezzetek.

86. Màrtika (válaszként erre: 85. - Szilvalekvar)
2018. szept. 2. 16:22
Szia köszönöm szépen a választ.Igyekszem diétásan enni mára már jobb a helyzet.
85. szilvalekvar (válaszként erre: 84. - Màrtika)
2018. szept. 1. 17:24

Muszáj türelmesnek lenni,a puffadás 6 hétig előfordulhat. Diétásabban kell étkezni,én ezalatt nem ettem káposztát,babot,borsot,és gyümölcsöket csak hamozva ,zsíros kaját sem...szóval ez segített.

Krumpli volt,sok cukkini,sárgarépa,husi,alma. Mint a kisbabák :)Ez tényleg segített. A szelek távozásában pedig a sok séta.

2018. aug. 26. 13:05
Sziasztok! 3napja vették ki a méhemet,petefészek maradtak ill. Hólyagbol metszettek ki endometriozis miatt.Egész jól vagyok de van ez az állandó puffadás nagyon fájdalmas.Akinek volt ilyen meddig tartott? 38éves vagyok.
2018. aug. 17. 13:38

Szisztok "Lányok"

Tudom sovány vigasz,de nekem 2016-ban vették ki.Nagyon féltem,és nem is akartam.Rettegtem a mütéttöl,hogyan fogok gyógyulni nem vagyok nádszál alkat.Ezért aggodtam leginkább,a felépüléstöl féltem.

De laporoszkopiával csináltak meg Németországban.

Ha hiszitek ha nem,ugy mentem a mütétre mintha halálba mentem volna.De tényleg!!! 5 és fél óra volt a mütét.

Picit érzékeny volt a hasam,de semmi fájdalom nem volt.

Lehet azért mert ilyen módszerrel csinálták.

Utánna sem lett semmi baj.2 hét után mehettem volna dolgozni.

De én 6 hetet otthon voltam...biztos ami biztos...

Semmi utóhatás azóta sem.Annyival lett jobb hogy nincs ugye menszesz,és nem kell pucolni magam mindig nyári idöben ha éppen pont akkor van meg.

Ne féljetek a mütéttöl. Nem ettöl Nö egy Nö...szerintem!!!!

2018. aug. 12. 21:03
Helo nekem 28 án veszik ki a méhemet . és tartok töle
2018. aug. 5. 11:43

Helo,nekem szerdán lesz három hete,hogy méhmütétem volt.Petefészkek maradtak.két három napja kicsit több husléhez hasonlo váladék jön mint elötte,kicsit megilyedtem.

Lelkisérült nem lettem,ha igy élhetek jobban,minöségesebben akkor nincs kesergésnek helye😊de a felépülés végét már várom😊🌼🌸😢

2018. márc. 30. 12:03
43 vagyok èn is. Nem hittem volna èn se ha műtèt előtt vki ezt mondja!
79. banbi (válaszként erre: 78. - Bakter28)
2018. márc. 30. 11:55
Jo neked nekem teljesen kivitték a méhem 43évesen de még hat hét után is úgy éreztem magam mint akit megtapostak
2018. márc. 30. 09:47
Sziasztok! Nekem egy hete volt a műtètem. Myomàval küszködtem jó ideje. Rèszleges mèheltàvolìtó műtèt lett a vège! Semmi fàjdalmam nem volt műtèt utàn!! Amikor mentem be a kórhàzba jobban fàjt a hasam , mint 2 nap múlva mikor mentünk haza! 4 nap múlva autót vezettem!
2018. márc. 23. 14:19
Sziasztok! Nekem 3 hete volt a méh eltávolító műtétem.Sok mindent olvastam ezen a fórumon,de nagyon jó lenne,ha valaki olyan írná le a történetét,aki el tudja mesélni,hogy mire lehet számítani ahogy múlnak a napok.Nekem még nagyon távolinak tűnik a gyógyulás,vannak fájdalmaim,keveset bírok mozogni,gyorsan fáradok,pedig azt gondoltam ez a felépülés gyorsabban fog menni,egészséges,sportos szervezetem van,bár már nem vagyok fiatal.Jó lenne tudni,mire lehet számítani,hetek, hónapok után ,hogyan javul az ember állapota,mik azok a testi tünetek a műtét helyén vagy egyéb dolgok,amikre fel kell még készülni.A véralvadásgátló beadását mennyi ideig javasolták és mennyi idő után kezdődik a normális élet?Tudom,hogy 6 hét minden területen a ,,hivatalos,,türelmi idő,de ti hogyan éltétek ezt meg,kinek milyen volt az első együttlét és minden érdekelne.Nekem nincs rosszindulatú elváltozás,,,csak,,a nagy mióma és a méhgyulladás miatt történt mindez,de most el vagyok keseredve,mert bizonytalan vagyok a munka végzés miatt is-a jövő héten kellene visszamennem dolgozni-,hiszen még itthon is nehezen tudom ellátni a dolgokat.Kérlek szépen Titeket-valakit-biztasson egy kicsit,mesélje el a történetét.Előre is nagy szeretettel köszönöm.
76. Yvettmail (válaszként erre: 74. - Emgi78)
2018. márc. 19. 06:15
Szia! Nekem 42 évesen vették ki méhemet és mindkét petefészkemet is fél éve, így csak a rövid távú mellékhatásokról tudok még írni. Nekem nagyon fájt utánna 3 hétig, majd fokozatosan javult, kb 2 hónapra rá már egyáltalán nem fájt és azóta sem. Mivel nekem van egy kisgyerekem, 6 hét után elkezdtem emelni 14 kg-ot és elkezdtem sportolni is. A hormonpótlásról annyit, hogy van olyan doktor aki ajánlja és van aki nem ajánlja. Én úgy tapasztalom, hogy nem tudják, erről a netről sokkal jobban lehet tájékozódni, mint a doktoroktól.
75. MarcsiTischler (válaszként erre: 74. - Emgi78)
2018. márc. 7. 12:22
Nekem tegap vetté ki a méhemet...ma még nagyon fàj semmi nem vàltozott...de nekem maradt a petefészek.
74. Emgi78
2018. febr. 24. 18:11

Kedves Sorstársak!


Van olyan a fórumban, akinek mindkét petefészkét is kivették a méhével együtt 40 évesen? A műtét előtt állok (március vége) és nem találok olyat, aki elmondaná a komoly mellékhatásokat és hogy kapott-e hormonpótlást, aminek szintén vannak következményei. Köszönettel: Viki

2017. nov. 15. 23:39

[link]


Gyertek át ide!

2017. okt. 26. 18:30

Sziasztok! Nekem három hete távolították el a méhem az egyik petefészekkel együtt. Jövő héten már megyek dolgozni, mert minden okés (hál istennek)Kicsit nehezen gyógyultam, a súlyom miatt is. Engem vágtam elég hosszan.

Viszont lenne egy kérdésem, hátha itt valaki tud válaszolni rá. Nem vagyok éppen manöken alkat, ahogy dokim mondta van egy kis hájacska :) Olyan érzésem van, mintha a testem átrendeződött volna. Úgy értem, hogy mintha lejjebb csúszott volna a hasam. Nem tudom jobban megfogalmazni, lehet hogy hülyén is hangzik, de tényleg így van. Tapasztalt már valaki hasonlót? Köszi Vali

71. anzsu6972 (válaszként erre: 63. - Sz.Betty)
2017. aug. 16. 16:17
Szia ! Olvastam panaszaidat és csak azt tudom javasolni , hogy ragaszkodj vérvételhez ( Ezt közöld az orvosoddal !!! ) ugyan is nagyon alacsony a Hemoglobin-od és el is ájulhatsz bármikor !!Nekem is méheltávolításom volt 4 hete , sajnos engem fel kellett vágni.Varratszedés után mentem vissza az orvosomhoz és egyből adta megint a beutalót vérvételre , hogy mennyire álltak vissza az értékek de később megint fog küldeni mert a Vas nehezen szívódik fel , minimum 3 hónap . Mielőtt a műtétre került volna a sor nagyon alacsony volt a Hemoglobin és a Vas a szervezetemben és műtét előtt Transzplantációt is kaptam , 2 egységet . Látom Áprilisban műtöttek , remélem azért már jobban vagy !!!! Ha bármi kérdésed lenne írj bátran !!! Jó egészséget kívánok: Zsuzsi
70. Gombrigi (válaszként erre: 67. - Beacska1970)
2017. júl. 18. 22:42
Szia!Azt szeretném kérdezni hogy neked nem szokott petefészekfájdalmad lenni?Nekem igen a bal oldalt.
69. Hornet001 (válaszként erre: 65. - Gombrigi)
2017. jún. 12. 16:16
szia. nekem még pár hét múlva lesz a műtét. De 3 hete mióta eü kaparást csináltak, már előjöttek a hő hullámok. azt mondta erre a dokim,hogy ez természetes (36 vagyok)
68. Gombrigi (válaszként erre: 67. - Beacska1970)
2017. máj. 29. 14:07
Szia !Nekem másfél hete vették ki laparral a méhet a vezetékekkel együtt.Szeretném megkérdezni hogy neked volt olyan hogy bekeményedett a hasad?Illetve ma észleltem enyhe világosbarna valamit a wc papiron.
67. Beacska1970 (válaszként erre: 64. - Gombrigi)
2017. máj. 28. 23:35

Szia! Nekem 03.30 tavolitottak el a méhem méhnyakkal petevezetőkkel, petefészkek maradtak.Eltelt két hónap ,de semmi hőhullám, semmi változás nem állt be.Egyelőre minden pozitivam alakul.Szexuális életről még nem tudok nyilatkozni, lassan próbálkozni kell:)

Minden jót , jó egészséget es ha bármi tapasztalatod van szìvesen veszem ha megosztod velem.Szia.Bea

2017. máj. 28. 23:29

Sziasztok!

03.30-án volt laparoszkóppal méheltávolításom petefészkek maradtak.Méhnyak es petevezetők eltávolìtva. Letelt a 6 hetes kontroll, minden ok.

Jöhetne a szexuális együttlét de picit félek, lesz-e változás, mi várható? Nem látom át a testem belső szerkezetét..a hüvelyem vége le van zárva? Az ott egy zárt üreg? És a petefészkek mihez kapcsolódnak? Vagy azok önmagukban esetleg más szervekhez? Szeretném átlátni ezeket a dolgokat, sajnos a dokitól nem mertem megkérdezni...Bocsi a butus kérdésekért de aki tudja válaszolna nekem?

Bármi jótanácsot szìvesen fogadnék Tőletek!

65. Gombrigi (válaszként erre: 57. - Mónika45)
2017. máj. 21. 12:32
Szia Móni!Nekem most volt csütörtökön a mütét laparral.Ne félj tőle .Nekem is maradtak a petefészkeim.Azt mondta a doki hogy hormonalisan nemlesz gondom de sokat hallok hogy hőhullám előjön.
2017. máj. 21. 12:29
Sziasztok!Csütörtökön vették ki a méhem laparral!Semmi fájdalmam nincs es nemis volt!Szombaton haza is jöttem .Ma már elmosogattam .Azért vigyazok nagyon.Aki elötte van ne féljen.Aki túlvan rajta annak volt hormonális gondja??A petefeszkeim maradtak.
2017. máj. 16. 12:18
Sziasztok! 2017.04.24-én volt egy méheltávolításom mióma és méhnyálkahártya daganat miatt.44 éves vagyok,4 gyermekem van! Igazából a problémám az,hogy nagyon gyenge vagyok még mindig,szédülök,remegek,hidegrázásom van és nagyon fáradékony vagyok.Sokat pihenek,semmi megerőltetőt nem csinálok! Az orvos azt mondja,hogy türelem majd elmúlik! Csak hogy napról napra azt érzem,hogy gyenge vagyok.A műtét alatt állítólag a szervezetem nem jól reagált valamelyik szerre ezáltal a vérnyomásom lement nagyon.Azt mondták a fölső érték nem volt 70es az alsót pedig ne is akarjam tudni,ezáltal sok vért vesztettem.Persze tudom idő és türelem,de bosszant,hogy nem jobb ennyi idő után sem! Orvos nem küldött el laborba sem és semmit nem is adott,hogy rendeződjenek a panaszaim! A Béres csepp extrára gondoltam,hogy elkezdem szedni! Véleményeket,tapasztalatokat kérhetek,ki mit tett ill.szedett hogy jobban legyen? Előre is köszönöm!
2017. márc. 16. 11:30

3 hete vették ki a méhem. Péntek délután volt a műtét, hétfőn már itthon ebédeltem.

Egy héttel a műtét után volt kontroll, azt mondta az orvos, hogy szépen, lassan vissza lehet térni a hétköznapokhoz. Műtét után két héttel már mindent csináltam. A jövő héten már dolgozom.

Azt gondolom, hogy fejben dőlnek el a dolgok, ha valaki nem görcsöl rá, nem azon agyal, hogy most "hogyan tovább", sokkal előbb gyógyul. Nyilván, más kategória, aki még gyerekvállalás előtt áll, de aki már nem tervez többet, kár rugózni rajta. Jobbulást mindenkinek. :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook