Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Teljes méheltávolítás (méh, mindkét petefészek, méhnyak) fórum

Teljes méheltávolítás (méh, mindkét petefészek, méhnyak) (beszélgetős fórum)


5. Blackberry2 (válaszként erre: 3. - Cubina)
2023. jan. 19. 12:48
Engem érdekelne!!!
4. Gizus78 (válaszként erre: 3. - Cubina)
2022. ápr. 16. 21:38

Szia!

Engem èrdekelne ,előtte vagyok mèg.

2020. nov. 16. 21:15

Enissa, köszönöm!

Közben átestem a műtéten így a koronás őrület kellős közepén. Ha esetleg valakire esetleg hasonlóan komoly műtét vár, és bármire kíváncsi, szívesen megosztom az eddigi tapasztalataimat (4 napja műtöttek).

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Cubina)
2020. okt. 4. 11:51
Gyors felépülést!
2020. okt. 4. 04:05

Sziasztok! Tudom, hogy van már méheltávolítással kapcsolatos fórum, de az eddig olvasott hozzászólások között nem igazán találtam olyanoktól infót, akik már átestek azon, ami most rám vár.

20 éve tartó folyamatos vérzés, ösztogén-dominencia, mióma és a méhnyálkahártya/méhfal rosszindulatú daganata miatt október közepén vár rám a méheltávolítás (méh, petefészkek, méhnyak, méhközeli nyirokmirigyek). Laparoszkópos (+kisebb alhasi vágás) műtét lesz, a méhet és minden mást feldarabolva a hasfalon fogják eltávolítani. A több mint 20 évnyi szenvedés után nekem megváltás lesz a méheltávolítás, évek óta könyörögtem az orvosoknak, hogy vegyék ki a méhet és a petefészket, de soha nem törődtek velem, még 40 évesen sem engedélyezték az eltávolítást, inkább megvárták amíg elrákosodik, csak hogy bonyolultabbá tegyenek mindent. Csak reménykedhetem abban, hogy az eltávolítás után nem marad/képződik sehol rosszindulatú sejt. Mindenesetre olyanok tapasztalatait várnám, akik átestek hasonlókon, és ezen a "teljes" eltávolításon. Mit éreztek a műtét után, meddig voltak a kórházban, meddig lábadoztak, hogy élték át a hirtelen bekövetkezett menopauzát, milyen lett a nemi élet méh, petefészkek és méhnyak nélkül, elhíztak-e, változott-e a hangulatuk, hozott-e ez valamilyen betegséget, stb. Azt olvastam pár helyen, hogy méh és főleg méhnyak nélkül élvezhetetlenné válik az együttlét, leesik a hüvely, stb. Köszönöm előre is a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook