Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » El akarja venni a gyermekem, mit tegyek? fórum

El akarja venni a gyermekem, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
61. syria (válaszként erre: 60. - NataliaWeiss)
2013. márc. 11. 20:46

De bizony sokat kell. Legalábbis nekem sokat kellett. Beadtam a keresetet kb. szeptemberben, januárban jött a telefon, hogy júliusra kitűzik a tárgyalást. Meg is kérdeztem: olyan hamar? :(

Minden meggyőző erőmet latba vetettem, úgy is csak annyit tudtam elérni, hogy májusra tűzték ki a tárgyalást, ami fél óra alatt csont nélkül lezajlott. Igaz, kértem a gyerekek osztályfőnökeitől jellemzést, ami nagyon pozitív volt rám nézve.

2013. márc. 10. 18:23
Szóval a gyerekelhelyezés mindig gyorsabban megy, biztos nem kell sokat várnod.
59. NataliaWeiss (válaszként erre: 50. - Mindzsi)
2013. márc. 10. 18:23
A lakóhely szerint illetékes járásbíróságra kell bemenned. Vagy megírod kézzel a keresetet, vagy bemész és panasznapon a fogalmazók jegyzőkönyvbe írják neked, az ugyanolyan hatályú, mintha te magad adtad volna be. Gyerekelhelyezés mindig g
2013. márc. 10. 18:18

A felügyeleti jog közös mindaddig amíg a törvényben fennálló okok azt ki nem zárják. (pl.letöltendő börtönbüntés a szülőnek, vagy nem a gyerek érdekét szolgálja, bűncselekény a gyermek ellen, stb)

Egyébként pedig Csjt.71§-tól.


[link]

57. fr.andi (válaszként erre: 50. - Mindzsi)
2013. márc. 10. 18:17

A területileg illetékes bíróságon. Írták már Neked azt is, hogy a bíróságokon van ügyfélfogadás és ott kaphatsz segítséget a beadványoddal kapcsolatban.

Én biztosan ezt tenném meg leghamarabb, a gyermekem érdekében.


Azért az ilyen történetekből látszik ám, hogy milyen nagy felelősség szülőnek lenni, és nem is gondolják sokan, hogy a tetteikkel penge élen táncolnak. Egy ilyen per felboríthatja az addigi nyugodtnak vélt életeket, mert sokan sok hivatalos helyről bepillantást nyernek az ilyen családok életébe. És bár objektíven kell dönteniük...mi alapján objektív a bíróság...


Nálunk pillanatokon múlt, hogy a jólszituált, diplomás anyukától ne vegyék el a férjem fiát...és nem mérlegeltek volna, hogy nálunk jó helyen lenne, ahol a hatóság azt látja, hogy a gyerek veszélyeztetve van, kiemeli onnan...aztán bizonygathatja apa-anya, hogy jó szülő. A gyerek meg iszonyatos lelki sérüléseken megy át!


Ezt csak azért írtam le, hogy éreztessem, ez nem játék, két szék közül a padlóra is eshet a gyerek, ha a felnőttek nem viselkednek felnőttként.


Szóval én a helyedben holnap megcéloznám a bíróságot!

56. temmp (válaszként erre: 52. - Mindzsi)
2013. márc. 10. 16:14
Ne magyarázkodj, aki nem akarja úgysem érti meg a helyzezeted. Nincs mindenkinek a szakítás után 5 perccel a segge alatt új lakás és egzisztencia gyes pénzből, kénytelen kompromusszumot kötni. De szerintem is szedd össze magad, add be a gyermekelhelyezési kérelmet és legyél erős. Ha látják rajtad, hogy nem lehet csak úgy kicsinálni, eltökélt vagy és véghez viszed amit akarsz, akkor lehet le is szállnak rólad és sima ügy lesz a per. Ne legyél gyenge, ne hagyd magad megfélemlíteni, olvass utána a jogaidnak, az eljárásnak, ne tudjanak sarokba szorítani. Láttam én már sajnos egy két ilyen ügyet, a legrosszabb ha hagyod magad megfélemlíteni.
55. michelle.r (válaszként erre: 52. - Mindzsi)
2013. márc. 10. 16:00
Akkor itt az ideje, hogy összeszedd magad, így nem lesz hatásos a belépő az első munkanapodon ;)
54. 973d9d6ecf (válaszként erre: 1. - Mindzsi)
2013. márc. 10. 15:56
Pillanatnyilag közös a felügyeleti jog...Ez kétirányú dolog...Új pasi ....Holnaptól munka...Mit mondjak.. Ezt nem így kell megoldani...
53. kisj (válaszként erre: 52. - Mindzsi)
2013. márc. 10. 15:49

Fura egy megállapodás ez:/

ha komolyat találsz, akkor költözöl???


ez nekem olyan, mintha azt mondanám, hogy elmegyek cipőt venni és ha szépet találok akkor megveszem...

52. Mindzsi (válaszként erre: 41. - Kisj)
2013. márc. 10. 15:45
nem csaltam meg... szakítottunk... tudta jól h elkezdem találkozni egy másik pasival.. és abban egyeztünk meg, ha komolyat találok, külön költözök a gyerekkel... de most már nem így van ez... sok volt a felbújtás,, a nagypapája... ma elhordott mindenféle szégyentelen k*rvának :( pedig csak egy pasival találkoztam... 7 hónapja vagyok vele... és most érezzük azt, h szeretnénk komolyra fordítani a dolgokat,összeköltözni. nagyon félek h elveszik a kisfiam :'( egész nap csak zokogok.. remegek az idegtől... már 4 napja nem ettem... kikészülök teljesen :'( belahalok ebbe :(
2013. márc. 10. 15:39

Ha a pasi, akihez költözni kívánsz, ugyanaz, mint akivel már akkor is kavartál, amikor terhes lettél, nem nagyon csodálkozom sem a család, sem az ő reakcióján :/.

Persze arra, hogy a gyereket megveri, nincs mentsége.

50. Mindzsi (válaszként erre: 30. - Noozimanoo)
2013. márc. 10. 15:39
És ezt az egészet hol kell elindítani? Hova kell bemenni?
49. bd55e3f068 (válaszként erre: 45. - Zebra25)
2013. márc. 10. 15:24
Az apuka csak rossz lehet? Ha beleegyezik a koltozesbe, nem szereti elegge, ha azt akarja, hogy maradjon, akkor azert szemet.
48. 3c3e631065 (válaszként erre: 46. - Fr.andi)
2013. márc. 10. 14:54
nem nem ,ez apaság megállapítása volt és a gyámhivatalon is mondták hogy közös csak kíváncsi lettem volna hogy ez egy válás esetén hogy van ...
47. fr.andi (válaszként erre: 44. - 3c3e631065)
2013. márc. 10. 14:51
Olvasd el a 10-es hsz-t.
46. fr.andi (válaszként erre: 44. - 3c3e631065)
2013. márc. 10. 14:49
Erre nem tér ki a bírósági végzés???
45. Zebra25 (válaszként erre: 42. - Andi6020)
2013. márc. 10. 14:47

jogos a felvetés

de az apa szerintem nem annyira akarta a gyereket, hisz első körbe bele egyezett, hogy a gyerekkel együtt költözzön a csaj

ráadásul veri is a gyereke néha nap

2013. márc. 10. 14:42
Csak egy kérdés tapasztaltab embertől .... Ha megtörténik a válás akkor is közös a szülői felügyeleti jog ???
43. bd55e3f068 (válaszként erre: 12. - Mindzsi)
2013. márc. 10. 14:38
Nem lehet, hogy attól pöccent be inkább a párod, hogy megtudta, egy másik pasihoz akarsz költözni?
2013. márc. 10. 14:36

Ilyenkor olyan szívesen meghallgatnám a másik felet is.

Azt a "rohadékot".

Azért az is jelent valamit, ha anyuka rögtön egy másik pasihoz költözne a gyerekkel. Ezt olyan könnyen senki gyomra nem veszi be.


A konkrét esettől elvonatkoztatva az meg igen szomorú, hogy nagyjából tényleg csak akkor ítélik az apának a gyereket, ha az anya drogos, alkesz, vagy lotyó. :(

41. kisj
2013. márc. 10. 14:08
persze, hogy mérges a párod és fenyegetőzik azzal hogy elveszi a gyereket, hiszen megcsaltad..
40. fr.andi (válaszként erre: 38. - Noozimanoo)
2013. márc. 10. 14:01
Nekünk az Kecskemét lenne, tőlünk 40 km,így maradt a helyi segítség, de valóban igazad van, ezt el is felejtettem. Csak persze mindig millióan...de ha ez fontos, akkor lehet rá időt áldozni...
2013. márc. 10. 14:01
A leírtakból én arra következtetek, hogyha nincs papírra lefektetve hivatalosan minden, a volt párod mindenre képes lesz. Ezért aztán hivatalosra kell venni a figurát, hogy fedve legyél. Első körben gyerekelhelyezési, másodkörben pedig tartásdíj iránti megállapítási kereset kell benyújtani a helyileg illetékes bírósághoz. Egyben a kettőt is meg lehet indítani. Minél előbb indítsd el.
38. noozimanoo (válaszként erre: 37. - Fr.andi)
2013. márc. 10. 13:53
Nálunk a bíróságon van félfogadási nap, ott egy az egyben meg is írják a kérelmet az általa elmondottak alapján...
2013. márc. 10. 13:47

sajnos nekem is vannak ez ügyben tapasztalataim. Azokkal értek egyet, akik a hivatalos útra terelést javasolják. Ha erőszak is van és azt te nem jelzed, Te is hibás lehetsz, vigyázz! Mi ameddig nem indítottuk el a gyermekelhelyezés iránti kérelmet, jeleztük a problémánkat a gyerekjólétnek és a gyámügynek is. Ott naplószámmal ellátva veszik fel a panaszt, és addig is védett leszel, hogy cselekedtél. Egy kérelmet beadni sem tart tovább 1 óránál, megírod mi a problémád, és a heyli bíróságra megcímzed. Ennyi. A legfontosabb szerintem, hogy minél hamarabb hivatalos útra terelődjön az ügy.

Mi 3x váltottunk levelet a bírósággal, mire meg volt az első időpont a tárgyalásra. Júliustól februárig "leveleztünk", de addig is már tudott rólunk a "gyejó" és a gyámügy. Ami nálunk hiányzott: nem jelöltünk meg konkrét összeget a gyerektartásra, sem százalékban, sem pontos összegben, ezért 2x dobták vissza a kérelmünket. Nálunk a gyámügyön van jogász, biztos ott is van, ahol te élsz, segítenek a megfogalmazásban.


Syra! mi nem csatolhattunk szakvéleményt, azt a bíróság hivatalból kéri meg az illetékesektől. Ez is mind idő idő idő.

36. noozimanoo (válaszként erre: 35. - Vikucka)
2013. márc. 10. 13:46
Valaki már kérdezte, nem tud sajna...
2013. márc. 10. 13:41
Párszor kezelt emelt a gyerekre. Hát ez már elég indok, hogy fogd a cuccaid, a gyerekét és menj. Persze nem olyan egyszerű ez. A szüleidhez nem tudnál menni addig, amig esetleg a gyerek elhelyezési per le nem zajlik?
34. syria (válaszként erre: 8. - Mindzsi)
2013. márc. 10. 13:32

Nem elég! Egyébként sem tudnátok úgy megegyezni, ahogy szerinted jó lenne.

Gyermekelhelyezés iránti kérelem. Ezt kell beadni a bíróságra, alapos, észérvekkel, óvodavezetői, esetleg pszichológusi véleménnyel alátámasztva.

Ha békét akarsz, ezt nem úszhatod meg.

33. noozimanoo (válaszként erre: 31. - Mindzsi)
2013. márc. 10. 13:27

Persze hogy támadnak, mert a 'kisfiúk' nem megfelelő apának, társnak. Nemhogy boldogságot nem képes neked adni, de még nyugalmat sem!

Mielőbb menj el onnan, bárhova, ahova tudsz!

Még valami! A kisfiadnak semmit ne mondj az apja ellen, nehogy utána ebbe kössön bele a 'drága' apuci!

32. Zebra25 (válaszként erre: 31. - Mindzsi)
2013. márc. 10. 13:25

card le, nem kell senkivel sem foglalkozni

felelős vagy a gyerekedért és magadért is persze

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook