Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » El akarja venni a gyermekem, mit tegyek? fórum

El akarja venni a gyermekem, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
31. Mindzsi (válaszként erre: 27. - Mosolyka1111)
2013. márc. 10. 13:24
próbálok higgadt lenni, de nagyon nehéz... :( most az egész családja engem támad... :( Én vagyok a rohadt k*rva... mert szeretnék új életet kezdeni mással... :(
2013. márc. 10. 13:23

A gyermekelhelyezést pár hónapja csináltam meg én is.

Nálunk ennek nincs perköltsége. Ezt amikor beadod, tedd hozzá a gyermektartást is, így elvileg az is ingyenessé válik, mert a másikkal együtt van. (nálunk így volt.)

Kiküldenek egy papírt majd, amiben megírják, mikor kell bemennetek, plusz hogy keresetigazolást kérnek. Addigra lesz munkahelyed, ahonnan kérsz egy papírt a várható fizetésedről, plusz viszel egy számlakivonatot, amin látszik, mennyi volt a gyed-ed.

Kiküldenek valakit az önkormányzattól egy környezettanulmányra hozzátok, meg ha az apa magánál akarja tartani a fiadat, akkor hozzá is.

Az első tárgyaláson mindenképp legyél jelen, mert megszüntetik akkor az eljárást.

Nálunk megegyezés volt, így csak egyszer kellett mennem. Nálatok gondolom, több alkalom lesz, ha apuka szarakodik... :(


Kitartást!

2013. márc. 10. 13:22

Nem is tudom, hogy mit kellene ahhoz tennie egy anyának, hogy elvegyék a gyerekét...de azért az nem úgy megy ahogy a párod írja. Csak üres fenyegetőzés az egész.

Én még ma bepakolnám a holmim és elmennék onnan a gyerekkel együtt.

Mégvalami. Kérlek ne hagyd, hogy bántsa azt a pici gyereket, támadj Neki vagy csinálj valamit.

28. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Mindzsi)
2013. márc. 10. 13:21
Nem fogod elveszíteni a gyereket, ne aggódj! Csak addig szépen állítsd össze, miből élsz, ki bizonyítja, hogy normális körülmények között neveled...
27. mosolyka1111 (válaszként erre: 16. - Mindzsi)
2013. márc. 10. 13:19

Mert szivatni akar, szemétkedni és bosszút állni, azért kell neki a gyerek.

Barátnőm volt így, amikor kilátásba helyezte, hogy elhagyja a pasit, az egyből azzal jött, hogy elveszi a gyerekeit.

Nem tudta, pedig ügyvéd haverjai voltak, és a többszörösét kereste a barátnőmnek.

A poén az, hogy azt sem tudta a pasi, hogy a gyerekei melyik csoportba járnak az oviban. Tehát nem volt egy mintaapuci, csak már miért ne szemétkedjen a feleségével.

Szóval, ne aggódj, csak maradjál higgadt.

26. *Aja* (válaszként erre: 1. - Mindzsi)
2013. márc. 10. 13:19

Minden gerinctelen hímnemű ezzel fenyegetőzik, az én mégférjem is ezt mondta. Indítsd el az elhelyezést, és menj onnan!!!


Ugyan annyi jogotok van + közös a szülői felügyeleti jog, de míg nincs javadra részítélet óvatosan azzal, hogy egedül elvigye...

25. Mindzsi (válaszként erre: 22. - Zebra25)
2013. márc. 10. 13:19
sajnos nemtudok :(
24. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Mindzsi)
2013. márc. 10. 13:19
Csak bosszúból szoktak azzal fenyegetőzni, hogy elviszik a gyereket! Egyébként a férfiak nagyon jól tudják, hogy azzal mennyi gondot vennének a nyakukba, amihez pedig semmi kedvük nincs! Arról nem is beszélve, hogy egy új kapcsolatnál nehezebben talál nőt, ha nála van a gyerek!
23. Mindzsi (válaszként erre: 18. - Zebra25)
2013. márc. 10. 13:18
igazából az sem érdekel már.. csak megakarok szabadulni innen.. ettől a családtól... 6 éév.. te jó Isten... ennyit voltunk együtt.. és szépen lassan tönkre tették az életemet.. és idegroncsot csináltak belőlem :'( nem bírnám ki ha elveszíteném a kisfiam :'( ő az életem értelme!!!
2013. márc. 10. 13:17
Nem tudsz a szüleidhez menni? amíg lezajlik ez a dolog
21. Zebra25 (válaszként erre: 16. - Mindzsi)
2013. márc. 10. 13:16

Kezet emelt rá?

Én a hátába állítottam volna a kést a rohadéknak.

20. Mindzsi (válaszként erre: 14. - Zebra25)
2013. márc. 10. 13:16
egyenlőre ott is családhoz... de csak egy hónapra ideiglenesen, utána külön megyünk azzal a fiúval albérletbe
19. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Mindzsi)
2013. márc. 10. 13:16
Ez nem így működik! Gondolatban addig is állíts össze pár tanút, aki tudja, hogy rendesen neveled a gyereket. És valószínűleg a munkahelyedről a kereseti igazolásra is szükség lesz, bár még annó olyan is létezett, hogy "asszony tartás" a gyerektartás mellett.
18. Zebra25 (válaszként erre: 16. - Mindzsi)
2013. márc. 10. 13:16
mert nem akar gyerektartást fizetni
2013. márc. 10. 13:15

Fenyegetőzni bárki tud!

Ne idegesítsd magad, próbálj nyugodt maradni, tudom, iszonyú nehéz. :(

Próbáld mielőbb hivatalos útra vinni a dolgot, utána már nekik se lesz több fenyegetni valójuk.

16. Mindzsi (válaszként erre: 13. - Temmp)
2013. márc. 10. 13:15
Hát meglépni nem hiszem hogy fog vele... nála lakunk. igazából azt nem értem miért kell neki a gyerek.. ha állandóan csak kiabál vele.. meg párszor kezet is emelt rá :'( ezzel akrnak most tönre tenni....
15. mosolyka1111 (válaszként erre: 12. - Mindzsi)
2013. márc. 10. 13:14
Aljas egy patkány a kedves anyós élettársa, az már biztos:(
14. Zebra25 (válaszként erre: 12. - Mindzsi)
2013. márc. 10. 13:14

Menjen már és mit tehet?

Egyébként ahova költözöl, ott milyen körülmények lesznek?

13. temmp
2013. márc. 10. 13:13
Mennyire agresszív a volt párod? Van rá ersély, hogy ő fog meglépni a kisfiaddal?
12. Mindzsi (válaszként erre: 9. - Zebra25)
2013. márc. 10. 13:12
Egyszer ezt mi megbeszéltük, h nállam lesz a kicsi.. és h ő 7 végén elhozhatja.. Aztán felbujtotta az anyósom élettársa :( És azóta azt mondja h innen csak úgy mehetek el, ha a gyerek itt marad. És az volt a poén.. hogy a kedves élettárs... akinek az ég világon semmi köze nincs hozzám... kijelentette h nem fogja engedni h elvigyem a kisfiam.. meg h neki megvannak a kapcsolatai azzal fenyegetőzik.. és h elfogja venni tőlem :(
11. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Mindzsi)
2013. márc. 10. 13:10
A nőtől általában csak akkor veszik el a gyereket, ha bizonyítottan alkoholista, k... , stb, vagy nincs állása, úgyhogy nem biztosított az ellátása.
10. Miramira77 (válaszként erre: 5. - Mindzsi)
2013. márc. 10. 13:10

A gyermekelhelyezéshez nem kell házasnak lenni!

Sőt az elhelyezés egy teljesen külön per.

Legjobb tudásom szerint három részre lehet osztani a válást:

Házasság megszüntetése

gyermekelhelyezés

vagyonmegosztás

Ő az apja a gyereknek,, jelenleg közös felügyelet van.

A gyermekelhelyezésnél meg is egyezhettek, ha nem megy, a bíróság dönt arról hogy

kinél legyen elhelyezve a gyerek és

a másik szülő láthatása.

Persze van olyan is, hogy felezik az együtt töltött időt (egy hét itt, egy hét ott) de ez csak akkor megoldható, ha a szülőpár normálisan meg tudja beszélni, és közel laknak egymáshoz, vagy a közoktatási intézményhez (ovi, iskola).

9. Zebra25 (válaszként erre: 8. - Mindzsi)
2013. márc. 10. 13:10

Ő hajlandó egyezkedni?

mert ez a kérdés szerintem

8. Mindzsi (válaszként erre: 7. - Zebra25)
2013. márc. 10. 13:08
ebben az esetben is kell pert indítani, h nem vagyunk házasok? Nem elég ha megegyezünk valahogyan?
2013. márc. 10. 13:06
Nem veheti el a gyerekedet. Szerintem is el kell indítani a gyermekelhelyezési pert.
2013. márc. 10. 13:06

Viszont, ha valóban veszélyben érzed magad, és nem csak a kétségbeesés mondatja vele, mindenképpen kell tanu, vagy bizonyíték, ami a te oldaladra billenti a mérleget.

Ha smsben fenyeget, tarts meg az üzenetet, sehol ne legyél vele kettesben, ill a gyerekkel hármasban.

2013. márc. 10. 13:05
nem vagyunk házasok se semmi... és nem akarom megtiltani neki h láthassa...
4. noozimanoo (válaszként erre: 2. - Miramira77)
2013. márc. 10. 13:04
Épp ezt akartam még írni!
3. noozimanoo (válaszként erre: 1. - Mindzsi)
2013. márc. 10. 13:04
Szerintem nem veheti el... De kérdezz meg egy szakembert!
2013. márc. 10. 13:04

Nem. Viszont pont annyi joga van a kicsihez, mint neked.

Indítsd el a gyermekelhelyezést minél előbb.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook